Stáhnout PDF Stáhnout PDF

WhatsApp, anglická slovní hříčka na neformální pozdrav "what's up?" („Jak se máš?“), je multiplatformní aplikace, která slouží k online komunikaci mezi uživateli a díky které už nemusíte utrácet peníze za SMS či MMS. Jakmile si na WhatsApp zvyknete, tak se nepřestanete divit, proč jste to nepoužívali již dříve.

Postup

 1. 1
 2. 2
  Začněte používat aplikaci. Následujte nápovědu na obrazovce na založení účtu na WhatsApp, který bude spojen s vašim telefonním číslem. Dejte WhatsApp synchronizovat s vašimi Kontakty, abyste mohli bez problémů psát lidem, které znáte.
 3. 3
  Správa Oblíbených. Jakmile máte účet, v záložce „Oblíbené “ uvidíte všechny své kontakty, které již mají účet na WhatsApp. Pomocí tohoto seznamu budete vědět, kdo z nich má WhatsApp. Nevýhodou je to, že seznam může být někdy poměrně nepřehledný.
 4. 4
 5. 5
  Pozvěte přátele, kterým chcete psát přes WhatsApp. Klepněte na „Kontakty“ v dolní lište a následně klepněte na vybraný kontakt, abyste si mohli prohlédnout jeho detaily. Klepněte na „Doporučit WhatsApp“. Danému člověku přijde SMS pozvánka na stáhnutí aplikace.
 6. 6
  Začněte chatovat. Klepněte na "Chaty" v dolní liště. Klepněte na tužku a zvolte kontakt, s kterým si chcete psát. Otevře se vám chatovací okno, do kterého budete moct psát zprávy nebo sdílet informace o vaší lokaci, kontakty, fotografie nebo videa (na iPhonu klepněte na šipku, na Blackberry na menu a na Androidu/Nokie/Windows Phone na svorku). Také můžete přes WhatsApp nahrávat videa nebo fotit pro sdílení v reálném čase.[2]
 7. 7
  Počkejte, než se vaše pozvánka odešle na telefon vašeho kamaráda. Jedna fajfka znamená, že server zprávu přijal a dvě fajfky znamenají, že ji přijal telefon vašeho kamaráda.[4]
 8. 8
  Správa chatů. Klepněte na „Chaty“ ve spodní liště. Uvidíte seznam chatů, kterých se účastníte. Klepněte na jeden z nich, abyste v něm mohli pokračovat nebo si jej znovu přečíst.
 9. 9
  Změňte si nastavení. Klepněte na „Nastavení“ ve spodní liště.
  Reklama

Tipy

 • WhatsApp je dostupné na iPhonu, BlackBerry, Androidu, Windows Phone a Nokii. Jelikož se jedná o multiplatformní aplikaci, tak nezáleží na tom, z jaké platformy někomu píšete.
 • Pokud si nastavíte „Automatické stahování médií“, tak se vám budou automaticky všechny přijaté fotky a videa stahovat na váš telefon. Nezapomeňte, že vás to může stát nějaká data, takže danou funkci vypněte, pokud máte tarif s omezenými daty. Vždy je však možné si individuálně stáhnout fotografii či video, kterou si chcete uložit.
 • WhatsApp může být drahá záležitost, pokud máte tarif s omezenými daty a nejste připojeni k Wi-Fi. Když nejste připojeni k 3G nebo 4G síti, vypněte WhatsApp, abyste se vyhnuli zbytečnými poplatkům za data.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 27 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 13 173 krát
Kategorie: Multimédia
Stránka byla zobrazena 13 173 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama