Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když byl Google Disk poprvé spuštěn, sloužil jako místo k ukládání souborů v cloudu, aby mohli být přístupné odkudkoliv. Jak se Google Disk vyvíjel, osvojil si role Google Docs a teď slouží jako hub pro tvorbu všech Google dokomentů a kancelářských nástrojů. Můžete na disk dokonce instalovat aplikace, abyste ještě více rozšířili jeho funkce. Postupujte podle tohoto návodu a dostaňte z Google Disk co nejvíc.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Přístup ke Google Disk

 1. 1
  Přihlašte se na stránku Google Disk vaším Google účtem, který si můžete vytvořit zdarma. Google Disk vám umožní ukládat souboru do cloudu a vytvářet dokumenty a formuláře prostřednictvím webového rozhraní Google Disku.
 2. 2
  Přidejte soubory na váš disk. Jsou dvá způsoby, jak přidat soubory na váě disk. Můžete vytřvořit dokument přímo na Google Disk, nebo můžete načíst soubory z vašeho počítače. K vytvoření nového souboru stiskněte tlačítko VYTVOŘIT. K načtení souboru klikněte na tlačítko “Šipky nahoru” vedle tlačítka VYTVOŘIT.
 3. 3
  Změňte způsob, jakým se vaše soubory zobrazují. Můžete si vybrat zobrazení souborů jako velkých ikon (Mřížka) nebo jako seznamu (Seznam). Seznam vám na první pohled zobrazí vlastníka dokumentu a kdy byl naposledy upraven. Ikony zobrazí každý soubor jako náhled jeho první stránky. Způsob zobrazení můžete změnit stisknutím tlačítka vedle ikony nástrojů v pravém horním rohu stránky.
 4. 4
  K prohlížení vašich souborů použijte navigační lištu na levé straně. “Můj Disk” je místo, kde jsou uloženy všechny vaše nahrané soubory a složky. “Sdíleno se mnou ” jsou dokumenty a složky, které s vámi sdíleli ostatní uživatelé Google Drive. “S hvězdičkou” jsou soboury, které jste označili jako důležité a “Poslední” soubory jsou ty, které jste naposledy upravovali.
 5. 5
  Hledejte soubory. Ve vašich dokumentech na Google Disku můžete vyhledávat za použití vyhledávací lišty v horní části stránky. Google Disk prohledá názvy, obsah a vlastníky. Pokud se najde soubor s přesným pojmem v názvu, objeví se pod vyhledávací lištou, abyste ho mohli rychle vybrat.
 6. 6
  Stáhněte si aplikaci pro vaše mobilní zařízení. Můžete si do vašeho zařízení s Androidem nebo iOS stáhnout Google Disk aplikaci, která vám umožní přístup k vašim souborům z telefonu nebo tabletu. Aplikaci můžete zdarma stáhnout z obchodu s aplikacemi. Aplikace nemusí mít všechny editačních funkcí, jako verze v prohlížeči.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Tvorba a editace dokumentů

 1. 1
  Klikněte na tlačíto VYTVOŘIT. Objeví se menu, které vám umožňuje zvolit, který typ dokumentu chcete vytvořit. Ve výchozím nastavení máte několik možností a můžete jich přidat více kliknutím na odkaz “Připojit další aplikace ” ve spodní části menu:
  • Složka – Vytvoří se složka pro uspořádání souborů v sekci Můj Disk.
  • Dokument – Vytvoří se prázdný textový dokument. Můžete přizpůsobit formátování a nastavení stránku použitím nástrojů a menu na vrc hu dokumentu. Můžete dokumenty exportovat do Microsoft Word, OpenOffice, PDF a dalších formátů.
  • Prezentace – Otevře se ekvivalent Microsoft PowerPointu. Soubory mohou být exportovány jako Microsoft PowerPoint, PDF, JPG a další formáty.
  • Tabulka – Vytvoří se prázdná tabulka. Tabulky mohou být exportovány jako Microsoft Excel, OpenOffice, PDF, CSV a další formáty.
  • Formulář – Umožňuje vám vytvořit formuláře, které mohou být vyplňovány online. Formuláře mohou být exportovány do souborů CSV.
 2. 2
  Vytvořte nový soubor. Jakmile jste zvolili typ vašeho dokumentu, dostanete se do prázdného dokumentu. Když si vyberete Prezentaci nebo Formulář, přivítá vás génius, který vám pomůže nakonfigurovat váš dokument.
 3. 3
  Pojmenujte soubor. Na začátku stránky klikněte na šedý kurzívní text, který říká “Dokument bez názvu”. Když na to kliknete, objeví se okno “Přejmenovat dokument” a umožní vám změnit jméno vašeho souboru.
 4. 4
  Editujte dokument. Začněte do vašeho dokumentu psát, jako byste psali do jeho komerčního ekvivalentu. Pravděpodobně zjistíte, že Google Disk má většinu základních nástrojů, ale pokročilé nástroje, na které můžete být zvyklí, nejsou dostupné.
  • Váš dokument se ukládá automaticky, jak na něm pracujete.
 5. 5
  Exportujte a převádějte soubor. Pokud chcete, aby váš soubor byl kompatibilní s podobnými programi, klikněte na Soubor a dejte kurzor na “Stáhnout”. Objeví se menu s dostupnými formáty. Vyberte si formát, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Budete vyzváni k pojmenování souboru a vybrání umístění ke stažení. Když se soubor stáhne, bude ve formátu, který jste si vybrali.
 6. 6
  Sdílejte svůj dokument. Klikněte na soubor a vyberte Sdílet, nebo klikněte na modré tlačítko Sdílet v pravém horním rohu a otevřete nastavení sdílení. Můžete stanovit, kdo může soubor prohlížet, stejně tak jako kdo ho může editovat.
  • Dejte odkaz nahoře lidem, s kterými sdílíte soubor. K rychlému sdílení prostřednictvím Gmailu, Google+, Facebooku nebo Twitteru můžete použít tlačítka pod okazem.
  • Změňte to, kdo má přístup k dokumentu, stisknutím odkazu “Změnit”. Ve výchozím nastavení je dokument soukromý a musíte ostatní pozvat, aby k němu měli přístup. To můžete změnit na Všichni uživatelé, kteří mají odkaz nebo Volně dostupné na webu.
  • Pozvětě ostatní k editaci vašeho dokumentu tím, že vložíte jejich kontaktní informace do pole “Pozvat uživatele”. Pro přístup k dokumentu se pozvaní uživatelé musí zaregistrovat na Google Disk.
  • Změňte přístup pozvaných uživatelů kliknutím na modrý odkaz vedle jejich jména. Můžete jim povolit editovat dokument nebo ho pouze prohlížet.
 7. 7
  Publikujte dokument. K publikaci vašeho dokumentu, tabulky nebo presentace klikněte na Soubor a vyberte “Publikování na webu”. Publikování dokumentu z Google Disku vytvoří kopii tohoto dokumentu, kterou mohou prohlížet všichni. Kopie se stane samostatnou internetovou stránkou, která není spojena s vaším originálním dokumentem. To vám umožňuje sdílet dokument s kýmkoliv, aniž byste měnili nastavení sdílení.[1]
  • Publikovaný dokument nemůže být editován. Stále můžete editovat originální soubor, který zůstane na Google Disku.
 8. 8
  Vytiskněte dokument. Pokud máte nainstalovanou tiskárnu nebo máte přístup ke cloud tiskárně, můžete si své dokumenty vytisknout. Klikněte na menu Soubor a vyberte dole na seznamu Vytisknout.
  • Vyberte si nastavení tisku. Můžete specifikovat, které stránky vytisknout, stejně jako dispozice stránky. Klikněte na Tisk, abyste se dostali na další obrazovku.
  • Otevře se náhled tisku a můžete si zvolit tiskárnu stisknutím tlačítka Změnit. To je užitečné, pokud se pokoušíte připojit k vaší Google Cloud tiskárně doma, když jste v práci nebo ve škole.
 9. 9
  Vraťte se ke starší verzi dokumentu. Pokud jste udělali hodně změn v dokumentu a uvědomili si, že se potřebujete vrátit ke starší verzi, můžete použít nástroj Historie verzí a prohlédnout si staré kopie. Otevřete dokument a klidněte na menu Soubor. Vyberte “Zobrazit historii verzí ” a na pravé straně se otevře rámeček se seznamem vašich revizí. [2]
  • Můžete kliknout na každou revizi na seznamu, abyste viděli dokument v hlavním okně.
  • Když najdete revizi, kterou chcete zachovat, klikněte na modré “Obnovit tuto verzi ” pod záznamem na seznamu.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Nahrávání a stahování souborů

 1. 1
  Stáhněte si na váš počítač program pro Google Disk synchronizaci. Je to dobrovolné, ale může to usnadnit synchronizaci vašich souborů s Google Diskem. Pokud chcete nainstalovat program, klikněte na odkaz k jeho stažení na domovské stránce Google Disku. Odkaz stáhne vhodný instalační program pro váš operační systém.
  • Jakmile stáhnete program, nainstalujte ho a přihlaste se vaším Google účtem. Na ploše bude umístěna složka, která vám dá rychlý přístup ke všem vašim souborům na Google Disku.
  • Přetáhněte na složku jakékoliv soubory, které chcete přidat na váš Google Disk a budou automaticky nahrány. Když je složka úspěšně nahrána, ukáže se na ikoně zelené zaškrtnutí.
 2. 2
  Nastavte nastavení pro nahrávání. Klikněte na ikonu nástrojů v pravém horním rou stránky a přejeďte myší přes možnost “Nastavení nahrávání”. Můžete zvolit automatický převod nahrávaných souborů jako jsou Wordovské dokumenty nebo Excelové soubory na formáty Disku Google Diskem a Google disk může také převádět PDF soubory do editovatelných textových souborů.
  • Můžete zvolit, jestli chcete být pokaždé vyzývání, nebo chcete, aby se to dělo automaticky.
  • Nepřevedené soubory se v Google Disku neotevřou, dokud je nepřevedete. Jinak je budete muset stáhnout do zařízení, které obsahuje porgram vyžadovaný k otevření souboru.
 3. 3
  Klikněte na tlačítko Nahrát. Objeví se menu, které vám umožní nahrát jednotlivé soubory nebo celé složky. Najděte soubor nebo složku, který chcete nahrát na Disk. Zapůsobí nastavení konverze nastavené dříve a uvidíte postup nahrávání v okně, které se objeví.
 4. 4
  Stáhněte soubory z Google Disku do svého počítače. Pokud chcete mít soubory nebo složky ve vašem počítači, zaškrtejte políčka u složek, které chcete přenést. Klikněte na tlačítko Více navrchu stránky a vyberte Stáhnout.
  • Pokud stahujete soubory Google Disk, budete tázáni, do jakého formátu je chcete převést. Jinak se začnou vaše soubory stahovat automaticky.
 5. 5
  Vymažte soubory, které nechcete. K vymazání souborů a složek, zaškrtněte políčka u položek, které chcete vymazat. Klikněte na tlačítko Koš na vrchu stránky. Můžete vrátit akci kliknutím na tlačítko Zpět, nebo tím, že půjdete do sekce Koš v levém menu.
  • Pamatujte, že dokumenty vytvořené Google Diskem se nezapočítávají do limitu vašeho úložiště.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Rozšiřování možností Disku

 1. 1
  Upravujte fotografie, které jste nahráli na disk. Můžete použít bezplatnou aplikaci Pixlr k úpravě fotografií, které jste nahráli, přímo na Disku. Klikněte na tlačítko VYTVOŘIT a vyberte “Připojit další aplikace”. Vyhledejte Pixlr a zdarma ho nainstalujte.
  • Jakmile bude Pixlr nainstalován, klikněte pravým talčítkem na obrázek ve vašem disku a vyberte “Otevřít v”. Vyberte z menu Pixlr a fotografie bude otevřena v novém okně. Potom můžete začít obrázek v Pixlr upravovat.
 2. 2
  Poslouchejte vaše uložené soubory hudby. Pokud používáte Google Disk k ukládání vašich MP3, můžete si všimnout, že je nelze přehrát, aniž byste si je nejprve stáhli. S Drive Music Chrome aplikací můžete používát váš internetový prohlížeč Google Chrome k poslechu souborů uložených na Disku. Aplikaci můžete zdrama stáhnout z Chrome internetového obchodu.
 3. 3
  Kreslete na Disku obrázky. Můžete přidat do Disku aplikaci na kreslení, která nainstaluje základní program k tvorbě obrázků. Používejte tento program ke kresbě obrázku do vašich ostatních dokumentů, nebo vytvořte společný výkres sdílením kresby s ostatními.
 4. 4
  Slučujte soubory PDF. Instalace aplikace PDF Mergy do Google Disku vám umožní rychle slučovat jakékoliv PDF soubory, které jste měli uložené na Disku. Můžete přetáhnout pořádí a uspořádat konečný PDF soubor. Aplikace nahraje PDF soubory na server, spojí je a vrátí konečný spojený soubor.
  Reklama

Tipy

 • Přečtěte si online Google disk bezpečnostní tipy, abyste se ujistili, že jsou vaše informace v bezpečí. Podívejte se na :http://www.google.com/goodtoknow.
 • Můžete použít Google disk k zálohování důležitých složek z vašeho počítače.
 • Když nahráváte soubory na Android aplikaci Google Disk, doporučuje se použití wi-fi připojení pro větší rychlost a menší datové poplatky.
Reklama

Varování

 • Nesdílejte vaše soubory s neznámými lidmi. Můžete si zvolit nastavení soukromí.
 • Nestahujte Google Disk pro Android z neověřených zdrojů. Doporučuje se používát obchod Google Play, Amazon app store a podobné služby.
 • Pokud přesunete složku disku, změníte počítač nebo musíte vyměnit hard disk, na kterém je vaše složka, budete potřebovat z cloudu znovu vše stáhnout. Pro toto nemá Google podporu. Hledejte "Toto není vaše originální složka Google disku ". Může to být opravdu problém, pokud máte na připojení datový limit.
 • Nikdy nikomu nedávejte své heslo; může to vést ke ztrátě účtu.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 24 114 krát
Kategorie: Google aplikace
Stránka byla zobrazena 24 114 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama