Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dropbox je aplikace, která spravuje data přes cloud, díky čemuž jsou soubory přístupné z více zařízení najednou (z počítače, tabletu, telefonu…). Přes Dropbox budete mít přístup ke svým souborům i na iPadu a dokonce si přes něj budete moct přehrát videa, která nejdou přehrát přes iTunes. Dropbox vám také umožní synchronizovat soubory přes všechny vaše účty a zařízení a můžete jej použít i na sdílení a spolupráci s ostatními.

Část 1
Část 1 ze 5:
Jak nainstalovat Dropbox

 1. 1
  Stáhněte si aplikaci Dropboxu v App Store na iPadu. Lze ji stáhnout zdarma.
  • Otevřete App Store. Ujistěte se, že jste připojení k internetu.
  • Dejte vyhledávat "Dropbox".
  • Klepněte na tlačítko "Získat" a pak na "Instalovat", které je vedle ikonky aplikace Dropbox. Může chvíli trvat, než se aplikace stáhne a nainstaluje.
 2. 2
  Spusťte aplikaci Dropbox a založte si nový účet. Účet na Dropboxu je zdarma a má volný prostor 2 GB. Chcete-li více volného prostoru, tak si budete muset připlatit.
  • Klepněte na "Sign Up" a postupujte podle návodu na vytvoření účtu. Pokud již účet máte, tak se přihlaste klepnutím na "Sign In".
 3. 3
  Rozhodněte se, zda chcete umožnit funkci "Camera Upload". Pokud tuto funkci zapnete, tak všechny fotky a videa, které iPadem uděláte, se vám automaticky uloží i na Dropboxu. Můžete si to však rozmyslet i později a funkci zapnout či vypnout jindy.
  • Pokud používáte účet zdarma, tak je vhodné tuto funkci vypnout, aby vám fotky a videa nezabíraly příliš mnoho prostoru na vašem účtu.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 5:
Jak začít používat Dropbox

 1. 1
  Zvolte záložku "Files" na shlédnutí svých souborů. Tato záložka se automaticky otevře po spuštění Dropboxu. Zobrazí se vám v ní všechny složky a soubory, které máte uložené na svém účtu. Kliknutím na soubor se vám otevře náhled daného souboru v pravé půlce obrazovky.
  • Když začnete používat Dropbox, tak se vám tam objeví pouze soubor "Getting Started". Jedná se o průvodce, které popisuje základní funkce Dropboxu.
  • Na organizaci souborů můžete používat složky.
 2. 2
  Zvolte záložku "Photos" na shlédnutí fotek, které máte uložené na svém účtu. Fotky budou seřazeny podle data nahrání.
 3. 3
  Zvolte záložku "Favorites" na shlédnutí souborů, které jste si označili pro lokální uložení. Cokoliv, co jste si na vašem účtu označili jako Favorite (Oblíbené) se vám stáhne a uloží na iPad. Budete tak mít k danému souboru přístup i v případě, že nejste připojení k internetu.
 4. 4
  Zvolte záložku "Settings" na upravení nastavení aplikace a účtu. V této záložce můžete zjistit, kolik volného prostoru máte, zapnout nebo vypnout Camera Upload, nastavit si heslo na přístup k aplikaci Dropbox a propojit aplikaci na iPadu s počítačem.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 5:
Jak propojit Dropbox s počítačem

 1. 1
  Na počítači běžte na webovou stránku Dropbox Connect. Vstupte dropbox.com/connect na ni přes vyhledávač na svém počítači. Zobrazí se vám logo Dropboxu ve formě skenovatelného kódu.[1]
  • Dropbox je nejužitečnější, když je nainstalován na všech zařízeních. Umožní vám to jednoduše sdílet soubory mezi všemi zařízeními.
 2. 2
  Otevřete záložku "Settings" v aplikaci Dropbox.
 3. 3
  Klepněte na "Link a Computer" (Spojit s počítačem). Dropbox vás požádá o povolení k přístupu ke kameře na vašem iPadu, kterou budete muset použít na oskenování kódu. Pokud jste přístup ke kameře zakázali, otevřete "Nastavení" na vašem iPadu, zvolte Soukromí, pak Fotoaparát a pak zapněte Dropbox.
 4. 4
  Klepněte na "Yes, continue", jakmile se vás Dropbox zeptá, zda jste v blízkosti počítače.
 5. 5
  Nastavte kameru na iPadu na obrazovku počítače, kde je otevřená stránka s logem Dropboxu. Přidržte iPad a nechte jej oskenovat kód.
 6. 6
  Nechte Dropbox provést instalaci. Poté, co dojde k naskenování kódu, nechte Dropbox stáhnout instalační program na váš počítač. Pak jej otevřete a dejte provést instalaci.
 7. 7
  Otevřete na svém počítači složku Dropbox. K složce Dropbox můžete mít přístup z vaší plochy nebo po jejím umístěním do Oblíbených na PC nebo do Finderu na Macu.
  • Cokoliv, co přidáte do Dropboxu na svém počítači, bude přístupné i na vašem iPadu a naopak.
 8. 8
  Nainstalujte Dropbox i na ostatních zařízeních (Windows, iOS, Android, atd.). Dropbox je nejužitečnější, když je nainstalován na všech zařízeních.
  Reklama

Část 4
Část 4 ze 5:
Jak přidat soubory na Dropbox

 1. 1
  Přidejte soubor pomocí tlačítka Sdílet (Share). Nejčastěji se dá na iPadu vložit soubor do Dropboxu přes sdílení z nějaké jiné aplikace.
  • Otevřete soubor v aplikaci, v které se normálně nachází. Například, chcete-li vložit do Dropboxu nějakou fotku, tak ji otevřete v aplikaci Obrázky. Pokud chcete vložit nějaký soubor připojený k e-mailu, tak jej nejprve otevřete v aplikaci Mail.
  • Klepněte na tlačítko "Sdílet". Vypadá jako obdélník s šipkou mířící nahoru. Otevře s vám nabídka Sdílet.
  • Zvolte tlačítko "Save to Dropbox". Pokud dané tlačítko nevidíte, klepněte na "Více", kde danou funkci zapněte.
  • Zvolte místo, kam chcete soubor uložit. Zobrazí se vám všechny vaše složky. Složky budou seřazeny od nejnovějších po nejstarší.
  • Klepněte na tlačítko "Uložit" a počkejte, až se soubor načte na váš Dropbox.
 2. 2
  Přidejte soubor přes aplikaci Dropbox. Můžete použít funkci "Add File" v Dropboxu a přidat tak soubory z vašich Obrázků nebo iCloud Drive.
  • Otevřete Dropbox a zvolte záložku Files.
  • Klepněte na tlačítko "..." na horní liště záložky Files.
  • Klepněte na tlačítko "Add Files" a pak zvolte, odkud chcete své soubory do Dropboxu přidávat. Pokud zvolíte "Photos", Dropbox vás požádá o přístup k vaší fotogalerii na iPadu. Pokud zvolíte iCloud, tak se vám otevřou složky a soubory na vašem iCloud Drive.
  • Zvolte soubor, který chcete přidat na Dropbox.
 3. 3
  Přetáhněte soubory do složky Dropboxu přes počítač. Do složky Dropbox můžete přidat jakékoliv soubory. Ty budou hned po načtení dostupné i na vašem iPadu. Doba načtení závisí na velikosti souborů a na rychlosti připojení.
  Reklama

Část 5
Část 5 ze 5:
Jak spravovat soubory na Dropboxu

 1. 1
  Otevřete soubory přes Dropbox. Pomocí Dropboxu můžete na iPadu otevřít soubory, které jste do něj vložili přes počítač. U jakéhokoliv souboru se vám otevře náhled (obrázky, dokumenty, PDF, atd.). Pokud však váš iPad nepodporuje daný typ souboru, tak si budete muset stáhnout aplikaci, která jej podporuje.
  • Dropbox dokáže přehrát nejrůznější formáty videí. Pokud je však daný soubor označený jako Oblíbený (Favorite), tak budete potřebovat jinou aplikaci, která daný typ souboru podporuje.[2]
 2. 2
  Přeorganizujte soubory do složek. Složky udrží soubory přehledné.
  • Klepněte na tlačítko "..." a zvolte "Create Folder". Vytvoří se tak na vašem Dropboxu složka, v které můžete stejnou metodou vytvořit nejrůznější podsložky.
  • Klepněte na tlačítko "..." a zvolte "Select". To vám umožní zvolit více souborů najednou.
  • Klepněte na tlačítko "Move" na spodní liště. Následně si můžete vybrat složku, do které chcete zvolené soubory přesunout.
 3. 3
  Označte soubory jako Oblíbené (Favorites). Oblíbené jsou sobory, které jste si označili pro lokální uložení na váš iPad. Díky tomu budete mít k souborům přístup i v případě, že nejste připojení k internetu.
  • Otevřete aplikaci Dropbox na záložce Files.
  • Klepněte na soubor, který chcete přidat na seznam Favorites.
  • Klepněte na tlačítko s hvězdičkou nad náhledem daného souboru. Zopakujte u všech souborů, které chcete mít ve složce Favorites.
  • Klepněte na záložku Favorites, v které uvidíte všechny své soubory, které jsou uložené na vašem iPadu.
 4. 4
  Sdílejte složku s ostatními. Přes Dropbox také můžete sdílet složky. Lidé tak budou mít přístup k vybrané složce, ale nebudou mít přístup k žádným jiným souborům na vašem účtu.
  • Otevřete složku, kterou chcete sdílet.
  • Klepněte na tlačítko Sdílet na horní liště dané složky. Vypadá jako obdélník s šipkou mířící nahoru.
  • Zvolte, jakým způsobem chcete soubory sdílet. Pokud zvolíte "Send Link", tak dostanete odkaz na danou složku, který můžete poslat ostatním. Lidé tak budou mít přístup k vaší složce a budou si moct z ní stáhnout soubory. Pokud zvolíte "Invite People", tak můžete vybraným osobám povolit přístup k dané složce a povolit jim ji upravovat a synchronizovat s jejich vlastním účtem na Dropboxu.
  Reklama

Související články

Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak nahrávat hovory na iPhonuJak nahrávat hovory na iPhonu
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak zavolat zpátky blokované čísloJak zavolat zpátky blokované číslo
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Jak obnovit smazané textové zprávyJak obnovit smazané textové zprávy
Jak zjistit, jaký máte typ Android telefonuJak zjistit, jaký máte typ Android telefonu
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 1 362 krát
Stránka byla zobrazena 1 362 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama