Jak používat WhatsApp

WhatsApp, anglická slovní hříčka na neformální pozdrav "what's up?" („Jak se máš?“), je multiplatformní aplikace, která slouží k online komunikaci mezi uživateli a díky které už nemusíte utrácet peníze za SMS či MMS. Jakmile si na WhatsApp zvyknete, tak se nepřestanete divit, proč jste to nepoužívali již dříve.

Postup

 1. 1
  Stáhněte si WhatsApp na váš telefon. Aplikace je dostupná jak na webových stránkách, tak na iTunes App Store a Android Marketplace.
 2. 2
  Začněte používat aplikaci. Následujte nápovědu na obrazovce na založení účtu na WhatsApp, který bude spojen s vašim telefonním číslem. Dejte WhatsApp synchronizovat s vašimi Kontakty, abyste mohli bez problémů psát lidem, které znáte.
 3. 3
  Správa Oblíbených. Jakmile máte účet, v záložce „Oblíbené “ uvidíte všechny své kontakty, které již mají účet na WhatsApp. Pomocí tohoto seznamu budete vědět, kdo z nich má WhatsApp. Nevýhodou je to, že seznam může být někdy poměrně nepřehledný.
  • Klepněte na „Upravit“ v horním levém rohu a pak na „Odstranit vše“. Seznam se vám kompletně vymaže, takže si budete moct vytvořit vlastní seznam Oblíbených. Případně u každého jména, které chcete odstranit, klepněte na červené tlačítko vedle, pomocí kterého odstraníte dané číslo ze seznamu Oblíbených.
  • I po odstranění budete moct vidět odstraněné kontakty v záložce „Kontakty“ (záložka uprostřed hlavní lišty). Kontakty, které mají WhatsApp budou mít pod jmény své aktuální stavy. Jestli daný člověk používá WhatsApp můžete také zjistit po klepnutí na kontakt, kde se vám v tom případě zobrazí možnost „Odeslat zprávu“ a ne „Doporučit WhatsApp“.
 4. 4
  Změňte si stav. Klepněte na „Stav“ a pak si zvolte stav, který chcete používat.
  • Svůj aktuální stav můžete upravit klepnutím na textové pole pod „Váš aktuální stav je:“ nebo zvolením přednastaveného stavu ze seznamu pod ním.
  • Pokud si chcete promazat stavy, klepněte na „Upravit“ v pravém levém rohu. Stavy můžete odstraňovat postupně po jednom nebo klepnout na „Odstranit vše“, díky čemuž vymažete všechny své stavy.
 5. 5
  Pozvěte přátele, kterým chcete psát přes WhatsApp. Klepněte na „Kontakty“ v dolní lište a následně klepněte na vybraný kontakt, abyste si mohli prohlédnout jeho detaily. Klepněte na „Doporučit WhatsApp“. Danému člověku přijde SMS pozvánka na stáhnutí aplikace.
  • Pokud to použijete u kontaktu, který je v jiné zemi, tak nezapomeňte, že vám i jemu mohou být naučovány nějaké poplatky za zahraniční služby. V tom případě může být lepší mu nebo jí poslat emailovou pozvánku. Tu můžete poslat následujícím způsobem: běžte do Nastavení >> Doporučit kamarádovi a zvolte E-mail (nebo Twitter).
  • Pokud chcete napsat někomu přes WhatsApp, tak jej musíte mít v kontaktech na vašem telefonu. Nejprve tedy vložte kontakt do kontaktů na telefonu, na kterém používáte WhatsApp.
 6. 6
  Začněte chatovat. Klepněte na "Chaty" v dolní liště. Klepněte na tužku a zvolte kontakt, s kterým si chcete psát. Otevře se vám chatovací okno, do kterého budete moct psát zprávy nebo sdílet informace o vaší lokaci, kontakty, fotografie nebo videa (na iPhonu klepněte na šipku, na Blackberry na menu a na Androidu/Nokie/Windows Phone na svorku). Také můžete přes WhatsApp nahrávat videa nebo fotit pro sdílení v reálném čase.[2]
  • V chatovacím okně budete moct pod jménem příjemce zprávy vidět, kdy naposledy daná osoba byla přihlášená na WhatsApp. Také budete moct vidět, jestli je aktuálně online, takže je na WhatsApp a připojená k Internetu.[3]
  • Skupinové chatovací okno můžete spustit klepnutím na „Nová skupina“ pod tlačítkem s tužkou (na iPhonu) nebo klepnutím na tlačítko s menu/nabídkou a zadáním „Nová skupina“ (na Blackberry, Androidu, Nokie, Windows Phone). Do pole „předmět skupiny“ vepište jméno dané chatovací skupiny a přidejte účastníky dané skupiny klepnutím na „Další“. Klepnutím na „přidat obrázek“ si můžete zvolit obrázek, který chcete pro danou skupinu používat.
 7. 7
  Počkejte, než se vaše pozvánka odešle na telefon vašeho kamaráda. Jedna fajfka znamená, že server zprávu přijal a dvě fajfky znamenají, že ji přijal telefon vašeho kamaráda.[4]
 8. 8
  Správa chatů. Klepněte na „Chaty“ ve spodní liště. Uvidíte seznam chatů, kterých se účastníte. Klepněte na jeden z nich, abyste v něm mohli pokračovat nebo si jej znovu přečíst.
 9. 9
  Změňte si nastavení. Klepněte na „Nastavení“ ve spodní liště.
  • Pokud si chcete upravit profilovou fotku, klepněte na „Profil“.
  • Pokud si chcete upravit vzhled pozadí, ukládání příchozích médií a podobně, klepněte na „Chaty a volání“.
  • Pokud chcete zablokovat nějakého uživatele, klepněte na „Účet“ >> „Soukromí“ a na „Blokované kontakty“. Uvidíte seznam kontaktů, které jste zablokovali. Blokovaní uživatelé budou moci vidět váš stav, ale neuvidí, kdy jste dostupní nebo byli přítomní na WhatsApp a nebudou moct vám posílat zprávy.
  • Pokud chcete změnit viditelnost své poslední aktivity, klepněte na „Účet“ >> „Soukromí“ >> „Naposledy“. Tam si to můžete podle možností přenastavit.

Tipy

 • WhatsApp je dostupné na iPhonu, BlackBerry, Androidu, Windows Phone a Nokii. Jelikož se jedná o multiplatformní aplikaci, tak nezáleží na tom, z jaké platformy někomu píšete.
 • Pokud si nastavíte „Automatické stahování médií“, tak se vám budou automaticky všechny přijaté fotky a videa stahovat na váš telefon. Nezapomeňte, že vás to může stát nějaká data, takže danou funkci vypněte, pokud máte tarif s omezenými daty. Vždy je však možné si individuálně stáhnout fotografii či video, kterou si chcete uložit.
 • WhatsApp může být drahá záležitost, pokud máte tarif s omezenými daty a nejste připojeni k Wi-Fi. Když nejste připojeni k 3G nebo 4G síti, vypněte WhatsApp, abyste se vyhnuli zbytečnými poplatkům za data.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 27 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Multimédia

V jiných jazycích:

English: Use WhatsApp, Português: Usar o WhatsApp, Italiano: Usare WhatsApp, Русский: пользоваться мобильным приложением WhatsApp, Deutsch: WhatsApp benutzen, 中文: 使用WhatsApp, Français: utiliser WhatsApp, Español: usar WhatsApp, Bahasa Indonesia: Menggunakan WhatsApp, Nederlands: WhatsApp gebruiken, ไทย: ใช้ WhatsApp, Tiếng Việt: Sử dụng WhatsApp, العربية: استخدام تطبيق واتساب, 한국어: 왓츠앱 사용하는 방법, हिन्दी: व्हाट्सएप इस्तेमाल करें, 日本語: WhatsAppの使用, Türkçe: WhatsApp Nasıl Kullanılır

Stránka byla zobrazena 7 314 krát.
Byl tento článek přesný?