Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Korektor je kosmetický produkt, který se používá pro skrytí červených teček, pupínků a dalších nerovností pleti, jako jsou například kruhy pod očima. V tomto článku se naučíte korektor používat a mít díky němu stále dokonalou pleť.

Postup

  1. 1
    Vyberte si správný korektor. Korektory seženete v mnoha tvarech a barvách. Nejprve musíte zjistit, jakou barvu a texturu pleti máte. Potřebujete skrýt akné? Kruhy pod očima? Jizvy nebo znaménka? Pokud chcete skrýt zarudlé tečky, kupte si korektor zabarvený do zelena nebo do žluta. Pokud chcete skrýt jizvy a kruhy pod očima, pořiďte si korektor o jeden nebo dva odstíny světlejší, než je vaše pleť.
    • Na akné použijte tužkový korektor, který vám umožní nanést barvu přesně na pupínky.
    • Zkoušejte si barvu korektoru na obličeji, ne na rukou. Také byste na sobě neměla mít žádný make-up. [1]
  2. 2
    Připravte si obličej. Než budete nanášet korektor, umyjte si obličej jemným čistícím mlékem a nakrémujte se hydratačním krémem. Odlište všechny zbytky řasenky a očních linek. Korektor se dává na obličej jako první ze všech produktů a nejlepší je ho aplikovat na vyčištěnou a hladkou pleť.
  3. 3
    Zakryjte si kruhy pod očima. Použijte štětec na korektor, nebo konečky prstů a naneste si korektor pod oči. Začněte u vnitřního koutku očí a pokračujte směrem k vnějšímu koutku. Rozetřete korektor do všech stran, aby barevný přechod nebyl viditelný.
    • Nikdy si nenatírejte korektor pod oči hrubě. Pleť okolo očí je citlivá a snadno byste si ji poškodili. Jednoduše si korektor naneste konečky prstů nebo štětcem a velmi jemně ho rozetřete.
    • Zapracujte korektor i do bočních stran nosu. Tuto oblast spousta žen zanedbává a kvůli tomu působí ospalým dojmem.
    • Naneste si korektor až ke spodním řasám.
  4. 4
    Zakryjte korektorem akné a pupínky. Pokud máte akné, tmavé tečky, pigmentové skvrny, nebo znaménka, zakryjte je. Naneste si trochu korektoru na každý pupínek a jemně ho rozetřete. Použijte pouze malé množství produktu a v případě nutnosti naneste druhou vrstvu.
    • Pokud máte akné, neroztírejte si korektor prsty. Raději použijte čistý štětec na korektor, abyste si zbytečně nerozšiřovala bakterie po obličeji.
    • Pokud chcete skrýt velkou oblast kůže (například pokud trpíte nemocí zvanou růžovka), použijte tenkou vrstvu korektoru a důkladně ho rozetřete. Čím více korektoru budete mít, tím více bude během dne na vaší pleti vidět.
  5. 5
    Zafixujte korektor make-upem. Až budete mít všechny nedokonalosti pleti zakryté a korektor rozetřený, naneste na pleť vrstvu podkladového make-upu. Pokud chcete zabít dvě mouchy jednou ranou, použijte pudrový kompaktní make-up. Můžete použít i tekutý make-up, ale budete ho muset zafixovat pudrem.
    • Naneste si make-up na celý obličej. Použijte průhledný fixační pudr a naneste ho na make-up velkým štětcem.
    • Nezapomeňte na všechny části obličeje a naneste pudr i pod oči, aby se vám korektor v průběhu dne nerozmazával.
    • Na oblasti, na kterých máte korektor, naneste o trochu více pudru, abyste měla jistotu, že vaše líčení zůstane celý den na místě. [2]
    Reklama

Metoda 1 ze 1:
Naneste zbytek make-upu

  1. 1
    Naneste podkladový make-up. Až budete mít na pleti korektor, použijte make-up. Vyberte si tekutý, krémový, nebo pudrový make-up a důkladně ho rozetřete do pleti.
  2. 2
    Použijte bronzer. Make-up a korektor způsobuje vymizení přirozených stínů pleti. Naneste si na tváře bronzer, vykonturujte si nos a okraj obličeje.
  3. 3
    Naneste si tvářenku. Ne všechny ženy mají přirozeně červené tváře, ale pokud chcete, můžete použít trochu tvářenky. Naneste ji na podkladový make-up.
  4. 4
    Použijte rozjasňovač. Pokud chcete svému obličeji dodat hloubku, použijte krémový nebo pudrový rozjasňovač. Naneste ho na tváře, pod obočí a do vnitřních koutků očí. Váš obličej to prozáří.
  5. 5
    Vyplňte si obočí. Po nanesení make-upu bude vaše obočí pravděpodobně trochu nevýrazné. Vykreslete si ho tužkou nebo gelem, abyste přitáhla pozornost k očím a zvýraznila tvar svého obličeje.
  6. 6
    Hotovo.
  7. 7
    <finished>
    Reklama

Tipy

  • Každý večer se důkladně odličte. Když necháte make-up na obličeji přes noc, ucpe vám póry a budou se vám dělat pupínky a další nedokonalosti. [3]
  • Velké obchodní domy často nabízejí zdarma konzultace ohledně make-upu. Využijte těchto služeb, abyste měla produkty, které vám skutečně sedí.
  • Kupte si korektor ve správné barvě. Když budete mít příliš tmavý korektor, po nějaké době bude na obličeji vidět a budou se vám dělat oranžové skvrnky.
  • Pokud trpíte kruhy pod očima, snažte se více spát.
Reklama

Varování

  • Používejte make-up bez obsahu olejů, který neucpává póry, aby se vám nedělaly pupínky. [4]
  • Pokud máte citlivou pleť, používejte hypoalergenní produkty.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 36 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 235 krát
Kategorie: Make up
Stránka byla zobrazena 6 235 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama