Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kondom pro ženy se používá při sexu k zabránění otěhotnění a snížení rizika přenosu pohlavních chorob. Kondomy pro ženy koupíte ve většině drogeriích a v supermarketech. Když se je naučíte používat, bude to pro vás snadné. Když se tyto kondomy používají správně, máte s nimi jen 5% šanci na otěhotnění během roku. Pokud se chcete naučit tyto kondomy používat, přečtěte si tento článek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Připravte se na používání kondomu pro ženy

 1. 1
  Uvědomte si výhody a nevýhody používání kondomu pro ženy. Než se rozhodnete používat tento druh kondomu, měla byste mít naprosto jasno ohledně výhod a nevýhod v porovnání s ostatními druhy antikoncepce. Zde uvádíme všechny výhody i nevýhody kondomu pro ženy: [1] [2]
  • Výhody:
   • Tento kondom seženete snadno v drogerii nebo v lékárně bez předpisu. #**Nemusíte tedy k lékaři a seženete ho bez problémů.
   • Kondomy pro ženy umožňují ženám vědomě snižovat riziko přenosu pohlavních chorob a infekcí.
   • Na rozdíl od hormonální antikoncepce kondom neovlivňuje přirozené hladiny hormonů v těle ženy (je ale možné ho používat společně s hormonálními pilulkami pro dosažení maximální ochrany).
   • Kondom zůstane na místě i když partnerův penis ochabne.
   • Kondom může zlepšit váš sexuální zážitek. Vnější okraj kondomu vám při sexu může stimulovat klitoris.
   • Je vyroben z polyuretanu a je tedy vhodný i pro lidi, kteří mají alergii na latex.
   • Můžete ho vložit do pochvy několik hodin před souloží a navíc se zavedeným kondomem můžete chodit i na toaletu.
  • Nevýhody:
   • Kondom pro ženy může podráždit sliznici vagíny, penisu nebo rekta (pokud se používá análně)
   • Kondom může během sexu vklouznout do vagíny.
   • Ze začátku může být těžké se kondom naučit zavádět.
   • Kondom pro ženy může při sexu vydávat hlasité zvuky.
 2. 2
  Jak kondom pro ženy funguje? Ženský kondom funguje stejně jako kondom pro muže, jen s tím rozdílem, že se vkládá do vagíny. Vypadá podobně jako klasický kondom, ale má flexibilní vnitřní kroužek, který se vloží do vagíny, a vnější kroužek, který se nechá viset kousek od vaginálního otvoru. Až kondom pro ženy zavedete, můžete začít se souloží. Když muž do kondomu ejakuluje, kondom by se měl vytáhnout. [3]
  • Kondom pro ženy snadno vložíte do vagíny nebo do análního otvoru a je bezpečné ho používat pro oba tyto tělesné otvory. [4]
  • Pokud používáte kondom pro ženy, muž by už neměl mít mužský kondom. Tím by se vytvořilo tření, které by mohlo zavinit protrhnutí některého z kondomů.
 3. 3
  Prohlédněte si balíček s dámským kondomem. Než kondom použijete, zkontrolujte si jeho datum spotřeby. Potom ho opatrně vytáhněte z balíčku a jemně ho promněte prsty, aby se v něm lubrikant dobře rozprostřel.

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Jak kondom používat

 1. 1
  Vyzkoušejte si použití kondomu pro ženy. Kondomy pro ženy většinou nestojí moc peněz a mohou se použít jen jednou. Můžete si ho před sexem zkusit na zkoušku zavést. Až se to naučíte, bude to pro vás hračka, ale měla byste si to několikrát vyzkoušet, abyste byla připravená, až ho budete opravdu potřebovat.
 2. 2
  Vyndejte kondom z balíčku. Až se rozhodnete kondom použít, opatrně odtrhněte balení s kondomem a vyndejte ho.
 3. 3
  Na vnější stranu uzavřeného konce dejte spermicidní gel nebo lubrikant. Když budete společně s kondomem používat také spermicidní gel, zvýšíte tím svoji ochranu před nechtěným těhotenstvím. Kondom už by měl mít na sobě lubrikant, ale když ho ještě trochu navlhčíte, bude se vám zavádět snadněji.
 4. 4
  Najděte si nějakou pohodlnou polohu. Budete si muset sama najít polohu, která vám bude vyhovovat. Je to skoro jako zavádění tamponu – musíte mít pohodlí a dobrý dosah k vagíně. Můžete si zkusit dřepnout, sednout nebo lehnout, nebo si jednu nohu opřít například o židli.
 5. 5
  Zmáčkněte k sobě strany vnitřního kroužku. Podržte je tak, jako kdybyste držela tužku. Kondom bude trochu klouzat, protože je navlhčený lubrikantem, ale snažte se chytit si ho dostatečně pevně.
 6. 6
  Vložte vnitřní kroužek s kondomem do vagíny. Zavádějte ho stejně jako tampon a zatlačte ho dovnitř prstem.
 7. 7
  Zatlačte vnitřní kroužek do vagíny až k děložnímu čípku. Až se dostanete až k čípku, kondom se roztáhne a vy už ho neucítíte. Je to skutečně stejný postup jako při zavádění tamponu – pokud v sobě kondom cítíte, nezavádíte si ho správně.
 8. 8
  Vytáhněte prst. Ujistěte se, že vnější kroužek visí alespoň 3 cm z vagíny. Pokud je delší, může to znamenat, že vnitřní kroužek není zaveden dostatečně hluboko.
 9. 9
  Vložte do kondomu partnerův penis. Až budete mít kondom v sobě a budete připravena na sex, naveďte partnera do vnějšího kroužku, který vám visí z vagíny. Pomozte mu zasunout penis do kondomu správně. Dejte si pozor, aby vám penis nezaváděl po straně vagíny a dotýkal se kondomu pouze z jedné strany.
 10. 10
  Nyní můžete mít sex. Kondom pro ženy se při sexu často pohybuje ze strany na stranu. Pokud má muž penis stále v kroužku, není to žádný problém. Pokud partnerovi penis z kondomu vyklouzne ještě před vyvrcholením, můžete ho tam zavést znovu. Až partner ejakuluje, můžete kondom vytáhnout a vyhodit. [5]
  • Pokud vás při sexu budou rušit hlasité zvuky, použijte více lubrikačního gelu.

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Vyndávání kondomu pro ženy

 1. 1
  Zmáčkněte a zamotejte vnější kroužek. Nejprve si ho pevně chytněte. Tím zajistíte, že sperma zůstane uvnitř kondomu. [6]
 2. 2
  Jemně vytáhněte kondom z vagíny nebo z rekta. Postupujte velmi pomalu a stále pevně držte zamotaný kondom.
 3. 3
  Vyhoďte kondom. Stejně jako kondomy pro muže ani kondomy pro ženy nemůžete používat víckrát. Jednoduše ho zahoďte do koše – nesplachujte ho do záchodu!

Tipy

 • Zkoušejte si zavádění kondomu v různých polohách, dokud nepřijdete na to, která poloha je pro vás nejpohodlnější.
 • Pokud při sexu slyšíte nepříjemné zvuky, použijte více lubrikantu.
 • Pokud je pro vás kondom uvnitř těla nepříjemný, zkuste změnit sexuální polohu, aby se kroužek pevně přitiskl za děložní čípek.
 • Dejte si pozor, aby se vám kondom neprotrhl.

Varování

 • Nikdy nepoužívejte kondomy pro ženy víckrát!
 • Kondomy pro ženy vyhazujte do koše, nikdy je nesplachujte!
 • Pokud váš partner nechce použít kondom, použijte ho vy. Nikdy nesvolujte k nechráněnému sexu!
 • Nepoužívejte zároveň kondom pro muže i pro ženy. Tření by mohlo způsobit roztržení nebo vyklouznutí kondomů, nebo zatlačení vnějšího kroužku do vagíny.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 44 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 587 krát
Kategorie: Sexualita
Stránka byla zobrazena 12 587 krát.

Pomohl vám tento článek?