Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Někdy není snadné poznat, že s vámi muž flirtuje. Když už začnete mít pocit, že se mu skutečně líbíte, začne se k vám chovat chladně, nebo vysílá zmatené signály. Je skutečně těžké být si jistá tím, že s vámi muž flirtuje, protože někteří muži se chovají mile, jiní vás zase budou ignorovat a někteří se dokonce mohou chovat i trochu zle. Existuje ovšem několik jasných signálů, podle kterých poznáte, že s vámi muž skutečně flirtuje. Pokud chcete zjistit, co si o vás myslí, v tomto článku se dozvíte, jak na to.

  1. 1
    Všímejte si toho, jak se chová v přítomnosti ostatních žen. Pokud flirtuje pouze s vámi, pravděpodobně to znamená, že se mu na vás něco líbí. Pokud ale flirtuje i se všemi ostatními dívkami, může to znamenat, že má od přírody sklony k flirtování, nebo je jednoduše charismatický a okouzlující. Až s ním příště budete trávit čas, všímejte si toho, jak se chová k ostatním ženám a jak s nimi mluví. Pokud se k nim chová tak jako k vám, nemůžete si být jistá tím, že s vámi flirtuje.
  2. 2
    Zjistěte, zda je flirtování součástí jeho práce. Pokud tento muž pracuje jako barman nebo číšník, součástí jeho práce je flirtování se zákaznicemi. Neměla byste klást příliš velký důraz na to, jak se chová, když je zrovna v práci a měla byste se zaměřit spíše na to, jak se k vám chová v době, kdy má volno. Díky tomu mnohem lépe poznáte, zda se mu skutečně líbíte. Na druhou stranu pokud pracuje v profesionálnějším prostředí, je možné, že s vámi nebude flirtovat i když se mu líbíte, protože se nebude chtít dostat do problémů na pracovišti a stavit sebe i vás do nepříjemné situace.
  3. 3
    Všímejte si toho, zda se vás dotýká. Pokud se mu líbíte, bude si co nejčastěji hledat důvody, aby se vás mohl dotýkat, protože se k vám bude chtít dostat blíž. Je možné, že se vás bude chtít dotýkat například když vám bude podávat tužku, nebo si k vám bude sedat blízko, aby se vás mohl dotýkat kolenem. Pokud máte pocit, že si stále hledá důvody, aby se vás mohl dotýkat, pravděpodobně s vámi skutečně flirtuje.
  4. 4
    Všímejte si toho, zda se směje vašim vtipům. Je možné, že jste přirozeně vtipná, ale pokud si muž myslí, že jste vtipnější, než ve skutečnosti jste, flirtuje s vámi. Pokud se mu líbíte, bude se smát všemu, co řeknete, i když to podle vás nebude zrovna vtipné. Pokud se nahlas směje vašim vtipům, nebo se nervózně usmívá, když mluvíte o tom, co jste měla k obědu, dělá to pravděpodobně proto, že s vámi chce flirtovat. Pravděpodobně se usmívá jen proto, že je rád, že s vámi může trávit čas.
  5. 5
    Všímejte si toho, zda si od vás půjčuje věci. Pokud se muži líbíte, bude se snažit s vámi trávit co nejvíce času. Pokud si od vás půjčuje knihy, filmy, nebo poznámky do školy, pravděpodobně to dělá proto, abyste se mohli vídat co nejčastěji a měli důvody spolu trávit čas. Také chce mít u sebe vaše věci, aby na vás mohl myslet ještě častěji. Může to mít něco společného také s tím, že předstírá, že máte společné zájmy, aby se vám více zalíbil.
  6. 6
    Všímejte si toho, zda se k vám chová jako gentleman. Přestože jsou někteří muži od přírody galantní, pokud se muži líbíte, bude vám chtít otvírat dveře, bude vás usazovat do židle a oblékat do kabátu. Když spolu půjdete po chodníku, půjde na straně silnice, aby vás „ochránil“ před auty. Všímejte si, zda se takto chová i v přítomnosti ostatních dívek – pokud se chová jako gentleman pouze s vámi, budete mít jistotu, že s vámi flirtuje.
  7. 7
    Všímejte si toho, zda vás škádlí. Škádlení patří mezi nejčastější projevy flirtování. Pokud si z vás dělá legraci například kvůli tomu, co máte na sobě, jak chodíte, jak se smějete, nebo z jiných důvodů, ale ve skutečnosti se mu na vás tyto věci nejvíce líbí, rozhodně s vámi flirtuje. Pokud máte pocit, že vás neustále škádlí a poukazuje na vaše slabé stránky, jde ve skutečnosti pouze o flirtování a o důkaz toho, že si na vás všímá všech maličkostí.
  8. 8
    Všímejte si toho, zda lže o tom, že máte společné zájmy. Je skvělé, když máte se svým partnerem stejný hudební vkus, máte rádi stejné knihy, filmy a jídlo, ale s největší pravděpodobností se vaše preference budou trochu lišit. Pokud se zdá, že ho zajímají stejné věci jako vás, může to být proto, že se s vámi snaží flirtovat a chce mezi vámi vytvořit pevnější vazbu, aby se vám více líbil. Nemějte mu to za zlé – tyto neškodné lži slouží jen k tomu, aby si získal vaše srdce.
  9. 9
    Všímejte si toho, zda vám dává malé dárky. Může vám například donést nové pero, protože si všimne, že vám ve škole stále chybí něco na psaní, nebo vám přinese balzám na rty, protože máte stále popraskané rty. Není to sice to samé, jako velký pugét květin, ale jde o způsob, jak vám dát najevo, že vám věnuje pozornost a ví, co potřebujete. Chová se promyšleně a nechce vás vyděsit velkými dary, protože si ještě není jistý tím, zda se vám také líbí.
  10. 10
    Všímejte si toho, zda si dělá legraci z jiných mužů, se kterými trávíte čas. Jde o klasický způsob flirtování a projevu zájmu. Pokud si tento muž dělá legraci ze všech ostatních mužů, se kterými se vídáte, nebo je pomlouvá, znamená to, že na ně žárlí a nechce, abyste jim věnovala více pozornosti než jemu. Pokud říká věci jako „Co na tom klukovi vůbec vidíš?“ je nad slunce jasné, že se s vámi snaží flirtovat.
  11. 11
    Všímejte si toho, zda vtipkuje o tom, že chodíte s jinými muži. Pokud mluví o jiných mužích jako o vašich partnerech, nebo si z vás dělá legraci kvůli tomu, že jste byla s někým na rande, snaží se s vámi flirtovat. Hraje si s myšlenkou, že chodíte s někým jiným, nebo že si aktivně hledáte jiného partnera, protože ve skutečnosti s vámi chce chodit on. Jde o jemný (respektive ne tak jemný) způsob, jak vám naznačit, že by s vámi chtěl na rande chodit on.
  12. 12
    Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti červená. Pokud se muž červená, když spolu mluvíte, rozhodně to znamená, že se mu líbíte a flirtuje s vámi. Všímejte si jeho obličeje, když s vámi bude příště mluvit. Pokud zničehonic zčervená, nebo zčervená po tom, co vám sdělí nějakou mírně osobní informaci, v každém případě to znamená, že se mu líbíte a flirtuje s vámi.
  13. 13
    Všímejte si toho, zda si hledá příležitosti vám lichotit. Možná vám nebude říkat „Jsi nejkrásnější na světě,“ ale může vám lichotit jinými způsoby, které vám prozradí, že s vámi flirtuje. Pokud vám chválí vaše oči, barvu vlasů, úsměv, nebo vaše vlastnosti, rozhodně s vámi flirtuje. Může vás při tom dokonce i lehce škádlit, například „To je ten nejzářivější svetr, jaký jsem kdy viděl,“ ale stále to znamená, že s vámi flirtuje. Většina mužů se necítí dobře, když mají jen tak lichotit dívce, která se jim líbí, takže se to často snaží zakrýt dvojznačností nebo škádlením.
  14. 14
    Všímejte si toho, zda se vám dívá do očí. Pokud s vámi muž flirtuje, bude se vám při rozhovoru dívat do očí. Pokud se mu líbíte, nebude schopen se dívat nikam jinam, nebude si kontrolovat telefon, ani se rozhlížet po místnosti a hledat své přátele. Možná se vám do očí zadívá i trochu déle, než byste čekala a potom znervózní a přeruší oční kontakt a možná se i trochu usměje. Pomocí očního kontaktu s vámi může flirtovat i přes celou místnost. Když ho přistihnete, jak se na vás dívá, můžete si být téměř jistá, že se mu líbíte.
  15. 15
    Všímejte si toho, zda natáčí tělo směrem k vám. Řeč těla je velmi důležitá. Pokud se muž natáčí tělem, rameny, pažemi a chodidly směrem k vám, místo aby se od vás odvracel, znamená to, že je otevřený a líbíte se mu. Všímejte si toho, zda má paže volně podél těla, místo aby je měl překřížené před hrudníkem, a zda se k vám skutečně natáčí. Dělá to proto, že se mu líbíte a chce u vás být ještě blíže – možná se k vám čas od času dokonce nakloní.
  16. 16
    Všímejte si toho, zda si ve vaší přítomnosti hraje s vlasy. To je další známkou toho, že s vámi skutečně flirtuje. Pokud se mu líbíte, bude myslet na to, zda vypadá dost dobře a co si o něm myslíte a bude si neustále upravovat vlasy. Všímejte si toho, jak často si sahá na hlavu, nebo jak často si upravuje vlasy vzadu na krku, když spolu mluvíte. Je možné, že si bude hrát s vlasy také proto, že se s vámi cítí nervózně, což je další známkou toho, že se mu líbíte a flirtuje s vámi.
  17. 17
    Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti upravuje. Pokud se nějakému muži líbíte, bude před vámi chtít vypadat co nejlépe, takže si bude uhlazovat oblečení, bude si vybírat žmolky ze svetru a obecně bude vidět, že se snaží vypadat dobře. Bude chtít, abyste ho viděla vždy v tom nejlepším světle, takže udělá vše pro to, aby vypadal přitažlivě. Až spolu příště budete trávit čas, všímejte si toho, jak moc pečuje o svůj vzhled – jde o velmi častý jev při flirtování.
  18. 18
    Všímejte si toho, zda s vámi mluví s otevřenou tváří. Pokud se mu líbíte, bude mít mírně zvednuté obočí, rozšířené nosní dírky a mírně otevřené rty. Jde o biologické znaky, které znamenají, že je stále na pozoru a flirtuje s vámi, protože se mu líbíte. Zjistíte to velmi snadno – stačí se mu podívat na obličej. Nezírejte mu ovšem na obočí nebo na nosní dírky, abyste ho zbytečně nevystresovala.
  19. 19
    Všímejte si toho, zda mluví hlubším hlasem. Pokud se mu líbíte, bude s vámi mluvit trochu hlubším hlasem. Až si spolu budete povídat, všímejte si toho, zda s vámi mluví o něco hlubším hlasem, než se svými přáteli, učiteli, nebo s jinými dívkami. Může to znamenat, že se mu skutečně líbíte a chce s vámi flirtovat.
  20. 20
    Všímejte si toho, zda se vám svěřuje. Pokud se vám muž svěřuje s osobními informacemi, v každém případě s vámi flirtuje. Pokud vám říká věci o své rodině, o svých domácích zvířatech, přátelích, nebo o svém vztahu s rodiči, je více než jasné, že s vámi flirtuje. Chce s vámi jednat otevřeně a ukázat vám, že je zajímavý a má hlubší myšlenky a pocity, než se zdá. Pokud vám říká věci, které neříká jen tak někomu a víte, že s ním sdílíte skutečně osobní záležitosti, můžete si být jistá, že s vámi flirtuje.
    Reklama

O tomto wikiHow

Connell Barrett
Spoluautorem článku je :
Kouč pro seznamování
Tento článek spoluautorem článku je Connell Barrett. Connell Barrett je odborníkem v oblasti vztahů a zakladatelem a výkonným koučem v Dating Transformation, jeho vlastní konzultační agentury založené v roce 2017 se sídlem v New Yorku. Connell radí klientům na základě svého Seznamovacího systému o 3 pravidlech: autentičnost, srozumitelnost a expresivita. Je také koučem pro senznamování pro seznamovací aplikaci The League. Jeho práce byla uvedena v Cosmopolitan, The Oprah Magazine a Today. Tento článek byl zobrazen 45 116 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 45 116 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama