Stáhnout PDF Stáhnout PDF

BB krém je oblíbeným víceúčelovým kosmetickým přípravkem, který často slouží jako hydratační krém, báze pod make-up a lehký make-up. Pokud jste tento krém nikdy nepoužili, může se vám stát, že to s ním přeženete, nebo si nevyberete ten správný. Pokud chcete vědět, jak správně nanášet BB krém, v tomto článku se to dozvíte.

Část 1
Část 1 ze 4:

Vyberte si správný BB krém

 1. 1
  Zjistěte, co vám daný BB krém nabízí. Každý BB krém má několik vlastností a účinků, ale mezi sebou se jednotlivé krémy liší. Ujistěte se, že jste si koupili krém, který umí přesně to, co od něho očekáváte.
 2. 2
  Přečtěte si recenze daného BB krému. Bez ohledu na to, jakého výrobce si vyberete, nebo co je uvedeno v účincích BB krému, funguje každý krém na každého trochu jinak. Když si přečtete recenze ostatních lidí, zjistíte, zda je tento produkt kvalitní a zda se pro vás hodí.
  • Všímejte si recenzí, které zmiňují tón pleti, typ pleti a různé kožní problémy, abyste se mohli rozhodnout, zda je pro vás daný BB krém skutečně vhodný.
 3. 3
  Vyberte si BB krém podle svého typu pleti. Každý typ pleti má jiné potřeby co se týče kosmetiky. Pro dosažení nejlepších výsledků si vyberte produkt, který je určen pro váš typ pleti, ať už máte mastnou pleť, suchou pleť, normální pleť, nebo smíšenou pleť.
  • Pokud máte mastnou pleť, vyberte si BB krém s matným finišem. Vybírejte si krémy, které obsahují přírodní extrakty. Tento typ pleti bývá velmi citlivý a BB krém s přírodními extrakty je nejšetrnější.
  • Pokud máte normální pleť, používejte hydratační BB krém, který vám pleť vyhladí. Můžete si také koupit krém, který pleť mírně zesvětluje, abyste sladili svůj tón pleti.
  • Pokud máte suchou pleť, vyberte si BB krém s vodnatou konzistencí a vyhýbejte se hutným a mastným krémům, které mohou způsobovat vysušení pleti. Kupte si krém, který obsahuje hydratační látky.
 4. 4
  Vyberte si BB krém podle tónu své pleti. BB krémy se neprodávají v mnoha různých odstínech jako make-upy, ale každá značka většinou nabízí několik odstínů. Vyberte si ten, který se nejvíce blíží vašemu přirozenému odstínu pleti.
  • Při výběru odstínu BB krému si krém naneste na obličej a na krk. Nevybírejte si podle tónu pleti na ruce, protože většina lidí má trochu jiný odstín pleti na rukou, než na obličeji.
 5. 5
  Pokud to bude možné, požádejte o vzorek. Vezměte si vzorek krému a zkuste ho používat. Zjistěte, jak vám odstín sedí na umělém světle i na denním světle.[1]
  • Osvětlení může způsobit, že krém bude vypadat jinak, než na denním světle. Osvětlení v drogeriích vám neposkytne přesnou představu o tom, jak vám krém bude sedět, až vyjdete ven. Proto je lepší vyzkoušet si BB krém nejprve v různých podmínkách a potom se rozhodnout, zda si ho zakoupíte.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Nanášení BB krému prsty

 1. 1
  Proč je vhodné nanášet BB krém prsty? Většina lidí si nanáší BB krém prsty, protože je to nejjednodušší.
  • Hutnější krémy byste měli nanášet vždy prsty, protože se vlivem tepla z vašich rukou rozpustí a budou se vám nanášet snadněji.
  • Když si BB krém nanesete prsty, výsledek nebude tak dokonalý a hladký, jako kdybyste použili štětec nebo houbičku.
 2. 2
  Naneste si trochu krému na hřbet ruky. Vymáčkněte si trochu krému na hřbet ruky – bude vám stačit množství o velikosti malé mince.
  • Nemusíte to dělat takto, ale když si krém vymáčknete na ruku, bude se vám snáze nanášet rovnoměrněji.
 3. 3
  Naneste si tečky krému na čelo, na nos, na tváře a na bradu. [2] Namočte si do krému na hřbetu ruky prst a naneste si krém konečkem prstu na obličej. Dávejte ho zatím jen v tečkách na tato místa: prostředek čela, špička nosu, levá tvář, pravá tvář a brada.
  • Tyto tečky by měly stačit na pokrytí celého obličeje.
  • Nenanášejte si krém ve velkém množství přímo na obličej. S BB krémem byste to neměli přehánět – naneste si ho jen v tenké vrstvě, abyste neměli příliš zatíženou pleť.
 4. 4
  Vmasírujte si krém do pleti. Pomocí ukazováčku a prostředníčku si krém jemně rozetřete a vmasírujte ho do pleti krouživými pohyby. Místo abyste se prsty stále dotýkali obličeje, zkuste krém do pleti jemně vklepávat.
  • Když budete tlačit velmi jemně, podaří se vám rozetřít krém rovnoměrně.
  • Začněte na čele a postupujte směrem dolů a od středu. Potom přejděte k nosu a bradě a nakonec rozetřete krém i na tvářích.
 5. 5
  Můžete krém roztírat i směrem ven. Pokud vám technika vklepávání nevyhovuje, můžete krém jemně roztírat konečky prstů. Roztírejte ho vždy směrem od středu obličeje ven.
  • Stejně jako u první metody začněte na čele a postupně přejděte k nosu, bradě a nakonec k tvářím.
 6. 6
  Jemně si krém naneste na oblast okolo očí. U očí si dávejte pozor, abyste příliš netlačili, bez ohledu na to, zda krém roztíráte, nebo ho do pleti vklepáváte.
  • Když budete u očí tlačit minimálně, vyhnete se tvorbě jemných vrásek, které se tvoří kvůli tlaku na jemnou kůži okolo očí, která je extrémně citlivá.
 7. 7
  Použijte ještě trochu krému, abyste zakryli nedokonalosti. Počkejte několik minut, až BB krém uschne a potom naneste ještě malé množství na pupínky a nedokonalosti, abyste je všechny zakryli.
  • S BB krémem pravděpodobně nikdy nedosáhnete dokonale vyhlazené a sjednocené pleti tak jako s make-upem, takže neočekávejte, že se zbavíte úplně všech nedokonalostí.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Nanášení BB krému houbičkou

 1. 1
  Kdy je vhodné používat houbičku. Nanášení krému houbičkou se nejvíce hodí pro lidi, kteří mají mastnou pleť.[3]
  • Pokud máte mastnou pleť, nebude vhodné nanášet BB krém prsty, protože byste si tím mohli pleť ještě více zamastit.
  • Štětec nevyvíjí takový tlak, takže pokud máte mastnou pleť, pravděpodobně by se vám nepodařilo BB krém nanést štětcem rovnoměrně.
 2. 2
  Postříkejte si houbičku nejprve obličejovým sprejem. Než budete nanášet BB krém, nastříkejte si na houbičku trochu obličejového spreje.
  • Houbička může pleť vysušovat, čemuž obličejový sprej předchází.
  • Když houbičku postříkáte sprejem v předstihu, podaří se vám nanést krém rovnoměrněji a zajistit, aby se do houbičky nevsakoval a zůstal na obličeji.
 3. 3
  Naneste si na hřbet ruky malé množství BB krému. Vymáčkněte si množství krému o velikosti malé mince na hřbet ruky, aby se vám s ním dobře pracovalo.
  • Není to sice nutné, ale usnadní vám to rovnoměrné nanášení BB krému na obličej.
 4. 4
  Naneste si krém na čelo, nos, tváře a bradu. Namočte si do krému na hřbetu ruky prst a naneste si krém konečkem prstu na obličej. Dávejte ho zatím jen v tečkách na tato místa: prostředek čela, špička nosu, levá tvář, pravá tvář a brada.
  • Přestože budete krém roztírat houbičkou, byste si ho měli na pleť nanášet tímto způsobem, abyste ho nepoužili zbytečně moc a aby se vám podařilo ho rozetřít rovnoměrně.
  • Všechny kapky BB krému by měly být zhruba stejně velké.
  • Nenanášejte si krém ve velkém množství přímo na obličej. S BB krémem byste to neměli přehánět – naneste si ho jen v tenké vrstvě, abyste neměli příliš zatíženou pleť.
 5. 5
  Rozetřete BB krém do pleti pomocí houbičky. Roztírejte krém do pleti pevnými, stejnými tahy směrem od středu obličeje.
  • Tlačte dostatečně silně, aby se pleť pod houbičkou trochu „viklala“ a mírně vibrovala.
  • Začněte u čela a postupujte od středu směrem ke stranám. Potom rozetřete krém na nosu a na bradě a nakonec ho pevnými tahy rozetřete i na tvářích směrem od středu obličeje.
 6. 6
  V oblasti okolo očí se snažte příliš netlačit. Oblast okolo očí je citlivější, takže když budete tlačit příliš silně, mohli byste si poškodit pleť. V těchto místech krém roztírejte velmi opatrně a spíše ho do pleti vklepávejte.
  • Okolo očí můžete krém nanášet prsty, nebo houbičkou. Pokud máte pocit, že vám houbička neumožní krém nanést dostatečně rovnoměrně, odložte ji a rozetřete ho prsty.
  • Když budete u očí tlačit minimálně, vyhnete se tvorbě jemných vrásek, které se tvoří kvůli tlaku na jemnou kůži okolo očí, která je extrémně citlivá.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Nanášení BB krému štětcem

 1. 1
  Kdy je vhodné použít štětec na make-up. Štětec je nejlepší možností v případě, že máte suchou pleť. Nejlépe se s ním roztírají tekuté BB krémy.
  • Pro hutnější a mastné BB krémy se štětec naopak příliš nehodí.
  • Pokud máte suchou pleť, nanášení prsty by vám ji mohlo ještě více podráždit a vysušit.
  • Houbička je zase příliš hrubá a mohla by vám z pleti odstranit vlhkost.
 2. 2
  Naneste si malé množství krému do dlaně. Vymáčkněte si do dlaně množství BB krému o velikosti menší mince.
  • Není to sice nutné, ale umožní vám to nanést krém mnohem rovnoměrněji.
  • U této metody je lepší si krém nanést do dlaně a ne na hřbet ruky. V dlani máte větší teplo, takže se krém zahřeje a bude tekutější, než kdybyste si ho nanesli na hřbet ruky. Díky tomu se bude snadněji roztírat, zejména pokud má hutnější konzistenci.
 3. 3
  Naneste si krém na čelo, nos, tváře a bradu. Namočte si do krému na hřbetu ruky prst a naneste si krém konečkem prstu na obličej. Dávejte ho zatím jen v tečkách na tato místa: prostředek čela, špička nosu, levá tvář, pravá tvář a brada.
  • I když budete BB krém roztírat štětcem na make-up, měli byste si ho na obličej nanést tímto způsobem, abyste ho nepoužili zbytečně příliš mnoho a abyste ho mohli rozetřít rovnoměrněji.
  • Všechny tečky krému by měly být zhruba stejně velké.
  • Nenanášejte si krém ve velkém množství přímo na obličej. S BB krémem byste to neměli přehánět – naneste si ho jen v tenké vrstvě, abyste neměli příliš zatíženou pleť.
 4. 4
  Zapracujte krém do pleti pomocí štětce na make-up. Dělejte štětcem rovnoměrné tahy směrem od středu obličeje a rozetřete BB krém po celém obličeji.
  • Štětcem budete dělat přirozeně trochu jemnější a mírnější tahy, než prstem nebo houbičkou. Proto se nemusíte bát mírně přitlačit.
  • Začněte u středu čela a rozetřete krém štětcem směrem nahoru a do stran. Potom rozetřete krém na nose a pod nosem a přejděte k bradě. Nakonec rozetřete krém i na tvářích a dělejte štětcem tahy všemi směry, dokud nebudete mít krém rovnoměrně po celém obličeji.
 5. 5
  Zapracujte krém do oblasti okolo očí. Oblast okolo očí je velmi citlivá, takže kdybyste tlačili příliš silně, mohli byste si poškodit pleť. V těchto místech krém do pleti raději opatrně vklepávejte.
  • Můžete použít štětec, nebo krém rozetřít prsty. Obecně není snadné štětcem příliš tlačit, takže se pro roztírání krému v oblasti očí skvěle hodí.
  • Když budete u očí tlačit minimálně, vyhnete se tvorbě jemných vrásek, které se tvoří kvůli tlaku na jemnou kůži okolo očí, která je extrémně citlivá.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete BB krém použít jako bázi a nanést na něho ještě make-up, použijte pouze tenkou vrstvu make-upu, abyste na obličeji neměli silnou vrstvu příliš krycího make-upu. [4]
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • BB krém
 • Zrcadlo
 • Houbička na make-up
 • Hydratační sprej na obličej
 • Štětec na make-up

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 338 krát
Kategorie: Make up
Stránka byla zobrazena 8 338 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama