Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud máte na pleti tmavé skvrny, nebo prostě chcete světlejší pleť, naučte se, jak použít k zesvětlení vaší kůže citron.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Použití citronu k zesvětlení pleti

 1. 1
  Nastříkejte ho. Najděte starý rozprašovač a dejte do něj citronovou šťávu. Přidejte do vody stejné množství. Nastříkejte ho na vaší kůži, ale buďte opatrní, abyste se vyhnuli všem ranám a zraněním.
 2. 2
  Rozetřete ho. Rozetřete si citronovou kůru po vaší pleti. Pomáhá vyčistit pleť a pomalu ji časem zesvětlit.
 3. 3
  Použijte na váš obličej citronovou koupel, peeling nebo masku. Udělejte si vlastní obličejovou koupel ze stejných dílů vody a citronové šťávy, medu a aloe. Ráno si směs nacákejte na obličej stejně, jako byste používali k umytí vaší tváře vodu, a potom opláchněte.
  • Pro pleť zesvětlující masku, smíchejte 1 lžíci citronové šťávy, 1 lžíci rajčatové šťávy, 1 lžíci okurkového dřeva a 1 lžíci pasty ze santalového dřeva do pasty. Naneste na pleť a nechte 15-20 minut působit. Opláchněte teplou vodou a použijte hydratační krém.
  • Pro pleť zesvětlující masku na suchou pleť, smíchejte 1 lžíci sušeného mléka, 1 lžíci medu, 1 čajovou lžičku citronové šťávy a 2 kapky vonného oleje. Naneste na pleť a nechte alespoň 20-25 minut působit. Opláchněte teplou vodou a použijte hydratační krém.
  • Pro citronový peeling smíchejte dohromady 2 lžíce hnědého cukru, 1 vaječný bílek a 1 čajovou lžičku citronové šťávy. Vmasírujte peeling do pleti pomocí jemných krouživých pohybů. Jemně vydrhněte nebo nechte 10-15 minut působit, opláchněte teplou vodou a použijte hydratační krém.
 4. 4
  Nakrájejte plátky citronu, dejte je na pár vteřin pod tekoucí vodu a vymačkejte z nich šťávu na vatovou kuličku. Naneste na váš obličej, opláchněte po 10 až 30 minutách.
 5. 5
  Citronové pleťové mléko. Udělejte si své vlastní pleťové mléko z dvou dílů citronové šťávy, tří dílů glycerinu a jednoho dílu bílého rumu. [1] Pečlivě smíchejte všechny ingredience lžící nebo vařečkou. Naneste na vaší pleť a pečlivě vetřete.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Obecné tipy a lékařské rady na zesvětlení pleti

 1. 1
  Zesvětlování vaší pleti citronem funguje, ale bude trvat. Kyselina citronová v citronech obsahuje přirozené zesvětlující složky. [2] Bohužel bude proces nějakou dobu trvat. Pokud chcete proces urychlit, zkuste použít jako zesvětlující činidlo hydrochinon, kyselinu kojovou, alfa hydroxy kyseliny, nebo medvědici lékařskou. [2] [3] Nicméně upozorňujeme: S použitím některých z těchto produktů jsou spojena rizika. Jedna studie ukázala, že 1 ze 4 pleť zesvětlujících přípravků vyrobených v Asii, ale prodávaných v USA obsahuje rtuť. [4]
 2. 2
  Vyhýbejte se vystavení slunečnímu světlu. Když používáte citron a další pleť zesvětlující přípravky, vždy použijte opalovací krém a vyvarujte se nepotřebnému času na slunci. [4] Citrony a citronová šťáva mohou vysoušet pleť a dělat ji náchylnou na poškození do slunce.
 3. 3
  Snažte se používat citron nebo citronovou šťávu pouze obden. Zesvětlování vaší pleti citronovou šťávou bude trvat dlouho, takže to svádí ke snaze nanášet masku nebo citronovou šťávu každý den. Snažte se dodržet 3-4 aplikace každý týden. Citronová šťáva zesvětluje pleť příliš mnoho na to, aby byla aplikována denně.
 4. 4
  Citronová šťáva může pomáhat s akné, ale promluvte si s vaším lékařem o její účinnosti. Některé zdroje říkají, že citronová šťáva hubí bakterie, které vytvářejí akné, zatímco zároveň odstraňuje jizvy po akné. Citronová šťáva to může dělat, ale může se křížit s některými lokálními ošetřeními, které používáte na akné. Promluvte si s vaším lékařem o spárování vaší léčby akné s citronovou šťávou.
 5. 5
  Dávejte pozor, jaké přípravky si dáváte na kůži. Hodně z toho, co si dáte na kůži, se absorbuje do vašeho těla. [5] Pokud kromě citronové šťávy používáte jako peeling, koupel, pleťové mléko nebo masku, jinou ingredienci, použijte svůj úsudek, co byste chtěli mít v krevním oběhu.
  Reklama

Tipy

 • Bude to účinnější při zmírňování akné a jizev.
 • Citron je skvěl na odstraňování vrásek, černých teček a odumřelých kožních buněk. [1] Jeho přirozené vlastnosti pomohou zlepšit stav pleti.
 • Citron je kyselý a může vysoušet vaší pleť, takže ji každý den hydratujte.
  • Smíchejte jogurt a citronovou šťávu, abyste vytvořili rozjasňující a hydratační masku.
  • Ke každodenní hydrataci používejte med, máslo a avokádo. Pomáhá to přecházet vysoušení pleti.
 • Pití citronové šťávy také prospěje vaší pletí pročištěním toxinů z vašeho těla. [1]
 • Ujistěte se, že použijete opalovací krém, protože kyselina může způsobit venku na slunci puchýře.
 • Ošetřujte vaší pleť citronem denně, abyste postupně viděli účinky. Obětujte se této rutině!
 • Nejlepší způsob, jak citron nanést, je nejprve si obličej napařit a potom po tváři rozetřít plátky citronu.
 • Na zmenšení velkých pupínků zkuste nanést citron.
 • Cvičení váš udrží fit, mladé a zdravé.
Reklama

Varování

 • Dávejte pozor na rány. Kyselina v citronové šťávě bude štípat.
 • Nechoďte na slunce, když máte na pleti citronovou šťávu.
 • Citronová šťáva je kyselina. V závislosti na druhu vaší pleti může reagovat se sluncem a způsobit puchýře. Pokud se to stane, řeďte citronovou šťávu stejným množstvím vody a vždy ji potom smyjte.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Citron
 • Vodu (pokud máte citlivou pleť)

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 774 krát
Kategorie: Osobní hygiena
Stránka byla zobrazena 6 774 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama