Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tento wikiHow návod vám ukáže, jak používat Snapchat na iPhonu a Androidu. Snapchat je populární aplikace pro video zprávy, díky které můžete s přáteli sdílet kreativní fotky a videa.

Část 1
Část 1 ze 10:

Vytvoření účtu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Stáhněte si Snapchat. Pokud již aplikaci Snapchat máte na svém iPhonu nebo Androidu, tento krok přeskočte. Stažení Snapchatu:
 2. 2
 3. 3
  Klepněte na REGISTROVAT. To je uprostřed stránky. Otevře se vám stránka pro vytvoření účtu.
  • Pokud již Snapchat účet máte, klepněte na PŘIHLÁSIT a zadejte své přihlašovací údaje, potom přejděte na další krok.
 4. 4
  Zadejte křestní jméno a příjmení. Uvidíte textové pole pro "KŘESTNÍ JMÉNO" a "PŘÍJMENÍ".
  • Své jméno a příjmení poté můžete kdykoliv změnit.
 5. 5
  Klepněte na Registrovat & Přijmout.Je to fialové tlačítko ve spodní části obrazovky.
 6. 6
  Vyberte své datum narození a klepněte na Pokračovat. Udělejte ta pomocí předvoleb na spodní straně stránky.
  • Musí vám být alespoň 13 let, abyste mohli používat Snapchat.
 7. 7
  Zadejte uživatelské jméno a klepněte na Pokračovat. Vyberte si jméno, které chcete používat a napište jej do textového pole "UŽIVATELSKÉ JMÉNO".
  • Pokud je uživatelské jméno již obsazeno, budete si muset vybrat jiné, které je ještě volné, abyste mohli pokračovat.
  • Uživatelské jméno nelze později změnit, vybírejte tedy uvážlivě.
 8. 8
  Zadejte heslo a klepněte na Pokračovat. Do textového pole "HESLO" vepište své oblíbené heslo.
 9. 9
  Zadejte své telefonní číslo a klepněte na Pokračovat. Vepište své telefonní číslo do textového pole uprostřed stránky. Snapchat na vás telefon odešle ověřovací kód.
 10. 10
  Potvrďte své telefonní číslo. Otevřete aplikaci Zprávy v telefonu, otevřete zprávu ze Snapchatu, zkontrolujte šestimístný kód ve zprávě, zadejte kód do textového pole uprostřed obrazovky Snapchat a klepněte na Pokračovat.
 11. 11
  Klepněte na Pokračovat. Je to ve spodní části obrazovky. Tím se dostanete na hlavní stránku Snapchatu.
  • Poklepání na Pokračovat vás může přesměrovat na stránku, kde můžete přidat přátele. Pokud ano, klepněte na Přeskočit v pravém horním rohu obrazovky.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 10:

Přidání přátel

Stáhnout PDF
 1. 1
 2. 2
  Klepněte na ikonu svého profilu. Je v levém horním rohu obrazovky. Otevře se stránka profilu.
 3. 3
  Klepněte na Přidat přátele. Tato možnost je poblíž středu stránky.
  • Pokud vás někdo požádal o přidání jako přítele, najdete požadavek této osoby v záhlaví "Přidat mě" v horní části této stránky. Chcete-li žádost přijmout, klepněte na Přijmout vedle pozvánky.
 4. 4
  Vyhledejte konkrétní kontakt. Pokud znáte uživatelské jméno Snapchat osoby, kterou chcete přidat, zadejte ji do lišty "Najít přátele" v horní části stránky, aby se zobrazily shody.[1]
 5. 5
  Klepněte na + Přidat vedle uživatele. Tím je přidáte do seznamu přátel a požádá vás, aby vás přidali do svých přátel. Další přátele můžete vyhledat podle uživatelského jména nebo klepnutím na X v pravém horním rohu se vraťte na stránku Přidat přátele.
  • Možná budete vyzváni, abyste povolili aplikaci Snapchat přístup k vašim kontaktům. Pokud ano, klepněte na OK.
  • Většina lidí na Snapchatu nebude přijímat snímky, které posíláte, pokud nejste v jejich seznamu přátel.
 6. 6
  Klepněte na Všechny kontakty. Je to šedý odkaz vedle záhlaví "Rychlé přidání".
 7. 7
  Klepněte na Pokračovat a synchronizujte kontakty telefonu se Snapchatem. Pokud klepnete na modré tlačítko Pokračovat v dolní části obrazovky, Snapchat zobrazí, které z vašich kontaktů jsou na Snapchatu.
 8. 8
  Klepněte na + Přidat vedle uživatele a přidejte jej ke svým přátelům. Je to napravo od jména osoby. Tím se přidá do vašeho seznamu přátel a vyžádá si, aby vás přidal do svého seznamu přátel.
  • Tento postup můžete opakovat pro každý kontakt, který má + Add napravo od jejich jména.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 10:

Vytvoření foto nebo video Snapu

Stáhnout PDF
 1. 1
 2. 2
  V případě potřeby otočte fotoaparát. Pokud má váš telefon dva fotoaparáty, můžete mezi nimi přepínat klepnutím na ikonu ve tvaru fotoaparátu v pravém horním rohu obrazovky.
 3. 3
  Vyberte čočku (volitelné). Čočky jsou zábavné masky podobné filtrům, které proměňují vaši tvář (nebo tvář přítele) v něco nového a jiného. Chcete-li si vyzkoušet objektivy, namiřte fotoaparát na objekt (který by mohl být sám sebou), klepněte na ikonu smajlíka a poté přejeďte karuselem ve spodní části obrazovky, abyste viděli, co je k dispozici.[2]
  • Klepnutím na některou z čoček ji vyberte. Pokud se rozhodnete nepoužívat vybranou čočku, vyberte jinou čočku nebo vyberte prázdnou pro návrat do standardního pohledu bez čočky.
  • Chcete-li najít nové čočky vytvořené uživatelem, klepněte na ikonu smajlíku hvězdičkou vlevo od položky "Objevit ". Na této obrazovce můžete hledat konkrétní čočku nebo jen zjistit, co je tam na výběr.
 4. 4
  Klepněte nebo podržte tlačítko "Zachycení ". Je to velký kruh ve středu dole. Jedním klepnutím na tlačítko pořídíte statickou fotografii, zatímco podržením tlačítka uděláte video.[3]
  • Chcete-li získat další možnosti fotografií, včetně časovače, čar mřížky a možnosti více snímků, klepněte na šipku dolů na pravé straně obrazovky fotoaparátu.
  • Klepnutím na blesk povolíte nebo zakážete blesk. Je v pravém horním rohu obrazovky.
 5. 5
  Klepněte na X a zahoďte snímek (volitelné). Je v levém horním rohu obrazovky. Pokud se vám váš snímek nelíbí, klepnutím na toto se vrátíte na obrazovku fotoaparátu.
 6. 6
  Vyberte časový limit pro foto snap. Klepněte na ikonu ve tvaru stopek na pravé straně obrazovky a poté vyberte počet sekund, abyste omezili dostupnost snímku. Můžete také klepnutím na symbol nekonečna zpřístupnit snímek, dokud se nezavře.
  • Pokud nahráváte videoklip, nebudete mít tuto možnost; místo toho budete moci klepnout na znaménko „1“ nebo nekonečno na pravé straně obrazovky a určit, zda se video přehraje jednou nebo ve smyčce.
 7. 7
  Uložte snímek, pokud chcete. Pokud chcete snímek před úpravou uložit, klepněte na šipku směřující dolů v levém dolním rohu obrazovky.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 10:

Úprava fotky nebo video snapu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Udělejte snímek. Pokud ještě nemáte fotku nebo videoklip, udělejte jej nyní.
 2. 2
  Přidejte filtr. Přejeďte prstem doleva nebo doprava po snímku a procházejte dostupnými filtry. Některé z těchto filtrů zobrazí regionální nebo sezónní informace, zatímco jiné jednoduše změní barvu snímku.
  • Pokud používáte filtry poprvé, po zobrazení výzvy klepněte na příkaz Povolit filtry.
  • Pokud jste pořídili videoklip, můžete tímto způsobem vybrat filtry pro změnu rychlosti.
 3. 3
  Klepněte na T pro přidání textu. Je v pravém horním rohu obrazovky. Vyberte z možností styl textu a potom zadejte požadovaný text.
  • Barvu textu můžete také změnit klepnutím a přetažením nahoru nebo dolů na svislém pruhu barev v pravé horní části obrazovky Text.
  • Jakmile je text přidán, můžete jej přemístit klepnutím a přetažením po obrazovce.
 4. 4
  Klepnutím na ikonu tužky kreslete. Je na pravé straně obrazovky. Klepnutím a tažením po obrazovce kreslete. Barvu výkresu můžete změnit klepnutím a přetažením nahoru nebo dolů na svislém barevném pruhu, který je na pravé straně obrazovky.
  • Chcete-li kresbu vrátit zpět, klepněte na kruhovou šipku vlevo od ikony tužky.
  • Pokud pod barevným pruhem vidíte emoji, můžete na něj klepnout a změnit tak "barvu " výkresu na emoji.
 5. 5
  Do snímku přidejte nálepku. Klepněte na ikonu nálepky čtvercového tvaru na pravé straně stránky a poté vyberte nálepku, kterou umístíte na svou fotografii nebo video. Chcete-li hledat nálepku, zadejte klíčové slovo do vyhledávací lišty v horní části obrazovky.
  • Pozici nálepky můžete upravit klepnutím a přetažením štítku po obrazovce.
  • Pokud máte na Snapchatu nastaveny Bitmoji, můžete si přidat Bitmoji klepnutím na obrys tváře a plus uprostřed.
  • U klasických samolepek Snapchat (např. Datum, čas, aktuální teplota atd.) Klepněte na záložku hvězdičky.
  • Klepnutím na kartu smajlíka vložíte emotikonu jako nálepku.
 6. 6
  Klepnutím na nůžky vytvoříte ze svého snímku nálepku. Nůžky jsou na pravé straně snímku. Obkreslete část snímku, který chcete uložit jako nálepku.
  • K těmto vlastním nálepkám se dostanete klepnutím na ikonu Samolepky a poté klepnutím na ikonu nůžky dole.
 7. 7
  Klepnutím na ikonu sponky připojte k snímku webovou stránku. Pokud chcete, aby si diváci prohlíželi konkrétní web, poklepejte na tuto ikonu na pravé straně obrazovky, zadejte webovou adresu a potom klepnutím na Go 'nebo' Enter otevři to. Klepnutím na část webu, kterou chcete sdílet, klepněte na Připojit k Snap a přidejte odkaz.[4]
  Reklama
Část 5
Část 5 ze 10:

Odeslání snapu

Stáhnout PDF
 1. 1
 2. 2
  Zkontrolujte snímek. Ujistěte se, že byl váš snímek dostatečně upraven a neobsahuje žádné kompromitující nebo soukromé informace, které vám není příjemné sdílet se světem.
 3. 3
  Klepněte na tlačítko Odeslat . Je to modrobílá šipka v pravém dolním rohu obrazovky. Tím se dostanete na seznam možností odesílání.
 4. 4
  Vyberte příjemce. Klepněte na jméno každé osoby, které chcete snímek odeslat.
 5. 5
  Vyberte Můj příběh pokud se chcete podělit o svůj příběh. Pokud chcete, aby byl snímek viditelný pro kohokoli ve vašem seznamu přátel po dobu příštích 24 hodin, klepněte na tuto možnost v horní části obrazovky.
  • Můžete poslat snímek svým přátelům i do vašeho příběhu současně.
  • Můžete také vybrat Náš příběh a sdílet svůj snímek na veřejnější úrovni.
 6. 6
  Klepněte na tlačítko pro odeslání. Je to v pravém dolním rohu obrazovky. Váš snímek bude doručen a budete přesměrováni na stránku Chatu.
  • Odeslané snímky jsou zobrazeny jako plné trojúhelníky. Když příjemce otevře snímek, plný trojúhelník se změní na obrys dutého trojúhelníku.
  Reklama
Část 6
Část 6 ze 10:

Prohlížení jednotlivých Snapů

Stáhnout PDF
 1. 1
 2. 2
  Klepněte na Chat. Je v levém dolním rohu obrazovky. Tím se dostanete na seznam snímků a chatů od přátel.
  • Můžete to také provést přejetím zleva doprava po obrazovce.
 3. 3
  Hledejte neotevřené snapy. Pokud pod jménem osoby vidíte červenou nebo fialovou kostku, zaslali vám snap; klepnutím na krychli s otazníkem otevřete snap.
  • Neotevřené textové chaty se objevují jako modrá bublina pod něčím jménem.
 4. 4
  Reagujte na snímky. Poklepáním na jméno osoby otevřete rozhraní kamery, poté udělejte snímek a klepnutím na šipku "Odeslat" odešlete snímek pouze této osobě.
  Reklama
Část 7
Část 7 ze 10:

Prohlížení příběhů

Stáhnout PDF
 1. 1
 2. 2
  Přejeďte prstem doleva na kartu Objevit. Můžete se sem také dostat klepnutím na Objevit v pravém dolním rohu. Tato karta se také nazývá karta Přátelé.
 3. 3
  Projděte dostupné příběhy. Pokud některý z vašich přátel sdílí příběhy, jejich jména se zobrazí v sekci "Přátelé" v horní části stránky Objevit. Každý, kdo má na levé straně svého jména modrý kruh, zveřejnil příběh, který jste ještě neviděli.
 4. 4
  Klepnutím na příběh si jej můžete prohlédnout. Můžete to udělat u nově publikovaných příběhů i příběhů, které jste již viděli.[5]
  • Můžete přejít na další příběh klepnutím na pravou stranu obrazovky nebo můžete znovu spustit poslední příběh klepnutím na levou stranu obrazovky.
  • Přejetím dolů po aktuálně otevřeném příběhu jej zavřete a vrátíte se na stránku Objevit.
 5. 5
  Vyberte příběh v části "Pro vás". Pod příběhy vašich přátel jsou navrženy a sponzorovány příběhy od lidí, které ještě nesledujete. Přejděte dolů a podívejte se na tyto příběhy, poté klepnutím na jeden začněte sledovat.
  Reklama

Pokud se na kartě Objevit uvidíte kanál, který se vám líbí, klepněte na něj a podržte, čímž vyvoláte rozbalovací nabídku, potom v rozbalovací nabídce klepněte na Přihlásit se. To povede k tomu, aby se budoucí příspěvky z kanálu zobrazily na kartě Odběry v horní části stránky Objevit.

 1. 1
  Přejetím prstem doleva na kartě Objevit zobrazíte show. Na tomto místě najdete televizní programy podobné Snapchatu.
Část 8
Část 8 ze 10:

Chatování pomocí Snapchatu

Stáhnout PDF
 1. 1
 2. 2
  Přejeďte prstem doprava na obrazovku chatu. Můžete se tam také dostat klepnutím na Chat v levém dolním rohu obrazovky fotoaparátu.
 3. 3
  Vyberte kontakt. Klepněte na kontakt, se kterým chcete chatovat. Otevře se stránka chatu pro tento kontakt.
  • Pokud nevidíte kontakt, se kterým chcete chatovat, můžete vyhledat jeho jméno pomocí lišty Hledat v horní části obrazovky.
 4. 4
  Zadejte zprávu. Zadejte zprávu a potom klepněte na tlačítko Odeslat na klávesnici (může to být Enter nebo být zatržítko na Androidu).
  • Když začnete psát, váš kontakt obdrží upozornění, že na svém telefonu je „[Jméno] píše ...“, pokud mají oznámení pro Snapchat povolena.
 5. 5
  Pošlete fotografii z telefonu. Klepněte na ikonu „Fotografie“ nad levým horním rohem klávesnice, poté vyberte fotografii, kterou chcete odeslat, a klepněte na bílou šipku „Odeslat“ v pravém dolním rohu.
 6. 6
  Přidejte do konverzace ikonu emoji. Klepněte na ikonu smajlíku nad pravým horním rohem klávesnice a poté vyberte možnost emoji nebo Bitmoji, kterou chcete odeslat.
  • Klepnutím na různé karty ve spodní části obrazovky můžete vybrat různé kategorie ikon emoji.
 7. 7
  Udělejte hovor nebo videohovor. Klepnutím na ikonu ve tvaru telefonu nebo videokamery nad klávesnicí můžete zahájit zvukový nebo videohovor s kontaktem; pokud odpoví, budete s nimi moci konverzovat.
 8. 8
  Zahajte hru. Klepnutím na ikonu raketové lodi pošlete pozvánku na hru jednomu z vašich kontaktů Snapchat. Můžete si vybrat z celé řady her.
 9. 9
  Pošlete snímek příjemci chatu. Klepněte na ikonu fotoaparátu, pokud chcete této osobě poslat fotografii nebo videoklip přímo.
  Reklama
Část 9
Část 9 ze 10:

Vytvoření Snapchat skupiny

Stáhnout PDF
 1. 1
 2. 2
  Klepněte na kartu Chat. Je v levém dolním rohu obrazovky fotoaparátu.
 3. 3
  Klepněte na ikonu Nová zpráva. Je to ikona tužky a papíru v pravém horním rohu obrazovky chatu.[6]
 4. 4
  Klepněte na Nová skupina. Je blízko horní části stránky.
 5. 5
  Vyberte lidi, které chcete přidat. Klepněte na každý kontakt, který chcete přidat do skupinového chatu. Vaše skupina může mít až 32 lidí včetně vás.
 6. 6
  Pojmenujte skupinu. Chcete-li to provést, klepněte na Název skupiny v horní části obrazovky, zadejte název skupiny a potom klepněte na 'hotovo' nebo 'Enter' .
 7. 7
  Klepněte na Vytvořit skupinu. Je to modré tlačítko ve spodní části obrazovky. Tím vytvoříte vaši skupinu.
 8. 8
  Chatujte se svojí skupinou. Jakmile vytvoříte svou skupinu, můžete se členy chatovat jako obvykle. Skupinový chat můžete také vybrat na kartě Chat .
  • Na rozdíl od běžných chatů se skupinové konverzace uloží.
  • Vytvoření skupiny také vytvoří skupinu Story. Tento příběh může sdílet každý ve skupině, protože se objeví jako možnost při zveřejňování příspěvku.[7]
  Reklama
Část 10
Část 10 ze 10:

Poloha kontaktů

Stáhnout PDF
 1. 1
 2. 2
  Přejeďte prstem ze středu obrazovky dolů. Pokud tak učiníte, zobrazí se vaše aktuální poloha na mapě a také seznam posledních umístění vašich přátel.
 3. 3
  Zkontrolujte umístění svých přátel. Procházejte seznamem přátel a podívejte se na nedávná místa, do kterých se zapsali.
  • Můžete také klepnout na mapu a oddálit a zobrazit aktivitu přátel ve vaší oblasti. Zobrazí se také události, které byly zaregistrovány ve službě Snapchat ve vaší oblasti.
 4. 4
  Povolte sdílení polohy. Klepnutím na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu obrazovky otevřete nastavení polohy. Zde můžete ovládat následující:
  • Klepnutím na přepínač „Režim duchů“ přepínáte v režimu duchů, pokud chcete svou polohu skrýt. Pak si můžete vybrat, jak dlouho chcete zůstat skrytí.
  • Pokud je „Režim duchů“ již zapnutý a chcete, aby se vaše poloha sdílela, vypněte jej pomocí přepínače a poté vyberte, kterým přátelům povolíte vidět vaši polohu na mapě. Udělejte to pouze v případě, že chcete sdílet svou polohu se svými přáteli.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete snímek přehrát, můžete na něj klepnout a podržet ihned po jeho zobrazení. Každý snímek můžete přehrát pouze jednou.
 • Svůj příběh Snapchat můžete vždy smazat, pokud se rozhodnete, že jej nechcete mít 24 hodin.
Reklama

Varování

 • To, že vyprší platnost zpráv Snapchat, neznamená, že jsou anonymní nebo bezpečné. K dispozici je dokonce software, který obchází oznámení, že někdo vaše snímky obrazovky udělal. Nikdy neposílejte snímek, který nechcete ukázat celému světu, pokud mluvíte s někým, komu důvěřujete.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 68 273 krát
Kategorie: Sítě
Stránka byla zobrazena 68 273 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama