Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Některé počítače jsou dodávány s již vestavěnou technologií Bluetooth, jiné vyžadují použití Bluetooth "dongle". Dongle je síťový adaptér USB, který umožňuje komunikovat se zařízením vybavenými Bluetooth, což jsou mobilní telefony, myši, klávesnice, dálkové ovladače či sluchátka s mikrofonem. Čtěte dál a dozvíte se, jak nainstalovat a správně nakonfigurovat Bluetooth dongle do vašeho počítače.

Postup

 1. 1
  Připojte dongle do volného USB portu počítače. Jednoduše jej zapojte, stejným způsobem jako USB flash disk. Počítač by měl automaticky detekovat zařízení a instalovat veškeré potřebné ovladače. Pokud ne, vyhledejte ovladače online pro váš konkrétní dongle.
  • Signál Bluetooth je schopen projít přes překážky mnohem snadněji, než infračervené signály. Mezi adaptérem a zařízením tedy nemusí být nutně čistý prostor.
  • V systémové liště byste měli být informování o nainstalovaných ovladačích a o tom, že byl Bluetooth dongle úspěšně připojen. Na hlavním panelu se vám pak zobrazí ikona Bluetooth.
 2. 2
  Chcete-li připojit nové zařízení Bluetooth, otevřete Ovládací panely. Ovládací panely najdete v nabídce Start, nebo stisknutím kláves Windows + X a následným zvolením položky Ovládací panely u Windows 8.
  • Otevřete "Zařízení Bluetooth" (Windows XP), nebo pod "Hardware a zvuk" klepněte na tlačítko Přidat zařízení (Windows 7).
 3. 3
  Zobrazí se vám Průvodce přidaným zařízením Bluetooth. (Ujistěte se, že je v zařízení Bluetooth zapnuto.) Zaškrtněte políčko "Mé zařízení je nastaveno a připraveno k rozpoznání" a klikněte na tlačítko "Další".
 4. 4
  Vyberte zařízení a klepněte na tlačítko Další. Windows začne s konfigurací zařízení a automatickým stahováním správného ovladače.
  • Možná budete muset zadat PIN nebo kód pro připojení zařízení. Pokud neznáte kód, zkuste zadat 0000.
  • Nyní již budete potřebovat pouze spárovat svůj přístroj s počítačem, což stačí učinit jen jednou. Poté bude zařízení připojeno, dokud se bude nacházet v dosahu a dokud bude dongle připojen.
  Reklama

Tipy

 • Na zařízení s Bluetooth je možné zobrazit soubory z počítače na dálku.
 • Mezi zařízeními s Bluetooth a počítače můžete odesílat a přijímat soubory, jako jsou obrázky, audio a video. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu Bluetooth na hlavním panelu a zvolit "Odeslat soubor" nebo "Přijmout soubor".
Reklama

Varování

 • Bluetooth zařízení jsou určeny pro vzdálenost krátkého dosahu bezdrátových sítí, typicky do 10 m (33 stop) nebo méně. Pokud se vzdálíte příliš daleko od dongle, připojení k počítači bude buď pomalé, nebo se dokonce ztratí úplně.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Travis Boylls
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Travis Boylls. Travis Boylls je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Travis má zkušenosti s tvorbou článků souvisejících s technologiemi, poskytováním zákaznického softwaru a grafickým designem. Specializuje se na platformy Windows, MacOS, Android, iOS a Linux. Vystudoval grafický design na Pikes Peak Community College. Tento článek byl zobrazen 3 338 krát
Stránka byla zobrazena 3 338 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama