Jak používat Snapchat

V tomto článku:ZačínámeVytvoření SnapuPoužití čočekVýměna obličeje pomocí ČočekPřidávání emotikon, samolepek, textu, kreseb a filtrůOdeslání SnapuProhlížení Snapů a PříběhůChatování pomocí Snapchatu7 Reference

Tento wikiHow návod vám ukáže, jak používat Snapchat. Stáhněte a nainstalujte si aplikaci a poté si vytvořte účet, abyste mohli začít!

Klíčové informace

 • Přepínejte mezi předním a zadním fotoaparátem pro vyfocení základního snapu. Více ↓
 • Vyzkoušejte i jiné funkce, jako je výměna obličeje.
 • Vylepšete svůj snap přidáním emotikon, nálepek a filtrů.
 • Klepněte na tlačítko "Odeslat", vyberte příjemce, poté znovu klepněte na "Odeslat" pro odeslání snapu.
 • Aktualizujte svoji aplikaci Snapchat, poté klepněte na tlačítko "Chat" a můžete chatovat.

Část 1
Začínáme

 1. 1
  Stáhněte si aplikaci. Způsob, jak to provést je pro zařízení iPhone a iPad podobný, stejně tak jako pro Android:
 2. 2
  Otevřete Snapchat. Je to žlutá aplikace s obrysem bílého ducha.
 3. 3
  Klepněte na Registrovat. Budete vyzváni, abyste si vytvořili nový účet Snapchat.
 4. 4
  Vytvořte si účet Snapchat. Budete vyzváni, abyste zadali svou e-mailovou adresu, datum narození, a vytvořili si heslo. Ujistěte se, že e-mailová adresa je platná, budete ji potřebovat, pokud si v budoucnu budete chtít obnovit heslo. Bude vám muset být alespoň 13 let, abyste si mohli účet vytvořit.[1]
  • Budete si muset vytvořit unikátní uživatelské jméno, které se bude zobrazovat ostatním uživatelům Snapchatu. Do svého uživatelského jména neuvádějte žádné osobní informace. Své uživatelské jméno si později nebudete moci změnit, ujistěte se proto, že jste s ním spokojeni. Pokud si své uživatelské jméno budete chtít později změnit, budete si muset vytvořit nový účet.
  • Snapchat vás vyzve, abyste pomocí SMS ověřili své telefonní číslo. Pokud ověříte své telefonní číslo, budete moci změnit své heslo pomocí zprávy, ale pro vytvoření účtu to není nezbytné.
  • Snapchat vás vyzve, abyste před vytvořením účtu vybrali správné obrázky. Zabrání se tak botům, aby automaticky vytvářeli účty. Klepněte na „Pokračovat“, poté co vyberete obrázky Snapchatu, které na sobě mají ducha.
 5. 5
  Přidejte si přátele ze svého seznamu kontaktů (volitelné). Snapchat prohledá adresář vašeho telefonu a vyhledá osoby, které Snapchat také používají. Tento krok můžete přeskočit, pokud klepnete na tlačítko „Pokračovat“ a poté na „Nepovolovat“.
 6. 6
  Začněte přidávat přátele. Pokud chcete chatovat na Snapchatu, budete k tomu potřebovat přátele. Přidejte si nějaké osoby a budete jim moci posílat snapy a prohlížet si jejich Příběhy, pokud jsou veřejné. Druhá osoba si vás také bude muset přidat, aby vám mohla odpovídat na snapy v Příběhu nebo získala přístup k příběhům, které jsou určené pouze pro přátele.
  • Mnoho uživatelů nepovoluje náhled snapů osobám, které si je také nepřidaly. Pokud pošlete snap někomu, kdo si vás nepřidal, uvidíte jej obvykle jako "Čekající", dokud není vaše žádost o přátelství schválena.
 7. 7
  Přidejte si přítele pod jeho uživatelským jménem na Snapchatu. Nejrychlejším způsobem, jak si někoho přidat na Snapchatu, je zadat jeho uživatelské jméno. Pokud je to možné, zkuste si jméno dané osoby obstarat. Není možné osoby přidávat podle jejich e-mailové adresy, skutečného jména nebo telefonního čísla, pokud tato osoba není ve vašem adresáři, který se shoduje s adresářem Snapchatu.
  • Přejeďte kdekoliv po fotoaparátu Snapchatu. Otevřete tak svůj profil a možnosti.
  • Klepněte na Přidat přátele. Budete tak přesměrováni na obrazovku Přidat přátele.
  • Klepněte na Přidat podle Uživatelského jména . Objeví se vyhledávání uživatelského jména.
  • Zadejte uživatelské jméno osoby, kterou si chcete přidat. Začněte psát její jméno a pod vyhledávacím polem se objeví výsledky.
  • Klepněte na tlačítko "+" hned vedle uživatele. V závislosti na jeho nastavení možná uvidíte i jeho profilovou fotku. Pokud klepnete na "+", přidáte tak uživatele do svého seznamu přátel.
 8. 8
  Přidejte si lidi pomocí Snap kódu. Snap kód můžete použít pro rychlé přidání lidí do svého seznamu přátel:[2]
  • Vyfoťte nebo udělejte screenshot Snap kódu nějaké osoby. Na Snap kód můžete také namířit fotoaparát.
  • Přejeďte dolů po obrazovce fotoaparátu a klepněte na Přidat přátele.
  • Klepněte na Přidat podle Snap kódu.
  • Vyberte obrázek, který obsahuje Snap kód, který si chcete přidat. Tato osoba bude přidána do vašeho seznamu přátel.

Část 2
Vytvoření Snapu

 1. 1
  Přepínejte mezi předním a zadním fotoaparátem. Pokud má vaše zařízení přední a zadní fotoaparát, můžete mezi nimi přepínat pomocí tlačítka Fotoaparát v pravém horním rohu obrazovky Snapchatu.[3]
  • Můžete také dvakrát klepnout na obrazovku a přepnout mezi předním a zadním fotoaparátem.
 2. 2
  Klepněte na kruh a vyfoťte Snap. Klepněte na kruhové tlačítko na spodu obrazovky, abyste vyfotili Snap. Fotoaparát zachytí cokoliv, co je zrovna zobrazeno na obrazovce.
 3. 3
  Stiskněte a držte kruhové tlačítko pro natočení video Snapu. Můžete natočit až 10 vteřinové video v jediném Snapu. Snapchat bude nahrávat pouze tehdy, pokud tlačítko budete držet.
 4. 4
  Klepněte na X pro odstranění Snapu. Pokud se vám fotka nebo Snap video, které jste pořídili, nelíbí, můžete jednoduše klepnout na "X" a odstranit jej.
 5. 5
  Klepněte na tlačítko Časovače, abyste nastavili časové rozmezí, po které se Snap bude zobrazovat. Foto Snap bude mít tlačítko Časovače, díky kterému budete moci nastavit časový limit mezi 1 a 10 vteřinami. Až si příjemce Snap prohlédne, fotka se automaticky zavře, po uplynutí časového limitu.
  • Video Snapy nemají časovače. Přehrají se a poté se uzavřou.

Část 3
Použití čoček

 1. 1
  Klepněte kamkoliv na obrazovku fotoaparátu. Můžete použít funkci Čočky ve Snapchatu, abyste naskenovali svůj obličej a přidali bláznivé efekty. Můžete tak učinit buď s přední, nebo zadní kamerou fotoaparátu, ale zjistíte, že je to jednodušší, když si pořídíte selfie. Klepněte na tlačítko fotoaparátu v pravém horním rohu, abyste přepnuli na přední kameru.
  • Efekt Čočky nemůžete použít pro fotku, kterou jste již vyfotili. Čočku budete muset aktivovat předtím, než fotku uděláte.
 2. 2
  Sjeďte doleva pro náhled Čoček. Máte na výběr z mnoha možností, jak např. "Otevřít ústa" pro ty nejlepší možné výsledky aplikace efektů.
  • Procházejte dostupné možnosti. Výběr možností se denně mění, nejstarší Čočka na seznamu je nahrazena novou. Pokud nevidíte efekt, který chcete, podívejte se znovu za několik dní.
  • Pokud vám nejdou Čočky spustit, možná není vaše zařízení kompatibilní. Čočky vyžadují Adroid 4.3+ na novějších zařízeních nebo nejnovější verzi iOS. Na starších verzích iOS a Androidu nemusí fungovat, i když na nich fungují nejnovější verze softwaru.
 3. 3
  Vyfoťte nebo natočte Snap s vybraným efektem. Zatímco je efekt aktivní, můžete vyfotit nebo natočit Snap tak, jako byste to udělali normálně. Klepněte na kruhové tlačítko (které se objeví u vybrané Čočky) a vyfoťte Snap s tímto efektem, nebo tlačítko stiskněte a držte, abyste udělali video.

Část 4
Výměna obličeje pomocí Čoček

 1. 1
  Otevřete funkci Čoček. Následujte kroky v předchozí sekci, abyste otevřeli seznam dostupných Čoček.
 2. 2
  Vyberte Čočku "Výměna obličeje". Procházejte menu, dokud nenajdete funkci Výměny obličeje. Ikona má dva smajlíky na žlutém pozadí se šipkami směřujícími mezi ně.
  • Pokud nevidíte Výměnu obličeje, možná není v dostupné nabídce. Podívejte se znovu za několik dní, zda se znovu objevila.
 3. 3
  Sundejte si brýle. Uživatelé hlásí, že efekt Výměna obličeje funguje nejlépe, pokud ani jeden z vás nemá brýle.
 4. 4
  Align your two faces with the dotted smiley outlines. These will turn yellow when a face is aligned with it. Once both faces are aligned, they'll be swapped!
  • Nemusíte stát vedle sebe, potřebujete mít obličeje pouze zarovnané ve stejném rámečku.
 5. 5
  Udělejte Snap. Jako u ostatních Čoček stiskněte nebo podržte kruhové tlačítko na spodní straně obrazovky.
 6. 6
  Uložte svůj Snap. Pokud se o obrázek chcete podělit s někým ze svých přátel, či rodiny, kdo Snapchat nepoužívá, uložte si jej do telefonu tak, že klepnete na tlačítko Stažení a odešlete jim jej jako byste to udělali s jakýmkoliv jiným obrázkem.[4]

Část 5
Přidávání emotikon, samolepek, textu, kreseb a filtrů

 1. 1
  Klepněte na tlačítko Samolepky a uvidíte nálepky, emoji a Bitmoji. Je to tlačítko v pravém horním rohu, který vypadá jako papírová nálepka s ohnutým rohem. Můžete je umístit kamkoliv na obrázek.[5]
 2. 2
  Přejíždějte doleva či doprava v menu Samolepek, abyste si prohlédli kategorie. Můžete vybírat ze spousty samolepek.
 3. 3
  Klepněte na samolepku a přidejte ji ke svému Snapu. Můžete ji táhnout po obrazovce prstem a umístit ji tam, kam se vám líbí. Na obrázek můžete přidat tolik samolepek, kolik chcete.
 4. 4
  K upravení velikosti a otočení samolepky použijte dva prsty. Samolepku roztahujte nebo stahujte, abyste upravili její velikost. Otočte oběma prsty po obrazovce a otočíte i samolepku.
 5. 5
  Vytvořte si samolepku. Klepněte na ikonu nůžek v horní části obrazovky, poté použijte prsty k ohraničení části videa, jako je třeba obličej nějaké osoby. Nyní jste si vytvořili samolepku, kterou můžete prstem přesunout kamkoliv po obrazovce.
 6. 6
  Klepněte na T a přidejte popisek. Na obrazovce vašeho zařízení se otevře textové pole a klávesnice.
 7. 7
  Znovu klepněte na T abyste zvětšili velikost textu a změnili jeho barvu. Použijte posuvník na pravé straně obrazovky pro výběr barvy textu, kterou chcete použít. Podržením prstu na posuvníku zobrazíte více možností barev.
 8. 8
  K úpravě velikosti a otočení textu použijte dva prsty. Stejně jako u samolepek, i zde můžete k přesunutí, otočení a změně velikosti textu použít dva prsty.
 9. 9
  Klepněte na tlačítko Tužky, abyste mohli do Snapu kreslit. Prstem po Snapu kreslete libovolné tvary. Posuvník na pravé straně vám umožní změnit barvu čáry. Můžete klepnout na tlačítko Zpět a vymazat poslední kresbu, kterou jste udělali.
 10. 10
  Přejíždějte doleva a doprava, abyste si prohlédli dostupné filtry. Pokud Snapchat používáte poprvé, možná budete vyzváni, abyste Snapchatu povolili přístup ke své poloze, protože některé filtry jako Počasí nebo Město vychází z polohy zařízení.
  • Možná budete muset povolit filtry navíc v menu Nastavení Snapchatu. Klepněte na tlačítko ducha a poté na Ozubené kolečko. Vyberte možnost „Spravovat“ v sekci Dodatečné služby. Zaškrtněte políčko „Filtry“ a pokud budete vyzváni, povolte přístup k poloze.
  • Možná budete muset povolit filtry navíc v menu Nastavení Snapchatu. Přejeďte dolů kdekoliv po obrazovce fotoaparátu a klepněte na ⚙️ v pravém horním rohu. Sjeďte dolů a klepněte na '"Spravovat preference v sekci "Doplňkové služby". Sjeďte po tlačítku vedle "Filtrů" do pozice "Zapnuto". Tlačítko zezelená.

Část 6
Odeslání Snapu

 1. 1
  Klepněte na tlačítko "Uložit" a uložte si Snap do telefonu (volitelné). Pokud si chcete Snap uložit, klepněte na tlačítko Stažení na spodní části obrazovky. Snap si však nemůžete uložit po jeho odeslání, takže, chcete-li si jej uložit, udělejte to předtím, než jej odešlete.
 2. 2
  Až budete se svým Snapem spokojeni, klepněte na tlačítko "Odeslat" v pravém dolním rohu obrazovky. Až budete spokojeni s tím, jak váš Snap vypadá, klepněte na modré tlačítko "Odeslat" a otevřete seznam Snapchat kontaktů.
 3. 3
  Klepněte na každého příjemce, kterému chcete Snap odeslat. Snap můžete odeslat libovolnému počtu kontaktů. Příjemce si váš Snap bude moci prohlédnout předtím, než zmizí, pokud však nenastavíte možnost Replay neboli denní přehrávání. (Více se o možnosti Replay dozvíte níže).
 4. 4
  Klepněte "Můj příběh", abyste přidali Snap do svého Příběhu. Snapy, které do Příběhu přidáte, si může prohlédnout každý, kdo má k vašemu Příběhu přístup po dobu 24 hodin. Po 24 hodinách bude Snap trvale smazán. Ve výchozím nastavení si váš Příběh může prohlédnout kdokoli, za předpokladu, že zná vaše uživatelské jméno na Snapchatu.[6]
  • Snapy, které přidáte do svého Příběhu, budou pro vaše přátele viditelné 24 hodin.
  • Nastavení soukromí Příběhu můžete změnit, pokud přejedete doleva po obrazovce fotoaparátu a klepnete na ⚙️ v pravém horním rohu obrazovky.
 5. 5
  Klepněte na "Odeslat". Najdete jej v pravém spodním rohu obrazovky. Váš Snap se ihned odešle každému, koho jste vybrali.

Část 7
Prohlížení Snapů a Příběhů

 1. 1
  Klepněte na tlačítko v levém dolním rohu pro náhled Snapů, které jste dostali. Vypadá jako bublina chatu v levém spodním rohu obrazovky. Na tomto tlačítku uvidíte číslo, které značí počet Snapů, které jste obdrželi.
  • Červené Snapy jsou fotky.
  • Fialové Snapy jsou videa.
  • Modré Snapy jsou textové.
 2. 2
  Klepněte na Snap, který si chcete prohlédnout. Snap zmizí ihned poté, co doběhne časovač.
  • Pokud jste dostali několik Snapů od jedné osoby, budete si je moci prohlédnout pozpátku, pokud budete na obrazovce držet prst. Pokud na obrazovku klepnete druhým prstem, snadno urychlíte náhled dalšího Snapu.
  • Můžete si udělat i screenshot Snapu, který vám přišel, ale jeho odesílatel na to bude upozorněn. Většina uživatelů Snapchatu nemá ráda, když si příjemci jejich Snapů dělají screenshoty, protože to je proti myšlence Snapchatu. Předtím, než si screenshot Snapu uděláte, se raději zeptejte odesílatele, zda s tím souhlasí, jinak riskujete zablokování.
 3. 3
  Stiskněte a držte Snap, abyste aktivovali opětovné Znovupřehrání. Snapchat vám umožní přehrát Snap znovu, předtím než opustíte obrazovku Chat. Když obrazovku opustíte, přijdete o znovupřehrání Snapu.
 4. 4
  Na obrazovce fotoaparátu přejeďte doleva a otevřete Příběhy. Dostanete se tak na obrazovku, kde si budete moci prohlédnout příběhy svých přátel.
 5. 5
  Klepněte na Příběh, abyste se mohli podívat na všechny Snapy za posledních 24 hodin. Až klepnete na Příběh, začne se přehrávat od nejstaršího Snapu. Každý Snap se bude přehrávat po dobu nastavenou na časovači a poté se otevře další Snap. Během přehrávání můžete klepnout na obrazovku a přesunout se k dalšímu Snapu.[7]
  • Přejeďte přes obrazovku, abyste Příběh rychle uzavřeli.
 6. 6
  Odpovězte na určitý Snap v Příběhu. V jakýkoliv okamžik při přehrávání Příběhu (pokud jste s danou osobou přátelé) můžete odpovědět na Snap, který si prohlížíte. Přejeďte odspodu po obrazovce a otevře se vám klávesnice.
 7. 7
  Klepněte na Můj Příběh , abyste se mohli podívat na vlastní Příběh. Tato možnost se vám objeví pouze tehdy, pokud jste si do Příběhu přidali Snapy.
 8. 8
  Klepněte na tlačítko ^ na spodní straně svého Příběhu, abyste si prohlédli detaily. Budete moci vidět počet lidí, kteří si váš Snap prohlédli, stejně tak jako počet těch, kteří si udělali jejich screenshot. Můžete klepnout na tlačítko Koš, abyste vymazali určité Snapy z Příběhu nebo klepnout na tlačítko Stažení a Snap si uložit do telefonu.

Část 8
Chatování pomocí Snapchatu

 1. 1
  Klepněte na tlačítko Chat. Najdete jej v levém spodním rohu obrazovky nebo můžete přejet doprava po obrazovce fotoaparátu a otevřít tak svou schránku.
 2. 2
  Klepněte na tlačítko "Nový Chat" v pravém horním rohu obrazovky. Otevřete tak seznam všech svých kontaktů na Snapchatu.
 3. 3
  Klepněte na uživatele, se kterým chcete chatovat. Otevřete tak okno chatu.
 4. 4
  Pomocí klávesnice napište text. Můžete psát stejné zprávy jako ve většině aplikací pro chat s použitím klávesnice na obrazovce.
 5. 5
  Zprávy můžete vylepšit pomocí tlačítek nad klávesnicí.
  • Klepněte na tlačítko "Fotky", abyste otevřeli galerii telefonu. Můžete odeslat fotky, které jste si dříve uložili do telefonu.
  • Klepněte na tlačítko "Telefon" a vytvořte hlasový hovor. Příjemce bude upozorněn, že mu někdo volá a může na hovor odpovědět.
  • Stiskněte a držte tlačítko "Telefon" pro vytvoření hlasové poznámky. Můžete nahrát až 10 vteřin audia, které si příjemce může poslechnout, až bude na chatu.
  • Klepněte na tlačítko "Video" pro vytvoření video hovoru. Příjemce bude na video hovor upozorněn, a bude se moci rozhodnout, zda na něj odpoví.
  • Stiskněte a držte tlačítko "Video" pro natočení video poznámky. Stejně jako u audio poznámky můžete nahrát až 10 vteřin videa, na které se příjemce bude moci podívat.
  • Klepněte na tlačítko "Smajlíka" a otevřete seznam samolepek. Soukromé chaty mají větší nabídku samolepek, než běžné Snapy. Podívejte se na seznam dostupných samolepek.
  • Klepněte na "Kruhové" tlačítko pro otevření obrazovky Snapchatu. Budete tak moci vytvořit Snap a přímo jej dané osobě odeslat.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Sítě

V jiných jazycích:

Italiano: Usare Snapchat, Português: Usar o Snapchat, Español: usar Snapchat, Русский: использовать Snapchat, 中文: 使用SnapChat, Deutsch: Snapchat nutzen, Français: utiliser Snapchat, Bahasa Indonesia: Menggunakan Snapchat, Nederlands: Snapchat gebruiken, ไทย: ใช้ Snapchat, Tiếng Việt: Sử dụng Snapchat, العربية: استخدام سناب شات

Stránka byla zobrazena 44 541 krát.
Byl tento článek přesný?