Jak používat Dropbox na iPadu

Dropbox je aplikace, která spravuje data přes cloud, díky čemuž jsou soubory přístupné z více zařízení najednou (z počítače, tabletu, telefonu…). Přes Dropbox budete mít přístup ke svým souborům i na iPadu a dokonce si přes něj budete moct přehrát videa, která nejdou přehrát přes iTunes. Dropbox vám také umožní synchronizovat soubory přes všechny vaše účty a zařízení a můžete jej použít i na sdílení a spolupráci s ostatními.

Část 1 ze 5:
Jak nainstalovat Dropbox

 1. 1
  Stáhněte si aplikaci Dropboxu v App Store na iPadu. Lze ji stáhnout zdarma.
  • Otevřete App Store. Ujistěte se, že jste připojení k internetu.
  • Dejte vyhledávat "Dropbox".
  • Klepněte na tlačítko "Získat" a pak na "Instalovat", které je vedle ikonky aplikace Dropbox. Může chvíli trvat, než se aplikace stáhne a nainstaluje.
 2. 2
  Spusťte aplikaci Dropbox a založte si nový účet. Účet na Dropboxu je zdarma a má volný prostor 2 GB. Chcete-li více volného prostoru, tak si budete muset připlatit.
  • Klepněte na "Sign Up" a postupujte podle návodu na vytvoření účtu. Pokud již účet máte, tak se přihlaste klepnutím na "Sign In".
 3. 3
  Rozhodněte se, zda chcete umožnit funkci "Camera Upload". Pokud tuto funkci zapnete, tak všechny fotky a videa, které iPadem uděláte, se vám automaticky uloží i na Dropboxu. Můžete si to však rozmyslet i později a funkci zapnout či vypnout jindy.
  • Pokud používáte účet zdarma, tak je vhodné tuto funkci vypnout, aby vám fotky a videa nezabíraly příliš mnoho prostoru na vašem účtu.
  Reklama

Část 2 ze 5:
Jak začít používat Dropbox

 1. 1
  Zvolte záložku "Files" na shlédnutí svých souborů. Tato záložka se automaticky otevře po spuštění Dropboxu. Zobrazí se vám v ní všechny složky a soubory, které máte uložené na svém účtu. Kliknutím na soubor se vám otevře náhled daného souboru v pravé půlce obrazovky.
  • Když začnete používat Dropbox, tak se vám tam objeví pouze soubor "Getting Started". Jedná se o průvodce, které popisuje základní funkce Dropboxu.
  • Na organizaci souborů můžete používat složky.
 2. 2
  Zvolte záložku "Photos" na shlédnutí fotek, které máte uložené na svém účtu. Fotky budou seřazeny podle data nahrání.
 3. 3
  Zvolte záložku "Favorites" na shlédnutí souborů, které jste si označili pro lokální uložení. Cokoliv, co jste si na vašem účtu označili jako Favorite (Oblíbené) se vám stáhne a uloží na iPad. Budete tak mít k danému souboru přístup i v případě, že nejste připojení k internetu.
 4. 4
  Zvolte záložku "Settings" na upravení nastavení aplikace a účtu. V této záložce můžete zjistit, kolik volného prostoru máte, zapnout nebo vypnout Camera Upload, nastavit si heslo na přístup k aplikaci Dropbox a propojit aplikaci na iPadu s počítačem.
  Reklama

Část 3 ze 5:
Jak propojit Dropbox s počítačem

 1. 1
  Na počítači běžte na webovou stránku Dropbox Connect. Vstupte dropbox.com/connect na ni přes vyhledávač na svém počítači. Zobrazí se vám logo Dropboxu ve formě skenovatelného kódu.[1]
  • Dropbox je nejužitečnější, když je nainstalován na všech zařízeních. Umožní vám to jednoduše sdílet soubory mezi všemi zařízeními.
 2. 2
  Otevřete záložku "Settings" v aplikaci Dropbox.
 3. 3
  Klepněte na "Link a Computer" (Spojit s počítačem). Dropbox vás požádá o povolení k přístupu ke kameře na vašem iPadu, kterou budete muset použít na oskenování kódu. Pokud jste přístup ke kameře zakázali, otevřete "Nastavení" na vašem iPadu, zvolte Soukromí, pak Fotoaparát a pak zapněte Dropbox.
 4. 4
  Klepněte na "Yes, continue", jakmile se vás Dropbox zeptá, zda jste v blízkosti počítače.
 5. 5
  Nastavte kameru na iPadu na obrazovku počítače, kde je otevřená stránka s logem Dropboxu. Přidržte iPad a nechte jej oskenovat kód.
 6. 6
  Nechte Dropbox provést instalaci. Poté, co dojde k naskenování kódu, nechte Dropbox stáhnout instalační program na váš počítač. Pak jej otevřete a dejte provést instalaci.
 7. 7
  Otevřete na svém počítači složku Dropbox. K složce Dropbox můžete mít přístup z vaší plochy nebo po jejím umístěním do Oblíbených na PC nebo do Finderu na Macu.
  • Cokoliv, co přidáte do Dropboxu na svém počítači, bude přístupné i na vašem iPadu a naopak.
 8. 8
  Nainstalujte Dropbox i na ostatních zařízeních (Windows, iOS, Android, atd.). Dropbox je nejužitečnější, když je nainstalován na všech zařízeních.
  Reklama

Část 4 ze 5:
Jak přidat soubory na Dropbox

 1. 1
  Přidejte soubor pomocí tlačítka Sdílet (Share). Nejčastěji se dá na iPadu vložit soubor do Dropboxu přes sdílení z nějaké jiné aplikace.
  • Otevřete soubor v aplikaci, v které se normálně nachází. Například, chcete-li vložit do Dropboxu nějakou fotku, tak ji otevřete v aplikaci Obrázky. Pokud chcete vložit nějaký soubor připojený k e-mailu, tak jej nejprve otevřete v aplikaci Mail.
  • Klepněte na tlačítko "Sdílet". Vypadá jako obdélník s šipkou mířící nahoru. Otevře s vám nabídka Sdílet.
  • Zvolte tlačítko "Save to Dropbox". Pokud dané tlačítko nevidíte, klepněte na "Více", kde danou funkci zapněte.
  • Zvolte místo, kam chcete soubor uložit. Zobrazí se vám všechny vaše složky. Složky budou seřazeny od nejnovějších po nejstarší.
  • Klepněte na tlačítko "Uložit" a počkejte, až se soubor načte na váš Dropbox.
 2. 2
  Přidejte soubor přes aplikaci Dropbox. Můžete použít funkci "Add File" v Dropboxu a přidat tak soubory z vašich Obrázků nebo iCloud Drive.
  • Otevřete Dropbox a zvolte záložku Files.
  • Klepněte na tlačítko "..." na horní liště záložky Files.
  • Klepněte na tlačítko "Add Files" a pak zvolte, odkud chcete své soubory do Dropboxu přidávat. Pokud zvolíte "Photos", Dropbox vás požádá o přístup k vaší fotogalerii na iPadu. Pokud zvolíte iCloud, tak se vám otevřou složky a soubory na vašem iCloud Drive.
  • Zvolte soubor, který chcete přidat na Dropbox.
 3. 3
  Přetáhněte soubory do složky Dropboxu přes počítač. Do složky Dropbox můžete přidat jakékoliv soubory. Ty budou hned po načtení dostupné i na vašem iPadu. Doba načtení závisí na velikosti souborů a na rychlosti připojení.
  Reklama

Část 5 ze 5:
Jak spravovat soubory na Dropboxu

 1. 1
  Otevřete soubory přes Dropbox. Pomocí Dropboxu můžete na iPadu otevřít soubory, které jste do něj vložili přes počítač. U jakéhokoliv souboru se vám otevře náhled (obrázky, dokumenty, PDF, atd.). Pokud však váš iPad nepodporuje daný typ souboru, tak si budete muset stáhnout aplikaci, která jej podporuje.
  • Dropbox dokáže přehrát nejrůznější formáty videí. Pokud je však daný soubor označený jako Oblíbený (Favorite), tak budete potřebovat jinou aplikaci, která daný typ souboru podporuje.[2]
 2. 2
  Přeorganizujte soubory do složek. Složky udrží soubory přehledné.
  • Klepněte na tlačítko "..." a zvolte "Create Folder". Vytvoří se tak na vašem Dropboxu složka, v které můžete stejnou metodou vytvořit nejrůznější podsložky.
  • Klepněte na tlačítko "..." a zvolte "Select". To vám umožní zvolit více souborů najednou.
  • Klepněte na tlačítko "Move" na spodní liště. Následně si můžete vybrat složku, do které chcete zvolené soubory přesunout.
 3. 3
  Označte soubory jako Oblíbené (Favorites). Oblíbené jsou sobory, které jste si označili pro lokální uložení na váš iPad. Díky tomu budete mít k souborům přístup i v případě, že nejste připojení k internetu.
  • Otevřete aplikaci Dropbox na záložce Files.
  • Klepněte na soubor, který chcete přidat na seznam Favorites.
  • Klepněte na tlačítko s hvězdičkou nad náhledem daného souboru. Zopakujte u všech souborů, které chcete mít ve složce Favorites.
  • Klepněte na záložku Favorites, v které uvidíte všechny své soubory, které jsou uložené na vašem iPadu.
 4. 4
  Sdílejte složku s ostatními. Přes Dropbox také můžete sdílet složky. Lidé tak budou mít přístup k vybrané složce, ale nebudou mít přístup k žádným jiným souborům na vašem účtu.
  • Otevřete složku, kterou chcete sdílet.
  • Klepněte na tlačítko Sdílet na horní liště dané složky. Vypadá jako obdélník s šipkou mířící nahoru.
  • Zvolte, jakým způsobem chcete soubory sdílet. Pokud zvolíte "Send Link", tak dostanete odkaz na danou složku, který můžete poslat ostatním. Lidé tak budou mít přístup k vaší složce a budou si moct z ní stáhnout soubory. Pokud zvolíte "Invite People", tak můžete vybraným osobám povolit přístup k dané složce a povolit jim ji upravovat a synchronizovat s jejich vlastním účtem na Dropboxu.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.
Stránka byla zobrazena 855 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama