Stáhnout PDF Stáhnout PDF

I ty nejláskyplnější vztahy plné důvěry se mohou někdy stát otroky pochybností. Pokud máte strach, že vaše přítelkyně něco cítí k někomu jinému, je důležité ujistit se, že se nemýlíte, než začnete jednat. Všímejte si náznaků v jejím chování, sledujte to, co vám říká a způsob, jakým jedná, abyste zjistili, jak se skutečně cítí. Uvědomte si ovšem, že bez ohledu na to, zda jste si něčím jistí, nemůžete s ničím počítat, dokud nebudete mít jasné důkazy. V tomto článku se dozvíte, jak začít zjišťovat, zda se vaší dívce líbí někdo jiný.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Všímejte si jejího chování

 1. 1
  Všímejte si toho, zda se vyhýbá fyzické intimitě. Jedním z nejdůležitějších znaků toho, že je ve vašem vztahu něco špatně, je to, že se vaší partnerce přestane líbit vaše fyzická blízkost. Ať už jde o držení rukou, mazlení, nebo sex, fyzická intimita vyžaduje od obou partnerů spoustu důvěry. Pokud jeden z partnerů ví, že tuto důvěru zradil, pravděpodobně pro něj tyto věci začnou představovat problém, i když je dříve dělal naprosto samozřejmě. Pokud se vaše dívka zničehonic začne vyhýbat dotekům, můžete si být jistí, že se něco děje – i když to nemusí být zrovna nevěra.
  • Aby bylo jasno, měli byste si všímat zejména náhlého ochladnutí a nevysvětlitelné neochoty k fyzické intimitě, která byla dříve samozřejmostí. Pokud jste dříve měli sex a nyní ho už vůbec nemáte, znamená to, že se vyskytl nějaký problém. Pokud ovšem svoji dívku líbáte pouze na tváře, její neochota mít s vámi sex nemusí znamenat, že se jí začal líbit někdo jiný. Lidem někdy trvá delší dobu, než projdou určitými fázemi fyzické intimity – přílišný nátlak a pospíchání na sex patří mezi nejčastější stížnosti, které ženy mají ohledně fyzické stránky svého vztahu. [1]
 2. 2
  Zjistěte, zda před vámi vaše dívka schovává svůj telefon. V dnešní moderní době se mobilní telefony a další elektronická zařízení stala prostředky, které nás udržují v kontaktu s našimi partnery. Pokud vaše dívka komunikuje s někým jiným, je pravděpodobné, že k tomu používá svůj telefon. Všímejte si toho, jak s telefonem zachází – drží si ho při psaní zpráv těsně u těla? Nastavila si nedávno na telefonu heslo? Odmítá vám svůj telefon půjčit? Nechce ho ani na chvíli pustit z očí? Pokud ano, pravděpodobně se před vámi snaží něco skrýt.
  • Tato rada neplatí jen pro telefony, ale také pro všechna ostatní elektronická zařízení, která je možné využívat pro komunikaci. Pokud si například vaše dívka neustále zavírá počítač, nebo se odhlašuje ze sociálních sítí vždy, když vejdete do místnosti, je to důvod k obavám (pokud se toto chování objevuje v kombinaci s jinými věcmi popsanými v tomto článku).
 3. 3
  Všímejte si toho, zda má vaše dívka náhle spoustu práce. Když mají oba partneři stále něco na práci, někdy je pro ně těžké najít si čas jeden na druhého. Je to naprosto přirozené a spousta párů se musí naučit tento problém řešit. Pokud ale vaše dívka zničehonic začne mít tak málo času, že si na vás dlouhou dobu nenajde ani chvíli a neposkytne vám důvěryhodné vysvětlení, může to znamenat, že svůj volný čas tráví s někým jiným. Pokud na vás vaše dívka náhle nemá vůbec čas a nedokáže vám uspokojivě vysvětlit, proč tomu tak je, máte rozhodně důvod k obavám.
  • Pokud nevíte, jak poznat rozdíl mezi normální neshodou v časových plánech a problémem, zkuste tento trik. Když vám vaše dívka řekne, že s vámi nebude moci trávit čas, zkuste jí navrhnout jinou dobu. Když řekne, že to nezvládne, počkejte, zda vám navrhne nějakou alternativu. Pokud s vámi někdo chce trávit čas, ale nebude se mu to zrovna hodit, většinou se vám pokusí nabídnout jinou dobu, abyste se mohli vidět. Pokud vaší dívce nevadí nechat tento problém nevyřešený, může to znamenat, že s vámi ve skutečnosti vůbec nechce trávit čas.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se vyhýbá očnímu kontaktu. Být schopen se někomu podívat do očí se považuje za vyjádření upřímnosti. Když lidé něco skrývají před někým blízkým, většinou je pro ně těžké, nebo téměř nemožné se jim podívat do očí. Pokud se vám vaše dívka nemůže zničehonic podívat do očí, máte dobrý důvod k obavám.
  • Pochopitelně to neznamená, že pokud se vám vaše dívka dokáže podívat do očí, musí vám nutně říkat pravdu. Zkušení (nebo nelítostní) lháři se dokážou svým partnerům dívat do očí bez problémů.
  • Je také dobré zmínit, že stydliví nebo společensky neohrabaní lidé mají přirozeně problém dívat se ostatním lidem do očí. [2] Kromě toho takové chování mohou způsobit i různé psychické poruchy.
 5. 5
  Všímejte si změny zvyků vaší dívky. Když s někým chodíte již delší dobu, dobře se seznámíte s jeho denním plánem a víte, jak funguje jeho režim. Když náhle zaznamenáte velkou změnu v tom, jak vaše dívka tráví svůj čas, měli byste se automaticky začít trochu obávat, ale pokud se tento znak vyskytne spolu s jinými věcmi popsanými v tomto článku, máte dobrý důvod k vážným obavám. Platí to zejména v případě, že vaše dívka najednou dělá věci, které s vámi nikdy dříve dělat nechtěla. Lidé jsou většinou ochotnější se na začátku nového vztahu věnovat činnostem, které je samotné nijak zvlášť nebaví, jen aby se zavděčili novému partnerovi. .
  • Například řekněme, že vaše přítelkyně vždy nerada chodila na pláž se svým partnerem, ale nyní strávila poslední dva víkendy v plážovém domě s „nějakými přáteli.“ Jako její partner máte veškeré právo se jí na to zeptat a zpochybňovat to, zejména pokud náhle tvrdí, že měla pláže vždy ráda.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda se vaše dívka začíná oblékat jinak. Pro obě pohlaví platí, že náhlá změna stylu oblékání může znamenat, že se změnily i jiné aspekty jejich života. Může to například znamenat to, že je někdo čerstvě single, někdo mu zemřel a truchlí, nebo nedávno získal novou práci. Co se týče dlouhodobých vztahů, pokud jeden z partnerů začne nosit úplně jiné oblečení, aniž by to tomu druhému jakkoli vysvětlil, nebo mu předkládá pouze výmluvy, může to znamenat, že se snaží udělat dojem na někoho jiného.
  • Důvod k obavám máte zejména v případě, že je nový vzhled vaší dívky velmi provokativní. Pokud například dříve nosila konzervativní usedlé šaty a nyní začala sama od sebe nosit minisukně a hluboké výstřihy, měli byste se mít na pozoru.
 7. 7
  Všímejte si toho, zda vás vaše dívka ignoruje. Jen pomyšlení na to, že vás vaše dívka začne ignorovat, ve vás pravděpodobně vzbudí nepříjemné pocity. Pokud máte podezření, že vaše dívka miluje někoho jiného, všímejte si toho, jak se chová, když spolu trávíte čas – působí lhostejně a neposlouchá, co jí říkáte? Shazuje vaše názory, nebo naprosto ignoruje, co máte a srdci? Máte pocit, že vaše přítomnost nemá naprosto žádný vliv na to, jak se chová? Je pro vás nedostupná na sociálních sítích a na telefonu? Pokud začínáte mít pocit, že jste v přítomnosti své vlastní partnerky neviditelní, váš vztah má zřetelně velký problém.
  • Pokud máte pocit, že vás vaše dívka ignoruje, zachovejte klid. Když jí budete psát sto zpráv za sebou, aby vám odpověděla, nedozvíte se, zda tráví čas s někým jiným. Uvědomte si, že když se budete stále snažit získat její pozornost, budete na ni působit zoufale, což se nelíbí nikomu.
 8. 8
  Netolerujte očividné známky nevěry. Všechna varovná znamení uvedená v tomto článku předpokládají, že není snadné poznat, zda je vám někdo nevěrný jen díky tomu, že ho pozorujete. Pokud je ale vaše dívka dostatečně nepozorná, nebo otevřená a dává vám najevo, že se jí líbí někdo jiný, nemusíte na nic čekat. V takovém případě je potřeba váš vztah vážně přehodnotit. Zde je několik věcí, které byste v žádném případě neměli tolerovat:
  • Projevování otevřené náklonnosti k někomu jinému způsobem, který překračuje přátelské chování, nebo neškodný flitr (líbání, intimní tanec atd.).
  • To, že vás vaše dívka zazdí, aby trávila čas s někým jiným.
  • Projevování pohrdání, nebo utahování si z vás způsobem, který překračuje hranice běžného škádlení, zejména v přítomnosti ostatních lidí.
  • Otevřené pokusy vzbudit v jiné osobě vzrušení a balení jiných lidí, které není zamýšleno ironicky nebo sarkasticky.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Všímejte si toho, co vaše dívka říká

 1. 1
  Všímejte si toho, jak často spolu mluvíte. I páry, které jsou si velmi blízké, někdy zapomínají na to, jak důležitá je vzájemná komunikace. Dlouhodobá absence komunikace ovšem může znamenat, že je váš vztah v problémech. Pokud máte ze své dívky nepříjemný pocit, všímejte si toho, jak často si spolu povídáte (patří sem osobní rozhovory, hovory po telefonu, psaní zpráv atd.). Pokud zaznamenáte náhlé omezení komunikace, nebo s vámi dívka komunikuje podezřele málo, máte dobrý důvod k obavám.
  • Tato rada platí zejména v případě, že jste ve vztahu na dálku. Pokud máte vztah na dálku, nemůžete si dovolit luxus fyzického kontaktu, takže váš vztah může vydržet jen díky pravidelné komunikaci. Mnoho expertů na vztahy doporučuje pokoušet se v takovém vztahu o každodenní komunikaci. [3]
 2. 2
  Všímejte si menších lží a nepravd. Jak řekl Mark Twain: „Když mluvíš pravdu, nemusíš si nic pamatovat.“[4] I ti nejzkušenější lháři někdy zapomenou, nebo se jim některé z jejich lží popletou, takže pokud začínáte mít pocit, že vám vaše dívka lže, všímejte si nesrovnalostí v tom, co vám říká a logických děr v jejích tvrzeních. Lidé, kteří lžou o tom, kde byli, co dělali a s kým se viděli, dříve či později vždy začnou páchat chyby – musíte jen pozorně poslouchat, abyste tyto chyby odhalili.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda s vámi vaše dívka odmítá mluvit o svém osobním životě. Místo lhaní někteří lidé preferují spíše zatajování informací a vyhýbají se rozhovorům o tom, co dělali. Pokud vaše dívka dříve neměla problém mluvit o svém životě, o svých kamarádech a koníčcích, ale nyní je náhle neochotná s vámi tyto informace sdílet, může to být způsob, jak se vyhnout lhaní. Všímejte si následujících vágních frází, které může používat, když se jí budete ptát na to, kde byla – pokud vám toho neřekne více, než tyto věty, pravděpodobně máte důvod k obavám:
  • „Nic/nikde.“
  • „Proč to chceš vědět?“
  • „Měla jsem jen spoustu práce.“
  • „Nechci o tom mluvit.“
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se s vámi nechce bavit o svých nových kamarádech. Najít si nové kamarády je pro většinu lidí pozitivní věc. Pokud ale vaše dívka nechce mluvit o lidech, se kterými se nedávno seznámila, něco není v pořádku (zejména pokud o svých kamarádech dříve neměla problém mluvit). I v případě, že to neznamená, že se jí líbí někdo jiný, může to znamenat, že se stydí za lidi, se kterými tráví čas, nebo za věci, které s těmito lidmi dělá a bojí se, jak byste na to zareagovali. Otevřenost a důvěra je v každém vztahu velmi důležitá – pokud k vám vaše dívka není upřímná ohledně lidí, se kterými tráví čas, rozhodně to znamená, že máte nějaký problém, i když to nemusí být nutně nevěra.
 5. 5
  Všímejte si neochoty otevřeně přiznat váš vztah. Pokud jeden z partnerů zrazuje důvěru toho druhého, je pro něj pravděpodobně velmi těžké se o vztahu otevřeně bavit s jinými lidmi. Když bude vaše dívka muset mluvit o vašem vztahu, bude jí to připomínat její zradu, nebo jí budou vadit myšlenky na to, že tento vztah ještě nedokázala ukončit. Zkuste své dívce položit některé z následujících otázek, abyste získali představu o tom, jak dobře se ve vašem vztahu cítí. Pokud se zachová neobvykle obranně, naštvaně, podrážděně, provinile, nebo nebude ochotná vám odpovědět, pravděpodobně to znamená, že máte nějaký problém:
  • „Jak si podle tebe vedeme jako pár?“
  • „Chtěla bys v příštích několika měsících naplánovat něco zábavného?“
  • „Co bychom podle tebe na našem vztahu měli zlepšit?“
  • „Jakou naši společnou vzpomínku máš nejraději?“
  • „Kde nás dva vidíš od teď za rok?“
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Vnímejte její emoce

 1. 1
  Všímejte si emocionálního odstupu. Když je v romantickém vztahu něco špatně, jeden z partnerů (nebo oba) často „cítí,“ že se od sebe emocionálně vzdalují. Dva lidé, kteří k sobě měli dříve velmi blízko a cítili se propojení, se nyní téměř neznají. Tam, kde byly dříve emoce, mazlení a dlouhé rozhovory, jsou nyní vynucené konverzace, které působí chladně a neosobně. Taková emocionální vzdálenost může být známkou mnoha problémů ve vztazích, včetně nevěry. Pokud se zdá, že je vaše dívka najednou chladná, začněte to s ní řešit – ihned si s ní promluvte a zjistěte příčinu vašich problémů. Bude to lepší, než se utápět v neštěstí.
  • Uvědomte si ovšem, že emocionální vzdálenost může být známkou mnoha jiných problémů. National Healthy Marriage Resource Center tvrdí, že může jít také o rodinné a kulturní rozdíly, situační konflikty a stres. [5]
 2. 2
  Všímejte si extrémně obranného chování. Někdy se lidé, kteří vědí, že dělají něco špatně, chovají velmi citlivě a reagují přehnaně na kritiku a obviňování. Protože jsou jejich zrady zaryty v jejich paměti, jakékoli nevinné škádlení a popichování se jim může zdát jako osobní útoky. Pokud vás vaše dívka v poslední době překvapuje svými nepřirozeně nepřátelskými reakcemi na zdánlivě nevinné otázky, pravděpodobně máte vážný problém. Zde je několik nevinných otázek, které mohou značit problémy v případě, že na ně vaše dívka reaguje přehnaně agresivně nebo frustrovaně:
  • „S kým jsi to mluvila po telefonu?“
  • „Co jsi dělala minulý víkend?“
  • „Co plánuješ příští pátek?“
  • „Jak se mají tvoji kamarádi?“
  • „S kým ses v poslední době potkala?“
 3. 3
  Všímejte si náhlé agresivity. V jednom z nejhorších scénářů, ke kterým může ve vztahu dojít, se jeden partner zamiluje do někoho jiného tak silně, že se aktivně snaží sabotovat vztah, ve kterém se zrovna nachází. Může se to projevovat agresivitou, zlým chováním, frustrací, urážkami atd. V tomto případě se s vámi vaše dívka pravděpodobně snaží rozejít, aby mohla začít pěstovat vztah s někým jiným bez pocitů viny.
  • Pokud se váš vztah dostal do této fáze, bohužel bude pravděpodobně nejlepší ho ukončit. Bolest z rozchodu je většinou menší problém, než bolest ze setrvávání v nefunkčním vztahu s někým, kdo se aktivně snaží ho zničit.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se vaší dívce nelíbí, když jí projevujete lásku. Za normálních okolností mohou neočekávané projevy laskavosti a náklonnosti vztah oživit. Pokud ovšem jeden z partnerů myslí na někoho jiného, takové laskavosti v něm probudí pocity viny. Téměř nikdo nechce dostávat lásku od někoho, komu vědomě ublížil, takže pokud vaše dívka působí nešťastně, když jí donesete dárek, nebo jí jinak projevíte svoji náklonnost, měli byste si všímat dalších varovných znamení. Zde je několik věcí, které by za běžných okolností nebyly žádným problémem, ale pokud vaše dívka miluje někoho jiného, pravděpodobně se nesetkají s pochopením:
  • Dárky k jakékoli příležitosti (zejména „jen tak“)
  • Romantické večeře a rande
  • Vybraná jídla
  • Překvapení v práci
  • To, že si na ni uděláte čas
 5. 5
  Všímejte si neobvyklého projevování lásky. Paradoxně se může stát, že pokud vaše dívka miluje někoho jiného, místo agresivity a obrannosti se bude chovat extrémně mile a láskyplně. Pokud má vaše dívka strach, že byste mohli objevit její tajemství, bude se vás dočasně snažit uchlácholit tím, že vás bude zahrnovat polibky, objetími a lichotkami. Partnerka, která zničehonic začne projevovat pozitivní náklonnost v podstatě bezdůvodně, většinou něco skrývá, takže si dávejte pozor – zejména v případě, že tyto projevy náklonnosti rostou ve chvílích, kdy se jí začnete vyptávat na to, kde byla a co dělala.
  • Pochopitelně za běžných okolností jsou projevy náklonnosti rozhodně dobrým znamením, takže byste neměli svoji dívku nesmyslně podezírat. Když vás dívka bude vášnivě líbat a uvaří vám dobrou večeři po tom, co například odpromujete, měli byste to brát jako samozřejmost. Pokud se vám ale dostane stejného jednání ve chvíli, kdy se jí zeptáte, kde trávila poslední dva týdny, měli byste se mít na pozoru.
  Reklama

Tipy

 • Existují i jiné známky toho, že vaše partnerka myslí na někoho jiného. V zásadě bystě měli důvěřovat svým instinktům a pokud máte podezření, všímejte si všeho neobvyklého.
 • Výše uvedené kroky mohou také znamenat, že vás vaše partnerka již podvádí. Musíte si ovšem uvědomit, že podle těchto věcí nemůžete mít jistotu, že tomu tak skutečně je.
Reklama

Varování

 • Pokud chcete svoji dívku obvinit z toho, že myslí na někoho jiného, nejprve si musíte být naprosto jistí tím, že je to pravda. Sledujte její chování v přítomnosti ostatních mužů, abyste si byli jistí tím, že její chování není pouze náhoda.
Reklama

Související články

Jak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamilovalJak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamiloval
Jak získat muže ve znamení býkaJak získat muže ve znamení býka
Jak zjistit, jestli vás expartner má stále rádJak zjistit, jestli vás expartner má stále rád
Jak dávat najevo láskuJak dávat najevo lásku
Jak poznat, kdy je správná doba na sexJak poznat, kdy je správná doba na sex
Jak se mazlit v poloze lžičekJak se mazlit v poloze lžiček
Jak přestat myslet na svou bývalou láskuJak přestat myslet na svou bývalou lásku
Jak utěšit kamaráda po rozchoduJak utěšit kamaráda po rozchodu
Jak někoho romanticky obejmoutJak někoho romanticky obejmout
Jak zajistit, aby vás partner miloval víceJak zajistit, aby vás partner miloval více
Jak se s partnerem mazlitJak se s partnerem mazlit
Jak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerkuJak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerku
Jak zařídit, aby se do vás manželka znovu zamilovalaJak zařídit, aby se do vás manželka znovu zamilovala
Jak udělat dojem na dívkuJak udělat dojem na dívku
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 557 krát
Kategorie: Láska
Stránka byla zobrazena 7 557 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama