Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Velkým trendem poslední doby jsou hodně objemné kudrnaté vlasy, zvládnout takový styling dokonale ale může být dost těžké. Z používání kulmy můžete dostat do rukou křeče a navíc se takto natočené vlny obvykle rychle rozpadají. I když se používání natáček může zdát zastaralé, existuje několik postupů, se kterými můžete tento starý trik pro krásu používat i ve 21. století!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Používání horkých natáček

 1. 1
  Vyberte si natáčky. Malé vytvářejí těsnější kudrlinky a velké vytvářejí jemnější vlny. Abyste mohli použít větší natáčky, musíte mít vlasy alespoň po ramena. Horké natáčky jsou vhodné pro skoro všechny druhy vlasů kromě velmi jemných nebo tenkých, které se snadno lámou. Tyto natáčky jsou především dobré proto, že redukují krepatění vlasů.
  • Pokud máte dlouhé husté vlasy, budete potřebovat minimálně 10 – 12 natáček. Pro kratší nebo jemnější vlasy je obvykle potřeba 5 nebo 6 natáček. Natáčky z plsti propůjčují vlasům hladkost a lesk, což je skvělá kúra pro vlasy, které mají sklon ke krepatění.[1]
  • Pokud máte extrémně kudrnaté vlasy, vysušte je před natáčením fénem. Díky tomu budete mít hladké rovnoměrné kudrny.[2]
 2. 2
  Natáčky předehřejte. Je nutné, aby natáčky měly správnou teplotu předtím, než začnete s natáčením. Řiďte se pokyny výrobce. Pokud máte set natáček s nastavitelnými teplotami, budete možná muset trošku experimentovat, než přijdete na nastavení, které vyhovuje právě vaším vlasům.
  • Pro těsnější, spirálovité kudrlinky použijte menší natáčky a vysokou teplotu. Pro jemnější, volnější vlny použijte velké natáčky a nízkou teplotu.[3]
 3. 3
  Aplikujte ochranný přípravek, který se aktivuje teplem. Různé takové spreje a krémy naleznete ve většině drogerií. Zajistí vlasům ochranu před teplem a vlny se díky němu déle udrží. Dobře ho rozprostřete do suchých vlasů po celé délce.
 4. 4
  Rozdělte vlasy na části. Od čela až ke krku vytvořte "číro" široké asi 5 až 8 centimetrů. Upevněte ho sponkou. Pomocí tupírovacího hřebenu rozdělte vlasy po stranách hlavy na pár částí a upevněte je sponkami.
 5. 5
  S natáčením začněte u čela. Pročešte část vlasů stejně širokou jako je natáčka a ne tlustší než 5 cm. Přidržte tuto část nahoře, směrem od hlavy. Natáčku umístěte ke konečkům vlasů a natáčejte směrem k pokožce hlavy, od obličeje. Upevněte sponkami.[4]
  • Pokračujte s natáčením této části vlasů, odpředu dozadu. Oddělte zvládnutelné množství vlasů, natočte na natáčku a upevněte sponkou.
 6. 6
  Poté natočte strany. K dosáhnutí většího zdvihnutí natáčejte vlasy ve vrchní části našikmo. Pročešte část vlasů, pozvedněte ji a odtáhněte od hlavy a dejte natáčku přes konečky našikmo. Natočte natěsno k pokožce hlavy a upevněte sponkami.[5] Repeat until all hair is rolled.
 7. 7
  Nechte natáčky ve vlasech, dokud nevychladnou. Vyjměte je teprve, až budou opravdu studené. Pokud je vyjmete dřív, vlasy nevydrží zvlněné dlouho. Pokud máte velmi husté nebo kudrnaté vlasy, bude trvat déle, než natáčky vychladnou, ale buďte trpěliví – výsledky budou stát za to!
 8. 8
  Vyjměte natáčky. Začněte vespod a pokračujte k vršku hlavy. Jednou rukou přidržujte natáčku a druhou vyndejte sponky.
  • Netahejte a netrhejte natáčku z vlasů násilím – tím byste pokazili své vlny a mohli také poškodit vlasy. Nechte natáčku, ať z vlasů vypadne.
 9. 9
  Upravte vlasy tak, jak je chcete. Česáním způsobíte, že se vlny uvolní a budou rozevláté. Aby vlny zůstaly úhledné a pevné, raději je jemně projeďte prsty. Pro dlouhou výdrž vln, použijte lak na vlasy.
  • Pro více objemu se předkloňte a nechte vlasy viset dolů. Párkrát jemně zatřeste hlavou a jemně projeďte vlasy prsty. Díky tomu budete mít objemnější a pružnější vlasy.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Používání pěnových natáček

 1. 1
  Vyberte si natáčky. Pěnové natáčky jsou dobré pro hodně typů vlasů, především ale pro jemné vlasy, které nenatrhnout a nepoškodí. Natáčky vybírejte podle toho, jak velké vlny chcete vytvořit. Menšími natáčkami vytvoříte těsnější kudrlinky. Větší natáčky vytváří jemné, mírné vlny. Abyste mohli použít větší natáčky, musíte mít vlasy alespoň po ramena.[6]
  • Velké natáčky nemusí být vhodné pro lidi s jemnými vlasy, protože mohou být po namotání vlasů příliš těžké a vypadnout. Možná budete muset vyzkoušet různé velikosti, abyste přišli na to, co je to pravé právě pro vaše vlasy.
 2. 2
  Rozprostřete do vlasů pěnové tužidlo. Pokud máte jemné nebo velmi rovné vlasy, použijte rozhodně přípravek na zvlnění. Jinak se vaše vlny mohou rozpadnout už po pár hodinách. Použijte množství uvedené na obalu a rovnoměrně rozprostřete do ručníkem vysušených vlasů.
 3. 3
  Rozdělte vlasy do čtyř částí – k tomu se výborně hodí tupírovací hřeben. Rozdělte vlasy tak, aby jedna část byla od půlky hlavy k temenu (představte si "číro"), po jedné části přes každé ucho a jedna vzadu. Každou část upevněte sponkami.
  • K upevnění vlasů můžete použít jakékoliv sponky, avšak ty levné, které používají stylisté, obvykle seženete v každé drogerii nebo na internetu. S nimi je rozdělování vlasů rychlé a jednoduché.
 4. 4
  Natočte si po částech vlasy. Šířka bude daná velikostí natáček, které používáte – neměli byste na natáčku dávat víc, než jak je široká, a vrstva vlasů by neměla být silnější než asi 5 centimetrů.[7] .
  • Před natočením pročešte každou část. K zamezení cuchanců použijte tupírovací hřeben a jemně odtáhněte vlasy od pokožky hlavy.
 5. 5
  Začněte s natáčením v přední části vašeho "číra" (u čela). Vlasy v této části natáčejte směrem od obličeje dozadu. Během natáčení udržujte vlasy napjaté tím, že je budete jednou rukou přidržovat a druhou natáčet. Potom, co natáčku dvakrát omotáte, zastrčte zbývající vlasy a dokončete natáčení.[8]
  • Pokud chcete, aby byly lokny objemné po celé délce, začněte s natáčením asi dva centimetry od konečků a natáčejte až k pokožce hlavy. Upevněte sponkou.
  • Pokud chcete, abyste u hlavy měli vlasy rovné, začněte s natáčením asi 8 centimetrů od pokožky hlavy a natáčejte až ke konečkům. Pak natáčku pomocí sponky připevněte u hlavy.[9]
 6. 6
  Pokračujte s natáčením po stranách. S pomocí tupírovacího hřebene horizontálně rozdělte každou z částí hned nad ušima. Podtočte na každé straně obě části (od obličeje, směrem k linii vlasů na krku) a upevněte sponkami.
  • Pro rozmanitý styling můžete ve spodu použít velké natáčky a navrchu menší.
 7. 7
  Zadní část rozdělte podle hustoty vlasů na tři až čtyři menší části. Každou část namotejte na natáčku, natáčejte směrem ke krku. Upevněte sponkami.
 8. 8
  Pro upevnění vln si vyfénujte vlasy. Fénujte dokud nebudou suché a na omak teplé. Aby se vlny upevnily, musíte mít vlasy dostatečně teplé. Nechte natáčky ve vlasech po dobu asi 15 minut, pak je opatrně vyndejte.
  • Po vyjmutí natáček si vlasy nerozčesávejte! To by vlny zničilo. Pokud opravdu potřebujete trochu vlny rozdělit, jemně je projeďte prsty.
  • Pro více objemu se předkloňte a nechte vlasy viset dolů. Párkrát jemně zatřeste hlavou a jemně je projeďte prsty. Díky tomu budou objemnější a pružnější.
 9. 9
  Nalakujte. Především máte-li od přírody rovné, nebo velmi jemné vlasy, za použití laku vydrží déle zvlněné.
  • Také můžete pomocí vosku na vlasy jednotlivé vlny ještě více zdůraznit. Naberte trochu vosku mezi prsty a přejeďte jimi po vlnách, které chcete zvýraznit.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Použití natáček do vlhkých vlasů

 1. 1
  Vyberte si natáčky. Do vlhkých vlasů můžete použít různě natáčky. Molitanové nebo velcro natáčky se nejsnadněji natáčejí, ale mohly by se v hustých nebo kudrnatých vlasech zadrhnout. Pěnové natáčky se také relativně snadno natáčejí, ale protože jsou houbovité, vlasy s nimi schnou pomaleji. Magnetické natáčky dobře drží a vytvářejí zřetelné vlny, ale jejich použití je nejtěžší. Vyzkoušejte různé druhy natáček, abyste zjistili, které vyhovují vám a vašim vlasům.
 2. 2
  Umyjte si vlasy a použijte kondicionér. Vzhledem k tomu, že vlasy nebudou schnout v přirozené pozici, je dobré předem použít hydratační šampón a kondicionér. Z vlasů můžete rukama vymačkat přebývající vodu, ale nesušte je ručníkem. Mokré vlasy rozčešte.
 3. 3
  Rozdělte vlasy do částí. Vlasy rozdělte u spánků. Měli byste mít tři části: nad každým uchem a na vrcholu hlavy. Zadní částí se zatím zabývat nemusíte.
 4. 4
  Začněte s natáčením u linie vlasů. Sčešte část širokou stejně, jako je vaše natáčka dopředu a pozvedněte ji nahoru od hlavy. Použijte na tuto část trochu gelu nebo krému na vlasy. Pak natáčejte směrem od obličeje a pomocí sponky nebo vlásenky připevněte natáčku u pokožky hlavy.
 5. 5
  Pokračujte s natáčením. Dělte vlasy na menší části, vnášejte gel nebo krém a natáčejte směrem od obličeje. Pokud chcete opravdu těsné kudrlinky, použijte malé natáčky blízko u sebe. Pokud chcete velké vlny, použijte větší natáčky.
 6. 6
  Své vlny vyfoukejte. Pokud se chcete vyhnout zatěžování vlasů teplem z fénu, nechte vlasy s natáčkami uschnout na vzduchu. To může trvat několik hodin nebo dokonce přes noc. Můžete si také vyfénovat vlasy s natáčkami. Pokud použijete fén, nechte natáčky ve vlasech ještě asi 15 minut aby zchladly, a aby se vlny definovaly.[10]
  Reklama

Tipy

 • Vlasy, které vám z natáčky během natáčení vypadnou, zachyťte a přidejte je při uchycování natáčky k ostatním.
 • První postup můžete také s velcrovými nebo kovovými natáčkami. Pokud ale máte husté nebo kudrnaté vlasy, neměli byste používat velcro natáčky. Mohly by se ve vlasech zachytnout a poničit je.
 • Vyzkoušejte různé velikosti a – pokud používáte horké natáčky- teploty k tomu, abyste dosáhli vysněného stylingu. Natáčky jsou k vašim vlasům šetrnější než kulmy a žehličky, tak se nebojte vyzkoušet různé účesy!
 • Před použitím natáček si rozčesejte vlasy.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tupírovací hřeben k rozdělení vlasů
 • Natáčky
 • Sponky nebo vlásenky k upevnění natáček
 • Lak na vlasy
 • Fén na vlasy

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 21 422 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 21 422 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama