Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte ve svém životě nějakého muže, který se vám líbí? Může to být například nový kolega, nějaký nový kamarád nebo klidně i starý kamarád, ke kterému začínáte něco cítit. Jistě byste chtěla vědět, zda jste jen přátelé nebo by si také přál něco víc. Pokud chcete zjistit, jestli se mu líbíte, musíte si dobře všímat toho, jak se s vámi chová a co říká. Čtěte dál, vyzkoušejte naše tipy a brzy budete mít jasno.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Analyzujte své rozhovory

 1. 1
  Všímejte si, jak na vás mluví. To, jak s vámi mluví vám toho může říci mnoho o jeho pocitech. Příště až spolu budete trávit čas si všímejte toho, jak s vámi mluví a kolik pozornosti vám věnuje. Zde je několik způsobů, jak zjistit, jestli se mu líbíte:
  • Všímejte si, jestli s vámi udržuje oční kontakt. Věnuje vám veškerou pozornost, nebo se dívá kolem sebe a tváří se nezaujatě? Nebo s vámi čas od času oční kontakt přeruší, protože se stydí?
  • Sledujte, jestli vám při rozhovoru věnuje veškerou pozornost. Kontroluje si telefon a baví se s ostatními lidmi? Pokud ano, pravděpodobně o vás nemá zájem. Pokud s vámi ale mluví tak, jako byste byla jediný člověk na světě, jistě se mu líbíte.
  • Sledujte, jestli se na vás snaží udělat dojem. Vypráví vám vtipné nebo dobrodružné historky? Pokud ano, pravděpodobně se vás snaží ohromit.
  • Všímejte si, jestli s vámi mluví jemnějším hlasem. Může to znamenat, že by chtěl, abyste se k němu naklonila blíž.
 2. 2
  Všímejte si, o čem mluví. Pokud vás tento muž bere jako kamarádku a nechce to měnit, bude s vámi mluvit jinak, než kdyby se vás snažil ohromit. Jistě si toho všimnete. Měla byste dávat pozor nejen na to, jak s vámi mluví, ale také o čem s vámi mluví.
  • Všímejte si, jestli s vámi sdílí osobní informace. Pokud mu nevadí otevřít se vám ohledně svých problémů v rodině nebo s přáteli, jistě si váží vašeho názoru a líbíte se mu. Pokud s vámi ale mluví o nějaké jiné dívce, která se mu líbí, máte problém.
  • Všímejte si, jestli s vámi mluví o svém dětství. Pro většinu mužů je to hodně soukromé téma a když mu nevadí s vámi o něm mluvit, jistě se snaží vybudovat mezi vámi silnější pouto.
  • Všímejte si, jestli vám lichotí. Pokud vám říká, že vypadáte hezky a dává vám najevo, že jste zajímavá a vtipná, je více než pravděpodobné, že se mu líbíte.
  • Sledujte, jestli vás škádlí. Pokud se s vámi cítí tak dobře, že mu nevadí vás trochu škádlit, jistě se mu líbíte.
  • Sledujte, jestli se s vámi snaží chovat co nejlépe. Když v přítomnosti svých kamarádů muž krká, nadává nebo prdí, ale když je s vámi, chová se slušně a mluví klidně a vybraně, znamená to, že se vás snaží ohromit.
 3. 3
  Sledujte, jak mluví o ostatních dívkách. Pokud s vámi mluví o ostatních ženách, může to být ze dvou důvodů. Buď se mu líbíte a chce, abyste žárlila, nebo vás bere jen jako kamarádku a chce od vás poradit. Zde je návod, jak zjistit, co tím myslí, když s vámi mluví o ostatních ženách:
  • Pokud si neustále stěžuje na dívky, se kterými chodí nebo říká, že nemůže pořád najít tu pravou, možná se snaží naznačit, že tou pravou jste pro něho vy.
  • Pokud od vás stále chce rady ohledně milostného života bez ohledu na to, s kým zrovna chodí, vidí vás asi jen jako kamarádku. Pokud vám ještě říká, že mu umíte dobře poradit, pravděpodobně vás nikdy nebude brát jinak.
  • Pokud s vámi často mluví o svých nových dívkách, ale nechce od vás poradit, je možné že se jen vytahuje aby vás získal. Buďte ale opatrná, jistě se nechcete stát jen další trofejí v pořadí!
  • Pokud s vámi někdy srovnává jinou dívku, například řekne: „Je milá, ale není vůbec tak příjemná, jako ty,“ snaží se vám sdělit, že by raději chodil s vámi.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Sledujte, co dělá

 1. 1
  Všímejte si jeho řeči těla. Řeč těla může být velmi důležitým faktorem, podle kterého zjistíte, jestli se mu líbíte nebo vás bere jen jako kamarádku. Pokud se vás často dotýká, je to proto, že se mu líbíte, ne proto, že by rád sahal na ostatní lidi. Zde je několik způsobů, jak podle řeči těla zjistit, zda vás má raději než kamarádku:
  • Všímejte si, kam si sedá. Snaží se vždycky najít místo co nejblíž u vás, nebo si sedne co nejdál od vás?
  • Snažte se všímat si, jestli se dívá vaším směrem. Když si všimnete, že se na vás dívá a potom rychle uhne pohledem, chytila jste ho při činu!
  • Sledujte, jestli stále hledá výmluvy, aby se vás mohl dotýkat? Pokud na vás často sahá když například hrajete nějaký sport nebo se snaží se k vám tisknout když například sedíte vedle sebe, jistě se mu líbíte.
  • Sledujte, jestli se tělem natáčí směrem k vám, když mluvíte. Stojí tak, že je přímo naproti vám a gestikuluje tak, abyste ho viděla? Pokud ano, snaží se získat vaši pozornost.
  • Sledujte, jestli se dotýká ostatních dívek. Dává ruku kolem ramen jen vám, nebo všem dívkám?
  • Všímejte si, jestli se vás dotýká na rukou. Jde o velmi intimní gesto, které většinou naznačuje, že se mu opravdu líbíte.
 2. 2
  Všímejte si toho, co pro vás dělá. Možná je to jen opravdu dobrý kamarád, ale je také možné, že laskavosti, které pro vás dělá, něco znamenají. Všímejte si všeho, co pro vás dělá a snažte se přijít na to, jak to myslel. Zjistíte to takto:
  • Sledujte, jestli na vás myslí. Nosí vám například kávu, když se učíte, nebo sám od sebe koupí lístky na film, který chcete vidět? Pokud ano, pravděpodobně hltá každé vaše slovo a snaží se vás udělat šťastnou.
  • Sledujte, jestli dělá tyto hezké věci pro všechny. Pokud je prostě jen hodný a nejraději by koupil oběd všem lidem ve městě, nemusí to znamenat, že se mu líbíte. Nezapomínejte na to, že pokud se mu líbíte, bude se k vám chovat jinak než ke všem ostatním lidem.
  • Pokud vám pomáhá s různými úkoly, například s prádlem nebo prací do školy, rozhodně to znamená, že chce být vaším přítelem.
  • Pokud vám například nabízí pomoc s autem, není to jen proto, že by byl milý – chce na vás udělat dojem!
 3. 3
  Sledujte, jak se chová k ostatním dívkám. Budete si muset všímat toho, jestli se k vám chová stejně jako k ostatním dívkám, nebo vás bere jako něco víc. Nemusíte na něho zírat neustále, ale snažte se vnímat změny v jeho chování v přítomnosti různých žen.
  • Sledujte, jestli neustále flirtuje. Pokud flirtuje s každou dívkou v místnosti, pravděpodobně mu nejde jen o vás. Je samozřejmě stále možné, že se mu líbíte, ale asi si nevybral pouze vás.
  • Můžete si všímat i pravého opaku. Flirtuje se všemi dívkami kromě vás? Možná je to proto, že jste jediná, která se mu líbí. Možná vás respektuje tak, že s vámi nemůže flirtovat stejně jako s ostatními dívkami.
  • Pokud se cítí nepříjemně a vyhýbá se vám, když je někde se svojí novou dívkou, možná nechce, abyste ho s ní viděla, protože by raději chodil s vámi.
  • Sledujte, jestli vás znají ostatní dívky, se kterými se kamarádí. Pokud vám nějaká jeho kamarádka řekne, že o vás už slyšela, je možné, že na vás žárlí, protože jste pro tohoto muže důležitější než ona.
 4. 4
  Sledujte, jestli s vámi chce neustále trávit čas. Pokud se mu líbíte, bude se snažit trávit s vámi co nejvíce času. Všímejte si i jemných náznaků. Zde je několik věcí, které vám pomohou zjistit, zda s vámi chce trávit čas a stát se více než kamarádem.
  • Pokud se chová tak, jako kdybyste byla jediný člověk na světě, i když jste mezi více lidmi, pravděpodobně se mu líbíte. Když jste na nějakém večírku, koncertě nebo v baru a vy si uvědomíte, že celý večer mluvíte jen s ním, znamená to, že se s vámi chce sblížit.
  • Pokud spolu chodíte na nějaké přednášky a on se vždy snaží sednout si vedle vás nebo vám drží místo, možná by si přál, aby mezi vámi bylo něco víc.
  • Všímejte si, jestli na něho často narážíte ve městě nebo například ve své oblíbené kavárně. Pokud se zdá, jako byste chodili na ta samá místa, buď vás sleduje, nebo se snaží na vás „nečekaně“ narazit.
 5. 5
  Všímejte si, jak se chová když spolu trávíte čas. Sledujte, jak často spolu trávíte čas a jak se přitom chová. Můžete tak zjistit, jestli vás bere jen jako kamarádku, nebo jestli by s vámi chtěl chodit. Zde je několik věcí, na které byste se měla zaměřit:
  • Všímejte si, kde trávíte čas. Vybírá pro schůzky schválně romantická prostředí, jako například vinárny, parky a botanické zahrady nebo jiná místa, která se jen hemží zamilovanými páry? Je možné, že se mu líbíte.
  • Všímejte si, s kým se potkáváte, když spolu trávíte čas. Pokud jste většinou jen sami dva, může to znamenat, že se do vás zamiloval. Pokud ale vždy pozve i nějaké další kamarády, pravděpodobně vás bere jen jako jednu z nich.
  • Všímejte si, kdy spolu trávíte čas. Pokud ho vidíte jen jednou za měsíc, pravděpodobně se nesnaží s vámi trávit více času. Pokud se ale vidíte skoro každý den, pravděpodobně se mu líbíte.
  • Všímejte si, co děláte když spolu trávíte čas. Pokud spolu chodíte na kávu nebo rychlý oběd, pravděpodobně jste spíše kamarádi. Pokud vás ale bere na večeře a do kina, jistě by si přál, abyste byli více než jen přátelé.
 6. 6
  Sledujte, jestli s vámi flirtuje. Může být těžké všímat si, jestli s vámi muž skutečně flirtuje nebo ne. Každý má svůj vlastní styl a ne každý muž flirtuje stejně. Zde je krátký seznam filtrovacích taktik:
  • Neustále se vás snaží rozesmát, dělá opičky a má radost, když se smějete, rozhodně s vámi flirtuje.
  • Pokud vám při psaní posílá hodně smajlíků, flirtuje s vámi.
  • Pokud se vás stále dotýká, klidně i z legrace, flirtuje s vámi.
  • Pokud si s vámi hraje v bazénu ve vodě a z legrace vás „topí“, flirtuje s vámi.
  • Pokud se vás stále snaží rozesmát, flirtuje s vámi. Pokud se začervená, když se jeho vtipům zasmějete, rozhodně s vámi flirtuje.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zeptejte se někoho dalšího

 1. 1
  Zeptejte se svých přátel, co si myslí. Pokud máte blízké kamarádky, se kterými trávíte hodně času, jistě vám poradí ohledně toho, jestli se vašemu vyvolenému muži líbíte. Možná jste zaslepená a nejste schopna vidět situaci reálně. V takovém případě vám kamarádka může v mnohém pomoci.
  • Zeptejte se nějaké kamarádky, která celou situaci dobře zná. Pokud vás s ním již několikrát viděla, jistě bude vědět.
  • Požádejte kamarádku, aby si příště až budete všichni někde spolu všímala, jak se k vám chová. Měla by to ale dělat nenápadně.
  • Vyberte si kamarádku, jejíhož názoru si vážíte. Nejlepší je vybrat si nějakou, která umí dobře číst v lidech.
  • Řekněte kamarádce, aby k vám byla upřímná. Pokud si myslí, že se mu nelíbíte nebo dokonce že se mu líbí někdo jiný, měla byste to chtít vědět.
 2. 2
  Pokud se nestydíte, zeptejte se jeho kamarádů. Může to být velmi nebezpečné. Není moc mužů, kteří by porušili důvěru mezi kamarády a neutíkali by mu hned říct, že jste s nimi mluvila. Pokud ale znáte některého z jeho kamarádů a můžete mu věřit, opatrně se ho zeptejte, co si o vás váš muž myslí.
  • Je to sice riskantní, ale jeho kamarádi jistě budou mít lepší přehled, než vaše kamarádky, protože mají všechny informace z první ruky.
  • Zeptat se jeho kamaráda na to, jestli se mu líbíte, je také dobrý způsob, jak mu dát najevo své pocity. Pokud se bojíte mu to říct sama, stačí si vybrat toho správného kamaráda a buďte si jistá, že se k němu tato informace okamžitě donese.
 3. 3
  Zeptejte se ho sama. Pokud jste si téměř jistá, že se mu líbíte a už vás nebaví čekat a luštit jeho signály, zeptejte se ho sama. Možná se stydí a uleví se mu, že převezmete iniciativu. Zde jsou tipy na to, jak mu říct, že se vám líbí:
  • Najděte způsob, jak spolu být o samotě. Neptejte se ho ve chvíli, kdy mu jeho kamarádi dýchají na záda.
  • Buďte upřímná a otevřená. Prostě mu řekněte, že se vám líbí a chtěla byste vědět, jestli cítí to samé. Ještě než odpoví mu dejte najevo, že se nic nestane, pokud se mu nelíbíte.
  • Měla byste to udělat jen pokud si jste téměř jistá, že se mu líbíte. Pokud máte pocit, že je to tak, seberte odvahu a zeptejte se ho. Pokud se zdá, že na vás vůbec nereaguje, bude lepší počkat jak se to vyvine.
  Reklama

Tipy

 • Škádlete ho, ale dělejte to s úsměvem.
 • Hrajte si s ním, pro muže je to velmi přitažlivé.
 • Neměla byste působit jako snadná kořist. Muži rádi dobývají.
 • Nikdy ho neotravujte ani nedělejte nic, co nemá rád. Mohl by si myslet, že jste otravná.
 • Nemluvte s ním o osobních věcech, pokud o to nemá zájem.
 • Nesnažte se ho donutit k tomu, aby vás miloval. To nefunguje. Žárlivost ale čas od času fungovat může.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak líbatJak líbat
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Reklama

O tomto wikiHow

Eddy Baller
Spoluautorem článku je :
Kouč v oblasti seznamování
Tento článek spoluautorem článku je Eddy Baller. Eddy Baller je seznamovací trenér žijící ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Kanadě. Od roku 2011 se Eddy specializuje na budování důvěry, pokročilé sociální dovednosti a vztahy. Provozuje vlastní seznamovací poradenskou a koučovací službu s názvem Conquer and Win, což je jediný BBB akreditovaný seznamovací koučink ve Vancouveru. Conquer and Win pomáhá lidem po celém světě mít láskou naplněné životy, které si zaslouží. Jeho práce byla mimo jiné uvedena v The Art of Manliness, LifeHack a POF. Tento článek byl zobrazen 132 577 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 132 577 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama