Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Někdy není snadné poznat, zda se nějaké dívce líbíte. Některé dívky jsou stydlivé a nedávají najevo své city. Jiné dívky jsou zase společenské a rády se baví s lidmi, ale vysílají nejasné signály. Naštěstí existuje několik věcí, podle kterých poznáte, zda se dívce skutečně líbíte. V tomto článku se dozvíte, jak to zjistit.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Všímejte si jejího vzhledu

 1. 1
  Vnímejte její řeč těla. Řeč těla vám toho o dívce může spoustu prozradit. To, co říká, vám možná nepomůže zjistit, zda se jí líbíte, ale její řeč těla to vždy prozradí. Pokud se dívce líbíte, bude se otáčet směrem k vám, bude se k vám při rozhovoru naklánět atd. Zde jsou další známky toho, že se dívce líbíte:
  • Pokud se dívka dívá do země a hraje si s vlasy, znamená to, že je nervózní a stydí se s vámi mluvit, protože se jí líbíte.
  • Pokud dívka přešlapuje a hraje si s rukama nebo se šperky, také to znamená, že se jí líbíte.
  • Pokud se vám dívka nevydrží dívat do očí, nebo pokud velmi rychle uhne pohledem, může to znamenat, že se stydí, protože se jí líbíte.
  • Všímejte si toho, jak se dívka usmívá. Pokud se na vás stále usmívá, i když nic neříkáte, pravděpodobně se jí líbíte.
 2. 2
  Všímejte si, jak vypadá, když se vidíte. Pokud si všimnete toho, že si dívka dává záležet na svém vzhledu, když ví, že se potkáte, pravděpodobně to znamená, že na vás chce udělat dobrý dojem, protože se jí líbíte. Pokud dívka ví, že vás o víkendu uvidí a vezme si nové šaty, je dost možné, že to udělala kvůli vám.
  • Všímejte si také toho, zda dívka používá více parfému a líčení. Pokud do školy parfém nepoužívá, ale vezme si ho, když spolu jdete někam ven, pravděpodobně je to proto, že se jí líbíte.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti dívka červená. Pokud se dívka červená, je to jasný signál, že se jí líbíte. Když ji přistihnete, jak se červená, když se na ni podíváte, nebo když s ní mluvíte, je téměř jisté, že se jí líbíte. Chvíli dívku sledujte a zjistěte, zda je přirozeně nesmělá, nebo zda se červená jen před vámi. Pokud se červená jen ve vaší přítomnosti, je to proto, že se jí líbíte.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Všímejte si toho, co dělá

 1. 1
  Sledujte, zda se na vás dívka dívá. Pokud se zničehonic rozhlédnete kolem sebe a všimnete si, že se na vás dívka dívá, pravděpodobně se jí líbíte. Když se náhle podívá pryč, nebo se začervená, budete mít téměř jistotu, že se jí líbíte. Můžete si všímat také toho, zda se na vás dívka často dívá, když jste někde ve skupině lidí, nebo když jste na večírku, kde je spousta dalších lidí.
  • Pokud je dívka nesmělá a často jen tak kouká do prázdna a sní, nemusí to znamenat, že se na vás dívá proto, že se jí líbíte.
 2. 2
  Všímejte si, zda se dívka ve vaší přítomnosti často směje. Pokud s ní mluvíte a ona se bezdůvodně směje, nebo se směje i tomu, co není vtipné, může to znamenat, že se jí líbíte. Smích je přirozeným způsobem, jak se zbavit nervozity, takže pokud se dívka často směje, pravděpodobně to znamená, že je ve vaší přítomnosti nervózní.
  • Všímejte si, zda se takto směje se všemi lidmi, nebo jen s vámi.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda se s kamarádkami vždy směje, když kolem nich projdete. Když na školní chodbě půjdete kolem této dívky a jejích kamarádek, všímejte si toho, zda se začnou smát. Pokud se jí kamarádky smějí a ona se je snaží uklidnit, nebo se vám odmítá podívat do očí, pravděpodobně se jí líbíte.
  • Pokud se líbíte dívce ze školy, je téměř jisté, že to její kamarádky vědí. Všímejte si toho, jak se ve vaší přítomnosti chovají.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se vás dívka dotýká. Pravděpodobně se vás nebude dotýkat nijak romanticky, ale je možné, že vám například sáhne na ruku, když vám bude chtít něco říct. Jde o jemné flirtování a dívka se tak snaží dostat se k vám blíže. Všímejte si toho, zda se dotýká pouze vás, nebo i jiných kluků. Pokud věnuje pozornost jen vám, znamená to, že se jí líbíte.
  • Pokud se dívka dotýká všech kluků, pravděpodobně to znamená, že jí nevadí tělesné doteky a nelze z toho vyvozovat, že se jí líbíte.
 5. 5
  Všimněte si toho, zda vám dívka dává malé dárky a prokazuje vám laskavosti. Pokud vám nosí dárky a stále vymýšlí něco, co by vám mohla dát, pravděpodobně se jí líbíte. Když například přinese do školy čokoládu nebo bonbony a nabídne vám, snaží se na vás udělat dojem a dát vám najevo, že se jí líbíte.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Všímejte si toho, co říká

 1. 1
  Všímejte si, zda se s vámi snaží bavit o vašich společných zájmech. Pokud dívka ví, že máte rád nějaký sportovní tým a zničehonic si s vámi o něm chce povídat, může to znamenat, že se o něj začala zajímat jen kvůli vám. Pokud ví, že sledujete nějaký seriál a najednou se dokonale vyzná ve všech postavách, pravděpodobně se na vás snaží udělat dojem a ukázat vám, že máte něco společného.
  • Pokud dívka nikdy neprojevila zájem o vaše koníčky, ale najednou se vyzná ve všem, co vás zajímá, pravděpodobně se jí líbíte.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda se dívka snaží hledat příležitosti k rozhovoru. Pokud se vás ptá na věci, na které jí může snadno odpovědět někdo jiný, například jestli byl test z matematiky těžký, je jasné, že si hledá výmluvy, aby s vámi mohla mluvit. Pokud se vás například ptá na nějakého učitele, snaží se s vámi jen trávit více času.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda vás dívka škádlí. Pokud vás dívka škádlí, je téměř jisté, že se jí líbíte. Pokud si z vás dělá legraci, dobírá si vás atd., znamená to, že se s vámi cítí dobře a líbíte se jí. Někdy to může působit trochu zle, ale ve skutečnosti to znamená, že se jí moc líbíte.
  • Pamatujte si toto: pokud vám dívka věnuje pozornost, líbíte se jí. Škádlení je pouze jeden ze způsobů projevu pozornosti!
 4. 4
  Všímejte si toho, zda s vámi dívka flirtuje. Na střední škole je těžké rozlišit mezi flirtováním a škádlením, ale přesto lze poznat, zda s vámi dívka flirtuje. Pokud na vás mrká, rozhodně se vám snaží dát najevo, že se jí líbíte. Pokud si například dělá legraci z vašeho nového účesu, také jde o flirtování.
  • Pokud se dívka chová nesměle, hravě, nebo trochu hloupě, snaží se s vámi flirtovat.
  • Pokud si z vás dělá legraci proto, že se vám líbí jiná dívka, jde také o flirtování.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda se vás dívka ptá, kdo se vám líbí. Pokud dívka má zničehonic zájem zjistit, kdo se vám líbí, pravděpodobně se jí líbíte (nebo se vám snaží dohodit některou ze svých kamarádek). Pokud se často ptá na to, kdo se vám líbí, snaží se s vámi mluvit o vašem milostném životě, aby se k vám dostala blíž.
  • Pokud si dělá legraci z vašich bývalých přítelkyní, nebo z dívek, se kterými trávíte čas, pravděpodobně žárlí, protože se jí líbíte.
 6. 6
  Všímejte si toho, co vám dívka píše na Facebooku a v SMS zprávách. Na střední škole je běžné flirtovat pomocí Facebooku a telefonu. Nezapomínejte na to, že pokud vám dívka věnuje pozornost, pravděpodobně se jí líbíte. Pokud vám často píše a dává vám na Facebook na zeď různé věci, je téměř jisté, že o vás má zájem.
  • Pokud sdílí písničky a věci, které se vám líbí, můžete si být jistí, že se jí líbíte.
  • Pokud se vás ptá, co budete dělat o víkendu, pravděpodobně to znamená, že by s vámi chtěla trávit čas.
  • Sledujte, jak se chová na Facebooku. Píše si s jinými kluky, nebo věnuje veškerou pozornost jen vám?
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Zjistěte, zda se jí líbíte

 1. 1
  Zeptejte se jejích kamarádek. Zeptat se kamarádek dívky, zda se jí líbíte, sice není snadné, ale je to jednodušší, než zeptat se přímo dívky. Pokud se stydíte, ale chcete vědět, zda k vám něco cítí, zkuste se zeptat některé z jejích kamarádek. Pravděpodobně vám to neřekne, ale jistě vám dá najevo, jak na tom jste. Uvědomte si ale, že když se zeptáte kamarádky, dívka se okamžitě dozví, že se vám líbí.
  • Její kamarádky vám ale dají jasně najevo, zda máte nějakou šanci, takže pokud se jí nelíbíte, budete vědět, na čem jste.
 2. 2
  Zeptejte se jí sami. Pokud máte odvahu a dívka se vám opravdu líbí, najděte si chvíli, kdy budete o samotě a zeptejte se jí, jestli k vám něco cítí. Můžete jí říct, že se vám líbí a počkat, co na to odpoví. Snažte se na ni moc netlačit – jen řekněte, že máte pocit, že se jí líbíte a že byste chtěli vědět, jestli je to pravda.
  • Můžete jí klidně trochu zalichotit, aby nebyla příliš nervózní.
 3. 3
  Zareagujte vhodným způsobem. Pokud dívka přizná, že se jí líbíte, neměli byste začít skákat radostí. Dejte jí najevo, že jste rádi, že k sobě oba něco cítíte a pozvěte ji na rande. Pokud řekne, že se jí nelíbíte, nechovejte se hloupě. Řekněte, že je to v pořádku a odejděte. Dáte jí tím najevo, že máte sami sebe rádi a možná tím dosáhnete toho, že se jí začnete více líbit.
  • Ať se stane cokoli, nezapomínejte na to, že jste stále ještě na střední škole. Vztahy mezi mladými lidmi jsou zábavné, ale většinou netrvají moc dlouho a neměli byste je brát příliš vážně. Dobře se bavte a když to s touto dívkou nevyjde, jistě brzy potkáte nějakou jinou.
  Reklama

Tipy

 • Nebuďte na dívku zlí a nechovejte se příliš odtažitě.
 • Když budete s dívkou mluvit, nedívejte se do země. Dívejte se jí do očí, abyste jí dali najevo, že máte sebevědomí. Když se budete dívat do země, budete působit nesměle a nejistě.
 • Pokud zachytíte pohled dívky, která se vám líbí, usmějte se na ni. Možná se i trochu začervenáte, ale to vůbec nevadí.
 • Nebavte se s dívkou, pokud o to nemáte zájem. Mohli byste se kvůli tomu dostat do nepříjemných situací.
 • Pokud vidíte, že se dívce líbí jiný kluk, nesnažte se ho před ní znemožnit. Když to uděláte, dívka vás nebude mít ráda.
 • Usmívejte se – když se na dívku hezky usmějete, dáte jí najevo, že se vám líbí.
 • Dívky chtějí, aby kluci udělali první krok, tomu můžete důvěřovat. Jen málo dívek pozve kluka na rande.
 • Nechovejte se sebestředně a egoisticky, dívky to nemají rády.
 • Nebojte se dívku pozvat na rande. Hezky se oblečte, umyjte se a použijte deodorant a parfém a buďte sebejistí.
 • Nezvěte dívku na rande přes email nebo SMS zprávu, myslela by si, že se bojíte ji pozvat osobně.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama