Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Potkali jste někoho, kdo se vám líbí, ale nejste si jistí, zda se vám líbí natolik, abyste ho pozvali na rande? V tomto článku se dozvíte, jak zjistit, zda se vám někdo skutečně líbí dost na to, abyste si s ním chtěli vyjít.

Postup

 1. 1
  Lépe se poznejte. Člověka nemusíte poznávat jen tím, že s ním budete randit. Čím lépe se budete znát, tím lépe budete vědět, zda ho vnímáte pouze jako kamaráda, nebo zda se vám líbí. Podnikejte spolu různé zajímavé akce a snažte se lépe se poznat.
  • Jak se potenciální partner chová, když je vše v pořádku? Vychloubá se, dělá si legraci z ostatních, nebo dokáže ocenit přínos ostatních lidí?
  • Jak se chová, když něco není v pořádku? Křičí a vzteká se, nebo je schopen situaci konstruktivně řešit?
 2. 2
  Zamyslete se nad tím, co se vám na tomto člověku líbí. Čím se liší od ostatních? Na světě je spousta atraktivních a chytrých lidí. Pokud se vám na něm ovšem líbí něco více, než jen inteligence a vzhled, pravděpodobně je pro vás něčím jedinečný a skutečně se vám líbí.
  • Ti nejpřitažlivější lidé mohou být uvnitř skutečně oškliví, zatímco i vzhledově nepřitažliví lidé mohou mít osobnost, která se k vám skvěle hodí.
 3. 3
  Zamyslete se nad tím, jak často na tohoto člověka myslíte. Pokud si na něho vzpomenete i několikrát denně a rozbuší se vám při tom srdce, je téměř jisté, že se vám skutečně líbí.
 4. 4
  Zamyslete se nad tím, jak často se smějete jeho vtipům. Když se vám někdo líbí, pravděpodobně se budete smát všemu, co bude říkat, i když to nebude příliš vtipné. Je to automatický pokus o vytvoření silnějšího pouta.
 5. 5
  Zamyslete se nad tím, jak často o tomto člověku mluvíte. Pokud se s ostatními lidmi bavíte o tomto člověku a nemůžete na něj přestat myslet, znamená to, že je pro vás důležitý a že se vám líbí.
 6. 6
  Zamyslete se nad tím, jak často s ním chcete trávit čas. Pokud si plánujete, že na sebe náhodou narazíte a snažíte se s tímto člověkem trávit co nejvíce času, je to pravděpodobně proto, že se vám skutečně líbí.
 7. 7
  Podlamují se vám kolena, když tohoto člověka potkáte? Jistě znáte ten příjemný pocit v břiše, který lidé mají, když vidí někoho, kdo se jim líbí. Pokud tento pocit máte když danou osobu potkáte, měli byste ji pozvat na rande!
 8. 8
  Všímejte si toho, co cítíte, když se náhodou dotknete. Zamyslete se nad tím, jak se cítíte, když se náhodou dotknete. Pokud se o vás tento člověk otřel ramenem a vy na to i po několika hodinách stále myslíte, pravděpodobně se vám skutečně líbí.
 9. 9
  Snažte se na něho nemyslet. Věnujte se něčemu, co vás baví. Pokud i přesto budete stále myslet na tohoto člověka, je jisté, že se vám skutečně líbí.
 10. 10
  Pozvěte ho na rande. Pokud jste připraveni na vztah a nebojíte se tohoto člověka někam pozvat, udělejte to! Pokud si nejste jistí tím, zda se mu také líbíte, měli byste to přesto udělat. Buďte trpěliví a snažte se ho pochopit. Když k němu budete mít respekt, nebude vám vadit ho někam pozvat a dokážete se vyrovnat i s případným odmítnutím. Pokud vás skutečně odmítne, nic si z toho nedělejte a soustřeďte se na budoucnost!
  Reklama

Tipy

 • Nepleťte si flirtování s přátelským chováním. Mnoho mužů flirtuje s dívkami ve svém okolí, ale nedělají to proto, že by se jim líbily, ale spíše proto, že se chtějí chovat mile. Všímejte si toho, jak se tento člověk chová k ostatním lidem opačného pohlaví.
 • Když se s někým budete seznamovat, nedávejte mu najevo, že se vám líbí. Když nakonec zjistíte, že se vám ve skutečnosti nelíbí, mohli byste mu dávat falešné naděje a ublížit mu.
 • Nedávejte svoji náklonnost příliš najevo, mohli byste tím váš vztah zkazit.
 • Někdy jednoduše není možné si být jistý, že se vám někdo líbí.
 • Pokud máte téměř jistotu, že se vám tento člověk líbí, zkuste s ním flirtovat. Pozná díky tomu, že se vám líbí a budete na dobré cestě celou situaci vyřešit.
 • V pubertě se spousta mladých lidí „zamiluje.“ Tuto zamilovanost byste si ovšem neměli plést se skutečnou láskou – dávejte si pozor.
 • Buďte vždy sami sebou. Na nic si nehrajte a nesnažte se na někoho udělat dojem tím, že budete něco předstírat.
 • Je naprosto v pořádku, že se vám někdo líbí. Důležité ovšem je nebýt tímto člověkem posedlý. Věnujte se svým koníčkům a travte čas s přáteli.
 • Nevrhejte se nikomu k nohám. Pokud se mu také líbíte, bude s vámi flirtovat, ale neměli byste dělat nic drastického.
 • Snažte se komunikovat s tím, kdo se vám líbí. Pošlete mu například email a počkejte si, zda vám odpoví.

Reklama

Varování

 • Neříkejte lidem, kdo se vám líbí. Mohlo by vám to způsobit problémy a nakonec byste se oba styděli.
 • Když se vám někdo líbí, může se stát, že si budete jeho činy vykládat jinak a sami sebe přesvědčíte, že se líbíte i vy jemu. Dávejte si pozor, abyste si sami nezlomili srdce. Pokud si nejste jistí, přečtěte si na wikiHow články na toto téma.
 • Neukončujte přátelství s někým jen proto, že si uvědomíte, že se vám nelíbí. Pokud je vám spolu dobře a můžete být kamarádi, neměli byste to zahazovat.
 • Pokud se musíte soustředit na školu nebo na práci, nedovolte si neustále myslet na toho, kdo se vám líbí!
 • Varování pro muže! Neposílejte kamaráda, aby za vás dívku zval na rande. Pokud se dívce líbíte, mohla by odmítnout jen proto, že jste ji nepozval sám. Pokud se jí nelíbíte, budete se potom cítit špatně a izolovaně.
 • Pokud se vám někdo líbí, ale vy se nelíbíte jemu, nemusíte ukončovat vaše přátelství. K ničemu ho ovšem nenuťte.


Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Osoba, která se vám líbí
 • Sebevědomí – buďte sami sebou
 • Dobrý kamarád, kterému můžete říct cokoli. Je důležité mít někoho, s kým můžete mluvit o svých pocitech (ideálně osoba opačného pohlaví, která vám bude moci poradit).

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 779 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 9 779 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama