Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Není žádná věda naučit se poznat, že se nějakému muži líbíte. Existuje spousta snadných způsobů, jak poznat, zda se mu líbíte, či ne. Můžete si všímat jeho řeči těla, nebo například toho, jak často se vám dívá do očí. Pokud chcete vědět, zda se nějakému muži líbíte, v tomto článku se dozvíte, jak na to.

Část 1
Část 1 ze 3:

Všímejte si toho, co dělá

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte, zda vám prokazuje laskavosti. Nosí vám kávu? Nebo vás vozí z práce? Pokud není od přírody takhle laskavý ke všem, pravděpodobně to nedělá jen proto, že má dobré srdce. Je jasné, že se mu líbíte a pravděpodobně od vás za to co pro vás dělá chce více, než jen „děkuji.“
 2. 2
  Všímejte si toho, zda si hledá důvody, proč s vámi trávit čas. Ptá se vás, zda potřebujete pomoci s něčím v domácnosti, nebo třeba s úklidem sněhu? Vaří vám, protože jste měla dlouhý stresující den? Je vám stále k dispozici a hledá si způsoby, jak s vámi trávit více času? Pokud ano, je dost pravděpodobné, že se mu líbíte.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda před vámi dělá šílené věci. Když se muži líbí nějaká žena, snaží se na ni udělat dojem. Může riskovat i vážné zranění, když jí chce například předvést, jak skáče přes propasti, nebo naskakuje na jedoucí auta – jednoduše udělá vše pro to, aby si získal její pozornost. Pokud tento muž není přirozeně dobrodružný a nerad podstupuje rizika, ale ve vaší přítomnosti se chová jinak, je pravděpodobné, že takto riskuje kvůli vám – jediné, o co mu jde, je získat od vás nějakou reakci.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda s vámi flirtujte. Muž s vámi nebude flirtovat, pokud se mu nelíbíte. Pokud s vámi muž flirtuje, pravděpodobně se snaží zjistit, zda jsou vaše city vzájemné. Neškodné flirtování může také zamaskovat jeho strach z odmítnutí v případě, že se bude bát vás pozvat na rande otevřeně. Pokud se s vámi chová hravě, škádlí vás a snaží se vás rozesmát, pravděpodobně se mu líbíte.
  • Jen si dejte pozor na to, aby to nebyl typ muže, který flirtuje se všemi ženami, na které narazí. Pokud chronicky flirtuje s každou dívkou, možná je to jen jeho způsob komunikace se ženami a nemusí to tedy znamenat, že se mu líbíte více, než ostatní ženy.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda žárlí na ostatní muže, se kterými trávíte čas. Všimla jste si toho, že se mu nelíbilo, když jste šla na kávu s kolegou z práce? Sleduje, s kým trávíte čas? Kritizuje některé vaše kamarády opačného pohlaví? Jeho žárlivost se sice nemusí projevovat příliš okatě, ale pokud žárlí na ostatní muže, může se například chovat uzavřeně, když bude vědět, že budete trávit čas s někým jiným.
  • Každý muž projevuje žárlivost jiným způsobem, ale pokud přijdete na to, že na vás žárlí, je to jasná známka toho, že se mu líbíte.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda vám dává malé dárky. Pokud vám nosí květiny, nebo malé dárky, které vás rozesmějí, znamená to, že ho přitahujete. Proč by vám jinak nosil dary, které vám zlepší den? Možná se snaží vám říct, že tyto dárky nic neznamenají a nechce z toho dělat velkou vědu pro případ, že byste ho odmítla, ale uvědomte si, že to dělá jen proto, že se mu líbíte.
 7. 7
  Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti chová jako gentleman. Pokud vám otvírá dveře od auta, usazuje vás v restauraci, nabízí vám svůj kabát a dělá i jiná gentlemanská gesta, je více než pravděpodobné, že se mu líbíte a chtěl by od vás více. Ujistěte se ale, že se nechová jako gentleman v přítomnosti všech žen.
 8. 8
  Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti upravuje. Pokud si hraje s vlasy, upravuje si oblečení, hraje si s manžetovými knoflíčky, nebo si upravuje pásek, či zavazuje tkaničky – jednoduše pokud se ve vaší přítomnosti snaží upravit svůj vzhled, znamená to, že ho přitahujete. Pokud ho přistihnete, jak se dívá do zrcadla, nebo ve vaší přítomnosti pečuje o svůj vzhled více, je to známka toho, že se mu líbíte.
 9. 9
  Všímejte si toho, zda chodí stejně rychle jako vy. Opravdu! Výzkumy prokázaly, že když muž jde vedle dívky, která se mu líbí, zpomaluje, nebo zrychluje na její tempo. Když ovšem muž jde s přáteli, nepřizpůsobuje se jejich tempu. Až spolu tedy příště někam půjdete, všímejte si toho, zda se muž snaží jít stejnou rychlostí jako vy. [1]
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Všímejte si jeho řeči těla

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si toho, zda se na vás dívá. Pokud se nějakému muži líbíte, pravděpodobně se na vás bude často dívat i přes celou místnost. Neměla byste se příliš snažit si toho všimnout, nebo si muž bude myslet, že zíráte vy na něho (což bude pravda...). Pokud se podíváte a zjistíte, že se na vás dívá a budete se mu chvíli dívat do očí, pravděpodobně to znamená, že se mu líbíte. Pokud se rychle podívá jinam, nebo se zatváří stydlivě, je to ještě lepší!
 2. 2
  Všímejte si toho, zda se vám dokáže dívat do očí. Pokud se na sebe zadíváte a několik vteřin se budete jeden druhému dívat do očí tak, že se skoro začervenáte, může to znamenat, že se mu skutečně líbíte a chtěl by více. Samozřejmě platí, že pokud jde o stydlivého muže, může se za chvíli podívat jinam. Pokud se vám ale vydrží dívat do očí několik vteřin, máte velkou šanci, že se mu opravdu líbíte.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda se při rozhovoru natáčí tělem k vám. Pokud se nějakému muži líbíte, bude se jemně (i když ne příliš jemně) natáčet celým tělem směrem k vám. Jde o základy pravidel přitažlivosti. Pokud se mu líbíte, bude k vám natáčet ramena, obličej, paže i celý zbytek těla. Pokud se otáčí pryč a nedívá se při rozhovoru na vás, pravděpodobně o vás nemá velký zájem.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti vrtí a chová se nervózně. Pokud si hraje s knoflíky košile, sahá si na nehty, hraje si s něčím na stole, nebo pohybuje nohama ze strany na stranu, nebo se jednoduše chová nervózně, pravděpodobně to dělá proto, že se mu líbíte. Jde o klasické projevy nervozity a pokud je muž nervózní z vás, je to proto, že se mu líbíte a vaše přítomnost ho vzrušuje.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda si hledá důvody dotýkat se vás. Pokud se mu skutečně líbíte, udělá vše, co bude v jeho moci, aby se k vám dostal blíže. Může to znamenat například to, že se vás bude jemně dotýkat, když spolu někam půjdete, může vás jemně poplácat po rameni, nebo se k vám může přitočit blíže, abyste se dotýkali nohama. Když se dotknete náhodou a on hned neuhne, také to znamená, že se mu líbíte.
  • Možná vám dokonce bude chtít odhrnout vlasy z obličeje, nebo bude dělat podobná gesta.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda se jeho obličej „otevře,“ když spolu mluvíte. Všímejte si toho, zda má mírně otevřená ústa – to je klasická známka přitažlivosti. Pokud se mu líbíte, bude mít mírně otevřená ústa a bude se vám při rozhovoru dívat do očí. Všímejte si také toho, zda se mu při rozhovoru mírně rozšiřují nosní dírky. Pokud má při rozhovoru mírně zvednuté obočí, je to také dobré znamení. Všechny tyto znaky znamenají, že se jeho obličej při rozhovoru s vámi otevře, protože se mu skutečně líbíte.
 7. 7
  Všímejte si toho, zda k vám stojí vždy čelem. Pokud stojíte, všímejte si toho, jak má nastavenou hlavu, ramena a chodidla. Pokud míří vaším směrem, znamená to, že se mu líbíte a snaží se k vám tímto způsobem dostat blíže. Pokud se dívá jinam, je otočený do jiného směru, nebo od vás odtahuje chodidla, pravděpodobně se mu nelíbíte.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Všímejte si toho, co říká

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si toho, zda se na vás vyptává. Už se na vás někdy vyptával vašich kamarádů? Nebo chtěl vědět, zda máte partnera? Pokud ano, rozhodně to znamená, že se mu líbíte. Může být trochu těžké zjistit, zda se na vás někoho ptal, protože byste tím musela dát najevo, že se vám také líbí. Pokud se k vám ale donese, že se na vás vyptával ostatních lidí, je to jasnou známkou toho, že se mu líbíte.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda ve vaší přítomnosti začne koktat a mumlat. Je možné, že se mu líbíte tak moc, že vám začne vyprávět o tom, jak miluje Star Trek, nebo o svém vztahu ke své mladší sestře. Toto roztomilé chování pramení z faktu, že se mu líbíte tak moc, že nedokáže ani ovládat to, co mu vychází z úst. Možná se vám dokonce bude omlouvat za to, co vám říkal, nebo bude říkat, že neví, proč vám to vypráví – znamená to, že se před vámi nechce ztrapnit.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda se k vám chová otevřeně. Pokud se mu líbíte, pravděpodobně vám o sobě bude říkat osobní věci, které normálně lidem neříká. Znamená to, že vás chce lépe poznat a chce, abyste i vy lépe poznala jeho. Pokud zaznamenáte, že je k vám otevřený a upřímný, nebo vám dokonce řekne něco, co podle něj ještě nikomu neřekl, pravděpodobně je to proto, že ho přitahujete a chce, abyste toho o něm věděla více.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda s vámi mluví hlubším hlasem. Výzkumy prokázaly, že když muži mluví se ženami, které se jim líbí, mluví o něco hlubším hlasem. Až si spolu budete příště povídat, všímejte si toho. Srovnejte jeho hlas když mluví s přáteli a jeho hlas, když mluví s vámi a zjistěte, zda je mezi nimi rozdíl. Pokud ano, pravděpodobně to znamená, že se mu líbíte![2]
 5. 5
  Všímejte si toho, zda vám jemně a nenápadně lichotí. Možná vám nebude říkat: „Jsi krásná a moc se mi líbíš,“ ale měla byste si všímat i jemnějších lichotek, které vám prozradí, zda se mu skutečně líbíte. Možná vám řekne, že máte hezkou barvu vlasů, že se hezky smějete, nebo si bude pochvalovat, že máte stále dobrou náladu. Všímejte si toho, zda vám v poslední době často lichotil – možná se vám tím snaží něco sdělit.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti bezdůvodně směje. Pokud se mu líbíte, bude se ve vaší přítomnosti smát častěji, protože ho bude bavit trávit s vámi čas. Pokud řeknete něco, co skoro není vtipné a on se rozesměje, nebo řeknete něco, co nemělo být vtipné a on se začne smát jen proto, že je nervózní, znamená to, že se mu líbíte.
  • Na druhou stranu je ovšem možné, že je tak nervózní, že se nebude smát ani tomu, co jste řekla jako vtip, protože bude příliš přemýšlet nad tím, co si o něm myslíte a nebude schopen věnovat pozornost všemu, co říkáte.
  Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 27 444 krát
Stránka byla zobrazena 27 444 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama