X
wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 54 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
Tento článek byl zobrazen 2 812 krát
Google může být synonymem s prohlížením internetu, ale služby, které poskytují jsou mnohem širší než prostě vyhledávání. Od emailu k tvorbě dokumentů, od kalendářů k hudbě, produkty Google mohou být používány v téměř každém aspektu online života. Následujte tento návod, abyste nejen obdrželi co nejrelevantnější výsledky vyhledávání, ale také dostali co nejvíc ze všech produktů, které Google nabízí.
Postup
Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Odesílání a přijímání emailů s Gmailem
-
1Přihlaste se svým Google účtem. Můžete se dostat na domovskou stránku Google ze záložky menu v horní části vyhledávače Google. Abyste vstoupili do Gmailu, bude třeba se přihlásit svým Google účtem.
-
2Prohlížejte si své emaily. Vaše Doručená pošta je automaticky tříděna do záložek. Standardní záložky jsou Primární, Sociální sítě a Promo akce. Pro další třídění vašich emailů můžete přidat Aktualizace a Fóra.
- Primární jsou vaše osobní emaily mezi lidmi.
- Sociální sítě jsou emaily ze služeb sociálních sítí, jako je Facebook a Twitter.
- Promo akce jsou marketingové emaily, k jejichž odběru jste se přihlásili.
-
3Prohlížejte emailové konverzace. Všechny odpovědi na email jsou seskupeny do jediné konverzace. Nejnovější odpověď se ukáže první a předchozí emaily v konverzaci mohou být rozšířeny ikonou Rozšířit.
-
4Archivujte staré zprávy. Starší zprávy můžete odeslat do Archivu, abyste si je uchovali, ale zabránili jim zahltit vaší Doručenou poštu. Archivované maily můžete najít pod štítkem Všechny zprávy v menu vlevo.
- Pokud někdo odpoví na archivovaný mail, konverzace se přesune zpět do vašich doručených zpráv.
-
5Smažte email, který nepotřebujete. Přestože Google poskytuje dost bezplatného úložiště, můžete chtít zprávy smazat, abyste uvolnili nějaké místo. Vyberte zprávy, které chcete smazat a klikněte na položku Koše. Tyto emaily budou po 30 dnech trvale vymazány.
-
6Označte důležité emaily hvězdičkou. K emailům, na které si chcete vzpomenout později, můžete přidat Hvězdičku. To označí email ikonou Hvězdičky a můžete použít menu vlevo k prohlížení pouze emailu s Hvězdičkou. Využijte to k označení emailů, na které potřebujete odpovědět později, nebo emailů, které nechcete složitě hledat.
- Kliknutím na menu Nastavení a výběrem Nastavení můžete přidat více ikon. V záložce obecné hledejte část Hvězdičky. Přetáhněte ikony, které chcete přidat, do části Používané. Jakmile budou přidány, klikněte u emailu na ikonu Hvězdičky několikrát, abyste prolistovali dostupné ikony.
-
7Ke třídění vaší pošty použijte Štítky. V menu nastavení klikněte na záložku Štítky. Tady můžete procházet již existující štítky, které budou v seznamu v levém menu Gmailu. Pro vytvoření nového štítku klikněte na tlačítko “Vytvořit nový štítek”.
- Klikněte na tlačítko Filtry, abyste vytvořili pravidlo, které bude třídit příchozí poštu do štítku, které jste vytvořili. Klikněte na odkaz “Vytvořit nový filtr”, abyste nastavili nové pravidlo.
- Můžete nastavit filtr podle toho od koho email je, pro koho je, slov v předmětu a slov v textu. Jakmile určíte filtr, klikněte na “Vytvořit filtr z tohoto vyhledávání”.
- Použijte pravidlo filtru. Jakmile jste filtr nastavili, zaškrtněte políčko “Použít štítek:” a vyberte štítek, který chcete. Pokud chcete, aby email šel přímo pod štítek a neobjevoval se v doručené poště, zaškrtněte políčko “Přeskočit doručenou poštu”.
- Klikněte na tlačítko Filtry, abyste vytvořili pravidlo, které bude třídit příchozí poštu do štítku, které jste vytvořili. Klikněte na odkaz “Vytvořit nový filtr”, abyste nastavili nové pravidlo.
-
8Napište email. Pro napsání emailu klikněte na červené tlačítko Napsat na vrchu levého menu. Otevře se okno Nová zpráva. Vložte adresu do pole “To.” Pokud máte osobu uloženou jako kontakt, můžete vložit její jméno a vybrat jí z rolovacího menu, které se objeví.
- “Cc” pošle kopii dalšímu příjemci.“Bcc” pošle kopii dalšímu příjemci aniž by o tom věděl někdo z ostatních příjemců.
- Pokud máte několik účtů spojených s vaším Google účtem, můžete zvolit, ze kterého z nich chcete poslat zprávu, kliknutím na šipku vedle vaší adresy v poli “Od”.
- Formátování vašeho textu můžete změnit kliknutím na tlačítko “A” vedle tlačítka Odeslat. To otevře malé menu, které vám umožní změnit font, velikost, barvu, stejně jako vytvořit seznamy a odrážky.
- K mailu můžete připojit soubor kliknutím na ikonu kancelářské sponky. To otevře okno, které vám umožní prohledat váš počítač a připojit soubor. Limit připojených souborů je velikost souboru 25 MB.
- Můžete posílat peníze pomocí Google Peněženky tím, že přejedete přes znak + a kliknete na ikonu $. Google vás požádá o ověření identity, pokud jste to ještě neudělali.
- Do emailu můžete vložit obrázky a dokumenty z Google Disku tak, že také přejedete přes znak +.
Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Tvorba a sdílení souborů s Google Diskem
-
1Otevřete Google Disk. Můžete do něj vstoupit z horního menu nahoře na Google stránkách. Google Disk nahradil Google Docs, ale obsahuje hodně stejných funkcí. Můžete vytvářet, upravovat a sílet dokumenty, stejně jako uchovávat složky z vašeho počítače tak, aby byly přístupné odkudkoliv.
- Budete se potřebovat přihlásit svým Google účtem. Google Disk je zdarma pro všechny účty Google.
-
2Vytvořte nový dokument. Klikněte na červené tlačítko Vytvořit, abyste začali nový dokument. Otevře se seznam, který vám umožní vybrat z dokumentu textového editoru, tabulky, prezentace nebo malování.
- Můžete přidat více funkcí kliknutím na tlačítko “Připojit další aplikace” dole na seznamu. Můžete prohlížet další přídavky od Google stejně jako od vývojářů třetích stran.
-
3Upravujte svůj nový dokument. Jakmile jste vybrali formát, můžete začít upravovat váš dokument. Klikněte na název nahoře, abyste ho změnili. Použijte k přizpůsobení formátování panel nástrojů.
- Možnosti panelu nástrojů se budou měnit v závislosti na typu souboru, který tvoříte.
- Všechny změny se v průběhu práce ukládají automaticky.
-
4Stáhněte si dokument. Pokud si chcete stáhnout dokument do svého počítače, klikněte na Soubor a potom zvolte “Stáhnout jako ”. Dostanete na výběr formát souboru. Vyberte si ten, který se shoduje s programem, který používáte.
-
5Sdílejte dokument. Můžete dokument sdílet s ostatními uživateli Google Disku kliknutím na Soubor a vybráním “Sdílet…” To otevře Nastavení sdílení. Tady můžete přidat lidi na seznam spolupracovníků, stejně jako odkázat na dokument použitím populárních služeb jako je Facebook nebo Twitter.
-
6Nahrajte soubory ze svého počítače. Na Google Disk můžete nahrávat soubory, které chcete zálohovat ze svého počítače. Klikněte na červené tlačítko Nahrát vedle tlačítka Vytvořit. Můžete vybrat nahrání jednotlivých souborů nebo celých složek.
- Na Google Disk můžete nahrát jakýkoliv typ souboru. Určité soubory, jako Wordové dokumenty mohou být přeměněny na Google dokumenty kliknutím na menu Nastavení v okně Nahrát. Vaše nahrané dokumenty budou přidány na seznam vašeho Google Disku.
- Můžete si do svého počítače stáhnout program Google Disk, který vám umožní tvořit sdílené složky, které se s Diskem automaticky synchronizují. Pro stažení klikněte na tlačítko “Instalovat Disk pro počítač.
- Všechny bezplatné Google Disk účty mají 15 GB úložiště (sdílené napříč vašimi službami Google). Pokud vám dojde místo, smažte nechtěné soubory a emaily, nebo si kupte od Google kupte více úložiště za měsíční poplatek.
-
7Vytvořte si pro uspořádání vašich souborů složky. Pro vytvoření vlastní složky klikněte na tlačítko Vytvořit Složka v horní části Google Disku. Potom můžete do složky přetáhnout soubory a uklidit rozhraní Disku.Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Prohlížení sítě Googlem
-
1Jděte na domovskou stránku Google a napište, co hledáte. Formování vyhledávaného různými způsoby ovlivní výsledky, které obdržíte. Zkuste zachovat vyhledávané pojmy jednoduché, abyste dostali co nejlepší výsledky. Vyhledávejte použitím důležitých slov a vynechejte otázky. Tlačítko “Zkusím štěstí” vás zavede přímo na první výsledek vyhledávání.
- Zkuste použít slova, která budou používat stránky, které hledáte. Například pokud vás bolí zub, hledejte “bolest zubu” místo “bolí mě zub”. Povede to k vyhledání informativnějších stránek.
- Pokud potřebujete přesný výsledek hledání, dejte kolem uvozovací znaky. To způsobí, že Google bude hledat pouze přesné slovo nebo frázi.
- Například, pokud jste vložili čokoládové sušenky, bez uvozovek, Google najde všechny stránky obsahující slovo “čokoládové” nebo slovo “sušenky” (ale stránky s oběma slovy skončí ve výsledcích výše) Pokud vložíte do vyhledávače “čokoládové sušenky” bude hledat pouze stránky, které obsahují tuto přesnou frázi.
- Vylučte slovo z vyhledávání použitím pomlčky. Dejte před slovo, které chcete vyloučit, pomlčku. To vám umožní odstranit nechtěné výsledky vyhledávání.
- Vložte rovnici, abyste jako první položku viděli vypočítaný výsledek. To otevře v Googlu kalkulačku, kterou můžete použít pro vložení nových rovnic.
- Vložte jednotky k převedu, aby vám Google převod vypočítal. Například vložte 1 sklenice = milimetry a převod se zobrazí před výsledky vyhledávání. Potom můžete použít rolovací menu ke změně jednotek.
- Při vyhledávání v Googlu je ignorována většina interpunkce.
-
2Roztřiďte si výsledky hledání. Jakmile vložíte co hledáte, můžete zúžit výsledky kliknutím na záložky na vrchu seznamu výsledků.
- Internet ukazuje internetové stránky. Je to standardní záložka.
- Obrázky ukazují seznam obrázků, které se shodují s vaším hledáním. Pokud je k výsledku hledání spousta obrázků, nejoblíbenější budou zobrazeny jako výsledek hledání v záložce Internet.
- Mapy zobrazí výsledek vašeho hledání na mapě. Když vložíte do vyhledávače umístění, obvykle se v záložce Internet objeví mapa.
- Záložka Nákupy zobrazí produkty, které se vztahují k vašemu hledání, dostupné ve vaší oblasti nebo online.
- Blogy zobrazí příspěvky na blogu, které se vztahují k vašemu hledání.
- Může kliknout na záložku Více, abyste vyhledávali prostřednictvím dalších služeb Google, jako je Play obchod, Recepty a další.
-
3Vylepšete své vyhledávání. Ke svému vyhledávání můžete přidat konkrétní parametry otevřením nástroje Pokročilé vyhledávání. To můžete otevřít tak, že sjedete na konec výsledků hledání a kliknete na odkaz Pokročilé vyhledávání.
- V části “Hledat stránky s …” můžete specifikovat přesně jak chcete, aby Google hledal vaše pojmy. Toho můžete dosáhnout i prostřednictvím běžného vyhledávacího pole a instrukce jsou vedle každé položky.
- V části “Zúžit výsledky podle…” můžete najít filtry, které skryjí výsledky, které nejsou pro vás důležité. Můžete nastavit požadovaný jazyk, oblast, datum aktualizace, konkrétní stránku a další. Například můžete hledat pouze francouzská YouTube videa nahraná tento rok.
-
4Přihlaste se na váš Google učet. Klikněte na červené tlačítko Přihlásit v pravém horním rohu, abyste se přihlásili vaším Google účtem. To vám pomůže přizpůsobit si vyhledávání stejně jako uložit své vyhledávací preference. Pokud vidíte v pravém horním rohu své jméno a fotku, jste úspěšně přihlášeni.
- Váš Google účet je stejný pro všechny Google produkty včetně Gmailu, Disku, Map, YouTubu a dalších.
-
5Nastavte si vyhledávání. Po provedení vyhledávání klikněte na ikonu Nastavení v pravém horním rohu stránky s výsledky. Zvolte z menu Nastavení vyhledávání.
- Můžete si zvolit filtrování explicitních výsledků, zobrazování výsledků již při psaní, přizpůsobit počet výsledků vyhledávaní zobrazených na stránce a více.
- Pokud nebudete přihlášeni na svém Google účtu, nebude toto nastavení uloženo, když Google opustíte.
Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Cestování s Google Mapami
-
1Otevřete si Google Mapy. Do map můžete vstoupit z horní lišty menu na jakékoliv Google stránce. Standardně by se mapy měli otevřít a ukazovat vaše současné umístění, nebo místo v jeho blízkosti.
-
2Napište, co hledáte. Můžete hledat obchody, orientační body, města, adresy, souřadnice a mnohem více. Google se pokusí poskytnout nejrelevantnější výsledky, které budou zobrazeny v seznamu v levém rámu.
-
3Prohlížejte mapu. Použijte svojí myš a klávesnici k pohybu po mapě.
- Můžete mapu přiblížit a oddálit zatáhnutím posuvníku nebo otáčením kolečka na vaší myši nahoru a dolů. Klávesy + a – na klávesnici také změní mapu.
- Pro pohyb po mapě na mapu klikněte a zatáhněte nebo použijte k posouvání klávesy s šipkami. Také můžete kliknout na čtyřsměrné tlačítko v horním rohu, abyste mapu posunuli.
-
4Zjistěte, co je poblíž. Klikněte pravým tlačítkem na místo na mapě a zvolte z menu “Co je tady?”. To umístí na mapu špendlík a v rámečku nalevo se objeví poblíž umístěné obchody a místa.
- K hledání dalších míst poblíž umístěného špendlíku klikněte na odkaz “Prohledat okolí”.
-
5Získejte trasu. Klikněte na jakékoliv místo na mapě, abyste vyvolali informace o něm. V informačním okně klikněte na odkaz Trasy a otevře se navigační rozhraní. V levém menu můžete určit startovní bod a vybrat způsob dopravy. Když kliknete na “Vyhledávání” trasa se zobrazí krok za krokem a cesta se objeví na hlavní mapě.
- Vedle každé doporučené trasy se zobrazí očekávaný čas cesty, přizpůsobený současnému stavu dopravy.
- Svojí trasu si můžete přizpůsobit kliknutím a přetažením jakékoliv její části. Trasa bude přepočítána tak, aby vedla co nejblíže k novému bodu bude možné.
- Nebo můžete pro otevření navigačního rozhraní kliknout pravým tlačítkem kamkoliv na mapu a zvolit “Trasa sem”.
Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Dostaňte z Google Služeb co nejvíce
-
1Poslouchejte hudbu za pomoci Google Play Music. Umožní vám nahrát hudební soubory z vašeho počítače stejně jako procházet rozsáhlou digitální hudební knihovnu Google.
-
2Vytvořte si profil Google +. Google + je služba sociální sítě od Googlu. Používejte ho k tvorbě online prezentace, sledujte trendy a lidi a spojte se se svými přáteli.
-
3Dejte si do pořádku život s Google Kalendářem. Používejte Google Kalendář k synchronizaci všech vašich důležitých dat napříč Google službami. Můžete sdílet své kalendáře a události s ostatními a vytvořit několik kalendářů pro různé aspekty vašeho života.
-
4Používejte Google Scholar k rešerši materiálů do školy. Google Scholar poskytne výsledky vyhledávání z prohlédnutých časopisů a článků. Můžete je použít pro rešerši materiálů a prezentací.
-
5Připojte se do některých Google Skupin. Google skupiny jsou kolekce lidí, kteří sdílejí podobné zájmy. Používejte Skupiny k zveřejňování a čtení informací, které jsou pro vás významné.
-
6Čtěte nejnovější zprávy s Google News. Google News vám umožní vytvořit si osobní zdroj novinek s nejnovějšími zprávami z každého většího i menšího zdroje zpráv.Reklama
Tipy
- Pokud máte na svém počítači nainstalován McAfee Site Advisor, může být vedle výsledků vyhledávání buď zelená fajfka, žlutý "!", nebo červené X . Ujistěte se, že klikáte na výsledek vyhledávání, který má u sebe zelenou fajfku.
- S Googlem můžete také vyhledávat obrázky a audio/video při použití stejného pole. Místo použití Google search klikněte na odpovídající záložku podle typu média, který chcete.
- Zkuste použít nejjednodušší možný tvar slova. Například místo lodě, použijte loď. Místo John's bar, použijte John bar.
- Google Scholar dává přesnější informace založené na rešerši.
- Kliknutí na Pokročilé vyhledávání někdy přinese lepší výsledky.
- Pro rychlejší vyhledávání Google si nainstalujte panel nástrojů Google search, který je dostupný pro Internet Explorer a Firefox. Najdete ho tady.
Reklama
Varování
- Pro kontrolu vyhledávání obrázků klikněte na záložku nahoře na stránce Obrázky, kde se píše Bezpečné vyhledávání.
- Ujistěte se, že se podíváte na informace než kliknete na některý výsledek vyhledávání. Při používání určitých zdrojů použijte svůj nejlepší úsudek.
Reklama
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
English:Use Google
Italiano:Usare Google
Русский:пользоваться Google
Nederlands:Google gebruiken
中文:使用各种Google服务
Bahasa Indonesia:Menggunakan Google
Stránka byla zobrazena 2 812 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama