Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete mít krásné dlouhé vlasy, ale nechce se vám čekat, než vám narostou? Můžete si vlasy prodloužit pomocí pramenů umělých vlasů. Dosáhnete přirozeného vzhledu a snadno si vlasy prodloužíte v pohodlí domova.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Výběr pramenů

 1. 1
  Vyberte si vlasy, které chcete. Můžete si koupit prameny umělých vlasů, nebo pravých vlasů. Syntetické prameny jsou ze směsi keratinu a plastu a vypadají téměř jako skutečné vlasy. Lidské vlasy se získávají od dárců a vyrábějí se z nich prameny k prodlužování. Lidské vlasy seženete v mnoha různých variantách, například brazilské, indické, nebo malajské. Všechny přírodní vlasy koupíte v přirozeném stavu, takže si je budete moci upravovat i barvit. Přírodní brazilské, indické a malajské vlasy mají různé textury, například vlnité (přirozené vlny), kudrnaté (vlnitější u konečků), nebo rovné. Měli byste si vybrat vlasy co nejpodobnější vašim přirozeným vlasům, abyste dosáhli přirozeného vzhledu.
  • Syntetické vlasy dokážou skvěle napodobit lidské vlasy, ale nemají stejnou texturu a lesk jako přirozené vlasy.
  • Lidské vlasy jsou mnohem dražší, než syntetické vlasy, takže si nejprve vyzkoušejte umělé vlasy a potom teprve zkuste pravé vlasy.
 2. 2
  Kupte si clip-in prameny. Seženete jak syntetické, tak lidské vlasy, které si připnete k vlasům u kořínků.
  • Jde o nejlevnější prameny umělých vlasů, se kterými se nejsnáze pracuje.
  • Tyto prameny se musejí do vlasů připínat každý den, protože během dne začnou vypadávat.
 3. 3
  Zkuste fúzní prodloužení vlasů. Tyto prameny se k vlasům přilepí speciálním lepidlem nebo keratinovým voskem.
  • Takto prodloužené vlasy vám vydrží déle, ale jsou dražší, než clip-in prameny.
  • Přestože se při jejich aplikaci používá horko, nepoškozují přírodní vlasy. Pokud se bojíte poškození, najděte si salon, ve kterém vám vlasy přilepí za studena.
  • Protože není snadné tyto prameny aplikovat, nejlepší bude zajít si do salonu a nechat si vlasy prodloužit u profesionálů.
  Reklama

[1]

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Aplikace clip-in pramenů

 1. 1
  Kupte si prameny vlasů. Jeden pramen je řada vlasů, kterou si připnete mezi prameny vlastních vlasů, abyste si je prodloužili. Můžete si koupit syntetické vlasy, nebo lidské vlasy.
  • Vyberte si vhodnou barvu. Prameny vlasů by ve vlasech neměly být vidět, takže si vyberte barvu, která se bude nejlépe hodit k barvě vašich vlasů.
  • Vyberte si správnou délku pramenů. Přestože jistě chcete mít prameny delší, než jsou vaše vlastní vlasy, měli byste se vyhnout extrémnímu prodloužení. Bylo by jasně vidět, že máte umělé vlasy a také by vás prameny stály spoustu peněz. Kupte si prameny, které jsou maximálně o 15-20cm delší, než vaše vlasy.
 2. 2
  Rozdělte si vlasy na prameny. Můžete si horní část vlasů stáhnout do culíku a nechat si spodní část vlasů volně viset. Postupně budete z culíku uvolňovat další a další vlasy.
 3. 3
  Natupírujte si vlasy. Vezměte si malý hřebínek a natupírujte si vlasy u kořínků, abyste je měli objemnější.
  • Když si vlasy natupírujete, prameny budou mít na čem držet. Přírodní vlasy jsou příliš kluzké, takže by z nich prameny umělých vlasů sjížděly.
  • Když budete mít kořínky vlasů natupírované, dosáhnete také přirozenějšího vzhledu a nebude vidět, že máte vlasy prodloužené.
 4. 4
  Vezměte si jeden pramen a připněte ho ke kořínkům vlasů. Měli byste ho zastrčit do natupírovaných vlasů, aby se pevně chytil.
  • Rozdělte si prameny umělých vlasů rovnoměrně, abyste měli na celé hlavě stejné množství vlasů.
  • Prameny umělých vlasů rozdělte tak, aby byly na různých místech. Neměly by být všechny vedle sebe, ale na některých místech by měly být kratší, aby to vypadalo přirozeně.
  • Můžete si prameny zastřihnout tak, jak vám to bude vyhovovat. Nemusíte je mít tak dlouhé, jak jste si je koupili.
 5. 5
  Vytáhněte z culíku další kus vlasů. Zopakujte stejný postup – natupírujte vlasy u kořínků a postupně k nim přidávejte prameny.
 6. 6
  Upravte si výsledný účes. Natupírujte si vlasy u kořínků a horní vrstvu si učešte, aby byla hladká. Prameny vlasů by měly být schované pod vašimi vlastními vlasy a neměly by být vidět.
  • Pokud prameny vlasů vidíte, upravte si je tak, aby nebyly vidět.
  • Ujistěte se, že prameny umělých vlasů nejdou vidět ani když si uděláte culík. Měly by splynout s vašimi přirozenými vlasy tak, aby nebylo vidět žádné spoje. [2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Fúzní prodlužování vlasů

 1. 1
  Důkladně si umyjte vlasy. Existuje spousta šamponů pro mytí vlasů před prodlužováním, které vaše vlasy zbaví nečistot a zajistí, že umělé prameny budou držet.
  • Nepoužívejte kondicionér ani jiné produkty, které ve vlasech zůstávají. Měli byste příliš kluzké vlasy a prameny by vám v nich nedržely.
  • Pokud se bojíte, že budete mít příliš suché vlasy, pořiďte si šampon na citlivou pokožku, který je vyroben z organických látek.
 2. 2
  Důkladně si vlasy vysušte. Když budete mít vlhké vlasy, prameny vám v nich nebudou držet.
 3. 3
  Připravte si rozdělovač na vlasy. Rozdělovač vám pomůže oddělit si malé prameny vlasů, ke kterým budete lepit umělé vlasy, abyste si nespálili pokožku hlavy. Budete potřebovat asi deseticentimetrový kus tvrdého papíru.
  • Vystřihněte z papíru kruh. Nemusí mít dokonalý tvar, ale měl by být co nejoblejší.
  • Uprostřed kruhu vytvořte díru a na jedné straně udělejte výřez.
  • Nyní budete moci kruhem provlékat tenké pramínky vlasů a budete k nim moci snadno připojovat umělé vlasy, aniž byste si spálili pokožku hlavy
 4. 4
  Rozdělte si vlasy na prameny od spodního konce hlavy. Spusťte si posledních pět centimetrů vlasů nad krkem a zbytek vlasů připněte sponkami.
 5. 5
  Protáhněte pramínek vlasů rozdělovačem. Měli byste vytáhnout stejně široký pramen, jako je pramen umělých vlasů, který chcete použít. Rozdělovač si k vlasům můžete připnout sponkou.
 6. 6
  Připojte k pramenu jeden pramen umělých vlasů. Měli byste ho přilepit co nejblíže kořínkům vašich vlasů.
 7. 7
  Připevněte k sobě vlasy žehličkou na vlasy. Vezměte si pramen umělých vlasů a připojte ho k vašim vlasům žehličkou. Na několik vteřin žehličku sundejte a potom celý postup opakujte. Dejte si pozor, abyste si nespálili své vlastní vlasy.
 8. 8
  Prsty propojte prameny umělých vlasů s vašimi vlasy. Udělejte to dokud jsou vlasy ještě teplé, aby se hezky propojily. Lepidlo nebo keratin se díky tomu lépe přichytí.
 9. 9
  Vytáhněte rozdělovač. Vezměte si další pramínek vlasů a protáhněte ho rozdělovačem.
 10. 10
  Opakujte stejný postup jako u prvního pramene. Prameny umělých vlasů rozdělte tak, abyste dosáhli přirozeného výsledku. Pokračujte tak dlouho, dokud nespotřebujete všechny prameny.
 11. 11
  Upravte si vlasy. Použijte jemný kartáč bez kuliček na koncích štětin, abyste si umělé vlasy nevytrhali. Měli byste být schopni si vlasy bez problémů upravit tak, jak budete chtít. Musíte si ale dávat pozor, abyste si nepoškodili spoje na vlasech. [3]
 12. 12
  Hotovo.
 13. 13
  <finished>
  Reklama

Tipy

 • Nejlepší je vyzkoušet si nejprve nejlevnější umělé vlasy a lidské vlasy si zakoupit až budete umět zacházet s těmi umělými.
 • Zajděte si vlasy nechat prodloužit do salonu. Bude to sice dražší, ale nebudete se muset učit s umělými vlasy pracovat a dosáhnete mnohem lepších výsledků.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 800 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 2 800 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama