Jak používat aplikaci Vine

3 Díly:Instalace aplikace VineUčíme se používat VineNahráváme video

Vine je bezplatná aplikace, která umožňuje vytvářet sedmisekundová videa a sdílet je s přáteli a followery. Je dostupná pro iPhone i Android. Je velice jednoduchá, takže používat se ji naučíte velmi rychle. V tomto článku si ukážeme jak aplikaci nainstalovat, objevovat Vine komunitu a vytvářet vlastní videa.

Část 1
Instalace aplikace Vine

 1. 1
  Stáhněte si aplikaci Vine. Můžete si ji stáhnout z AppStore na svůj iPhone, nebo, pokud máte zařízení s Androidem, z Obchodu Google Play. Aplikaci najdete jednoduše. Stačí do vyhledávacího políčka napsat "Vine".
 2. 2
  Vytvořte si účet. Když spustíte Vine, můžete se přihlásit pomocí emailové adresy nebo si vytvořit účet. Pokud už máte na svém telefonu aplikaci Twitter, můžete se přihlásit i pomocí Twitteru.
  • Pokud zvolíte Twitter, musíte umožnit přístup kliknutím na "Allow". Pokud se přihlašujete pomocí emailu, budete muset projít několik kroků navíc, ale ničeho se nebojte, aplikace vás těmito kroky postupně provede.
 3. 3
  Zvolte si jméno a obrázek. Po spuštění aplikace zadáte své jméno a vyberete si profilový obrázek, neboli avatar (jednoduše si zvolíte nějakou fotku z Galerie). Pokud si obrázek nechcete v tuto chvíli vybírat, je možné tento krok přeskočit.
  • Pro výběr obrázku klikněte na ikonku balónu. Otevře se Galerie, odkud si můžete vybrat jakoukoliv fotku.
  • Pokud budete chtít ve svém profilu kdykoliv cokoliv měnit, nebo aktualizovat, klikněte na profilovou ikonu v pravém dolním rohu aplikace. Vypadá jako obrys lidského obličeje.
  • Pokud budete chtít zobrazit svou nedávnou činnost, klikněte na ikonu ve tvaru zvonečku. Uvidíte videa, která jste označili, jako že se vám líbí, nebo videa, která jste zveřejnili, a další informace.
 4. 4
  Zadejte přihlašovací údaje. Pokud si zvolíte možnost přihlašovat se pomocí emailu, vyplňte prostě ta políčka, k jejichž vyplnění vás Vine vyzve. Zadáte svůj email a vyplníte Vine heslo.

Část 2
Učíme se používat Vine

 1. 1
  Vyberte si téma, které vás zajímá. Na další obrazovce budete vyzváni k vybrání různých témat, například Zvířata, Vtipná videa, Jídlo, Udělej si sám a další. Pokud vás tato témata zajímají, můžete kliknout na znaménko "+" napravo od každého tématu, čímž si ho přidáte mezi oblíbené kategorie videí.[1]
  • Pokud nechcete vidět videa lidí, které nesledujete, nemusíte klikat na žádné z těchto témat. Přesto si ale dovolujeme podotknout, že sledovat vtipná videa nebo jiná zajímavá témata nikdy není na škodu.
 2. 2
  Najděte si na sociální síti Vine přátele. Když poprvé spustíte aplikaci Vine, požádá vás o přístup do vašich kontaktů, aby měla možnost zjistit, zda už někdo z vašich přátel na Vine funguje. Pokud chcete, aby Vine prohledala vaše kontakty, klikněte na "Allow (Povolit)".
  • Pokud si raději chcete přátele najít sami, klikněte vlevo nahoře na znaménko "+" u obrysu lidské hlavy. Takhle si budete moci přidat kontakty do sítě Vine sami ze svého adresáře nebo z Twitteru, nebo můžete kliknout na lupu a vyhledat je ručně.
 3. 3
  Prohlédněte si feed, abyste viděli videa svých přátel. Na domovské stránce skrolujte dolů a uvidíte videa, která nahráli vaši přátelé, ale zároveň i videa na základě vámi zvolených témat. Video se spouští automaticky v momentě, kdy je celý jeho obsah zobrazen na displeji.
  • Jedna z vychytávek na Vine je to, že video se po přehrání opět spustí od začátku. Pokud chcete video zastavit, stačí se dotknout displeje.
  • Pokud se chcete vrátit ke svému feedu, klikněte na ikonku domečku vlevo dole.
 4. 4
  Klikněte na ikonku Explore (Prozkoumat) a hledejte další videa. V dolní části displeje byste měli najít ikonu lupy. Když na ni kliknete, budete moci hledat videa podle kategorií, tagů a dalších specifických skupin.
  • Kliknutím na možnost 'Popular Now (Populární)' uvidíte aktuální trendy videí, které "frčí", zatímco kategorie "On the Rise (Na vzestupu)" zobrazí videa začínajících Vine hvězd.[2]
  • Stejně jako na Instagramu nebo Twitteru můžete i zde kliknout na jakýkoliv tag, kterým vyfiltrujete videa podle konkrétního hashtagu.
 5. 5
  Lajkujte každé video, které se vám líbí. Pokud chcete nějaké video, které zveřejnil váš přítel, olajkovat, klikněte na ikonku smajlíka pod ním.
  • Pokud chcete přidat komentář, kliknete na ikonku bubliny napravo od ikonky "lajku".
 6. 6
  Rivajnujte videa (od slova Re-vine), která se vám líbí. Re-vining znamená, že videa sdílíte s lidmi, kteří sledují váš feed. Pokud chcete nějaké video sdílet, klikněte na ikonku šipky v kruhu.
  • Video můžete sdílet pouze s jednou osobou. Ta možnost je tu taky. Stačí kliknout na "Share with a friend (Sdílet s přítelem)".
  • Pokud chcete sdílet videa z Vine na jiných sociálních sítích, klikněte na "More options (Další možnosti)" a zde vyberte název příslušné sociální sítě.

Část 3
Nahráváme video

 1. 1
  Než začnete nahrávat videa, udělejte si malý průzkum. Vines (zkusme používat počeštěný výraz "Vajny") jsou mnohem víc, než jen obyčejná sedmisekundová videa. Mají specifický charakter, styl a smysl pro humor, proto je ze začátku vhodné, než začnete postovat videa své kočky, podívat se na jiná videa, která točí ty největší hvězdy Vine.[3] Tady je seznam uživatelů, jejichž profily byste si rozhodně měli prohlédnout:
  • kingbach
  • Brittanyfurlan
  • Jerrypurpdrank
  • Rydoon
  • riffraff
  • jessismiles
  • amymarie
  • lance210
  • davidlopez
 2. 2
  Nahrajte nové video. Klikněte na ikonu videokamery uprostřed spodní lišty. Jakmile se z displeje stane videokamera, najděte něco zajímavého a podržte prst na displeji, čímž spustíte nahrávání. Jakmile prst z displeje sundáte, nahrávání se ukončí. Pak můžete telefon nasměrovat jinam a začít nahrávat znovu. Jakmile dosáhnete sedmi sekund, automaticky vás to hodí na další obrazovku.
  • Prst můžete během nahrávání sundavat z displeje, kolikrát chcete, dokud samozřejmě neuběhne sedm sekund natočeného materiálu. Tip pro profíky: Nedělejte příliš moc takových přechodů, jinak z toho bude spíš zmatek. Na každé video použijte maximálně dva nebo tři střihy.
  • Pokud chcete kameru obrátit a natáčet svůj obličej, klikněte v dolní části displeje na ikonku kolečka, jímž procházejí dvě obrácené šipky.
 3. 3
  Uploadujte natočené video. Pokud chcete právě natočené video upravit a uploadovat, klikněte na ikonu, která vypadá jako čtvereček, ze kterého vychází šipka. Pokud chcete, aby Vine měl přístup do vaší Gaerie, budete to muset upravit v Nastavení.
  • Pravděpodobně zjistíte, že to není žádná legrace, natočit již nahrané video ve stylu Vine-videa. Takhle krátká stopáž dělá problémy spoustě uživatelů.
 4. 4
  Pokud to bude nutné, video upravte. Existuje celá řada způsobů, jak upravovat Vine-videa. Jakmile video natočíte, můžete se na něj podívat, můžete smazat segmenty videa, které se vám nelíbí, nebo můžete video "ustříhnout", aby bylo kratší. K těmto možnostem se dostanete přes tlačítko "Edit."
  • Pokud si chcete pohrát i s rámováním, zarovnáním či různými filtry, klikněte po natočení videa na ikonu klíče v dolní části displeje.[4]
 5. 5
  Sdílejte video. Jakmile skončíte s úpravami, klikněte na Next (Další). Zde můžete zvolit, zda bude Vine-video veřejné, nebo ho budete sdílet jen s určitými lidmi, nebo ho zařadit pouze do určité kategorie.
  • Do textového pole napište popis. Můžete také označit lokalitu, kde bylo video natočené, nebo přidat název kategorie či tématu, do kterého chcete video zařadit.
  • Máte také možnost zveřejnit video na sociální síti Vine, Twitter nebo Facebook. Vyberte sociální síť, kde chcete, aby se video objevilo. Pak už klikněte na "Done (Hotovo)". Video se nahraje na Vine a na sociální síť, kterou jste zvolili.

Tipy

 • Při natáčení videa vyzkoušejte funkce aplikace umístěné v dolní části displeje. První symbol ve tvaru kolečka, kterým prolétávají dvě šipky, vám umožní natáčet video z přední kamery, která snímá váš obličej. Dalším symbolem je mřížka, díky níž je možné kameru srovnat, aby záběry nebyly moc nakřivo. Třetí symbol, terč, umožňuje zaostřit na konkrétní věc v záběru. Poslední symbol je duch. Tuto funkci využijí zejména ti, kteří chtějí točit tzv. stop-motion videa. Dokáže totiž perfektně navázat následující záběr na ten předchozí.

Varování

 • Pokud chcete sdílet a zveřejňovat videa na určité sociální síti, bude nutné se na ní nejprve zaregistrovat a vytvořit si účet.
 • Pokud se snažíte přidat lokalitu, aplikace Vine bude vyžadovat umožnění přístupu k funkci zjišťování polohy.

Informace o článku

Kategorie: Telefony a zařízení

V jiných jazycích:

Español: utilizar Vine, Português: Usar o Vine, Deutsch: Vine nutzen, Français: utiliser Vine, Italiano: Usare Vine, Русский: пользоваться "Vine", Bahasa Indonesia: Menggunakan Vine, العربية: استخدام Vine, Nederlands: Vine gebruiken, हिन्दी: वाइन (Vine) का उपयोग करें, Tiếng Việt: Sử dụng Mạng xã hội Vine

Stránka byla zobrazena 704 krát.

Byl tento článek přesný?