Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Suchý šampon se během posledních let stal alternativou normálního šamponu. Suchý šampon absorbuje kožní maz, aniž by vysoušel pokožku hlavy, jako každodenní mytí vodou. Přečtěte si, jak suchý šampon správně používat, jak díky šamponu vypadat co nejlépe a jak si připravit svůj vlastní suchý šampon pomocí běžného vybavení kuchyně.

Metoda 1 ze 3:
Použití suchého šamponu

 1. 1
  Zvolte si druh suchého šamponu. Suché šampony se prodávají ve formě prášku nebo suchého spreje, který se nanáší přímo ke kořínkům vlasů. Můžete si zakoupit komerčně dostupný přípravek nebo si vyrobit svůj vlastní. Jak si vyrobit svůj vlastní suchý šampon vám prozradíme na konci tohoto článku.
 2. 2
  Připravte vlasy na aplikaci šamponu. Sundejte si všechny čelenky, vlásenky a sponky do vlasů. Ujistěte se, že máte dobře rozčesané vlasy bez žádných zacuchání.
 3. 3
  Naneste suchý šampon. Rozptylte šampon svého výběru na vršek hlavy, hlavně do oblastí, které nejvíce trpí mastnotou, především na ofinu a na pěšinku, a rozetřete prsty po celé hlavě.
  • Pokud používáte suchý šampon ve formě spreje, naneste jej ze vzdálenosti 15cm od hlavy. Nanášejte sprej z dostatečné vzdálenosti, aby se rovnoměrně rozprostřel po celé hlavě.
  • Doporučujeme vykartáčovat si vlasy, aby se sprej pořádně rozetřel po celé délce vašich vlasů. Zaměřte se hlavně na kořínky vlasů, dle potřeby naneste dostatek přípravku i ke konečkům vlasů.
  • Abyste nemuseli uklízet, raději používejte přípravek v koupelně nad umyvadlem.
 4. 4
  Nechejte přípravek 5 až 10 minut působit, aby mohl suchý šampon absorbovat mastnotu z vašich vlasů. Pokud máte mastnější vlasy, nechte přípravek působit trochu déle.
 5. 5
  Vyčešte z vlasů přebytečný šampon. Nahněte se nad umyvadlo a vyčešte přípravek. Vhodné je použít také fén na vlasy.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Používejte suchý šampon tak, aby pro vás fungoval

 1. 1
  Naučte se, kdy suchý šampon používat. Díky suchému šamponu a díky jeho schopnosti absorbovat mastnotu z vlasů, budou vaše vlasy vypadat čistě. Vyzkoušejte, jak často vám vyhovuje mytí hlavy, ať už 3x týdně nebo i méně, a používejte suchý šampon každý druhý den po umytí.
  • Vyzkoušejte suchý šampon po návštěvě tělocvičny. Suchý šampon může být užitečný i v situacích, kdy nemáte čas se vysprchovat před návratem ze cvičení do školy.
  • Vyzkoušejte suchý šampon po dlouhém letu letadlem nebo po dlouhé cestě. Je velmi praktické vzít si s sebou malou lahvičku suchého šamponu, když nemáte možnost dát si klasickou sprchu.
  • Nepoužívejte suchý šampon vícekrát za sebou. Vždy si mezi použitím umyjte hlavu normálním šamponem a vodou. Suchý šampon nevyčistí vaše vlasy od lupů ani od ostatních nečistot, proto je nezbytné mýt si vlasy pravidelně i klasicky.
 2. 2
  Používejte suchý šampon jen na suché vlasy. Pokud použijete přípravek v prášku na mokré vlasy nebude ho možné rovnoměrně nanést. Používejte suchý šampon jen na úplně suché vlasy. Přípravek účinkuje na mastnotu, ale ne na vodu.
 3. 3
  Nevtírejte suchý šampon do pokožky vaší hlavy. Suchý šampon by se mohl navrstvit a způsobovat svědění pokožky. Přípravek ve spreji nanášejte z několika centimetrové vzdálenosti, aby se nenanášel přímo na vaši pokožku. Pokud používáte doma vyrobený šampon, snažte se ho také rozptýlit ze vzdálenosti několika centimetrů.
 4. 4
  Přidejte pár kapek esenciálního oleje. Pokud chcete, aby vaše vlasy voněli svěžestí a čistoto, rozetřete po aplikaci suchého šamponu pár kapek esenciálního oleje od středu ke konečkům vašich vlasů.
  • Citrónové oleje a oleje s esencí ostatního citrusového ovoce jsou velmi vhodné. Aplikujte tyto oleje hlavně ke konečkům, aby vaše vlasy nevypadali mastně.
  • Pokud nemáte rádi vůni citrusu, vyzkoušejte eukalyptový, mátový, levandulový nebo růžový olej.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Vyrobte si vlastní suchý šampon

 1. 1
  Prohledejte své skříňky, pravděpodobně tam najdete všechny potřebné suroviny pro výrobu suchého šamponu. Smíchané prášky a škrob jsou skvělé na odmaštění vlasů. Vyberte si jednu z následujících variant:
  • Jedlá soda (pomáhá zbavit se pachu)
  • Kukuřičná mouka
  • Kukuřičný škrob
  • Namleté ovesné vločky nebo mouka (vločky rozemelte v mixéru na opravdu jemný prášek)
  • Tělový pudr nebo dětský zásyp
 2. 2
  Smíchejte ingredience v misce. Dle vašich možností smíchejte stejné množství všech ingrediencí, které máte k dispozici. Mix přípravků v prášku a ostatních surovin pomáhá absorbovat co největší množství mastnoty.
  • Pokud vám některá z ingrediencí chybí nahraďte ji podobnou. Například pokud nemáte dětský zásyp, použijte dvě dávky jedlé sody. Pokud nemáte ovesnou mouku, nahraďte ji kukuřičnou moukou.
  • Suroviny pořádně promíchejte. Pokud je prášek málo jemný, můžete smíchané suroviny ještě více rozemlet pomocí vašeho kuchyňského robota. (Pokud použijete dětský zásyp, ujistěte se před dalším použitím, že je kuchyňský robot řádně čistý.)
  • Chcete si vyrobit suchý šampon s vůní? Smíchejte suchý šampón se sušenými květinami nebo bylinkami (např. růže, levandule, ibišek, fialky, máta) ve sklenici, uzavřete a postavte do temného místa na 2-4 týdny. Suchý šampon vstřebá jejich esenci a bude při použití krásně vonět.
 3. 3
  Nasypte suchý šampon do lahvičky na pepř nebo na sůl, která bude sloužit jako rozprašovač vašeho šamponu.
  Reklama

Tipy

 • Lahvičku suchého šamponu mějte vždy ve vaší kabelce. Může se hodit i v momentech, kdy byste to nečekali.

Reklama

Varování

 • Nepřidávejte olejové esence do suchého šamponu. Olejové esence sice hezky voní, ale suchý šampon by je absorboval místo mastnoty ve vašich vlasech.
 • Pokud vám po suchém šamponu vlasy zkrepatí, navlhčete je pár kapkami oleje (jojobou, vitamínem E, nebo rostlinným olejem).
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 582 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 3 582 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama