Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud si nejste jistí, zda jste nebo nejste do někoho zamilovaní, je dost možné, že se právě nyní zamilováváte. Chcete-li vědět, zda svého partnera skutečně milujete, nebo ho máte jen rádi, musíte se zamyslet nad tím, jaké pocity máte. Tento článek vám pomůže se rozhodnout.

Metoda 1 ze 3:
Co si myslíte

 1. 1
  Zamyslete se nad svými plány do budoucna. Pokud svého partnera skutečně milujete, nedokážete si bez něho představit budoucnost. Pokud ho do svých budoucích plánů vždy zahrnujete, ať už se jedná o plány na příští rok nebo na příští desítky let, znamená to, že ho milujete.
  • Pokud místo „já“ myslíte stále na „my“, zvykáte si na to, že svého partnera budete mít v životě už napořád.
  • Pokud spolu rádi mluvíte o tom, co budete dělat za rok nebo za několik let a nemáte žádné pochybnosti o tom, že by vaše láska mohla vyprchat, pravděpodobně se skutečně milujete.
  • Pokud si dokážete představit, že se vezmete, budete společně vychovávat děti, nebo se spolu někam odstěhujete, znamená to, že jste do partnera opravdu zamilovaní.
  • Pokud si neumíte představit, že byste mohli být někdy šťastní bez svého partnera, pravděpodobně jste zamilovaní.
  • Pokud se vám myšlenka na společnou budoucnost opravdu zamlouvá a dělá vám radost, místo abyste se cítili nejistě, je více než pravděpodobné, že svého partnera milujete.
 2. 2
  Zamyslete se nad tím, jak často myslíte na svého partnera. Uvědomte si, že láska a pobláznění není to samé. Je přirozené ze začátku vztahu myslet stále jen na svého partnera, ale pokud chcete zjistit, zda jste opravdu zamilovaní, budete muset zjistit, zda na svého partnera myslíte často i po nějaké době vztahu.
  • Pokud spolu chodíte více než rok a stále na svého partnera velmi často myslíte, jste opravdu zamilovaní.
  • Pokud často myslíte na to, jaké by to bylo být zrovna teď s partnerem, nebo co by řekl na to, co děláte – například zda by se mu líbil film, na který se díváte, nebo jestli by se mu líbila restaurace, do které jste šli s kamarádkou, je pravděpodobné, že jste skutečně zamilovaní.
  • Pokud myslíte na to, co váš partner zrovna dělá, když nejste spolu a sníte o tom, že trávíte celý den společně, pravděpodobně jste zamilovaní.
  • Pokud v práci, při filmu, nebo uprostřed rozhovoru s kamarádem zapomenete, kde jste a myslíte na svého partnera, jste rozhodně zamilovaní.
 3. 3
  Všímejte si, zda do svých rozhodnutí zahrnujete i partnera. Pokud jste skutečně zamilovaní, pravděpodobně na partnera myslíte u každého svého rozhodnutí. Už nejste sami za sebe, takže všechna důležitá rozhodnutí musíte činit s ohledem na svého partnera.
  • Pokud jste skutečně zamilovaní, neučinili byste žádné ukvapené rozhodnutí, aniž byste se nejprve s partnerem neporadili. Když jde o změnu kariéry, stěhování, nebo například o to, zda začnete znovu studovat, měli byste to probírat společně.
  • Pokud byste se nikdy bez partnera nerozhodli, že se například odstěhujete, pravděpodobně jste skutečně zamilovaní.
  • Pokud s partnerem dokážete činit důležitá rozhodnutí bez hádek a obviňování, klape vám to a jistě jste zamilovaní.
  • Pokud nikdy neděláte nic, čím byste partnerovi mohli ublížit nebo ho zklamat, jste do něho doopravdy zamilovaní.
 4. 4
  Zamyslete se nad tím, co si myslíte o nedostatcích svého partnera. Když jste zamilovaní, musíte být schopni si uvědomit, že váš partner není dokonalý. Pokud jste stále ve fázi, kdy si myslíte, že chodíte se ztělesněním dokonalosti, ještě nejste ve vztahu tak dlouho, abyste byli schopni vnímat všechny „vady“ a nedostatky svého partnera. Milovat někoho znamená milovat i všechny jeho nedostatky.
  • Když jste skutečně zamilovaní, dokážete pochopit, že váš partner má své slabé stránky. Jste schopni připustit, že neumí vždy pozorně poslouchat, nebo že například nemá dokonalý smysl pro humor.
  • Pokud jste doopravdy zamilovaní, pomáháte partnerovi řešit jeho nedostatky, ale nesnažíte se ho nijak měnit. Když jsou lidé zamilovaní, dokážou si navzájem pomáhat řešit své problémy, ale nesnaží se svého partnera změnit k obrazu svému.
  • Pokud jste opravdu zamilovaní, budete si na svém partnerovi cenit naprosto všeho. Bude se vám líbit jeho zvláštní smích a nebude vám vadit ani to, že chodí všude s desetiminutovým zpožděním.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Co cítíte

 1. 1
  Všímejte si toho, zda se cítíte být sami sebou. Tento bod je velmi důležitý. Pokud jste skutečně zamilovaní, měli byste mít pocit, že jste naprosto sami sebou. Nemusíte si na nic hrát ani se extrémně hlídat – jednoduše se chováte tak, jak je to pro vás přirozené a nesnažíte se skrývat své nedostatky.
  • Pokud jste skutečně zamilovaní, měli byste být schopni s partnerem sdílet všechny své pocity. Některé věci si můžete nechávat pro sebe, ale nemělo by vám vadit sdílet s partnerem všechny své důležité myšlenky a pocity.
  • Pokud jste opravdu zamilovaní, měli byste být schopni se projevit i trochu praštěně. Neměli byste se bát říkat nevhodné vtipy, nebo partnerovi ukázat své nejsměšnější taneční kreace. Když toho nebudete schopni, nebudete skutečně sami sebou.
  • Pokud jste opravdu zamilovaní, měli byste být schopni dělat s partnerem vše, co vás baví. Není nutné, aby s vámi sledoval všechny vaše oblíbené seriály, ale měl by být schopný se k vám přidat, když vás baví například běhat nebo milujete mexické jídlo.
  • Pokud svého partnera skutečně milujete, neměli byste před ním nic skrývat. Několik málo věcí si můžete nechat sami pro sebe, ale neměli byste mít pocit, že se váš partner nesmí dozvědět o něčem, co je pro vás důležité. Když o vás partner nebude vědět něco podstatného, nepůjde o skutečnou lásku.
 2. 2
  Všímejte si toho, jak se s partnerem cítíte. Po nějaké době vztahu už se vám nemusí podlamovat kolena kdykoli svého partnera uvidíte, ale měli byste mít vždy radost a cítit se s ním šťastně.
  • Pokud se díky partnerovi vždy cítíte uvolněně a vesele, je pravděpodobné, že ho skutečně milujete.
  • Pokud se s partnerem často smějete a cítíte se dokonale šťastně, jde o skutečnou lásku.
  • Pokud se s partnerem cítíte pohodlně a bezpečně, pravděpodobně jste opravdu zamilovaní.
  • Pokud s partnerem máte pocit, že vám nic nechybí a na ničem dalším už nezáleží, jste opravdu zamilovaní.
 3. 3
  Všímejte si toho, jak se cítíte, když nejste s partnerem. Je dobré si od partnera trochu odpočinout, abyste si udělali jasno v tom, co k němu skutečně cítíte. Pokud nevíte, zda jste zamilovaní, měli byste se zamyslet nad tím, jaké pocity máte, když s partnerem nejste spolu.
  • Když je partner pryč, neměli byste na něho přestat myslet. Pokud na něho vůbec nemyslíte, když ho nevidíte, nejste doopravdy zamilovaní.
  • Pokud vám partner stále chybí a chtěli byste s ním mluvit, kdykoli není s vámi, pravděpodobně jste opravdu zamilovaní.
  • Dalším znakem lásky je ale také to, že se spolu cítíte tak dobře a jste si svojí láskou tak jistí, že nemáte potřebu se neustále kontrolovat a volat si každou chvíli, kdy nejste spolu.
  • Pokud jste nadšení z toho, že se váš partner vrátí z výletu nebo pracovní cesty domů, jste určitě zamilovaní.
 4. 4
  Zamyslete se nad tím, jaký pocit máte z toho, že byste měli být s někým jiným. Pokud jste opravdu zamilovaní, myšlenka na vztah s kýmkoli jiným by vás neměla ani napadnout. Neznamená to, že nesmíte nikdy flirtovat, ale znamená to, že byste nikdy neměli ani přemýšlet nad tím, že byste chodili s někým jiným, než se svým partnerem.
  • Pokud vás někde venku někdo osloví a vy nemáte nejmenší zájem s ním cokoli mít, pravděpodobně svého partnera skutečně milujete. Pokud máte pocit, že byste měli o svém partnerovi začít co nejdříve mluvit, je to znamení toho, že byste nikdy nebyli nevěrní.
  • Pokud vás myšlenka na líbání nebo sex s jiným člověkem děsí a připadá vám nechutná, pravděpodobně jste skutečně zamilovaní.
  • Nezapomínejte na to, že neškodné flirtování vůbec nemusí znamenat, že nejste zamilovaní a šťastní. To, že s někým chodíte a milujete ho neznamená, že pro vás ostatní lidé přestanou existovat. Je ale velký rozdíl mezi neškodným flirtováním a zapletením se do nebezpečného románku s jiným člověkem.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Co děláte

 1. 1
  Všímejte si toho, zda jste ochotní kompromisovat. Důležitou součástí lásky je být schopen kompromisovat a zajistit, že budou oba partneři ve vztahu spokojení. Pokud děláte jen to, co chcete dělat vy a touhy vašeho partnera pro vás nic neznamenají, nejste doopravdy zamilovaní.
  • Pokud hodně utrácíte, ale pro svého partnera jste začali více šetřit, nebo jste naopak přehnaně šetřiví, ale nevadí vám utrácet za svého partnera, jste ochotní kompromisovat.
  • Pokud pro svého partnera děláte i něco jiného, než co je pro vás příjemné (například jedete na výlet do hor, i když hory nemáte rádi), znamená to, že jste ochotní dělat kompromisy.
  • Pokud s partnerem sdílíte zájmy, například se společně díváte na baseball, také to znamená, že jste ochotni pro něho kompromisovat.
  • Uvědomte si, že nemusíte dělat všechno společně. Měli byste mít své vlastní zájmy a věnovat se vlastním věcem, ale zároveň byste měli být ochotní kompromisovat a zkoušet věci, které vás budou bavit oba.
  • Oba partneři musí být ochotní dělat kompromisy. Pokud vás čeká nějaké důležité rozhodnutí, jako je například stěhování do jiného města, měli byste se rozhodnout oba zároveň. Pokud jeden z vás stále ustupuje tomu druhému, nejde o kompromisy.
 2. 2
  Zjistěte, zda spolu dokážete řešit složité situace. Je skvělé být zamilovaný, když je všechno v pořádku a nejsou žádné problémy, ale teprve těžké chvíle a překážky vám ukážou, zda se skutečně milujete. Pokud jste zamilovaní, budete ochotní společně překonat všechno.
  • Pokud jste spolu zatím prožívali jen příjemné chvíle a nemuseli jste řešit problémy a máte strach, že se váš vztah zničí, jakmile budete muset čelit něčemu těžkému, pravděpodobně nejde o skutečnou lásku.
  • Pokud se váš vztah posílil po smrti někoho z rodiny, po těžké nemoci, nebo například po změně kariéry jednoho z vás, je pravděpodobné, že jste skutečně zamilovaní.
  • Pokud všechny problémy řešíte společně, naučili jste se pracovat jako tým a milujete se.
  • Pokud jste schopni spolu řešit praktické záležitosti, jako jen například stěhování, skutečně se milujete.
 3. 3
  Všímejte si toho, co děláte společně. Zamyslete se nad vším, co s partnerem rádi děláte, abyste zjistili, zda se skutečně milujete, nebo zda se spolu jen dobře bavíte. Pokud jste opravdu zamilovaní, měli byste si spolu užívat i každodenní život a dělat spolu většinu věcí.
  • Pokud vás baví představa, že spolu budete jen tak sedět a tiše si číst, nebo nedělat vůbec nic, jste skutečně zamilovaní.
  • Pokud s partnerem máte společné zájmy, například oba rádi tančíte, nebo chodíte běhat, pravděpodobně jste zamilovaní.
  • Pokud se s partnerem dokážete dlouhé hodiny smát a bavit se, pravděpodobně jste skutečně zamilovaní.
  • Pokud se s partnerem dobře bavíte bez ohledu na to, co děláte – ať už jdete na večeři do restaurace, nebo jedete na dovolenou, pravděpodobně jde o skutečnou lásku.
 4. 4
  Zamyslete se nad vaším milostným životem. Po nějaké době už sex nemusí být tak úžasný, jako v prvních měsících vztahu, ale rozhodně byste měli mít zdravý a pravidelný milostný život. Pokud je pro vás sex nudný, nebo vám připadá dokonce nepříjemný, pravděpodobně nejste ve vztahu spokojení a nejde o skutečnou lásku.
  • Když jste zamilovaní, měl by vás sex s partnerem bavit a měli byste se při něm soustředit pouze na milování. Rozhodně byste neměli myslet na cokoli jiného, nebo si přát, aby to už skončilo.
  • Když jste zamilovaní, měli byste být stále vášniví a nebrat sex jako jednu z položek na seznamu úkolů.
  • Uvědomte si, že sex není všechno. Možná nemáte ten nežhavější milostný život, ale pokud vám vše ostatní ve vztahu klape a milujete se, je to v pořádku.
  • Poznejte rozdíl mezi skutečnou láskou a „sexuální láskou“. Opravdová láska je hluboká, vášnivá a trvá navždy. „Sexuální láska“ je láska, kterou cítíte k někomu, koho znáte jen krátkou dobu, velmi často spolu spíte a myslíte si, že to znamená, že se milujete.
  Reklama

Tipy

 • Pokud se dokážete hádat, aniž by vás vůbec napadlo, že byste vztah ukončili, může to znamenat, že se milujete.
 • Pokud spolu chodíte už dlouho a víte, že si navzájem můžete naprosto důvěřovat, pravděpodobně se opravdu milujete.
 • Pokud si stále hledáte důvody, proč být s partnerem a myslíte jen na něho, může to být jen počáteční pobláznění.
 • Usmíváte se téměř neustále? Pokud nevíte, zda někoho milujete, zamyslete se nad tím, zda se usmějete, kdykoli ho potkáte. Pokud ano, je dost možné, že se právě zamilováváte. Nepleťte si to ale s prvními týdny vztahu. Pro toto období platí úplně jiná pravidla, než pro pozdější fáze vztahu.
 • Pokud o svém vztahu nikdy nepochybujete, jde pravděpodobně o skutečnou lásku.
 • Pokud se na partnera stále díváte a nedokážete s tím přestat, možná jste jen pobláznění, nebo po něm toužíte.
 • Nepleťte si poblázněnost se skutečnou láskou!
Reklama

Související články

Jak přestat myslet na svou bývalou láskuJak přestat myslet na svou bývalou lásku
Jak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamilovalJak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamiloval
Jak získat muže ve znamení býkaJak získat muže ve znamení býka
Jak zjistit, jestli vás expartner má stále rádJak zjistit, jestli vás expartner má stále rád
Jak dávat najevo láskuJak dávat najevo lásku
Jak udělat dojem na dívkuJak udělat dojem na dívku
Jak poznat, kdy je správná doba na sexJak poznat, kdy je správná doba na sex
Jak se mazlit v poloze lžičekJak se mazlit v poloze lžiček
Jak utěšit kamaráda po rozchoduJak utěšit kamaráda po rozchodu
Jak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerkuJak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerku
Jak mít trvalý a šťastný vztahJak mít trvalý a šťastný vztah
Jak se správně mazlit s dívkouJak se správně mazlit s dívkou
Jak někoho romanticky obejmoutJak někoho romanticky obejmout
Jak se s partnerem mazlitJak se s partnerem mazlit
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 47 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 679 krát
Kategorie: Láska
Stránka byla zobrazena 3 679 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama