Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ta správná kolínská dokáže s ženami dělat divy! Jak ji používat? Nepřehánějte to s ní a nanášejte si ji na správná místa. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Kdy používat kolínskou

 1. 1
  Používejte ji v situacích, kdy se to hodí. Do práce není nutné ji nosit každý den, ale většinou to nikomu nevadí. Měli byste ji používat při slavnostnějších událostech, jako jsou svatby, pohřby, večírky nebo rande. [1]
  • Zjistěte, jak vaše tělo reaguje na vaši kolínskou. Pokud například jdete do klubu, není dobré používat hodně kolínské – váš tělesný pach smíchaný se silnou vůní bude možná ještě horší, než samotný pach potu.
  • Někteří lidé jsou na kolínskou alergičtí. Buďte k nim ohleduplní a pokud například pracujete v uzavřené kanceláři s někým takovým, nepoužívejte kolínskou každý den.
 2. 2
  Noste kolínskou proto, že díky ní hezky voníte a cítíte se příjemně a sebejistě. Každý jiný důvod („cítím se tak jako muž“, „všichni přátelé ji používají“) nedává smysl. Nanášejte ji jen v případě, že se s ní cítíte dobře a hezky vám voní.
 3. 3
  Vybírejte si různé parfémy pro různé příležitosti. Mnoho mužů nosí přes den jinou kolínskou, než například na večerní událost. Některé zdroje doporučují používat přes den jemnější, citrusové vůně a na večer silnější, kořeněné a pižmové vůně. [2]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Kam si kolínskou nanést

 1. 1
  Nastříkejte si kolínskou na pulzující body na těle. To jsou místa, která vyzařují hodně tepla. Teplo zajistí, že budete parfémem vonět po celý den. Kdybyste si kolínskou nastříkali pouze na oblečení, její vůně by velmi brzy pominula. .
  • Je dobré si stříknout trochu kolínské na vnitřní strany zápěstí.
  • Mnoho mužů si ji dává také za uši.
 2. 2
  Můžete si ji dát na hrudník. Hrudník je skvělé místo, protože díky tomu ovoníte také svoji košili a každý, kdo vás bude objímat, vaši krásnou vůni ucítí.
 3. 3
  Nezapomínejte na krk. Pokud se vaše dívka během večera dostane blízko k vašemu krku, naneste si trochu kolínské také tam. Kolínská se na krku smísí s vaší přirozenou vůní a vytvoří tak jedinečné aroma.
 4. 4
  Nedávejte si kolínskou na místa, na kterých se potíte. Pokud často zapácháte potem, nikdy se nesnažte to zamaskovat kolínskou. Méně příjemné pachy s kolínskou nejdou dohromady, takže byste neměli pokoušet své štěstí.
 5. 5
  Vyberte si jedno nebo dvě místa. Nemusíte si kolínskou dávat na všechny pulzující body na těle. Když to uděláte, pravděpodobně budete ostatním lidem vonět až příliš silně. Vyberte si jedno nebo dvě místa a nepřehánějte to.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak kolínskou nanášet

 1. 1
  Nejprve si dejte sprchu. Horká voda vás očistí a otevře vaše póry, takže se do nich kolínská dobře vstřebá. Navíc když nebudete zapáchat potem a budete moci kolínskou nanést na ještě vlhkou kůži, což prodlouží její vůni.
 2. 2
  Nastříkejte ji na sebe z rozumné vzdálenosti. Pokud máte kolínskou s rozprašovačem, nestříkejte ji na sebe zblízka – jistě nechcete, aby vám potom tekla po košili. Navíc by byla cítit moc silně, takže byste ji měli stříkat alespoň z 10-20cm od těla.
 3. 3
  Pokud máte kolínskou bez rozprašovače, jemně ji vklepejte na tělo. Naneste si trochu na prst a poklepejte s ním na místa, kde se chcete navonět.
  • Většinou bohatě stačí jednou poklepat.
  • Potom si umyjte ruce, abyste neovoněli vše, na co během dne sáhnete.
 4. 4
  Neotírejte si o sebe zápěstí. Tím byste změnili vůni kolínské a navíc byste brzy přestali vonět. Pouze ji na sebe stříkněte, nebo ji vklepejte do kůže.
 5. 5
  Nemíchejte kolínskou s jinými vůněmi.[3] Neměli byste mít na sobě zároveň kolínskou a silně vonící deodorant nebo vodu po holení. Vůně k sobě často nesedí a výsledná kombinace by způsobila, že byste voněli jako obchod s parfémy.
 6. 6
  Nenanášejte si kolínskou příliš často. Vy si na svoji vůni zvyknete velmi brzy, takže budete mít za chvíli pocit, že už nevoníte. Jiní lidé ji ale stále ucítí. Pravděpodobně není nutné používat kolínskou častěji, než jednou denně – před odchodem z domu. Pokud máte opravdu pocit, že je nutné použít ji znovu, nepřehánějte to.
  Reklama

Tipy

 • Nikdy nepoužívejte tolik kolínské, aby to ostatním lidem bylo nepříjemné. Lidé by si měli všímat vás a ne jen vaší vůně.
 • Podle mnoha knih etikety platí, že když lidé ucítí vaši vůni, pokud nestojí hned vedle vás, použili jste jí příliš mnoho.
Reklama

Varování

 • Nikdy si kolínskou nedávejte do rozkroku, mohli byste si podráždit kůži.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 37 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 933 krát
Stránka byla zobrazena 4 933 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama