Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nemusíte být zrovna vizážistka, abyste měla skvěle nalíčené oči s tím správným stínem. Když máte několik nezbytností a věnujete tomu trochu cviku, bude pro vás snadné mít dokonale nalíčené oči. Zkuste následující metody aplikace očních stínů a staňte se královnou mezi svými kamarádkami.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Začínáme

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si oční stíny. Existují celé obchody věnované očním stínům a vybrat si správnou texturu, barvu a značku může být opravdu těžký úkol. Nenechejte se zastrašit množstvím různých výrobků, raději si to užívejte. Stovky možností vám poskytnou velkou flexibilitu a jistě tak najdete oční stíny, které vám budou dobře sedět. Můžete si vybrat jakou barvu jen chcete, můžete si je koupit jako volné barevné pigmenty, kompaktní pudr a také v krémové variantě.
  • Většina očních stínů se prodává ve formě volného prášku. S tím se ale hůře zachází, protože je volný. Krémové oční stíny se snáze nanášejí, ale zase se rychle hromadí v prohlubni očního víčka. Nejlepší je asi začít s aplikátorem na oční stíny a kompaktním pudrovým stínem.
  • Nemusíte mít desítky barev, abyste ze sebe udělala vizážistku, ale doporučuje se kupovat oční stíny, které obsahují alespoň tři barvy v jedné paletce.
  • Různé styly líčení vyžadují různé barvy stínů – světlé, střední a tmavé. Pokud to nechcete přehnat, vyberte si tři stíny v neutrálních barvách, například hnědé nebo šedé. Jinak si vyberte jakoukoli barvu, kterou chcete a hodí se k vašemu vzhledu.
 2. 2
  Vyberte si správné štětce. Přestože si můžete oční stíny nanášet na víčka také pomocí prstů, pravděpodobně to není nejlepší možnost, protože prsty jsou často mastné a také jsou příliš velké. Investujte do několika kvalitních make-upových štětců, které vám zaručí nejjednodušší a nejpřitažlivější líčení. Vyhýbejte se houbičkám, protože s nimi oční stíny nenanesete tak dobře, jak byste potřebovali.
  • Používejte rovný pevný štětec, kterým nanesete oční stíny na celé víčko. Tento štětec je nejlepší, protože dokáže zachytit mnoho pigmentových částeček a rozetřít je po celém víčku.
  • Jemný štětec na oční stíny použijte pro aplikaci stínů do prohlubně v očním víčku a rozetření směrem ven. Tento štětec potřebujete, pokud chcete vytvořit jemný přechod mezi stíny na víčkách a kostí pod obočím.
  • Sežeňte si jemný tužkový štětec, kterým budete nanášet stíny blízko řas. Tyto štětce jsou malé a fungují dobře jak u horních řas, tak u spodních a také se dostanou do těžko přístupných míst u vnitřního koutku oka.
 3. 3
  Jak správně nanášet oční stíny. Jedním z nejdůležitějších aspektů nanášení očních stínů je použít ten správný štětec, správný tlak a správnou rychlost. Když budete s líčením spěchat, nebo budete příliš tlačit, vytvoříte si nad očima nehezké stíny.
  • Když poprvé dáváte na víčko barevný pigment, opatrně ho štětcem vklepejte do víčka, místo abyste víčko přejížděli celé. Pomůže to stínům udržet se na víčkách déle a vytvoříte tím přirozenější vzhled.
  • Neměli byste oční stíny nanášet všemi směry na víčka a rychlými pohyby – raději nanášejte jemnými pomalými pohyby v jednom směru, abyste barvu dobře rozetřeli. Nikdy byste při nanášení očních stínů neměli dělat rychlé pohyby.
  • Pokud nepoužíváte zvýrazněnou barvu, nikdy byste neměli oční stíny nanášet až k obočí. Bude to vypadat opravdu hodně přehnaně.
 4. 4
  Naneste si svůj běžný obličejový make-up. Oční líčení by mělo být až poledním krokem v celém líčení, takže si nejprve naneste svůj běžný make-up. Použijte korektor, podklad, tvářenku nebo bronzer a upravte si také obočí.
  • Naneste na víčka trochu primeru, který zajistí, že vaše stíny vydrží celý den. Pokud ho nepoužijete, přirozená mastnota z vašich víček stíny po několika hodinách pohltí a nahromadí je do prohlubně na víčku.
  • Nikdy si nedávejte řasenku dříve, než budete mít nanesené oční stíny a pokud se nelíčíte nijak speciálně, i oční linka by měla přijít až na stíny. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Jak nanášet oční stíny po celém víčku

Stáhnout PDF
 1. 1
  Naneste nejprve nejsvětlejší barvu. Běžně se této barvě říká „zvýrazňovač“ a většinou je v krémové nebo tělové barvě. Pomocí štětce na stíny naneste tuto barvu do vnitřních koutků oka a postupně ji rozetřete podél řas. Naneste trochu tohoto stínu také pod obočí.
 2. 2
  Přidejte střední barvu. Vezměte si barvu, která je o stupeň tmavší, než první stín, který jste použili – střední barvu. Pomocí placatého štětce naneste tuto barvu na celé víčko od řas až k prohlubni. Neprotahujte tento stín dál, než je prohlubeň na vašem víčku.
 3. 3
  Konturujte víčko nejtmavším stínem. Pomocí štětečku na stíny přidejte trochu kontur za použití nejtmavšího stínu. Začněte u vnějšího koutku oka a pokračujte směrem k prostředku prohlubně na víčku. Podél řas by měl být stín nejtmavší a směrem nahoru by se měl ztrácet v ostatních barvách. Můžete také protáhnout tento tmavý stín směrem k vnějšímu koutku oka, získáte tím zajímavý vzhled.
 4. 4
  Rozetřete své oční stíny. Umyjte štětec antibakteriálním mýdlem a vodou a usušte ho v čistém ručníku. Použijte čistý štětec, abyste rozetřeli okraje očních stínů tak, že budou krásně spojené s vaším odstínem pleti a všechny tři barvy budou dobře rozetřené. Roztírejte jemně a pomalu. [2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Nanášení očních stínů do kruhového tvaru

Stáhnout PDF
 1. 1
  Naneste prostřední barvu na celé víčko. Pomocí štětce na oční stíny přidejte trochu prostředního stínu na víčko a zaměřte se na jeho střední část. Tento vzhled bude vyžadovat pouze světlé a tmavé odstíny, můžete ale přidat také světlý stín, pokud budete chtít.
 2. 2
  Zvýrazněte víčko nejtmavším stínem. Pomocí štětce na oční stíny naneste tmavý stín na vnitřní a vnější třetinu víčka. Mělo by to vypadat takhle: tmavá-střední-tmavá. Vyhněte se tmavému stínu uvnitř koutků, protože tak budete vypadat nevyspale. Můžete také u vnějšího koutku tmavý stín protáhnout trochu směrem k obočí, dodá vám to dramatický vzhled.
 3. 3
  Rozetřete stíny. Umyjte štětec antibakteriálním mýdlem a vodou a usušte ho v čistém ručníku. Použijte čistý štětec, abyste rozetřeli okraje očních stínů tak, že budou krásně spojené s vaším odstínem pleti a obě barvy budou dobře rozetřené. Roztírejte jemně a pomalu. Nenanášejte tmavší barvu příliš blízko k prostředku víčka, abyste nezničili světlejší barvu. Měli byste ale přechody zahladit tak, aby vše působilo co nejvíce přirozeně.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Nanášení očních stínů ve stylu „banán“

Stáhnout PDF
 1. 1
  Naneste na celé víčko stín v prostřední barvě. Vytvořte si základ pomocí štětce na stíny a naneste tuto barvu na celé víčko. Pokud chcete, můžete také přidat trochu světlého stínu do vnitřních koutků očí a také pod obočí.
 2. 2
  Přidejte barvu do prohlubně na víčku. Pomocí tužkového štětce a nejtmavšího stínu vybarvěte prohlubeň na víčku. Rozetřete stíny co nejlépe, aby vaše oči vypadaly hlubší. Můžete použít tvar banánu, kdy je tmavý stín pouze v prohlubni na víčku, nebo uzavřený banán, kdy tmavý stín prochází celým víčkem až k řasám. Snažte se ale udržet tuto tmavou linii co nejpřirozenější.
 3. 3
  Rozetřete barvy. Umyjte štětec antibakteriálním mýdlem a vodou a usušte ho v čistém ručníku. Protože chcete, aby prohlubeň na víčku zůstala tmavá, jemně rozetřete vnější strany. Neroztírejte barvu příliš mnoho, aby vaše víčko zůstalo zvýrazněno prostřední barvou.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Vytvořte si kouřové líčení

Stáhnout PDF
 1. 1
  Přidejte světlý stín. Pomocí světlého stínu a pevného štětce naneste barvu do vnitřních koutků oka a také pod obočí. Zvýrazníte tím oblasti obličeje, díky kterým vypadají vaše oči větší a zářivější.
 2. 2
  Naneste prostřední barvu. Pomocí štětce na oční stíny naneste tuto barvu na celé víčko. Začněte u řas a pokračujte dál směrem k prohlubni na víčku. Snažte se příliš netlačit, abyste nespojili barvu s nejsvětlejším stínem.
 3. 3
  Vytvořte efekt kouřového líčení. Pomocí štětce na oční stíny naneste nejprve nejtmavší barvu k horním řasám. Opatrně rozetřete po celém víčku, ale jen do jedné třetiny. Potom pomocí tužkového štětce vykreslete tmavší a preciznější linku podél horních řas.
 4. 4
  Pokračujte se spodními víčky. Pomocí tužkového štětce rozetřete trochu tmavého stínu také ke spodním řasám. Začněte u vnějšího koutku a pokračujte opatrně směrem k vnitřnímu koutku a postupně zjemňujte tah, aby byly stíny světlejší.
 5. 5
  Rozetřete své stíny. Pomocí čistého štětce na stíny pečlivě rozetřete stíny a smíchejte barvy dohromady. Chcete docílit přirozeného mísení barev, takže nespěchejte a opatrně roztírejte stíny tak, aby se spojily. Vyhněte se přílišnému roztírání u řas, protože jinak můžete stíny zesvětlit a nebudou potom vypadat tak dramaticky. [3]
 6. 6
  <finished>
  Reklama

Tipy

 • Vždy začínejte s nejsvětlejší barvou a pokračujte s tmavšími.
 • Nepracujte na každém oku zvlášť, ale pracujte s barvami. Začněte s nejsvětlejším stínem na obou očích a pokračujte s prostředním a potom s nejtmavším. Nebudete si muset tak často čistit štětce.
 • Měla byste mít po ruce vatové tamponky, kterými zachráníte nepovedené líčení. Když si budete stíny otírat prsty, pouze je rozmažete. Namočte tedy lehce vatový tampon v odličovači a jemně otřete přebytečnou barvu.
 • Po každém použití čistěte své štětce, aby se v nich nezachytávaly částečky barvy, vyhnete se tak infekci.
 • Vrstvy krémového stínu a práškového stínu mohou zajistit zářivější barvu, ale pokud stíny dobře nerozetřete, nebude to vypadat dobře.
 • Při používání práškových očních stínů můžete štětec lehce navlhčit. Také můžete použít nějaký přípravek na míchání stínů.
Reklama

Varování

 • Pokud nosíte kontaktní čočky, zjistěte si, zda je make-up, který chcete použít, vhodný právě pro vás.
Reklama

O tomto wikiHow

Daniel Vann
Spoluautorem článku je :
Licencovaný estetik
Tento článek spoluautorem článku je Daniel Vann. Daniel Vann je kreativním ředitelem Daredevil Cosmetics, ateliéru v Seattlu. Pracuje v kosmetickém průmyslu více než 15 let a v současné době je licencovaným estetikem a školitelem v oblasti make-upu. Tento článek byl zobrazen 10 179 krát
Stránka byla zobrazena 10 179 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama