Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Může přijít den, kdy si všimnete, že váš nejlepší kamarád se vám nedokáže podívat zpříma do očí. Problémem může být fakt, že se do vás zamiloval. Vážnější vztah s nejlepším kamarádem nese řadu těžkostí, ale když to vyjde, tak to stojí za to. Nebo je snad někdo lepší, komu dát svoji lásku, než svému nejlepšímu kamarádovi?

Postup

 1. 1
  Dávejte si pozor na signály ze strany vašeho kamaráda. Váš nejlepší kamarád vás zná velmi dobře a je možné, že to došlo tak daleko, že se do vás zamiloval. Je několik znaků, podle kterých to můžete poznat:
  • Váš kamarád je ve vaší přítomnosti velmi tichý. Je to znakem toho, že nechce říct nic "hloupého", čím by se před vámi shodil.
  • Váš kamarád se vám nedokáže podívat zpříma do očí na déle než pár sekund. Je to znakem toho, že se bojí dát najevo svoji lásku k vám.
  • Váš kamarád vás neustále pozoruje. V tomto případě si zase nemohou pomoci a musí se na vás neustále dívat. Není jednoduché poznat, jestli vás miluje!
 2. 2
  Snažte se s ním strávit nějaký čas. Pokud to taky tak cítíte, běžte častěji ven, abyste se sobě postupně svěřili s tím, že chcete být spolu co nejvíce. Často dochází k vtipným scénkám, když jdou lidé ven. A navíc…. váš kamarád se vám může bez zábran svěřit s tím, že vás miluje.
 3. 3
  Hledejte znaky flirtování. Flirtování nikdy nelže, pokud tedy umíte flirtovací techniky „číst“. Pokud ne, tak se nemusíte strachovat. Tady je několik základních rad:
  • Bude hledat důvody proto, aby se vás mohl dotýkat. Může se vás dotknout na rameno, paži nebo ruku; pokusit se vás obejmout kolem ramen, porovnávat vaše ruce či vás z nějakého důvodu držet za ruku. Do této kategorie samozřejmě patří objímání a líbání.
  • Požádá vás o nějakou pomoc. Např.: podržet batoh, pomoct s domácími povinnostmi nebo s úkolem. Něco může znít naprosto nevinně, ale pokud si zároveň všimnete i jiných znaků flirtování, tak je to jasné.
  • Skládá vám komplimenty více než přátelským způsobem. Opět je těžké poznat, jestli se jedná o flirt nebo ne. Může to být něco jako:
   • "Wow, opravdu ti to jde s tou sekyrou. Nikdy jsem nevěděla, že jsi tak...mužný!"
   • "Vždycky jsi nejlíp oblečená ze všech svých kamarádek. I když máš na sobě UGGS a mikinu, tak vypadáš líp, než tvé kamarádky, které jsou namalované a mají na sobě podpatky."
 4. 4
  Položte nějakou navádějící otázku. Když jste sami, tak se zeptejte na něco nevinného, jako: „Požádal bys mě na plese o tanec?“ nebo „Kdo je podle tebe tvůj nejlepší kamarád?“ Pokud máte štěstí, tak řekne, že vy. Na to můžete odpovědět něco ve stylu: „Jé, myslím si to samé o tobě“ a zkuste jej obejmout. Tady je několik dalších otázek, které mu můžete položit. Nepoužívejte je však příliš často:
  • "Komu nejvíc důvěřuješ? Pokud by byl konec svět a musel bys zachránit jen jednu osobu, kdo by to byl?"
  • "Doufám, že se mi to nikdy nestane, ale pokud by se nějaký kluk rozhodl nejít se mnou na ples, šel bys se mnou místo něj? Ať vím, jestli s tebou můžu počítat."
 5. 5
  Hledejte znaky, které jsou podobné těm, jak se choval v blízkosti holek, které se mu líbily v minulosti. Pokud jste mohli pozorovat, jak se chová, když někoho měl nebo se mu někdo líbil, tak asi i víte, jak se v takových situacích chová a co očekávat.
  • Například: pokud zčervenal v blízkosti holky, která se mu líbila a červená teď i s vámi, tak je to jasným znakem toho, že se mu líbíte. Je to jakoby vám říkal „Líbíš se mi“ přímo do očí.
  • Nebo si váš nejlepší kamarád často procházel poznámky své bývalé holky a najednou to dělá i s vašimi. Může to být náhoda anebo taky nemusí. Hledej, Sherlocku!
 6. 6
  Pozorujte jeho chování ve skupině přátel. Pokud jste s ním a s jeho přáteli, tak pozorujte, jestli se vám věnuje nebo ne. To je velmi dobrým indikátorem toho, jestli se mu líbíte. Dejte si však pozor! Někteří lidé vás mohou ignorovat, protože jsou příliš stydliví nebo nervózní a raději se vám mezi lidmi budou vyhýbat, aby se neztrapnili. Takže se tím nenechte odradit.
 7. 7
  Prostě se na to zeptejte (volitelné). Pokud si nejste jistí, tak se n to prostě zeptejte. Je to jediný zaručený způsob, jak zjistit, jestli se mu líbíte. Má to však svá rizika! Nemusí chtít se vám opravdu svěřit, aby tak neohrozili vaše přátelství. Nebo si může myslet, že on se vám líbí a chtějí, abyste se ho na to zeptali.
  • Ujistěte se, že chcete, aby se z vašeho kamarádství stal vztah. Pokud tomu tak nechcete, tak se raději na nic neptejte a nechte to vyšumět. Pokud je to on, kdo udělá první krok, tak pak o tomu můžete mluvit.
  • Pokud se ho na to chcete zeptat, tak řekněte něco jako: "Nechci tě vyděsit, ale všimla jsem si, že se něco mezi námi mění a zajímalo by mě, co si o tom myslíš. " Bude mít skvělou příležitost vám říct, že se mu líbíte.
  • Pokud se vám váš kamarád neotevře nebo řekne něco jako: "Zbláznila ses? Jsme kamarádi, to je všechno.", tak to nechte být a řekněte: "OK. Jen jsem byla zvědavá. Super." Pokud bude mít strach se vám svěřit se svými opravdovými pocity, tak mu může chvíli trvat, než se rozhodne vám je říct. Buďte trpěliví a soucitní a nevyvíjejte na něj tlak.
 8. 8
  Naznačte mu, že je do vás možná zamilovaný. Je možné, že budete muset udělat první krok. Bude to obtížné, ale bude to stát za to.
  • Nedělejte z toho vědu, prostě mu jednoduše naznačte, že k vám možná chová trochu „romantičtější“ city. Zkuste něco jako: „Už jsi někdy přemýšlel nad chozením s… bože, já nevím.. se mnou?“ Pak se usmějte a snažte se situaci odlehčit.
  • Nechovejte se zoufale, aby si váš kamarád nemyslel, že se s ním bavíte jen proto, že chcete kluka. Může ho to sice dnes rozhodit, ale zítra bude v pohodě.
  Reklama

Tipy

 • Buďte sami sebou. Nechovejte se jinak, když jej máte rádi. Pokud vás má opravdu rád, tak vás bude mít rád proto, jaká doopravdy jste a nebude chtít, abyste se kvůli němu měnila.
 • Když se s ním bavíte, tak věnujte pozornost tomu, jak moc se směje vašim vtipům nebo věcem, které děláte. Pokud se směje velmi často, tak to může být proto, že se mu líbíte.
 • Buďte v pohodě za každé situace. Je důležité zjistit, jestli se do vás zamiloval, pokud se začal chovat ve vaší přítomnosti jinak než obvykle – a je jedno, jestli pro něj chováte stejné city nebo ne. Je důležité mu dát najevo, že se nemusí bát dát vám najevo své city, protože jste schopni se s nimi vyrovnat a případně neohrozit vaše přátelství.
 • Bavte se i jinak (a často), než přes Facebook nebo SMS.
 • Není vhodné zničehonic za ním přijít a říct mu: „Hej, miluješ mě?“ Bude to pouze trapné (pro oba). Může to být jako rozbuška.
 • Vždy buďte v pohodě a snažte se udržet vaše přátelství, abyste vždy zůstali kamarádi.
 • Je lepší se o tom pobavit osobně, protože dostanete rychlejší a upřímnější odpověď.
 • První o tom všem pořádně popřemýšlejte, protože to může vážně změnit váš vztah v případě, že se rozejdete.
 • Nedělejte první krok, pokud jste někde se skupinou jeho přátel. Je to trapné pro oba.
 • Nestyďte se za své pocity.
 • Neodpovídejte mu hned, že jej nemilujete. Zlomí mu to srdce a zničí to váš přátelský vztah.
 • Ujistěte se, že máte dostatek soukromí. Je vhodné sedět daleko od ostatních lidí.
 • Většina z nás to dokáže lehce poznat. Pokud se mu však líbíte a vy to nedokážete poznat, tak to asi nebude tak jednoduché.
 • Pokud vám váš nejlepší kamarád řekne, že vás má rád a vy jeho city sdílíte, ale nechcete ohrozit vaše kamarádství, tak mu jednoduše řekněte, „Nechtěla bych tě ale ranit, kdybychom se museli rozejít. Miluji tě jako kamaráda a nikdy bych ti to nechtěla udělat.“ Dejte mu čas na přijetí vaší odpovědi a jakmile se přes vaše odmítnutí přenese, tak si uvědomí, že chcete pro vás oba jen to nejlepší a dál budete mít skvělý přátelský vztah. Je lepší být přátelé, než vaše přátelství riskovat vztahem, který nemusí vyjít.
 • Pokud se vám líbí, tak mu to neříkejte hned narovinu.
 • Neptejte se jich na to, jestli vás milují, přes Facebook.
 • Promluvte si o tom s kamarádem, kterému důvěřujete. Může vám pomoci vymyslet co dál.
 • Pokud něco cítíte pro svého kamaráda, neunáhlujte se. Nejhorší je mu to narovinu, zničehonic říct. Většinou to spíš uškodí. Můžete však začít pokládat naznačující otázky a nechat to dál plynout. Hlavně na to běžte pomalu! Jinak je možné, že dostanete negativní odpověď anebo se bude cítit s vámi celý nesvůj.
 • Buďte sami sebou a užívejte si jeho společnost.
Reklama

Varování

 • Nediskutujte toto téma v místech, kde by vás mohli slyšet ostatní. Vaše pocity a věci, které si navzájem říkáte, jsou osobní a měli by tak i zůstat. Je jedno, jestli zůstanete kamarádi nebo se vrhnete do vztahu, vždy se jedná o věci, které by měly zůstat jen mezi vámi.
 • Pokud něco cítíte pro svého kamaráda, ale on vaše pocity nesdílí, tak je možné, že budete potřebovat pauzu, abyste se s tím mohli vypořádat a mohli dál pokračovat ve vašem kamarádství. Pokud naopak váš kamarád pro vás chová nějaké city, ale vy necítíte nic pro něj, tak asi taky bude potřebovat nějaký čas na uklidněnou. Nenechte tím nadobro překazit vaše kamarádství, jen si prostě dejte dočasnou pauzu. Řekněte svému kamarádovi, že potřebujete trochu času pro sebe a že doufáte, že se pak spolu budete dál bavit. Pokud je to opravdový kamarád, tak vás pochopí a dá vám dostatek času a prostoru na to, abyste byli schopni se s tím vyrovnat a mohli dál pokračovat ve vašem kamarádském vztahu.
 • Ne vždy je vhodné být přímočarý. Někdy to může ohrozit i velmi blízký vztah.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 26 673 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 26 673 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama