Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pravidelné mytí vlasů odstraňuje špínu a přebytečnou mastnotu, ale také přirozené oleje, které vlasům dodávají život. Pokud kromě toho také používáte fény, kulmy a žehličky a vystavujete vlasy přírodním vlivům, pravděpodobně je máte jemné a poškozené. Tohoto problému se snadno zbavíte kondicionérem – klasickým, nevymývacím a hloubkovým.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Klasický kondicionér

 1. 1
  Vyberte si vhodný kondicionér pro váš typ vlasů. Běžný kondicionér se používá při každém mytí vlasů – po vymytí šamponu. Tento kondicionér napravuje škody po používání horkých nástrojů a chemických látek, se kterými denně přicházíte do kontaktu. Vyberte si kondicionér podle typu vašich vlasů, ať už je máte kudrnaté, suché a poškozené, nebo bez objemu.
 2. 2
  Umyjte si vlasy. Jděte do sprchy a umyjte si vlasy. Kondicionér se do vlasů dává až po umytí šamponem, takže nejprve použijte šampon. Zaměřte se hlavně na pokožku hlavy a netahejte si za mokré vlasy, aby se vám nezačaly lámat.
 3. 3
  Vymyjte si šampon z vlasů. Zkuste šampon vymývat co nejstudenější vodou. Studená voda vlasy nezatěžuje a pomáhá jim zavřít vlákna, takže jsou potom pevnější. Šampon si tedy důkladně vymyjte studenou vodou a dávejte pozor, aby se vám vlasy nepolámaly. Až budou vlasy mezi prsty „vrzat,“ budete vědět, že jste vymyli všechen šampon.
 4. 4
  Jemně si vlasy vyždímejte. Pokud vám z vlasů kape voda, kondicionér po nich steče. Pokud máte krátké vlasy, nebudete je muset moc ždímat, ale pokud máte dlouhé vlasy, snažte se z nich dostat co nejvíce vody.
 5. 5
  Naneste si na vlasy kondicionér. Nalejte si trochu kondicionéru do dlaně. Použijte takové množství, abyste ho mohli nanést na celé vlasy. Pokud máte velmi dlouhé vlasy, budete potřebovat plnou dlaň kondicionéru. Prohrábněte si rukama vlasy a snažte se dostat kondicionér na všechny prameny. Měli byste ho mít nejvíce na těch místech, kde máte vlasy obzvláště poškozené. Nedávejte si kondicionér na kořínky a k pokožce hlavy – mohl by ucpat vlasové váčky a zpomalit růst vlasů.[1]
 6. 6
  Nechejte kondicionér působit. Tento krok je volitelný – čím déle necháte kondicionér působit, tím lépe vám vlasy spraví. Pokud spěcháte, můžete kondicionér ihned opláchnout, ale nebudete mít tak jemné a lesklé vlasy, jako kdybyste ho nechali několik minut působit. Naneste si na vlasy kondicionér a nechejte ho působit. Mezitím si například umyjte obličej nebo tělo. Až budete hotoví, vypláchněte kondicionér studenou vodou.
 7. 7
  Vypláchněte kondicionér z vlasů, opět studenou vodou. Jak jsme již zmínili, studená voda je pro vlasy zdravější. Kondicionér vymývejte několik minut. Pokud budou vaše vlasy stále mírně slizké, nevypláchli jste ho dost důkladně. Až budete mít hladké vlasy, které už nebudou klouzat, vlasy budou čisté. Vyždímejte si z vlasů vodu a máte hotovo.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Nevymývací kondicionér

 1. 1
  Kupte si nevymývací kondicionér pro váš typ vlasů. Stejně jako s běžným kondicionérem si můžete vybrat z množství kondicionérů určených pro konkrétní typy vlasů. Tyto kondicionéry se prodávají ve formě krémů a ve formě sprejů. Krémy jsou lepší pro dlouhé husté vlasy. Pro kratší jemné vlasy jsou lepší spreje, protože je nezatěžují.
 2. 2
  Umyjte si vlasy šamponem a kondicionérem. Umyjte si vlasy tak jak jste zvyklí. Nevymývací kondicionér nemusíte oplachovat, ale musíte ho nanést na vlhké vlasy. Umyjte si vlasy tak, jak jsme uvedli výše a potom si hlavu zabalte do ručníku, abyste měli pouze vlhké vlasy.
 3. 3
  Dejte si do dlaně malé množství nevymývacího séra. U většiny těchto produktů stačí použít skutečně velmi malé množství. Raději začněte s menším množstvím – vždy můžete trochu přidat.
 4. 4
  Vetřete kondicionér do vlasů. Zahřejte si ruce, aby se kondicionér trochu rozpustil a vetřete si ho do vlasů. Nedávejte si ho až na pokožku vlasů, ale spíše na konečky a na poškozené části vlasů.
 5. 5
  Pročešte si vlasy hřebenem. Kondicionér si ve vlasech pročešte řídkým hřebenem, aby se dostal na všechny vlasy. [2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Hloubkový kondicionér

 1. 1
  Vyberte si vhodný hloubkový kondicionér. Tyto druhy kondicionérů mají stejný úkol – opravit poškozené nebo suché vlasy. Tyto kondicionéry prodává téměř každá značka. Najděte si nějaký, který vám bude vyhovovat.
 2. 2
  Namočte si vlasy. Opláchněte si vlasy teplou nebo studenou vodou (čím studenější, tím lepší). Můžete nejprve použít šampon, ale není to nutné. Po namočení si vlasy co nejlépe vysušte ručníkem.
 3. 3
  Naneste na vlasy hloubkový kondicionér. Naberte si trochu kondicionéru do ruky a naneste ho na celou hlavu. Zaměřte se hlavně na konečky a na poškozené části vlasů a dejte si pozor, abyste ho na ně nanesli rovnoměrně.
 4. 4
  Nechejte kondicionér působit. Vezměte si koupací čepici, abyste si neušpinili oblečení a nechejte kondicionér působit tak dlouho, jak je uvedeno na obalu. Většinou to trvá asi 20-30 minut. Pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, nastavte si fén na mírně teplý vzduch a kondicionér na hlavě zahřívejte.
 5. 5
  Vymyjte kondicionér z vlasů. Sundejte si koupací čepici a zapněte si co nejstudenější vodu. Kondicionér vymývejte alespoň 3-5 minut a dejte pozor, aby vám ve vlasech nezůstal. Vlasy budou čisté, až nebudou na dotek ani trochu slizké.[3]
  Reklama

Tipy

 • Nepoužívejte fény, kulmy ani žehličky příliš často – poškodili byste si vlasy a museli byste kondicionér používat ještě častěji.
 • Kondicionér používejte minimálně jednou týdně. Nedávejte si ho ale na pokožku hlavy, jinak se vám budou mastit vlasy.
Reklama

O tomto wikiHow

Gina Almona
Spoluautorem článku je :
Profesionální vlasová stylistka
Tento článek spoluautorem článku je Gina Almona. Gina Almona je majitelkou kadeřnického salonu Blo It Out v New Yorku. Má než 20 let zkušeností v oblasti školení a její práce byla uvedena v časopisech People Magazine, Time Out New York a Queens Scene. Dokáže si udržet novou perspektivu v oboru tím, že předvádí a účastní se obchodních výstav a workshopů, jako je International Beauty Show. Kosmetický kurz absolvovala na Long Island Beauty School v Astorii. Tento článek byl zobrazen 22 452 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 22 452 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama