Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jde o dilema staré jako lidstvo samo – muž se skamarádí s dívkou a zničehonic se objeví jemný, ale vytrvalý pocit, že jeden z nich (nebo oba) od toho druhého chce něco více. Chcete vědět, zda se vašemu kamarádovi líbíte? Když si budete všímat jeho projevů náklonnosti, budete monitorovat změny ve vašem vztahu a zeptáte se ostatních lidí, můžete díky tomu zjistit, zda k vám váš kamarád něco cítí, nebo ne. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Část 1
Část 1 ze 3:

Všímejte si projevů náklonnosti

 1. 1
  Všímejte si nesmělosti. V romantických filmech jsou muži často vyobrazováni jako vášniví a překypující sebevědomím. Ve skutečném životě jsou ale muži často nesmělí, nervózní a pochybují o sobě – stejně jako všichni ostatní! Pokud máte pocit, že se vašemu kamarádovi líbíte, všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti chová nesměle a nervózně. Je váš kamarád vždy trochu nervózní? Nebo se na vás neustále usmívá a směje, i když se neděje nic zábavného? Tyto věci znamenají, že vašemu kamarádovi záleží na tom co si o něm myslíte!
  • Všímejte si i následujících věcí:
   • Červenání
   • Mírně rozpačité rozhovory
   • Váhavost při loučení
 2. 2
  Všímejte si podezřelého očního kontaktu. Lidé, kterým se líbí někdo jiný, mají problém přestat se na toho druhého dívat. Dívá se vám váš kamarád do očí více, než ostatní lidé při běžném rozhovoru? Usmívá se na vás, když vidí, že se na něho podíváte? Oči jsou okny do duše – i když se kamarád stydí vám svoji náklonnost projevit, jeho oči vám toho mohou spoustu prozradit.
  • Lidé, kteří nemohou spustit oči z lidi, kteří se jim líbí, si to většinou uvědomují, až když je pozdě. Pokud kamaráda přistihnete, jak se na vás dívá a on se začne dívat jinam a tváří se nervózně, pravděpodobně jste ho přistihla, jak na vás toužebně zírá.
 3. 3
  Všímejte si obdivné řeči těla. Pokud po vás kamarád tajně touží, projeví se to na jeho myšlení a chování a velmi jemně také na jeho řeči těla. Zdá se vám, že vám kamarád při rozhovoru věnuje veškerou svoji pozornost, ať už to situace vyžaduje, nebo ne? Jinými slovy – otáčí se k vám při rozhovoru vždy čelem? Zdá se vám, že když vejdete do místnosti, váš kamarád se „narovná“? Zatahuje ramena, nebo se při rozhovoru opírá o zeď? Taková řeč těla může značit tajné city.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se vás kamarád nenápadně dotýká. Tento trik patří mezi ty nejstarší na světě! Mnoho mužů se snaží dotýkat se dívky, aby si získali její pozornost. Pokud se kamarádovi líbíte, bude vás chtít objímat, vždy vám podá to, co budete chtít a „náhodně“ do vás bude narážet při chůzi. Pokud jste si všimla, že se vás váš kamarád snaží často dotýkat, můžete si být téměř jistá tím, že k vám něco cítí.
  • Někdy se zamilovaní muži dokonce pokouší vyvolávat situace, při kterých by se museli dívky dotknout. Pokud se váš kamarád například ve vaší přítomnosti chová velmi neohrabaně a často mu padají věci z ruky, všímejte si toho, co se děje, když mu věci podáte – snaží se dotknout se vás na ruce?
 5. 5
  Všímejte si toho, zda se snaží s vámi trávit co nejvíce času, nebo zda se vám naopak vyhýbá. Pokud se svému kamarádovi tajně líbíte, bude s vámi chtít trávit co nejvíce času. Většinou se muži, kteří jsou zamilovaní do své kamarádky, snaží stát vedle ní, sedět vedle ní u jídla atd. Někdy jsou ale muži velmi stydliví a v těchto případech se mohou kamarádce, do které jsou zamilovaní vyhýbat, protože trpí silnou nervozitou. Nenápadně si všímejte toho, jak se váš kamarád chová – pokud se snaží s vámi trávit spoustu času i když jste někde ve velké skupině lidí, pravděpodobně to znamená, že se mu líbíte.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Analyzujte váš vztah

 1. 1
  Všímejte si toho, zda je pro vašeho kamaráda důležité se s vámi vídat. Pokud se kamarádovi líbíte, bude s vámi velmi rád trávit čas. Bude s vámi tak často, jak to jen bude možné a někdy dokonce zruší jiné plány, aby mohl být s vámi. Pokud vám váš kamarád často volá a píše a ptá se vás, jestli na něho máte čas, je velmi pravděpodobné, že je do vás zamilovaný.
 2. 2
  Všímejte si toho, o čem spolu mluvíte. Muži, kteří jsou zamilovaní do svých kamarádek, jim to při rozhovoru dávají často velmi jemně najevo. Dělají to několika způsoby. Někteří z nich stočí hovor k osobním tématům a opatrně se své kamarádky ptají, jestli někoho má, nebo někoho hledá. Jiní zase mluví obecně o randění a dělají si například legraci z různých párů. Všímejte si toho, o čem se se svým kamarádem často bavíte – pokud si povídáte o lásce nebo o randění, i když vám nedává nijak najevo, že chce chodit s vámi, může to znamenat, že se snaží vám dát svůj zájem najevo.
  • Toto pravidlo má samozřejmě jednou výjimku. Pokud vás váš kamarád zatahuje do svého milostného života tím, že chce, abyste mu radila ve vztazích s jinými dívkami, je to jasná známka toho, že vás bere pouze jako kamarádku.
 3. 3
  Všímejte si flirtování. Někteří muži jsou stydlivější, než ostatní. Sebejistí muži ale rádi se ženami otevřeně flirtují. Pokud vás váš kamarád často škádlí, dělá si z vás legraci, nebo se vás často dotýká, znamená to, že vás rozhodně nebere jen jako kamarádku.
  • Uvědomte si, že záměry vašeho kamaráda mohou být nejasné. Mnoho mužů flirtuje se ženami a pokud na ně ženy ihned nezareagují pozitivně, udělají ze svého flirtování vtip. Jiní muži zase berou flirtování jako pouhou zábavu. Opakované a vytrvalé flirtování je ovšem téměř vždy jasným projevem zájmu.
 4. 4
  Naučte se rozpoznat „falešné rande.“ Muži, kteří chtějí chodit se svými kamarádkami často vytvářejí atmosféru romantického rande. Dávejte si a to pozor – pokud vás kamarád pozve na přátelskou večeři, zdá se vám to trochu „formálnější“? Pokud váš kamarád například většinou mluví neslušně a je hlučný a najednou se chová tiše a rezervovaně, pravděpodobně se mu líbíte. Chová se váš kamarád zničehonic velmi slušně? Pokud ano, je možné, že vás bere na „falešné rande“ a snaží se tím zajistit, abyste s ním v budoucnu šla na skutečné rande.
  • Všímejte si také toho, kam vás bere a jak se obléká. Pokud vás váš kamarád bere do luxusních restaurací, do kterých jste dříve nechodili a dává si evidentně záležet na svém vzhledu, můžete si být jistá tím, že jste na falešném rande.
 5. 5
  Všímejte si toho, jak se chová k jiným dívkám. Tento krok patří mezi nejdůležitější věci, na které byste se měla zaměřit, ale přesto ho mnoho žen přehlíží. Pokud máte pocit, že se k vám váš kamarád chová velmi láskyplně, nedělejte žádné ukvapené závěry a všímejte si toho, jak se chová k ostatním dívkám. Pokud se k nim chová stejně jako k vám, je možné, že jde pouze o extroverta, který přirozeně flirtuje se všemi ženami, ne o tajného ctitele.
  • Když bude váš kamarád mluvit o jiných dívkách, pozorně poslouchejte. Jak jsme již uvedli, pokud vás kamarád otevřeně žádá o radu ve vztahu s jinou dívkou, pravděpodobně vás bere pouze jako kamarádku. Pokud je ale s ostatními dívkami nespokojený, nebo si stěžuje na to, že nemůže najít tu pravou, možná se vám tím snaží naznačit, že o vás má zájem.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Zeptejte se ostatních

 1. 1
  Zeptejte se kamarádů. Nemusíte se spoléhat na své vlastní odhady – pokud se chcete co nejdříve dozvědět pravdu, nejjednodušší je zeptat se některého z blízkých přátel vašeho kamaráda. Většina mužů se s přáteli baví o tom, kdo se jim líbí. Pokud se vašemu kamarádovi líbíte, je velmi pravděpodobné, že to minimálně jeden z jeho přátel ví.
  • Pokud to bude možné, najděte si nějakého vašeho společného kamaráda – někoho, kdo se dobře zná s vámi i s kamarádem, kterému se pravděpodobně líbíte. Tento člověk vám může poradit, ale protože k vám oběma bude loajální, nevyzradí vaše tajemství.
   • Na druhou stranu byste se neměla ptát někoho, koho dobře neznáte, ale kdo je dobrý přítel vašeho kamaráda. Když to uděláte, tento kamarád vašemu kamarádovi pravděpodobně hned řekne, že jste se ho na to ptala. Může vám to být sice ku prospěchu, pokud chcete, aby váš kamarád věděl, že o něho máte zájem, ale pokud se tomu chcete vyhnout, tato taktika se vám nemusí vyplatit.
 2. 2
  Zeptejte se přímo svého kamaráda! Pokud se nebojíte, nejjednodušší a nespolehlivější metodou je zeptat se přímo svého kamaráda, zda se mu líbíte. Nebude to jednoduché, ale tato chvíle nervozity většinou stojí za to, že budete moci projevit své pocity a zjistíte, na čem jste a zda se svému kamarádovi líbíte. Zeptejte se kamaráda na nějakém klidném a tichém místě, protože většina mužů o těchto věcech nerada mluví před ostatními lidmi.
  • Někteří muži se bohužel stydí mluvit o svých citech i před dívkou, která se jim líbí. Pokud se svého kamaráda zeptáte, zda se mu líbíte a on řekne ne, ale nadále s vámi bude flirtovat a bude vám projevovat náklonnost, je možné, že se stydí své pocity vyjádřit komukoli. V takovém případě nemůžete dělat nic. Žijte si svůj život a váš kamarád nakonec buď sebere odvahu a vyzná vám své city, nebo ne.
 3. 3
  Pokud se ukáže, že se jeden druhému líbíte pozvěte kamaráda na rande! Pokud se od kamaráda, nebo od některého z jeho přátel dozvíte, že se mu líbíte, na nic nečekejte a pozvěte ho na rande! Pravděpodobně se to vyvine samo, jakmile zjistíte, že se jeden druhému líbíte. Užijte si vaše první rande – protože jste již přátelé, budete moci přeskočit nezávazné tlachání a užívat si svůj společně strávený čas jako nový pár!
  • V naší společnosti existuje nepsané pravidlo, že by na rande měl zvát vždy muž ženu. Pokud se svému kamarádovi líbíte, ale je tak nesmělý, že se vás stydí pozvat na rande, nebojte se tento nesmyslný stereotyp ignorovat. Není důvod, proč byste měla čekat na své štěstí kvůli dávno zapomenuté tradici.
  Reklama

Tipy

 • Hodně štěstí! Pokud se s vámi váš kamarád chce pouze kamarádit, neměla byste na něho tlačit.
 • Pokud vám například spadne tužka a váš kamarád vám ji zvede a podá vám ji, snaží se vás u toho dotknout? (konkrétní příklad)
Reklama

Varování

 • Je možné, že se k vám kamarád pouze chová přátelsky. Neměla byste si jeho chování vykládat špatně. Pokud jeho náznakům nerozumíte, konfrontujte ho dříve, než o vaše přátelství přijdete.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

JT Tran
Spoluautorem článku je :
Kouč pro vztahy
Tento článek spoluautorem článku je JT Tran. JT Tran je seznamovací trenér a seznamovací poradce pro seznamky pro LA Weekly and Baller Magazine. JT také provozuje ABC Attraction, seznamovací boot camp, kde se specializuje na koučování asijských mužů a žen o tom, jak procházet kulturními a sociálními citlivostmi spojenými s asijskou kulturou seznamování. S více než deseti lety zkušeností s koučováním vztahů, JT prezentuje poradenství v oblasti datování a vztahů, protože se týká kulturních otázek na Harvardské univerzitě, Yale University a Wharton School of Business na University of Pennslyvania. Jeho práce byla uvedena v týdeníku AsianWeek, New York, NU Asian Magazine, Huffington Post, Channel News Asia a Voice of America News TV. Tento článek byl zobrazen 6 733 krát
Stránka byla zobrazena 6 733 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama