Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte pocit, že se vám líbí někdo, s kým se často vídáte, ale ještě nevíte, zda na něj jen myslíte více, než byste chtěla, nebo zda jste se do něj zamilovala? Možná máte motýly v břiše vždy, když ho uvidíte, ale je také možné, že jste něco špatného snědla! Pokud chcete zjistit, zda jste do někoho zamilovaná, musíte si všímat svých pocitů a svého chování. V tomto článku se dozvíte, jak to zjistit.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Všímejte si toho, co si myslíte

 1. 1
  Pokud máte pocit, že jste do někoho zamilovaná, pravděpodobně tomu tak skutečně je. Pokud se sama sebe ptáte, zda jste do nějakého muže zamilovaná, znamená to, že vám na tom záleží, takže to pravděpodobně bude pravda. Můžete o sobě pochybovat, pokud jde o starého kamaráda, nebo o někoho, kdo by se vám za běžných okolností vůbec nelíbil, nebo v případě, že jste jednoduše zmatená.
  • Neměla byste přemýšlet příliš dlouho – být do někoho zamilovaná neznamená, že s tím člověkem chcete strávit zbytek života. Znamená to, že se vám líbí a chcete s ním trávit více času.
 2. 2
  Všímejte si toho, jak často na něj myslíte. I to je dalším snadným ukazatelem, který vám pomůže zjistit, zda jste do někoho zamilovaná. Proč byste na nějakého muže myslela, kdyby pro vás nic neznamenal? Pokud na někoho myslíte každých několik hodin, nebo přemýšlíte nad tím, co asi zrovna dělá, pravděpodobně jste do něho zamilovaná. Zde je několik věcí, podle kterých to poznáte:
  • Ve škole na daného muže neustále myslíte.
  • Myslíte na něho před usnutím. Pokud se vám o něm i zdá, i kdyby nešlo o žádné romantické sny, je to ještě jasnější.
  • Stále přemýšlíte nad tím, co asi zrovna dělá, nebo kde je.
  • Stále myslíte na to, co by si tento muž pomyslel o určitých věcech – zda by se mu líbily vaše nové šaty, zda by mu chutnalo v restauraci, ve které jste zrovna byla atd.
  • Všímejte si toho, jak často na daného muže každý den myslíte. Jednou denně? Pravděpodobně o nic nejde. Jednou za hodinu? V takovém případě jste jistě zamilovaná.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda se dokážete soustředit. Neschopnost soustředit se je dalším jasným příznakem zamilovanosti. Pokud se soustředíte na sebe, na své známky a na své přátele, nemáte čas být do někoho zamilovaná a myslet na něho. Pokud ale nedokážete ani přečíst jednu stránku knihy, protože stále myslíte na muže, který se vám líbí, znamená to, že jste se do něho zamilovala.
  • Pokud vás rozptylují myšlenky na daného muže tak, že se ani nedokážete bavit s kamarádkou déle než pět minut v kuse, je jasné, že jste zamilovaná.
  • Pokud si nedokážete přečíst ani jednu stranu z domácího úkolu, aniž byste si vzpomněla na muže, který se vám líbí, nebo začala myslet na to, zda si také dělá své domácí úkoly, jste zamilovaná.
  • Pokud se přistihnete, že na něj myslíte i během sledování filmu, nebo půlhodinového dílu vašeho oblíbeného seriálu, jste v každém případě zamilovaná.
  • Pokud jste tak rozptýlená, že si ve škole nedokážete psát poznámky a píšete si do sešitu jméno daného chlapce, jste zamilovaná.
 4. 4
  Zamyslete se nad tím, zda jste stejným způsobem již někdy myslela na jiného muže. Pravděpodobně to není poprvé, co jste se do někoho zamilovala, takže si zkuste vzpomenout na to, kdy jste naposled stejným způsobem přemýšlela nad nějakým mužem. Žádné dva vztahy sice nejsou stejné, ale pokud jste už byla do někoho zamilovaná podobným způsobem, je pravděpodobné, že jste zamilovaná i nyní.
  • Vzpomeňte si, zda jste někdy na někoho myslela stejně. Jaké myšlenky vás napadaly? Pokud o nynějším muži přemýšlíte stejným způsobem, pravděpodobně jste skutečně zamilovaná.
  • Zjistěte, jak to u vás vypadá, když se zamilujete. Popíráte si své city, stejně jako v předchozích případech zamilovanosti? Pokud ano, pravděpodobně jste zamilovaná a jen své city ještě neznáte!
  • Pokud jste nikdy nebyla zamilovaná, nemáte své pocity s čím srovnávat. V takovém případě pravděpodobně jste zamilovaná, ale nevíte to jistě.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Všímejte si svých pocitů

 1. 1
  Všímejte si toho, zda se cítíte vzrušeně. Pokud jste nadšená z toho, že s daným mužem můžete trávit čas a toto vzrušení se postupně stupňuje, pravděpodobně jste zamilovaná. Pokud se s ním cítíte spíše uvolněně, než vzrušeně, pravděpodobně ho vnímáte spíše jako kamaráda a zamilovaná nejste.
  • Pokud nevydržíte sedět klidně, když jste spolu, pravděpodobně jste zamilovaná. Pokud se vám třesou ruce, nebo nemůžete přestat mluvit, nebo stále děláte velká gesta, máte více energie, než za běžných okolností, protože jste zamilovaná.
  • Pokud jste tak vzrušená, že se smějete všemu, co řekne, i když to není zrovna moc vtipné, jste zamilovaná. Když se vám někdo líbí, většinou máte pocit, že vše, co řekne, je vtipné.
  • Pokud jste tak vzrušená, že v noci nemůžete spát, protože myslíte jen na něho, nebo si v hlavě přehráváte vaše rozhovory, pravděpodobně jste zamilovaná.
  • Pokud vám tělo zaplaví adrenalin a zrychlí se vám tep vždy, když vám napíše, nebo jen řekne vaše jméno, jste rozhodně zamilovaná.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda jste nervózní. Pokud jste do někoho zamilovaná, nebudete se v jeho přítomnosti cítit úplně uvolněně. Budete spíše trochu nervózní, protože budete mít obavy z toho, co si o vás myslí a budete si dávat pozor na to, abyste neřekla něco špatně. To, že jste nervózní znamená, že vám záleží na tom, co si o vás daný muž myslí. A pokud vám záleží na tom, co si o vás muž myslí, je jasné, že jste do něho zamilovaná.
  • Pokud se vám třepou ruce, podlamují se vám kolena a chvěje se vám hlas vždy, když jste v jeho přítomnosti, je jasné, že jste z něho nervózní.
  • Pokud jste tak nervózní, že vždy, když s ním mluvíte, plácáte páté přes deváté, nebo se stáhnete a nedokážete nic říct, jste rozhodně zamilovaná.
  • Pokud jste tak nervózní, že narážíte do věcí, nebo vám padají věci z ruky nebo z kabelky, je to proto, že jste zamilovaná.
  • Pokud jste tak nervózní, že se stále stydíte, nebo se červenáte vždy, když jste v jeho přítomnosti, i když k tomu nemáte žádný důvod, je to proto, že jste zamilovaná.
 3. 3
  Všímejte si toho, jaké pocity máte, když se daný muž baví s jinými dívkami. Když jste do někoho zamilovaná, je naprosto přirozené, že nechcete, aby se vídal s jinými dívkami, mluvil s nimi, nebo s nimi dokonce jen chodil ven. Pokud vám nevadí, že má daný muž přítelkyni, nebo tráví čas s mnoha jinými dívkami, pravděpodobně do něho nejste skutečně zamilovaná.
  • Pokud je vám nepříjemně při pouhé myšlence na to, že daný muž chodí s jinými dívkami, pravděpodobně jste zamilovaná.
  • Pokud vám vadí myšlenky na to, že daný muž tráví čas s jinými dívkami a chodí s nimi například do baru nebo na koncerty, rozhodně jste do něho zamilovaná. Jen si dejte pozor na to, abyste tento problém neměla v minulosti, protože byste pravděpodobně silně žárlila.
  • Pokud má daný muž přítelkyni a vy jim přejete štěstí a máte z jeho vztahu radost, pravděpodobně do něho nejste skutečně zamilovaná.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Všímejte si toho, co děláte

 1. 1
  Všímejte si toho, co říkáte. To, co danému muži říkáte, nebo o čem se spolu bavíte, vám toho může spoustu prozradit o tom, zda jste do něho zamilovaná. Zde jsou věci, podle kterých snadno poznáte, zda jste skutečně zamilovaná.
  • Máte tendence daného muže neustále škádlit. Pokud si z něj ráda děláte neškodným způsobem legraci, znamená to, že jste zamilovaná.
  • Pokud mluvíte velmi rychle, nebo koktáte, když mu cokoli říkáte, znamená to, že jste zamilovaná.
  • Pokud si dáváte pozor na to, abyste neřekla nic hloupého, znamená to, že jste zamilovaná. A pokud máte pocit, že vše, co řeknete, zní naprosto hloupě, také to pravděpodobně znamená, že jste zamilovaná.
  • Pokud se nedokážete bavit se svými kamarádkami déle než deset minut, aniž byste ho zmínila, jste rozhodně zamilovaná. Když se zamilujete, vaše kamarádky to někdy mohou poznat dříve, než vy.
 2. 2
  Všímejte si toho, jak se chováte. Když si budete všímat toho, jak se v přítomnosti daného muže chováte, můžete podle toho snadno poznat, zda jste skutečně zamilovaná. Zde je několik věcí, které vám prozradí, zda vaše činy potvrzují, že jste zamilovaná:
  • Pokud děláte vše pro to, abyste s ním mohla trávit čas, jste rozhodně zamilovaná. Pokud jste například nikdy v životě nesledovala baseball, ale nyní chodíte na všechny zápasy, protože víte, že se tam s ním potkáte, jste do něho zamilovaná.
  • Pokud se snažíte mu být neustále nablízku, jste do něho zamilovaná. Pokud se k němu snažíte přiblížit vždy, když trávíte čas společně s přáteli, nebo se pokoušíte se ho dokonce dotýkat, znamená to, že jste do něho zamilovaná.
  • Pokud se nedokážete dívat na to, jak flirtuje s jinými dívkami, jste do něho zamilovaná.
  • Pokud jste zklamaná, když přijdete někam, kde měl být a zjistíte, že nepřišel, jste do něho zamilovaná.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda jste začala věnovat větší pozornost svému vzhledu. Není náhoda, že najednou utrácíte dvakrát tolik peněz za oblečení a trávíte v koupelně dvakrát tolik času, když víte, že se s ním potkáte. Zde jsou věci, podle kterých poznáte, že jste do něho zamilovaná:
  • Když víte, že se s ním uvidíte, snažíte se vypadat co nejlépe. Pokud si na sebe berete své nejlepší oblečení, dáváte si záležet na účesu a líčíte se, když víte, že se potkáte, jste do něho zamilovaná.
  • Pokud experimentujete s líčením, oblečením a šperky a snažíte se zajistit, aby si toho všiml, jste do něho zamilovaná.
  • Pokud vám vůbec nezáleží na tom, jak budete vypadat, až půjdete někam, kde se s ním v žádném případě nepotkáte, nejste do něho zamilovaná.
 4. 4
  Všímejte si změn své osobnosti. Řekněme, že on je prototyp atleta, pořádný chlap. Možná najednou začnete hrát basketbal a fotbal, nebo si koupíte Nike boty, jen aby si vás všiml. A pokud chcete upoutat jeho pozornost, znamená to, že se vám líbí nebo už jste do něj zamilovaná a uděláte pro něj prakticky cokoliv.[1]
  Reklama

Tipy

 • Když se dívka seznámí s novým mužem, je možné, že si není jistá, zda s ním chce chodit, zda ho chce jen jako kamaráda, nebo zda se jí líbí.
 • Nedělejte si s tím příliš starosti. Pokud s ním ráda trávíte čas, nezáleží přece na tom, zda se vám líbí.
 • Pokud si nejste jistá tím, za se vám líbí, zeptejte se svých kamarádek, jestli se v jeho přítomnosti chováte nervózně a nejistě.
 • Než se rozhodnete, zda jste do něho zamilovaná nebo ne, měla byste se s ní co nejlépe seznámit. Pokud nemáte odvahu s ním promluvit, zkuste do něho „omylem“ vrazit a omluvit se mu. Získáte tím šanci se mu představit a dozvědět se o něm více.
 • Nechoďte neustále na místa, kam chodí on, jinak si bude myslet, že ho pronásledujete a bude se stydět.
 • Nedovolte, aby vám vaše zamilovanost ovlivňovala studijní výsledky a/nebo zdraví. *Zamilovanost nakonec vždy přejde, nenechejte si zkazit svoji budoucnost. Pokud se vám někdo líbí, nemusíte se bát, že vám uteče.
 • Je téměř nemožné být do někoho zamilovaný a nevědět o tom. Pokud máte pocit, že jste do někoho zamilovaná, pravděpodobně skutečně jste. Je ovšem naprosto normální být trochu zmatená ze svých pocitů.
 • Nevybírejte si muže jen na základě jeho vzhledu.
 • Dobrá kamarádka vám může pomoci zjistit, zda jste do nějakého muže zamilovaná, dokonce i dříve, než si tím budete sama jistá. Pokud vaše kamarádky tvrdí, že jste do někoho zamilovaná, měla byste se nad tím zamyslet.
 • Pokud vám někdo tvrdí, že je daný kluk zamilovaný do jiné dívky a vy začnete žárlit, pravděpodobně jste do něj skutečně zamilovaná.
 • Co se má stát, to se stane. Nepřehánějte to s péčí o vzhled, abyste měla jistotu, že se mu líbíte taková, jaká jste.
 • Nepleťte si zamilovanost s dobrým přátelstvím. Po nějaké době není snadné zjistit, zda jste zamilovaná, nebo jste jen našla dobrého kamaráda.
 • Pokud ho sledujete na sociálních sítích (Instagram, Facebook, etc.), pravděpodobně jste do něho zamilovaná.
 • Pokud se zamilovaností ještě nemáte zkušenosti a jste zmatená, je dobré promluvit si o tom s někým, komu důvěřujete.
 • Pokud si vedle něho sedáte u oběda nebo ve škole, pravděpodobně jste do něho skutečně zamilovaná.
 • Být do někoho zamilovaná většinou znamená, že se vám téměř zastaví srdce, když ho uvidíte. Budete smutná, když od vás bude sedět daleko. Pokud jste zamilovaná poprvé, nesnažte se to řešit sama. Promluvte si o tom s nějakou kamarádkou nebo s někým z rodiny.
 • Pokud s ním často trávíte čas a děláte si z něj hravým způsobem legraci, pravděpodobně jste do něho zamilovaná. Platí to také v případě, že se ho snažíte chránit, nebo ho podporujete ve všem, co dělá.
 • Je pravda, že vaše kamarádky mohou přijít na to, že jste do někoho zamilovaná dokonce dříve, než vy sama, ale dejte si pozor, aby vás kamarádky nepřesvědčovaly, že někoho milujete. To, že si to myslí, nemusí znamenat, že je to pravda.
 • Překonejte se a buďte zábavná. Muži mají rádi dívky, které jsou otevřené, upřímné a rády se smějí.
 • Pokud si říkáte: „Co když to znamená, že se mu také líbím?“ a usmíváte se, pravděpodobně jste do něho zamilovaná.
 • https://www.thetalko.com/16-signs-youre-crushing-on-him-even-if-youre-trying-not-to/
 • Reklama

  Související články

  Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
  Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
  Jak na francouzské líbání
  Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
  Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
  Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
  Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
  Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
  Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
  Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
  Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
  Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
  Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
  Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
  Reklama

  O tomto wikiHow

  Jessica George, MA, CHt
  Spoluautorem článku je :
  Certifikovaný profesionální Master Life Coach
  Spoluautorem tohoto článku je Jessica George, MA, CHt, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 41 486 krát
  Kategorie: Vztahy
  Stránka byla zobrazena 41 486 krát.

  Pomohl vám tento článek?

  Reklama