Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Používání kokosového oleje je báječný přirozený způsob, jak mít vlasy a pleť jemné, zářivé a zdravé. Vyhoďte vaše hloubkové kúry, oční a pleťové krémy – už je nepotřebujete! Plechovka nerafinovaného kokosového oleje je univerzální zvlhčovač skvělý pro všechny typy vlasů a kůže. Pokud se chcete naučit, jak používat na své vlasy a pokožku kokosový olej, čtěte dál.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Kondicionér na vlasy

 1. 1
  Vezměte si staré oblečení. Kokosový olej vám může trochu kapat, takže si vezměte staré tričko nebo si přes ramena přehoďte ručník, abyste zabránili poškození hezkého oblečení. Nejlepší je začít s ošetřením v koupelně, ale potom budete schopni pohybovat se po bytě, zatímco olej necháte několik hodin vsakovat do vlasů.
 2. 2
  Vyberte si zábal na hlavu. Na zabalení vlasů můžete použít igelitovou koupací čepici, velký kus igelitové fólie, nebo druhé staré tričko. Vyberte si něco, co bude několik hodin, nebo dokonce přes noc, držet na místě.
 3. 3
  Odměřte 3 až 5 lžic kokosového oleje a vložte je do misky použitelné v mikrovlnce. Množství kokosového oleje, které budete potřebovat, závisí na délce a hustotě vašich vlasů. Pokud máte dlouhé, husté vlasy, použijte 5, pokud jsou vlasy kratší a řidší, budete potřebovat pouze 3 nebo 4.
  • Použijte raději nerafinovaný kokosový olej, než rafinovaný. Rafinovaný kokosový olej obsahuje přídavné látky a prochází procesem, který odstraňuje některé z přirozených sloučenin, díky nimž je tak zdravý pro vaše vlasy a pokožku. Nerafinovaný kokosový olej obsahuje všechny přirozené zdravé složky.
  • Je v pořádku, pokud omylem použijete více kokosového oleje, než vaše vlasy potřebují. Stejně ho nakonec všechen vypláchnete!
 4. 4
  Zahřejte kokosový olej v mikrovlnné troubě. Dejte misku do mikrovlnky a zapněte na vysoký stupeň na 30 sekund. Zamíchejte a vařte dalších 30 vteřin, dokud se olej úplně nerozteče. Chcete mít olej dostatečně teplý, aby se roztekl tak, že bude jednodušší ho nanést na vlasy.
  • Pokud nemáte mikrovlnku, můžete rozpustit kokosový olej ručně. Rozpouštějte vždy jednu lžíci tím, že olej budete držet mezi dlaněmi a jemně je tlačit k sobě. Kokosový olej taje již při nízké teplotě.
  • Můžete také zahřát kokosový olej na sporáku. Dejte ho do malého hrnku a na nízký stupeň zahřejte.
  • Také můžete kokosový olej ohřát tím, že dáte plechovku pod teplou vodu do dřezu, trvá to jen několik sekund.
 5. 5
  Vetřete kokosový olej do svých vlasů. Nechte ho chvíli vychladnout, aby nebyl vařící, a nalijte kokosový olej na vršek hlavy, rovnoměrně ho rozdělte po celé ploše. Použijte prsty ke vmasírování a uhlazení vlasů až ke konečkům. Masírujte do vlasů dokud nebudou úplně namočené v oleji.
  • K rovnoměrnému rozdělení oleje můžete použít hřeben. Roztáhněte olej od kořínků ke konečkům.
  • Můžete chtít použít olej jako kondicionér pouze na konečky vlasů a ne na kořínky. Pokud je to váš případ, naneste kokosový olej na konečky vlasů místo vylití na hlavu. Vmasírujte rukama.
 6. 6
  Stáhněte vlasy k hlavě a zabalte je do zvoleného obalu. Dejte si přes hlavu koupací čepici, igelitovou fólii nebo staré tričko a zabalte tak, aby byly vlasy úplně zakryté.
  • Aby vlasy zůstaly zabalené na vrchu hlavy, můžete je zabezpečit volnou čelenkou.
  • Použijte ručník k otření kapek, které se mohly během balení dostat na obličej.
 7. 7
  Počkejte alespoň 2 hodiny nebo přes noc, než se olej vsákne. Čím déle si ho necháte na vlasech, tím lépe pro vaše vlasy. Pro nejlepší účinek počkejte tak dlouho, jak vydržíte.
 8. 8
  Odstraňte zábal z vašich vlasů a umyjte si je. Použijte svůj oblíbený šampón (přednostně takový s přírodními ingrediencemi, abyste udrželi vlasy zdravé) a vymyjte kokosový olej. Umyjte si vlasy dvakrát nebo třikrát, než přestanete mít pocit, že jsou vaše vlasy mastné.
 9. 9
  Nechte vlasy uschnout. Nechte vlasy volně uschnout nebo je vyfénujte, abyste viděli účinky ošetření kondicionérem. Po tomto zvláštním použití kokosového oleje by měly být jemné, lesklé a zářivé.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Hydratace vašeho obličeje

 1. 1
  Vyčistěte si obličej jako obvykle. Ať už si jemně oplachujete obličej vodou, peelingujete kartáčem nebo používáte čistící oleje, umyjte si obličej. Osušte ho jemným ručníkem a ujistěte se, že na pokožku netlačíte – pleť na obličeji je křehká a hodně tlaku a tahání může způsobit její poškození.
 2. 2
  Rozetřete trochu kokosového oleje kolem očí. Kokosový olej je skvělý krém na oči. Pomáhá zvlhčovat papírově tenkou pokožku, zmírňovat tmavé kruhy pod očima a držet vrásky na uzdě. Rozetřete malé množství kolem očí a zaměřte se na vrásčitá místa.
  • Pravděpodobně budete potřebovat množství o velikosti hrášku na každé oko. Dávejte pozor, abyste nepoužili příliš.
  • Vyvarujte se kontaktu kokosového oleje s očima. Tence by pokryl vaše oči a chvíli byste viděli rozmazaně.
 3. 3
  Šetrně naneste kokosový olej na ostatní vysušená místa. Pokud jste náchylní na hodně suchou kůži mezi obočím, na spáncích nebo jiných suchých místech, naneste malé množství kokosového oleje i tam. Jemně ho krouživými pohyby vetřete.
 4. 4
  Potřete si kokosovým olejem své rty. Nerafinovaný kokosový olej zjemní a zvlhčí popraskané rty. Je zcela jedlý, takže není třeba se obávat, pokud trošku spolknete. Ve skutečnosti je konzumace kokosového oleje pro vaše zdraví skvělá.
 5. 5
  Použijte kokosový olej jako krém na obličej. Aplikujte malé množství po umytí obličeje a nechte jej 10 minut absorbovat.
  • Někteří lidé při používání oleje začnou trpět pupínky. Začněte s jeho používáním jen na malé části pokožky obličeje. Pokud po několika dnech neuvidíte pupínky, můžete olej použít na celý obličej.
  • Pokud využíváte olejovou metodu čištění pleti, nepoužívejte kokosový olej. Zase může ucpat vaše póry. Je lepší použít pro čištění pleti směs kokosového a arganového oleje nebo jiného lehkého oleje.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Hydratace těla

 1. 1
  Naneste kokosový olej po sprše nebo koupeli. Dokud je vaše pleť ze sprchy nebo vany stále teplá a poddajná, bude se kokosový olej snáze absorbovat.
 2. 2
  Použijte lžíci kokosového oleje na vaše paže. Naberte lžíci oleje a dejte si ho na paži. Použijte druhou roku k roztírání, dokud se kokosový olej na vaší pokožce nerozteče. Rovnoměrně ho roztírejte, dokud se nevsákne. Opakujte na druhé paži.
 3. 3
  Použijte dvě lžíce kokosového oleje na nohy. Naberte dvě lžíce a vetřete je do vašeho stehna, kolena, lýtka a chodidla. Roztírejte dokud se kopečky na vaší pokožce nerozpustí. Opakujte to samé na druhé noze.
 4. 4
  Použijte další lžíci k hydrataci vašeho trupu. Rozetřete ho na záda, hýždě, břicho, prsa a kamkoliv jinam chcete. Můžete použít kokosový olej jako jakékoliv běžné tělové mléko.
 5. 5
  Nechte kokosový olej absorbovat. Může to trvat 15 minut než se olej do vaší pokožky úplně vsákne. Mezitím se zdržte v koupelně, nebo si oblečte župan, abyste si neumazali olejem oblečení nebo nábytek.
 6. 6
  Připravte si koupel. Do vany s velmi teplou vodou přidejte asi panákovou skleničku oleje a promíchejte. Poté se naložte do vody. Postup zopakujte asi dvakrát až třikrát za týden, nebo do doby, dokud vaše pleť již nebude vysušená.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Jiné způsoby použití kokosového oleje

 1. 1
  Použijte ho jako masážní olej. Můžete navonět kokosový olej několika kapkami vonného oleje jako je levandulový nebo růžový a potom tímto smyslným domácím masážním olejem potřít sebe nebo partnera.
 2. 2
  Použijte ho k uhlazení roztřepených vlasů. Rozetřete množství kokosového oleje o velikosti hrášku mezi rukama a uhlaďte s ním vlasy, abyste se zbavili otravných rozčepýřených vlasů.
 3. 3
  Použijte ho ke zlepšení vzhledu jizev. Vetřete libovolné množství kokosového oleje na vaší jizvu. Opakujte dvakrát denně. Časem uvidíte, jak se vaše jizva zmenšuje a splývá s vaší kůží.
 4. 4
  Použijte ho k léčbě ekzémů. Natřete kokosový olej na suché, zanícené oblasti, aby zklidnil svědění a zvlhčil postižené místo.[1]
 5. 5
  Použijte ho ke zjemnění vlasů. Nalijte trochu kokosového oleje do misky. Ohřejte ho aby se rozehřál do tekutiny a ochlaďte.
  • Vezměte si do ruky malé množství.
  • Naneste na pokožku hlavy. Vmasírujte a svažte si vlasy.
  • Udělejte to večer a ráno si umyjte vlasy. Vaše vlasy budou hedvábné a silné.
 6. 6
  Použijte kokosový olej jako olejíček na nehtovou kůžičku. Důkladně si umyjte ruce mýdlem a vodou. Na nehtové kůžičky aplikujte kokosový olej. Na jednu ruku stačí množství o velikosti hrášku. Vtírejte do kůžičky, dokud se zcela nevsákne.
 7. 7
  Smíchejte kokosový olej s bylinkami. Zahřejte olej a přidejte bylinky. Nechte zchladnout na pokojovou teplotu a poté pomocí vatového tamponu naneste na pokožku hlavy. Nechte přes noc absorbovat. Ráno si vlasy umyjte, uvidíte jak jsou jemné a lesklé.
 8. 8
  Použijte kokosový olej jako odličovací prostředek. Naneste olej na obličej, nechte několik minut působit a poté setřete papírovým kapesníčkem a umyjte si obličej, jako to děláte běžně. V některých případech funguje lépe na odstranění odolných linek a řasenky.
  Reklama

Tipy

 • Pokud si doma barvíte vlasy, můžete použít kokosový olej, který vám pomůže zmírnit poškození způsobené chemickými látkami dodáním vlhkosti. Přidejte několik kapek do lahvičky s barvou a před použitím dobře promíchejte.
 • Malé množství tohoto oleje odvede spoustu práce. Buďte opatrní, abyste ho nepoužili příliš mnoho.
 • Nenechávejte olej bez mytí více než jeden den. Vaše vlasy by potom zapáchaly a začaly být mastné.
 • Kokosový olej dělá vlasy zdravější a pokud ho nanesete trochu více, může jim dokonce pomáhat rychleji růst.
 • Přidejte prášek z indického angreštu, abyste ve vlasových folikulech udrželi melanin. Říká se, že to předchází šedivění vlasů.
 • Kokosový olej má při vetření do pokožky hlavy asi 90 procentní účinnost ve zbavování vší.
Reklama

Varování

 • Horký kokosový olej je skvělý, ale dávejte pozor, aby nebyl horký příliš - mohl by vás popálit.
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama