Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Svět internetu je plný informací, ale drtivá většina je bohužel v jazyce, kterému nerozumíte. Tady přichází na řadu Google Překladač. Můžete ho využít k překladu kratičkých textů, nebo přeložit celé webové stránky. Dá se využít i k překladu popisků na YouTube či na dalších stránkách.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Překládání části textu

 1. 1
  Otevřete si stránku Google Překladače. Dostanete se sem přes odkaz translate.google.com
  • Google Překladač není dokonalým překladačem. Občas se může stát, že se význam a struktura věty nepřeloží správně, nebo v cizím jazyce vyznívají jinak. Google Překladač slouží k navedení na význam věty, ne k přesnému překladu.
 2. 2
  Zkopírujte text, který chcete přeložit. Můžete kopírovat text z jakéhokoli zdroje, nevyjímaje dokumenty a další stránky. Můžete také napsat svůj vlastní text.
 3. 3
  Vložte či napište text, který chcete přeložit, do levého rámečku na stránce Google Překladače. Jestli píšete v cizím jazyce, klikněte sem pro instrukce k psaní v cizích znacích.
 4. 4
  Klikněte na tlačítko „Psaní rukou“ k nakreslení znaku. Vypadá jako tužka v levém dolním rohu textového pole. Většinou se využívá u jazyků, které nepíší latinkou.
 5. 5
  Vyberte jazyk vloženého textu, pokud Google Překladač automaticky nepoznal správný jazyk. Můžete kliknout na tlačítko „▼“ , abyste viděli dostupné jazyky.
 6. 6
  Klikněte na tlačítko „Ä“ k zobrazení textu v latince. Tato funkce je funkční u jazyků s odlišným písmem, jako například japonština či arabština.
 7. 7
  Klikněte na tlačítko „Poslech výslovnosti“ k poslechu vloženého textu. To vám může pomoci k naučení se správné výslovnosti.
 8. 8
  Podívejte se na přeložený text do pravého textového pole. Ať vložíte jakkoli osobní text, Google ho přeloží. Můžete střídat jazyky přepínáním ikonek nad textovým polem.
  • Pokud se překlad nezobrazí automaticky, klikněte na „Přeložit“.
 9. 9
  Uložte si překlad do slovníku frází. Váš slovník frází je sbírkou překladů, které jste si uložili pro pozdější použití. Slovník frází můžete začít používat po kliknutí na tlačítko nad pravým textovým polem.
 10. 10
  Klikněte na „Poslech výslovnosti“ pod překladem.
 11. 11
  Upravte překlad, pokud zjistíte, že je chybný. Klikněte na tlačítko „Je něco špatně?“, pokud objevíte chybu. Opravte ji a zmáčkněte tlačítko „Přispět“, vaše oprava bude možná vložena do Google Překladače.[1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Překládání internetové stránky

 1. 1
  Otevřete si stránku Google Překladače. Dostanete se sem přes odkaz translate.google.com.
 2. 2
  Zkopírujte celou URL adresu stránky, kterou chcete přeložit. URL je adresa a najdete ji v příkazovém řádku. Ujistěte se, že jste zkopírovali opravdu celou adresu.
 3. 3
  Vložte URL do levého textového pole v Google Překladači.
 4. 4
  Vyberte jazyk stránky z tlačítek nad textovým polem. Google Překladač nedokáže vždycky poznat, kterým jazykem je stránka psána, proto je třeba vybrat jazyk manuálně. Všechny dostupné jazyky uvidíte po rozkliknutí tlačítka „▼“.
 5. 5
  Vyberte jazyk, do kterého chcete stránku přeložit. Ať vložíte jakýkoli osobní text, Google jej přeloží. Můžete střídat jazyky přepínáním ikonek nad textovým polem.
 6. 6
  Klikněte na odkaz v pravém textovém poli k zobrazení stránky. Google Překladač se pokusí přeložit text na stránce, ale možná nebude schopen ji přeložit celou. Nepřeloží ale nikdy text, který je součástí obrázku.
 7. 7
  Přepínejte mezi jazyky kliknutím na ikonky nad pravým textovým polem. Můžete překládat do všech jazyků, které Google Překladač podporuje.
 8. 8
  Klikněte na „Původní text“ k návratu do původního jazyka. Tato funkce se dá využít k rychlému přepínání tam a zpátky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Použití mobilní aplikace

 1. 1
  Stáhněte si aplikaci Google Překladač. Můžete ji získat zdarma z internetového obchodu svého telefonu.
 2. 2
  Rozhodněte se, jak chcete vložit text. Existuje několik způsobů, jak vložit něco, co chcete přeložit.
  • Pište – Dotkněte se psacího pole a vepište text, který má být přeložen. Uvidíte překlad toho, co jste napsali
  • Kamera – Dotkněte se tlačítka „Kamera“ a vyfoťte text, který má být přeložen. Google Překladač se pokusí naskenovat text a přeložit ho, drže tedy zařízení co nejpevněji.
  • Hlas – Dotkněte se tlačítka „Mikrofon“ a vyslovte frázi, kterou chcete přeložit.
  • Psaní rukou – Dotkněte se tlačítka symbolizující vlnovku a nakreslete znak prsty. Tento způsob je dobrý především pro jazyky nepíšící latinkou.
 3. 3
  Potvrďte překlad. Po vložení textu k překladu se zobrazí výsledek. Dotkněte se tlačítka „→“ k nahrání překladu do hlavního rozhraní. Uvidíte text psaný latinkou, pokud jsou znaky použitelné. Když kliknete na hvězdičku, překlad se uloží do slovníku frází.
  • Pro překlad většiny frází se vám také zobrazí slovníková karta.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Překládání popisků na YouTube

 1. 1
  Otevřete si stránku Google Překladače. Dostanete se sem přes odkaz translate.google.com
  • Google Překladač otevře YouTube uvnitř stránky Google Překladače, proto možná budete muset povolit přístup na YouTube, pokud ho máte zablokován. Tento způsob funguje i u jiných blokovaných stránek, ale spojení není bezpečné.
 2. 2
  Vložte URL YouTube videa, které chcete vidět, do levého textového pole. .
 3. 3
  Vyberte jazyk, ze kterého chcete stránku přeložit. Pokud jazyk neznáte, můžete kliknout na tlačítko "Rozpoznat jazyk".
 4. 4
  Vyberte jazyk pro pravé textové pole. Vámi vybraný jazyk nebude mít vliv na video, ale vybráním stejného jazyka jako v předchozím kroku bude výsledek chybný.
 5. 5
  Klikněte na odkaz v pravém textovém poli k nahrání videa. Komentáře budou možná v jiném jazyce, ale zbytek by měl být v pořádku.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 738 krát
Kategorie: Světové jazyky
Stránka byla zobrazena 8 738 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama