Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje mnoho různých druhů lásky a není žádný zaručený způsob, jak poznat, jestli skutečně milujete, nebo jste pouze pobláznění. Když ale budete dávat pozor na své pocity a na to, jak se v přítomnosti svého partnera chováte, brzy budete schopni poznat, jestli skutečně milujete. Pokud chcete vědět, jak na to, čtěte dál.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Všímejte si, jak se cítíte a co si myslíte

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte, jestli si dokážete představit budoucnost bez svého partnera. Pokud jste skutečně zamilovaní, nebudete schopni si představit, že byste někdy nebyli spolu. Je jedno, jestli myslíte na stěhování do jiného města, na děti, rok v zahraničí nebo dosažení svých cílů – vždy myslíte na to, jak to vše děláte s partnerem po boku. Pokud si nedokážete představit život bez svého partnera, ne jen jedno léto nebo jeden rok, potom jste skutečně zamilovaní. Zde jsou další známky skutečné lásky:
  • Neumíte si představit, že bez partnera začnete další etapu života, ať už jde o novou práci, stěhování nebo cokoli jiného.
  • Mysleli jste již na to, že byste měli děti, ale nedokážete si představit, že byste je měli s někým jiným.
  • Nedokážete si představit stárnutí bez svého partnera po boku.
 2. 2
  Zkuste několik hodin vůbec nemyslet na svého partnera. Když jste zamilovaní, nemusíte na toho druhého neustále myslet, ve skutečnosti je opak pravdou. Pokud máte zdravý a milující vztah, měli byste být schopni strávit nějaký čas bez partnera a nemyslet na něho každou minutu. Pokud ale strávíte celý víkend nebo i měsíc bez partnera a nechybí vám, pravděpodobně se vám líbí, ale ještě nejste zamilovaní. Zde jsou další znaky skutečné zamilovanosti:
  • Když vidíte nějaký film, slyšíte hudbu nebo něco podobného, myslíte na to, co by na to řekl váš partner.
  • Když si zkoušíte nějaké nové oblečení bez partnera, myslíte na to, jestli by se mu líbilo.
  • Voláte svému partnerovi jen tak, nebo jen abyste slyšeli jeho hlas.
 3. 3
  Zjistěte, zda si skutečně vážíte názorů svého partnera. Pokud jste skutečně zamilovaní, nebudete svého partnera brát jen jako objekt obdivu, ale jako živou bytost, která má zajímavé pohledy na svět a názory. Pokud jste skutečně zamilovaní, budete si cenit názoru svého partnera a bude vás zajímat, co si myslí. Je jedno, jestli ho požádáte o radu, nebo spolu budete mluvit o aktuální politické situaci. Nemusíte se sice starat úplně o vše, co si myslí, ale pokud si neceníte jeho názoru, pravděpodobně to není láska. Zde jsou další znaky toho, že svého partnera skutečně milujete:
  • Pokud myslíte na svého partnera, když činíte nějaké rozhodnutí a snažíte se zohlednit jeho názor, pravděpodobně jste zamilovaní.
  • Pokud jste ve složité situaci a ceníte si názoru svého partnera a necháte si poradit, je možné, že ho skutečně milujete.
  • Pokud vám záleží na tom, co si váš partner myslí o politice, umění a aktuálním dění, pravděpodobně jste skutečně zamilovaní.
 4. 4
  Zjistěte, jestli z vás váš partner dělá lepšího člověka. Když jste skutečně zamilovaní, neměli byste se sebou být naprosto spokojení, i když je vám s partnerem dobře. Být ve vztahu šťastný je sice nezbytné, ale měli byste se snažit pracovat na sobě, zlepšovat svůj život a stát se nakonec tím nejlepším člověkem, jakým můžete být. Zde jsou některé další známky skutečné lásky:
  • Pokud chcete číst více, vědět více, pečovat o svého partnera a stát se skvělým člověkem ne proto, abyste potěšili partnera, ale proto, že vám dává motivaci něco změnit, pravděpodobně jste zamilovaní.
  • Pokud chcete pracovat na svých chybách a řešit je jen díky tomu, že jste se svým partnerem, pravděpodobně jste zamilovaní.
 5. 5
  Zjistěte, zda se se svým partnerem cítíte jako lepší člověk. Když jste zamilovaní, váš partner z vás dokáže dostat to nejlepší. Koneckonců chcete se tímto člověkem přece zůstat navždy, takže byste se s ním měli cítit co nejlépe. Pokud máte pocit, že s partnerem nemůžete být sami sebou, nebo si připadáte nepatřičně, pravděpodobně nejste zamilovaní. Zde je několik znaků toho, že jste se skutečně zamilovali:
  • V přítomnosti partnera se cítíte jako ten nejpřitažlivější člověk na světě, i když máte na sobě jen tepláky.
  • S partnerem se cítíte naprosto sebejistě a nebojíte se toho, že byste řekli něco trapného nebo se znemožnili.
 6. 6
  Zjistěte, zda jste si vědomi chyb svého partnera a nevadí vám. Když jste skutečně zamilovaní, jste schopni svého partnera vidět jako skutečného člověka, který má také své chyby. Pokud trváte na tom, že je váš partner dokonalý, máte problém. Pokud jste ale schopni přiznat, že i váš partner je někdy trochu sobecký nebo neuklízí nádobí, máte na něho realističtější pohled a pravděpodobně ho skutečně milujete.
  • To, že jste si vědom partnerových chyb neznamená, že byste mu neměli pomáhat je řešit, pokud je to správná věc.
  • Pokud nedokážete za žádnou cenu vymyslet dvě nebo tři věci, které na vašem partnerovi nejsou dokonalé, pravděpodobně ho nevidíte realisticky.
  • Pokud je vám spolu tak dobře, že se nestydíte nad svými chybami se spolu zasmát, je téměř jisté, že se skutečně milujete.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Všímejte si svého chování

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte, jestli vám dělá dobře svému partnerovi pomáhat. Láska znamená brát, ale také dávat. Pokud jste zamilovaní, měli byste si užívat obě tyto součásti lásky. Mělo by vám dělat dobře starat se o svého partnera, pomáhat mu a být mu oporou, když to potřebuje. Neměli byste se sice nechat využívat, ale měli byste být schopni pomoci svému milovanému, když to potřebuje a také byste měli pomoc získat i od něho. Zde je několik dalších známek skutečné lásky:
  • Cítíte se dobře, když svému partnerovi můžete udělat radost a například mu donést nějaký zákusek, aniž byste měli pocit, že marníte svůj čas.
  • Užíváte si, když můžete svého partnera naučit něco nového, třeba uvařit nějaké jídlo nebo mu pomoci s úkoly.
 2. 2
  Zjistěte, jestli vás váš partner dokáže rozesmát. Láska nemusí být vždy jen vážná. Jistě můžete trávit hodiny koukáním si do očí, ale po chvíli vás to začne nudit. Když jste skutečně zamilovaní, měli byste být schopni si spolu užívat a mít společný smysl pro humor. Nemusíte být sice žádní komikové, ale vždy je dobré umět se spolu čas od času zasmát. Ukážete tím, že se s partnerem cítíte dobře a že jste šťastní.
  • Nemusíte být žádní komikové ani šašci, ale měli byste být schopni se spolu čas od času zasmát.
  • Pokud má váš partner schopnost vás rozesmát i když máte špatnou náladu, je velmi pravděpodobné, že jde o skutečnou lásku.
 3. 3
  Sledujte, zda si užíváte maličkosti s partnerem. Skutečná láska není jako ze seriálů, i když by mohlo být romantické zaletět si na piknik do vinic soukromým letadlem. Skutečná láska znamená umět si užívat život a nacházet štěstí i v těch nejobyčejnějších věcech. Mělo by vám stačit zajít si na hezkou procházku a dát si kávu v kavárně. Zde jsou další známky skutečné lásky.
  • Vůbec vám nevadí zůstat s partnerem doma a sledovat televizi.
  • Milujete, když vás partner vezme na drahou večeři, ale stejně tak si užíváte, když si spolu zajdete jen na zmrzlinu.
  • Užíváte si s partnerem klidný večer doma, stejně jako extravagantní a zajímavé činnosti.
 4. 4
  Sledujte, jak zvládáte nepříjemné situace. Láska není jen procházka růžovým sadem. Pokud jste ale skutečně zamilovaní, měli byste mít více šťastných dnů, než těch nešťastných a měli byste být schopni vydržet ve vztahu i když se stane něco nepříjemného, například přijdete o práci nebo vám zemře někdo z rodiny. Tyto situace jsou zkouškou síly vašeho vztahu a když je nebudete schopni společně překonat, pravděpodobně ani nemůžete vědět, zda svého partnera skutečně milujete.
  • Pokud jste byli schopni zvládnout spolu během vašeho vztahu nějaký velký problém, například sladit vztah s prací nebo úmrtí v rodině, váš vztah by měl být dostatečně pevný.
  • Pokud jste prožili smrt milované osoby a vydrželi jste ve vztahu, pravděpodobně jste skutečně zamilovaní.
 5. 5
  Zjistěte, zda jste ochotni pro partnera něco obětovat. Když jste skutečně zamilovaní, měli byste být ochotni zkoušet nové věci, i když jsou pro vás děsivé nebo složité. To neznamená, že byste měli chodit po žhavém uhlí nebo se před partnerem ztrapnit, ale měli byste být připraveni s partnerem odjet například do ciziny nebo na pořádný výlet, pokud váš partner cestování zbožňuje.
  • Pokud jste ochotni dělat něco, co byste jinak nikdy nedělali, například se naučit nový jazyk nebo vyjet do cizí země jen proto, že je to pro vašeho partnera důležité, je velmi pravděpodobné, že jste skutečně zamilovaní.
  • Pokud se raději cítíte nepříjemně se svým partnerem, než abyste byli bez něho, pravděpodobně jste zamilovaní.
 6. 6
  Zjistěte, zda jste ochotni pro partnera kompromisovat. Když jste skutečně zamilovaní, měli byste vědět, že nebude vždy po vašem. Pokud váš partner vždy plní vaše požadavky, protože jste tvrdohlaví, není to skutečná láska. Láska znamená získat někdy to, co chcete, ale zároveň také nechat partnera, aby získal to, co chce. Nejlepší je najít řešení, které uspokojí vás oba.
  • Když jste zamilovaní, měli byste být nejen schopni kompromisovat, ale také byste se měli cítit dobře, když se spolu na něčem shodnete. Neměli byste být naštvaní, že jste nedostali to, co jste chtěli.
  • Pokud jste skutečně zamilovaní, měli byste být oba schopni kompromisovat, nemělo by to být tak, že jeden tomu druhému ve všem ustoupí.
 7. 7
  Zjistěte, zda si můžete udržet svoji individualitu. Pokud jste skutečně zamilovaní, neuděláte ze sebe klon svého partnera, nebudete se po něm opičit ve všech zájmech a koníčcích a nezničíte si vše, co dělá váš vztah zajímavým. Měli byste být schopni si udržet svoji vlastní individualitu a zároveň se zlepšovat po boku člověka, kterého milujete. Pokud jste skutečně zamilovaní, měli byste dělat následující věci:
  • Nevadí vám trávit nějaký čas bez partnera jen se svými přáteli – to samé očekáváte také od něho.
  • Pěstujete si dále své koníčky, například jógu nebo studium jazyka, přestože tyto věci partnera nebaví.
  • Být šťastný vyžaduje také nějaký čas o samotě, neměli byste s partnerem trávit každou volnou minutu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Všímejte si toho, co říkáte

Stáhnout PDF
 1. 1
  Sledujte, jestli svému partnerovi můžete říct vše, co máte na jazyku. Pokud jste skutečně zamilovaní, neměli byste se před svým partnerem držet zpátky. To neznamená, že byste ho měli zatěžovat vším, co máte na mysli a peskovat ho jen proto, že máte pocit, že jste k němu upřímní. Znamená to, že byste se spolu měli cítit dost dobře na to, abyste mohli mluvit o tom, co vás trápí, sdílet spolu pocity a nemít pocit, že to nestojí za to, protože byste partnera naštvali nebo znudili.
  • Pokud svému partnerovi dokážete říct přesně, jak se cítíte a nemáte strach, že byste zněli nedospěle nebo hloupě, pravděpodobně ho skutečně milujete.
  • Pokud nemáte problém vtipkovat, bez ohledu na to, jak hloupé vtipy můžete dělat, je více než pravděpodobné, že jste s partnerem na jedné lodi.
 2. 2
  Zjistěte, jestli si spolu dokážete hodiny jen tak povídat. Když jste skutečně zamilovaní, můžete spolu vést dlouhé debaty o smyslu života, nebo o svém vztahu. Láska znamená užívat si maličkosti. To, že vaše rozhovory nebudou životně důležité je naprosto v pořádku.
  • Pokud jste skutečně zamilovaní, mělo by vám dělat dobře bavit se o seriálu, na který se díváte nebo si jen tak povídat při sledování fotbalu.
  • Pokud se po dlouhém telefonátu s partnerem ptáte sami sebe, o čem jste to vlastně tak dlouho mluvili, pravděpodobně jste skutečně zamilovaní.
 3. 3
  Zjistěte, zda vám nedělá problém odhalit partnerovi své slabosti. Pokud jste skutečně zamilovaní, měli byste být schopni ukázat svému partnerovi svoji pravou tvář, i když to znamená odhalit některé věci, které nejsou zrovna lichotivé. Pokud se snažíte vše říkat tak, abyste působili co nejlépe, asi se s partnerem necítíte tak dobře, abyste ho mohli skutečně milovat.
  • Pokud jste ochotni se partnerovi otevřít a mluvit o svých chybách nebo těžkých situacích, pravděpodobně jste zamilovaní.
  • Nemusíte svému partnerovi říkat naprosto vše, co vás trápí, ale měli byste být schopni o tom mluvit, když se vás na to zeptá.
 4. 4
  Zjistěte, zda se vždy snažíte najít způsoby, jak svému partnerovi zalichotit. Pokud jste opravdu zamilovaní, měli byste být schopni mu originálně lichotit pokaždé, když budete mít chuť. Pokud vás napadá jen „jsi krásný/á“ nebo „moc se mi líbíš“, budete se muset snažit trochu více a zamyslet se nad tím, co na svém partnerovi skutečně milujete. Měli byste být schopni mu zalichotit a ocenit jeho silné stránky.
  • Pokud jste stále překvapeni tím, jak skvělý váš partner je a jaké má úžasné vlastnosti, pravděpodobně ho skutečně milujete.
  • Pokud svému partnerovi stále říkáte, co na něm máte nejraději a myslíte to opravdu vážně, je téměř jasné, že ho skutečně milujete.
 5. 5
  Pokud jste zamilovaní, oceníte partnerovu vnitřní krásu, nejen jeho vnější krásu.
  Reklama

Tipy

 • Když jste zamilovaní, neustále se snažíte partnera najít a myslíte na něho.
 • Když jste zamilovaní, oceníte partnerovu vnitřní krásu a nehledíte jen na vzhled.
 • Když posloucháte zamilované písničky a myslíte u toho na svého partnera, pravděpodobně jste zamilovaní.
 • Buší vám srdce, červenáte se a jste nervózní. Nezapomeňte mít trpělivost, načasování je důležité.
 • Pokud myslíte na nějakou osobu při čtení tohoto článku, je dost možné, že jste do toho člověka zamilovaní.
 • Díky svému partnerovi se cítíte šťastní, ale hlavně díky němu získáváte inspiraci, abyste se stali tím nejlepším člověkem, přestože vaši lásku neopětuje.
 • Pokud se jen při myšlence na svého partnera usmíváte a cítíte napětí, pravděpodobně ho milujete. Všímejte si toho, jestli vás myšlenky na něho dělají šťastnými.
 • Pokud na svého partnera myslíte celý den od rána až do večera, je pravděpodobné, že jste zamilovaní.
 • Když někoho milujete a potkáte ho, najednou ucítíte ránu u srdce a zrychlí se vám tep i dech.
 • Nespěchejte na lásku, najděte si někoho, kdo pro vás bude ideální. Nenuťte se milovat někoho jen proto, že si myslíte, že byste měli.
 • Pokud běžně chodíte na schůzky, ale již dlouhou dobu nemáte o nikoho jiného zájem, nemusíte rovnou předpokládat, že jste zamilovaní a budete zamilovaní navždy. Velká rozhodnutí jako je manželství nebo ztráta panenství se mohou zdát rozumná, ale později si uvědomíte, že tohoto člověka vlastně nemilujete a že jste udělali chybu. Dejte si na čas, ale nebuďte pesimisté, jinak byste mohli ztratit skutečnou lásku.
 • Pokud se vám někdo líbí, budete se červenat a budete se v jeho přítomnosti stydět. Pokud někoho ale skutečně milujete, budete se s ním cítit vždy příjemně.
 • Pokud nedokážete vyslovit jeho jméno, aniž byste se usmáli, pravděpodobně jste zamilovaní.
 • Pokud jste ochotni na někoho dlouho čekat nebo se kvůli němu přestěhovat, pravděpodobně jste skutečně zamilovaní.
 • Pokud někoho milujete, automaticky budete vždy na jeho straně a pomůžete mu vypořádat se se všemi problémy.
 • Když jste zamilovaní, možná budete mít problémy spát, protože budete stále myslet na svého partnera.
 • Neříkejte nikomu, že ho milujete, dokud si tím nejste jistí.
 • Pro svého partnera byste udělali cokoli, klidně šli až na kraj světa.
 • Děláte vše, co je pro vašeho partnera dobré, i když to někdy není dobré pro vás.
 • Pokud máte motýly v břiše jen při pomyšlení na partnera, pravděpodobně ho skutečně milujete.
 • Možná se v jeho přítomnosti nechováte jako kdybyste ho milovali, ale v srdci dobře víte, co cítíte.
 • Pokud jste v přítomnosti partnera nervózní a buší vám srdce, je možné, že jste do něho opravdu zamilovaní.
 • Chcete si s tím člověkem promluvit, ale nevíte, jak na to.
 • Pokud chcete svého partnera následovat kamkoli půjde, buď jste zamilovaní, nebo jste jím posedlí.
 • Pokud někomu kompletně důvěřujete a pečujete o něho, ale nemyslíte na své sexuální touhy, je možné, že tohoto člověka berete jen jako dobrého kamaráda.
 • Pokud máte pocit, že vám záleží pouze na partnerově těle, nejste zamilovaní, ale jen po něm toužíte.
 • Pokud se v přítomnosti tohoto člověka cítíte nepohodlně a stále dáváte pozor na to, jak vypadáte, je možné, že jste se zamilovali.
 • Všímejte si, jestli se na vás partner často dívá.
Reklama

Varování

 • Mnoho lidí si plete lásku s poblázněním. Přečtěte si naše tipy.
 • To, co považujete za lásku, může být ve skutečnosti jen pobláznění nebo sexuální touha.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 27 200 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 27 200 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama