Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zalíbila se vám nějaká dívka, ale nejste si jistí, zda k vám cítí to samé? Chtěli byste ji pozvat na rande a máte pocit, že by to mohlo vyjít, ale nemáte jistotu? Každá dívka je sice jiná a každá dívka projevuje své pocity jiným způsobem a přestože některé věci značně závisejí na kultuře, věku, osobnosti a okolnostech, psychologové uvádějí několik běžných věcí, které lze brát jako důkazy toho, že o vás dívka má zájem. Všímejte si její osobnosti, poslouchejte, co vám říká a věnujte pozornost jejímu chování a možná se dozvíte, zda se jí líbíte.

Část 1
Část 1 ze 6:

Zjistěte o koho má zájem

Stáhnout PDF
 1. 1
  Nejhorší věc, kterou můžete udělat, je pokusit se k ní dostat a ukáže se, že nemá ráda lidi vašeho pohlaví. Než zkusíte některý z těchto kroků, ujistěte se, že víte, jaká je její sexualita, abyste se vyhnuli špatnému výkladu a nepřivedli vás a dívku do rozpaků.
Část 2
Část 2 ze 6:

Poznejte ji

Stáhnout PDF
 1. 1
  Než začnete cokoli předpokládat, měli byste s danou dívkou strávit nějaký čas. Každá dávka je jedinečná, takže neexistuje univerzální návod jak zjistit, zda o vás dívka má zájem. Je důležité respektovat individualitu každé dívky a lépe ji poznat. Také byste jí měli dát šanci, aby poznala ona vás.
  • Najděte si nějakou činnost, které se můžete věnovat společně, například sport, nějaký koníček, nebo třeba jen rozhovory u oběda. Jednoduše byste spolu měli strávit dostatek času na to, abyste se lépe poznali. Doprovázejte ji ze školy nebo z práce domů, nebo ji vozte autem. Čím více času spolu strávíte, tím lépe ji budete znát, dozvíte se, jak se vyjadřuje a budete schopni poznat, zda se jí líbíte.
 2. 2
  Všímejte si změn v její osobnosti, když budete spolu. Některé jemné změny v chování mohou značit zájem, zatímco jiné změny mohou naopak znamenat, že se jí moc nelíbíte.
  • Je velmi důležité dozvědět se něco o její osobnosti. Všímejte si toho, jak komunikuje se svými přáteli, jinak nebudete schopní zaznamenat žádné změny v jejím chování.
  • Pokud o vás dívka má zájem, bude se ve vaší přítomnosti chovat veseleji (nebo i ve chvílích, kdy budete pouze na doslech), bude se více smát a bude se snažit na vás udělat dojem. Některé dívky ovšem mohou být naopak tišší, mohou se ve vaší přítomnosti červenat, nebo se dívat do země a vyhýbat se očnímu kontaktu.
  • Zde jsou známky toho, že o vás dívka pravděpodobně nemá zájem: otáčí se tělem na opačnou stranu, na vaše otázky odpovídá krátce a stroze, nebo sarkasticky komentuje vaše poznámky, chová se otráveně, když ji přerušíte s přáteli, protáčí oči, nebo se vám vysmívá, nebo věnuje pozornost všem ostatním (zejména jiným mužům, o které by mohla mít zájem).
  • Můžete si také všímat toho, jak se daná dívka chová ke svým kamarádům obou pohlaví, když jste u toho i vy. Směje se vtipům všech lidí stejně, dotýká se při rozhovoru všech, dívá se všem do očí, nebo si tyto projevy náklonnosti nechává jen pro vás?
 3. 3
  Všímejte si toho, jak se chová, když ji něčím překvapíte. Zkuste k ní přijít u oběda a jen tak si vedle ní sednout. Neposkytne jí to šanci připravit se na vaše setkání, takže budete moci zhodnotit její upřímnou reakci, která vám toho o jejích citech může spoustu prozradit.
  • Pokud takto „přepadnete“ dívku, která o vás nemá zájem, její chování se pravděpodobně vůbec nezmění (pokud k vám ovšem nechová zášť – v takovém případě by se pravděpodobně chovala otráveně, nebo naštvaně) a chovala by se jako kamarádka. Pokud o vás dívka ovšem má zájem, mohla by se cítit nesvá, nebo by si začala nervózně upravovat vlasy a oblečení, aby měla jistotu, že vypadá co nejlépe.
  • Dejte si pozor, abyste ji nepřekvapili v nevhodnou dobu, například když si bude kontrolovat, jestli nemá kousek jídla mezi zuby, nebo když se zapovídá s kamarádkou. Mohla by se cítit trapně a zaskočeně, takže byste mohli mít pocit, že vás nevidí zrovna ráda.
 4. 4
  Všímejte si toho, jak na vás reagují její kamarádky. Jděte za ní, až si bude povídat se svými kamarádkami. Pokud zničehonic všechny odejdou a nechají vás o samotě, může to znamenat, že už jim řekla, že se jí líbíte a požádala je, aby vám dopřály trochu soukromí.
  • Všímejte si toho, jak její kamarádky reagují, když kolem nich projdete. Začnou se smát, šeptat si, nebo se na vás potutelně usmívají? Pokud ano, také to může znamenat, že se jí líbíte.
 5. 5
  Všímejte si toho, kolik pozornosti vám věnuje. Když si s ní povídáte o samotě, kontroluje si telefon, rozhlíží se po místnosti a hledá někoho, s kým by si mohla povídat místo vás, nebo nervózně přešlapuje a zdá se, že si hledá důvod odejít? Pokud ano, pravděpodobně o vás nemá zájem.
  • Pokud se k vám ale naklání, směje se a zdá se, že se s vámi dobře baví, je více než pravděpodobné, že to dělá proto, že se s vámi cítí dobře.
 6. 6
  Pozdravte ji, když si bude povídat s jiným mužem. Pokud nejde jen o jednoho z její skupiny přátel, její reakce vám může napovědět, zda se jí líbíte vy, nebo on.
  • Pokud působí nervózně, nebo se začne dívat do země, může to znamenat, že má strach, že si budete myslet, že se jí líbí ten druhý muž více, než vy. Pokud si vás ani nevšimne, protože bude zabraná do hovoru s tím druhým mužem, nebo na vás jen mávne a hned začne zase věnovat pozornost jemu, může to znamenat, že o vás nemá zájem.
  • Když s ní budete mluvit ve skupině lidí, všímejte si toho, zda kontroluje, jak na ni reagujete, zejména pokud jsou ve vaší skupině i jiní muži. Mohlo by to znamenat, že jí na vašich reakcích záleží více, než na tom, co si myslí ostatní lidé se kterými se baví.
  • Pokud se jí líbíte, bude se ve vaší přítomnosti chovat možná stydlivěji, než mezi muži, které považuje jen za přátele, takže se snažte neklást příliš velký důraz na to, jak se chová k ostatním mužům.
 7. 7
  Uvědomte si, že každá dívka projevuje svůj zájem jinak. Existuje spousta běžných signálů, které dívky vysílají k mužům, o které mají zájem a každá dívka svůj zájem projevuje jinak, protože každý člověk je jedinečný. Některé dívky jsou velmi stydlivé, jiné zase velmi sebejisté a každá osobnost projevuje romantický zájem jiným způsobem.
  • Není jednoduše možné vždy zjistit, zda o vás dívka má zájem (koneckonců proto si čtete tento článek) a musíte si také uvědomit, že mnoho dívek neví, jakým způsobem by svůj zájem měly projevit. Mohou k vám vysílat zmatené signály, nebo mohou působit chladně a nezaujatě, protože nevědí, jak mají vyjádřit své city (nebo pokud si nejsou jisté, zda vás skutečně chtějí, nechtějí vám své city dávat hned najevo).
 8. 8
  Dávejte si pozor na nerozhodné dívky. Některé dívky o vás budou mít očividný zájem a jiné zase ne, ale některé dívky mohou být skutečně nerozhodné. Tyto dívky si vás budou jeden den namotávat na prst a další den se k vám budou chovat úplně jinak. Je to něco jiného, než když dívka neví, jak vám má dát najevo své city – tyto dívky se vás jednoduše snaží vodit za nos, nebo vás chtějí jen využít.
  • Když budete čekat na takovou dívku a věřit, že se nakonec rozhodne, mohlo by vám to velmi ublížit a mohli byste ztratit drahocenný čas, který byste mohli věnovat hledání někoho, kdo vás bude mít skutečně rád. Pokud máte pocit, že daná dívka neví, co chce, dopřejte jí trochu času a prostoru a když se nerozhodne včas, zapomeňte na ni.
Část 3
Část 3 ze 6:

Všímejte si toho, co říká

Stáhnout PDF
 1. 1
  Dejte se s ní do řeči. Pokud se dívka stydí, zkuste se jí vyptávat na to co ji baví a zajímá. Když jí nebude vadit mluvit s vámi o sobě a o svých zájmech a názorech, může to znamenat, že se jí líbíte.
  • Uvědomte si, že mnoho dívek si před muži, kteří se jim líbí, dává pozor na to, aby příliš otevřeně nevyjadřovaly své názory, takže je možné, že s vámi dívka nebude chtít sdílet své osobní názory a vášně co se týče kontroverznějších témat. Začněte něčím uvolněným, jako je škola nebo práce, sdílené koníčky, nebo společní přátelé. K vážnějším tématům, jako je politika a náboženství se můžete dostat až později. Snažte se zajistit, aby se s vámi cítila dobře – sdílejte s ní své vlastní názory a když s ní nebudete souhlasit, nedávejte to příliš hrubě najevo.
 2. 2
  Naslouchejte jí. Pokud o vás dívka má zájem, bude se snažit vám to dát najevo tím, co bude říkat. Je možné, že vás například náhle začne oslovovat velmi důvěrně, nebo vám začne lichotit. Mezi další známky projevu zájmu patří častý smích, pozitivní reakce na nepříliš povedené vtipy a různé žádosti o pomoc a o laskavosti.
  • Všímejte si toho, zda si s vámi dívka hraje a chová se ostýchavě, nebo zda vám říká věci, díky kterým byste ji měli mít raději. Pokud před vámi krká, přiznává se vám k trapným věcem, nebo vám vypráví o mužích, kteří se jí líbí, pravděpodobně ve vás vidí pouze kamaráda.
  • Mluví s vámi dívka více, než s ostatními lidmi (kteří jsou pro ni jen přátelé)? Pokud není příliš upovídaná, nebo většinou čeká, až rozhovor začne někdo jiný, ale s vámi si povídá často, může to znamenat, že se s vámi cítí velmi dobře.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda vám dívka lichotí. Upřímné lichotky jsou známkou toho, že se jí líbíte nejen jako kamarád, ale spíše že by chtěla něco více. Může lichotky také vyžívat jako důvody k rozhovorům, což znamená, že se s vámi cítí velmi dobře.
  • Pokud vám například chválí vaše sportovní výkony, nebo se ptá, proč jste nějaký zápas vynechal, poznáte podle toho, že ji zajímáte více, než samotný zápas.
  • Pokud vám chválí něco, co se vám ve skutečnosti příliš nepovedlo, máte ještě větší šanci, že se jí líbíte.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se vás vyptává na spoustu věcí. Pokud dívka jen pokyvuje hlavou a při rozhovoru se tváří nezaujatě, může to znamenat, že se nudí, nebo už by chtěla odejít. Pokud vám ale stále klade otázky, ať už se ptá na vás, nebo na nějaké jiné téma, může to znamenat, že se snaží váš rozhovor prodloužit, protože se jí líbíte.
  • Pokud se vás dívka ptá na věci, na které by si mohla sama snadno najít odpověď, také je to dobré znamení, protože to znamená, že si hledá výmluvy, proč s vámi mluvit. Pokud spolu například chodíte do třídy a ona se vás pravidelně vyptává na domácí úkoly, i kdyby se mohla zeptat svých kamarádek, pravděpodobně to znamená, že si jen hledá důvod, aby s vámi mohla mluvit.
  • Všímejte si toho, zda se vás dívka vyptává na vaše plány – je možné, že se vám snaží naznačit, abyste ji pozval na rande, nebo zjišťuje, zda trávíte čas s jinými dívkami.
  • Vyptává se vás na ostatní dívky? Pokud se vás ptá, zda s někým chodíte, nebo o někoho máte zájem, není to jednoduchá situace: je možné, že se jí líbíte, ale je také možné, že se líbíte některé z jejích kamarádek. Můžete na to odpovědět nesměle (například jí řekněte, že se vám někdo líbí, ale neříkejte jí kdo to je), nebo jí můžete upřímně říct, že o ni máte zájem. Další možností je obratně otázku otočit zpět na ni a zeptat se jí, zda má o někoho zájem.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda se směje vašim vtipům. Zkuste říct něco vtipného. Nezáleží na tom, zda se vám vtip povede – pokud o vás dívka má zájem, bude se smát. Pokud se jí nelíbíte, pravděpodobně se na vás chladně podívá, nebo se jen lítostivě usměje, či řekne něco ponižujícího.
  • Dívky se více smějí vtipům lidí, které mají rády, i když tyto vtipy nejsou tak vtipné. Dejte si ovšem pozor, abyste ji něčím neurazil, nebo si nezkazil dobrý dojem sexistickými nebo rasistickými vtipy, nebo jinými nevhodnými poznámkami, kterými byste mohli někoho urazit, nebo znemožnit.
Část 4
Část 4 ze 6:

Fyzické znaky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si toho, jaké držení těla dívka ve vaší přítomnosti má. Pokud se dívce líbíte, bude se ve vaší přítomnosti snažit stát rovně, bude mít zatažená ramena a vtažené břicho. [1] Můžete si také zkontrolovat její držení těla ve chvíli, kdy odejde, nebo kdy neuvidí, že se na ni díváte.
  • Pokud o vás dívka má zájem, pravděpodobně vám bude dávat podvědomé signály, jako je olizování rtů, dotýkání se na krku, nebo zvedání hlavy tak, aby lépe ukázala krk. Obecně platí, že pokud dívka sedí nebo stojí tak, aby zvýraznila své tělo a obličej, znamená to, že se jí líbíte. [2]
  • Je možné, že se k vám bude naklánět a bude se snažit stát co nejblíž u vás. Mezi další známky zájmu patří to, když si dívka upravuje oblečení, hraje si s vlasy, výrazně gestikuluje, nebo naklání hlavu na stranu. [3]
 2. 2
  Všímejte si jejích chodidel. Někteří psychologové tvrdí, že pohyby chodidel patří mezi nonverbální znaky, pomocí kterých lze odhalit, zda o vás někdo má zájem, protože si lidé nejsou příliš vědomi toho, co dělají jejich chodidla. Všímejte si toho, co dívka dělá se svými chodidly vsedě a snažte se zjistit, zda o vás má zájem. [4]
  • Pokud dívka sedí s nohama strčenýma pod židlí, nebo s pevně překříženýma nohama o vás pravděpodobně nemá zájem, nebo se s vámi cítí nervózně. [5]
  • Pokud ovšem dívka sedí s nohama od těla a má je uvolněné, může to znamenat, že o vás má zájem. [6]
 3. 3
  Všímejte si toho, jak zareaguje, když se jí dotknete. Otřete se o ni paží, když půjdete vedle sebe, nebo se jí dotkněte na ruce, až si budete podávat něco ze stolu. Pokud se dívce líbíte, ihned si všimne, že jste se jí dotkli, i když to bude velmi nevinný dotek – možná se bude červenat, podívá se na vás, nebo se pokusí vzájemný dotek prodloužit. Pokud se dívce v žádném případě nelíbíte, odtáhne se od vás, bude se dotekům vyhýbat, nebo se bude chovat, jako kdybyste ji spálili. Pokud vás dívka bere jen jako kamaráda, vašeho doteku si pravděpodobně ani nevšimne.
  • Jemný uvolněný dotek na paži může být v pořádku, pokud se snažíte zjistit, zda se dívce líbíte nebo ne, ale dokud nebudete mít jistotu, že se jí skutečně líbíte, nebo dokud vám to nepovolí, nezacházejte dál a nedělejte nic jiného.
  • Možná se vám zdá, že by bylo hezké dívku vzít za ruku, nebo ji chytnout kolem pasu, ale uvědomte si, že tyto doteky jsou mnohem intimnější a měli byste si je nechat na později, až si budete jistí, že se jí také líbíte a vaše doteky jsou jí příjemné. Je důležité na dívku netlačit a nespěchat. Neměli byste ji nutit, aby vás držela za ruku. Pokud se chová podrážděně, ihned se jí přestaňte dotýkat, jinak by si mohla myslet, že se chováte majetnicky a chcete ji ovládat.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti dívka červená. Pokud se dívka červená, když vás uvidí, téměř vždy to znamená, že o vás má zájem. Pokud zčervená, jakmile vejdete do místnosti, možná je to proto, že se jí líbíte.
  • Všímejte si toho, jak se chová v přítomnosti ostatních lidí, abyste zjistili, zda se červená jen před vámi, nebo i před ostatními.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda se jí při rozhovoru s vámi rozšíří zornice. Pokud se to stane, může to znamenat, že o vás má zájem. Zadívejte se jí do očí a podívejte se, zda se jí rozšíří zornice. Tento tělesný projev většinou znamená, že má radost, že může být s vámi.
  • Pokud jste v místnosti, kde se náhle udělá tma, musíte si uvědomit, že se dívce rozšíří zornice naprosto přirozeně.
 6. 6
  Sledujte, zda vás napodobuje. Napodobování je nejvyšší formou lichocení — a známka toho, že se jí líbíte. Sledujte její doteky a zrcadlení pohybů. Jsou to znamení toho, že má dívka zájem.[7]
  • Říká se tomu limbická synchronie a jde o podvědomý znak lidské komunikace, kterým si lidé dávají najevo, že spolu souhlasí. Když si například překřížíte ruce a dívka udělá to samé, nebo si dáte ruce v bok a ona to po chvíli udělá také, znamená to, že se jí líbíte. [8]
 7. 7
  Všímejte si toho, zda se na vás dívka dívá. Pokud se jí líbíte, podívá se vám do očí a možná i vydrží chvíli neuhnout pohledem. Bude si prohlížet váš obličej, bude se na vás dívat víckrát za sebou a když se za vámi otočí, udělá to po chvíli ještě jednou. [9] Je také možné, že když se na vás podívá, bude mít lesklé oči a pohled raněné laně.
  • Pokud se dívá k zemi, může to znamenat, že je nervózní a stydí se vám dívat do očí.
  • Zadívejte se na ni v nestřeženou chvíli a snažte se zjistit, kam se dívá. Pokud ji přistihnete, jak se na vás dívá a ona ihned uhne pohledem, budete alespoň vědět, že na vás myslela a pozorovala vás. Pokud se na vás dívka často dívá, je to jasným projevem zájmu.
 8. 8
  Všímejte si toho, kdy se objevuje. Máte pocit, že daná dívka chodí všude, kam chodíte vy? Pokud náhle projevuje zájem o věci, které máte rádi, ale ji dříve moc nezajímaly, pravděpodobně se jí líbíte. Pokud je ochotná chodit například na vaše sportovní zápasy, i když ji sport nebaví, znamená to, že o vás má zájem. Když se vás potom bude dokonce vyptávat na detaily sportu, kterému se věnujete, budete mít téměř jistotu, že se jí líbíte.
  • Možná si všimnete jí a jejích kamarádek na místech, kde jste je nikdy dříve nevídali. Může jít o způsob, jak vám dát najevo, že vás chce vídat častěji.
Část 5
Část 5 ze 6:

Nevykládejte si její signály špatně

Stáhnout PDF
 1. 1
  Neměli byste automaticky předpokládat, že o vás dívka má zájem. Mnoho mužů si myslí, že o ně dívka má velký zájem, protože nevěnují pozornost tomu, co říká a co dělá a dělají ukvapené závěry. Dívky jsou vedeny k tomu, aby se chovaly mile a přátelsky ke všem, i když o ně nemají zájem, což může vést k tomu, že si muži myslí, že se líbí i dívkám, které o ně ve skutečnosti nemají vůbec zájem. Někteří muži mají pocit, že když s nimi dívka promluví, musí to znamenat, že je chce, i když ve skutečnosti je to tak, že se daná dívka chová pouze přátelsky.
  • Věnujte dívce pozornost a nedělejte žádné ukvapené závěry již po několika setkáních. Poznejte ji co nejlépe a dejte tomu alespoň několik týdnů, abyste zjistili, jaká je a mohli zkusit rozklíčovat její signály. [10]
 2. 2
  Dejte si pozor, abyste si nevyložili špatně to, co má dívka na sobě. Někteří muži si myslí, že když si dívka obleče něco vyzývavého, znamená to, že o ně má zájem. Někteří muži dokonce vidí minisukni nebo výstřih a hned si myslí, že to s danou dívkou budou mít jednoduché. Tento předpoklad může být velmi nebezpečný, protože existuje milion důvodů, proč by si dívka chtěla obléknout něco přitažlivého.
  • Nemyslete si, že když je dívka oblečená provokativně nebo vyzývavě, musí to znamenat, že o vás má sexuální zájem. [11]
  • Je sice pravda, že pokud se dívce líbíte, bude se snažit ve vaší přítomnosti vypadat co nejlépe, ale to nemá nic společného s tím, jak sexy oblečení nosí. Její řeč těla a výrazy v obličeji jsou mnohem důležitějšími ukazateli jejího zájmu, než výběr oblečení.
 3. 3
  Akceptujte, že ne znamená ne. Kdykoli dívka řekne ne, znamená to ne. Někteří lidé sice rádi hrají hry, ale nemůžete si dovolit zpochybňovat to, co vám dívka řekne, když jde o souhlas s namlouváním. Když dívka odmítne vaše nabídky, musíte to za každých okolností respektovat.
  • Pokud se dívky pokusíte dotknout (vzít ji za ruku, sáhnout jí na záda, políbit ji atd.) a ona řekne ne, ihned přestaňte a už to nikdy nedělejte znovu, pokud vám to výslovně nepovolí. Když neposlechnete, projevíte tím nedostatek úcty. Souhlas nemusí znamenat pouze sex, ale vztahuje se ke všem formám intimního kontaktu.
  • Pokud dívka řekne, že o vás nemá zájem, respektujte to, dokud neřekne, že změnila názor. Ve většině případů můžete být přátelé, ale pokud se s vámi nebude chtít vídat, netlačte na ni.
Část 6
Část 6 ze 6:

Pozvěte ji na rande

Stáhnout PDF
 1. 1
  Řiďte se vlastními smysly. Jak se cítíte v přítomnosti této dívky? Máte pocit, že jste šťastní, spokojení a vzrušení? Máte ze sebe díky ní lepší pocit a chcete s ní trávit více času? Všechny tyto věci znamenají, že vám tato dívka dělá radost a jste připravení ji lépe poznat.
  • Pokud si čtete článek o tom, jak zjistit, zda o vás dívka má zájem, pravděpodobně již víte, jak na tom jste a jste připraveni posunout váš vztah na další úroveň.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda vám dívka naznačuje, že chce, abyste ji pozvali na rande. Je možné, že si dívka přeje, abyste ji pozvali na rande, ale nebude vám to chtít dávat příliš jasně najevo. Všímejte si narážek a jemných známek toho, že s vámi dívka chce jít ven.
  • Může se vás například ptát na to, co budete dělat o víkendu, nebo se zmínit o tom, že sama nemá nic v plánu. Pokud dívka zmíní nějaký váš koníček, možná se vám snaží sdělit, že by si ho někdy ráda vyzkoušela. Pokud vy zmíníte film, který bude brzy v kinech a ona řekne, že by ho ráda viděla, pravděpodobně to znamená, že chce, abyste ji do kina pozvali.
 3. 3
  Seberte odvahu a pozvěte ji na rande. V tomto článku jste našli spoustu tipů, které vám mohou pomoci zjistit, zda se dívce líbíte a pravděpodobně jste si ujasnili, zda jsou vaše city vzájemné a chcete ji pozvat na rande. Dalším logickým krokem je udělat to a doufat, že si s vámi bude chtít skutečně vyrazit.
  • Vyberte místo, kde vás nebude nikdo rušit, ale nedělejte z toho žádnou vědu. Řekněte jí, že máte zájem, ale netlačte na ni.
  • Až ji budete zvát na rande, měli byste dát jasně najevo, že jde o rande a ne o přátelské setkání. Když například řeknete „Chtěla bys zajít do kina?“ dívka si nebude jistá, zda ji zvete jako kamarádku, nebo jako potenciální partnerku. Měli byste své pozvání formulovat jinak a říct například: „Říkal jsem si, jestli by sis se mnou někdy nechtěla vyjít, mohli bychom jít například do kina.“ Díky tomu bude hned jasné, že máte na mysli rande. Značně vám to pomůže – to poslední, co byste chtěli, je vzít na rande dívku, která vás bere jen jako kamaráda a neuvědomí si, že je s vámi na romantické schůzce.
 4. 4
  Když vás odmítne, nic si z toho nedělejte. Někdy se může stát, že si signály vyložíte špatně, nebo narazíte na dívku, která automaticky flirtuje se všemi muži. Nedělá to proto, že by byla zlá. Je jednoduše taková a vy se musíte smířit s tím, že si musíte najít někoho jiného.
  • Pokud vás dívka odmítne, může to někdy znamenat, že je nervózní, nebo se snaží předstírat nedostupnost. Je také možné, že má nějaké rodinné problémy, nebo jednoduše není připravená na vztah. Pokud se vám opravdu líbí, můžete se s ní přátelit a někdy v budoucnu ji zase zkusit pozvat na rande.

Tipy

 • Pro většinu dívek je u potenciálního partnera velmi důležitá upřímnost. Nevoďte dívku za nos, nepodvádějte jí a nelžete ji, jinak o ni přijdete.
 • Když nikdy nepozvete dívku na rande, protože si nebudete jistí, zda se jí líbíte, zůstanete navěky single.
 • Nesnažte se dívku získat příliš usilovně, pokud o vás nemá zájem. Možná máte pocit, že jste narazili na dokonalou bytost, ale když budete měnit svůj charakter jen proto, abyste se jí zalíbili, dosáhnete pravého opaku. Na nic si nehrajte a buďte sami sebou.
 • Ve věku sociálních sítí můžete snadno zjistit, zda o vás dívka má zájem, když s ní budete komunikovat online a budete sledovat její statusy. Pokud například sdílí písničku s textem, který se vztahuje k situaci, kterou jste spolu prožili, může to znamenat, že o vás má zájem a stále na vás myslí, nebo že jí vás daná písnička připomíná.
 • Dívky jsou příliš stydlivé na to, aby zvaly muže na rande. I ve věku, kdy je pro dívku vhodné pozvat muže ven si mnoho dívek raději zvolí počkat, protože mají pocit, by na ně muži reagovali negativně, protože z tradičního pohledu by tento krok měl udělat muž.

Varování

 • Když vám dívka řekne, že o vás nemá zájem, netlačte na ni a nenuťte ji trávit s vámi čas. Také se jí v žádném případě nedotýkejte. Mohlo by to být považováno za sexuální napadení a mohli byste z toho mít vážné problémy.

Reference

 1. Katia Loisel-Furey and Paul Morris Segal, How to get the woman you want, p. 207, (2008), ISBN 978-0-9805519-0-7
 2. http://www.independent.co.uk/life-style/love-sex/the-psychology-of-flirtation-how-to-know-when-someones-interested-10331971.html
 3. http://www.independent.co.uk/life-style/love-sex/the-psychology-of-flirtation-how-to-know-when-someones-interested-10331971.html
 4. www.telegraph.co.uk/news/science/science-news/6709373/How-to-tell-if-a-woman-fancies-you-look-at-her-feet.html
 5. www.telegraph.co.uk/news/science/science-news/6709373/How-to-tell-if-a-woman-fancies-you-look-at-her-feet.html
 6. www.telegraph.co.uk/news/science/science-news/6709373/How-to-tell-if-a-woman-fancies-you-look-at-her-feet.html
 7. Katia Loisel-Furey and Paul Morris Segal, How to get the woman you want, p. 208, (2008), ISBN 978-0-9805519-0-7
 8. http://www.forbes.com/sites/carolkinseygoman/2011/05/31/the-art-and-science-of-mirroring/
 9. Katia Loisel-Furey and Paul Morris Segal, How to get the woman you want, p. 207, (2008), ISBN 978-0-9805519-0-7

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 184 473 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 184 473 krát.

Pomohl vám tento článek?