Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Trávíte poslední dobou se svým kamarádem hodně času? Nebo se najednou červenáte, kdykoli si na něj vzpomenete a uvědomila jste si, že toužíte po tom, abyste byli více, než jen přátelé? Ptáte se sama sebe, co to znamená? Nebo máte svého kamaráda ráda jinak, než jen jako kamaráda, ale bojíte se udělat první krok, protože nevíte, zda k vám cítí to samé? Jste pro něj pouze kamarádka, nebo opětuje vaše vřelé city? V tomto článku se dozvíte, jak to zjistit!

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Všímejte si toho, co říká

 1. 1
  Všímejte si toho, jakým způsobem s vámi mluví. Jeho řeč těla vám toho o jeho pocitech řekne spoustu. Zaměřte se na tyto věci:
  • Poslouchejte tón jeho hlasu. Možná se vám to nebude zdát důležité, ale může vám to pomoci zjistit, zda si dává záležet na tom, co vám říká. Pokud s vámi mluví opatrně a váhavě, pravděpodobně přemýšlí o tom, co říká. Všímejte si také toho, zda se směje vašim trapným vtipům.
  • Všímejte si toho, jak často se vám dívá do očí. Dívá se vám při rozhovoru do očí, nebo se rozrušeně rozhlíží po místnosti? Pokud s vámi udržuje oční kontakt, znamená to, že vám věnuje veškerou pozornost a baví ho si s vámi povídat. Pokud se vám do očí nedívá, může to znamenat, že se stydí.
  • Všímejte si toho, zda se nechá snadno rozptýlit. Pokud ho někdo osloví, když si s vámi povídá, zanechá rozhovoru, nebo se vám věnuje i nadále? Pokud se často stává, že se nechá rozptýlit něčím jiným, je možné, že pro něho nejste příliš důležitá.
 2. 2
  Všímejte si toho, o čem se s vámi baví. Témata vašich rozhovorů vám toho prozradí spoustu. Všímejte si zejména následujících znaků:
  • Škádlení: Pokud vás váš kamarád hravě škádlí, pravděpodobně to znamená, že chce, abyste ho také škádlila. Pokud se nebojíte, zkuste s ním začít lehce flirtovat.
  • Osobní informace: Pokud s vámi kamarád sdílí své problémy, znamená to, že vám důvěřuje. Hlubší témata, jako jsou různé obavy, nebo rodinné problémy, jsou jasnou známkou toho, že chce váš vztah posunout na další úroveň.
  • Lichotky: Pokud vám kamarád lichotí ohledně inteligence, vzhledu atd., pravděpodobně to znamená, že vás obdivuje. Pokud vám lichotí velmi často, může to znamenat, že o vás má zájem.
  • Vychování: Všímejte si toho, zda váš kamarád ve vaší přítomnosti ukazuje svoji citlivější stránku. Pokud se například s jinými kamarády chová vulgárně, ale ve vaší přítomnosti se snaží působit seriózně a vychovaně, znamená to, že vám věnuje pozornost a záleží mu na vás.
  • Diskuse o bývalých vztazích: Je možné, že si spolu budete povídat o vašich minulých vztazích. Znamená to, že se váš kamarád snaží opatrně zjistit, zda jste single, nebo zda máte zájem o jiné muže.
   • Pokud se vám neustále snaží někoho dohodit, pravděpodobně vás bere jen jako kamarádku.
 3. 3
  Všímejte si toho, co říká o jiných dívkách. To, jak váš kamarád mluví o jiných dívkách, vám toho spoustu prozradí o tom, zda o vás má zájem. Pokud chce, abyste mu radila ohledně vztahů, pravděpodobně ho zajímá pouze váš ženský pohled na věc. Je ovšem také možné, že ho zajímá váš názor a chce zjistit, jaký typ muže vám nejvíce vyhovuje.
  • Mějte přehled o jeho bývalých vztazích. Krátké vztahy a časté střídání partnerek může znamenat, že jde o opravdového playboye, nebo že se snaží ve vás vzbudit žárlivost.
 4. 4
  Všímejte si toho, jak se chová, když spolu nejste. Někteří stydliví muži se více projevují po telefonu a při psaní na internetu. Zaměřte se na následující věci a zjistěte, jakým způsobem s vámi komunikuje.
  • Telefonáty: Tón jeho hlasu vám prozradí, co k vám cítí. Pokud s vámi mluví nervózně, koktá a váhá, pravděpodobně k vám něco cítí. Delší rozhovory také nahrávají myšlence, že o vás má zájem. Pokud vám nevolá a snaží se s vámi komunikovat co nejméně, pravděpodobně nemá zájem o vztah.
  • Emaily: Chytré a vtipné emaily bez gramatických a pravopisných chyb můžete považovat za pokusy, jak vám dát najevo, že je chytrý a inteligentní. Znamená to, že si dává záležet na zprávách, které vám posílá.
  • SMS zprávy: Pokud s vámi muž komunikuje i mimo školu nebo práci, znamená to, že chce, abyste byla součástí jeho života. Pokud vám nepíše jen formálně, ale snaží se s vámi komunikovat pomocí SMS zpráv, znamená to, že se mu líbíte. Pokud si na zprávách dává záležet, pravděpodobně o vás má skutečný zájem.
  • Facebook: Pokud vám „lajkuje“ spoustu fotek a příspěvků, může to znamenat, že vás sleduje a chce mít přehled o tom, co děláte.
  • Všechny tyto tipy berte s rezervou. Některé muže nezajímají telefonáty, SMS zprávy, ani Facebook. Je možné, že vás chce vidět osobně, což je skvělé!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Všímejte si toho, co dělá

 1. 1
  Všímejte si jeho řeči těla. Řeč těla vám prozradí, zda by se s vámi váš kamarád chtěl mazlit a líbat. Všímejte si následujících věcí:
  • Náhodné doteky: Pokusy prolomit dotekovou bariéru jsou jasnou známkou toho, že se vás váš kamarád chce dotýkat. Jemné otírání a doteky rukou se pravděpodobně budou objevovat stále častěji.
  • Zírání: Pokud vás váš kamarád obdivuje a líbíte se mu, možná na vás bude často zírat. Když ho přistihnete, jak se na vás dívá a usmívá se, bude vědět, že jste si toho všimla.
  • 'Tělesné úhly: Všímejte si toho, zda vás při rozhovoru poslouchá celým tělem. Pokud je natočený tělem směrem k vám, je otevřený tomu, co mu říkáte. Možná se k vám dokonce nakloní trochu blíže. Uvědomte si ovšem, že to neplatí u každého muže – někteří muži jsou zvyklí sedět nebo stát určitým způsobem.
 2. 2
  Všímejte si toho, co pro vás dělá. Pokud se váš kamarád snaží vám za každou cenu splnit každé přání, možná se snaží získat si vaši pozornost a vaše srdce. Všímejte si následujících věcí, které vám prozradí, zda vás bere jen jako kamarádku, nebo chce něco více:
  • Stále vám prokazuje laskavosti. Může jít o jízdy autem, obědy, večeře, pomoc s pracovními projekty atd. Pokud se takto chová, pravděpodobně by si přál, abyste spolu chodili.
  • Chová se ohleduplně. Pokud vám váš kamarád nosí vaše oblíbené zákusky, nebo vám koupí knihu, kterou jste si chtěla přečíst, znamená to, že bere ohledy na vaše potřeby.
  • Utěšuje vás. Jen málo mužů má zájem utěšovat smutnou dívku. Pokud mu na vás ovšem záleží, vyslechne vás a nechá vás vyplakat.
 3. 3
  Všímejte si toho, jak se chová v přítomnosti jiných dívek. Když zjistíte, jak se chová k jiným dívkám, dozvíte se, zda k vám něco cítí. Zde je několik způsobů, jak se dozvědět, jaké jsou jeho skutečné city.
  • Chová se k vám jinak, než k jiným dívkám. Přestože je ke všem milý, ve větších skupinách lidí tráví čas hlavně s vámi. Možná jste také jediná dívka, kterou objímá a škádlí. Pokud se k vám chová jinak, než k ostatním dívkám, je to jasnou známkou toho, že k vám něco cítí.
   • Pokud se ovšem dotýká všech dívek a škádlí nejen vás, pravděpodobně jen rád flirtuje se ženami.
  • Chlubí se před vámi svými vztahy. Pokud vám vypráví o svých přítelkyních a sdílí s vámi detaily svých rande, pravděpodobně ve vás vidí pouze kamarádku.
   • Pokud to ale dělá jen proto, aby zjistil, co si o tom skutečně myslíte, může to znamenat, že ví, že jste pro něj ta pravá. Pokud nerad tráví čas s ostatními dívkami, možná vás již bere jako svoji partnerku a chce k vám být loajální.
 4. 4
  Všímejte si, zda se snaží s vámi trávit co nejvíce času. Podle toho snadno poznáte, zda chce váš vztah posunout na další úroveň. Zde je několik způsobů, jak zjistit, co si skutečně myslí:
  • Stále s vámi chce trávit čas. Pokud vás neustále někam zve, je to jasnou známkou toho, že s vámi chce trávit více času a chce využít každé příležitosti ke sblížení.
  • Když jste někde ve skupině lidí, snaží se sedět vedle vás. Pokud s vámi chce spolupracovat na skupinových projektech, nebo s vámi chce být ve dvojici při nějaké hře, znamená to, že o vás má zájem.
  • Neustále tvrdí, že „je poblíž“ a chce se zastavit u vás doma. Pokud si stále hledá způsoby, jak s vámi trávit čas, pravděpodobně se stydí za to, jak moc vás má rád.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Zaměřte se na to, kolik času spolu trávíte

 1. 1
  Všímejte si toho, jaké věci děláte společně. Děláte spolu věci, které lidé většinou dělávají na rande, nebo se k sobě chováte jen jako přátelé. Když se zamyslíte nad tím, jak spolu trávíte čas, pomůže vám to zjistit, zda vás váš kamarád vnímá pouze jako kamarádku, nebo i něco více. Zaměřte se na následující věci:
  • Děláte spolu věci, které většinou dělávají páry, ale nechodíte spolu? Chodíte nakupovat potraviny, vaříte si, nebo spolu chodíte na farmářské trhy? Pokud ano, může to znamenat, že vás váš kamarád již nyní vnímá jako svoji partnerku.
  • Když spolu trávíte čas, býváte sami dva, nebo ve skupině lidí? Pokud spolu trávíte hodně času o samotě, pravděpodobně ve vás vidí něco více, než jen kamarádku.
   • Pokud na vaše společné schůzky zve také své kamarády, pravděpodobně vás bere jen jako kamarádku. Dávejte ovšem dobrý pozor – pokud zve pouze jiné páry, může to znamenat, že s vámi chce chodit.
   • Pokud vás seznámí se svými sourozenci, nejlepšími kamarády, nebo dokonce rodiči, je to jasnou známkou toho, že chce, abyste byla součástí jeho života.
 2. 2
  Všímejte si toho, jak často se vídáte. Zamyslete se nad tím, jak často a se vídáte a kolik času spolu trávíte.
  • Všímejte si toho, jak často spolu trávíte čas. Pokud se vidíte téměř každý den, možná s vámi váš kamarád chce trávit také každou noc. Pokud se ovšem vidíte jen jednou za měsíc, přestože nebydlíte daleko od sebe, pravděpodobně pro něj nejste tak důležitá.
  • Všímejte si toho, jak dlouho spolu většinou jste. Stávají se vám z krátkých setkání na kávu tříhodinové filozofické diskuse, nebo je váš kamarád pryč dříve, než stihnete požádat o účet? Pokud s vámi nedokáže přestat mluvit, znamená to, že toho od vás chce více.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Zaměřte se na to, proč a kde spolu trávíte čas

 1. 1
  Všímejte si toho, kde spolu trávíte čas. Pokud chcete zjistit, zda vás váš kamarád bere jako něco více, než jen kamarádku, všímejte si toho, kde společně trávíte čas. Zde je několik způsobů, jak zjistit, zda chce váš vztah posunout na další úroveň:
  • Pokud spolu chodíte na jídlo, všímejte si typu restaurací, které navštěvujete. Pokud jde o hlasité zábavné bary a restaurace, možná vás vnímá jako více, než jen kamarádku, ale pokud vás bere do tichých romantických restaurací na dobrá vína, pravděpodobně se vám tím snaží naznačit, že o vás má zájem. Pokud si k vám ovšem přisedne ve školní jídelně, nemusí to znamenat, že se mu líbíte.
   • Všímejte si ostatních lidí v restauraci. Jde o tokající páry, nebo k přátele, kteří si povídají a smějí se? Podle ostatních lidí v podniku poznáte, jak vás váš kamarád bere.
   • Neměla byste o tom příliš přemýšlet. Možná se mu skutečně líbíte, ale je také možné, že mu chutná dobré čínské jídlo. Typ restaurace je sice dobrým indikátorem, ale nelze se na něj spoléhat.
  • Pokud vás zve do kina, na jaké filmy chodíte? Sledujete spolu romantické komedie a emocionální filmy, nebo dokumenty o válce, či krvavé akční filmy? Jeho výběr filmu vám toho spoustu prozradí o tom, zda vás chce objímat, nebo chce jen kamarádku.
  • Pokud spolu chodíte na koncerty, chodíte na romantický jazz, nebo na sólový zpěv, nebo naopak na hlasité metalové koncerty, ze kterých vám zaléhá v uších? Zamyslete se nad tím, zda na koncertech poskakujete a křičíte, nebo klidně sedíte a užíváte si romantickou hudbu.
 2. 2
  Měla byste se zamyslet také nad tím, kdy spolu trávíte čas. Může vám to pomoci zjistit, zda vás váš kamarád bere jen jako kamarádku, nebo by chtěl něco více. Všímejte si zejména následujících dvou věcí:
  • Setkáváte se přes den, nebo večer? Existuje velký rozdíl mezi obědem a večeří, nebo ranní kávou a večerním koktejlem. Pokud spolu trávíte čas většinou přes den, pravděpodobně vás bere jen jako kamarádku, ale neznamená to, že nechce něco více.
  • Trávíte spolu čas o víkendech, nebo během týdne? Pokud se setkáváte během pracovního týdne a ne o víkendu, je možné, že vás bere jen jako kamarádku.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Zjistěte, zda se mu skutečně líbíte

 1. 1
  Zeptejte se kamarádů. Pokud chcete zjistit, zda se líbíte svému kamarádovi, zeptejte se ostatních lidí. Jděte na to opatrně a pomalu, aby se díky tomu nedozvěděl, co k němu cítíte. Zde je několik způsobů, jak zjistit, zda vás bere jen jako kamarádku:
  • Zeptejte se jeho přátel. Můžete se jeho přátel zeptat, zda s někým nyní chodí, nebo zda má o někoho konkrétního zájem. Vyberte si člověka, kterému můžete důvěřovat – nebude snadné najít kamaráda, který mu o vašem rozhovoru nepůjde ihned povědět.
  • Zeptejte se svých kamarádek, co si myslí. Vaše kamarádky vás pravděpodobně již někdy viděly spolu a budou vám moci poskytnout upřímné zhodnocení situace.
  • Požádejte své kamarádky, aby se ho zeptaly. I zde musíte postupovat maximálně opatrně. Pokud je možné to udělat jemně, požádejte nějakou svoji kamarádku, aby se ho zeptala, zda se mu někdo líbí. Může například předstírat, že ho chce s někým seznámit.
 2. 2
  Nepronásledujte ho a nenarušujte jeho soukromí. Pokud chcete o muže přijít co nejrychleji, není lepší způsob, než chovat se posedle a snažit se ovládat celý jeho život. Vyhněte se následujícím věcem:
  • Nedívejte se mu do telefonu. Pokud nechá telefon položený vedle vás a odejde, nikdy se mu do něj nedívejte a nečtěte si jeho zprávy. Kdyby vás přistihnul, pravděpodobně by s vámi již nechtěl nic mít.
  • Nedívejte se mu do emailu, ani do zpráv na Facebooku. Pokud na chvíli odejde od počítače, odolejte pokušení vlézt mu do soukromí.
  • Nepronásledujte ho a nezjišťujte, s kým tráví čas. Když se budete takto chovat, pravděpodobně na vás nechá vydat soudní zákaz přiblížení.
 3. 3
  Seberte odvahu a řekněte mu, co k němu cítíte! Když nepřevezmete iniciativu, může se stát, že se vůbec nic nestane. Pokud máte pocit, že se mu líbíte, nebo máte jednoduše odvahu a máte pocit, že nemáte co ztratit, řekněte mu, co k němu cítíte!
  • Mějte nadhled! Neberte to příliš vážně. Nemusíte kamarádovi říkat, že s ním musíte mluvit o něčem vážném. Jen si najděte vhodnou chvíli a řekněte mu, že se vám líbí a zajímá vás, zda k vám cítí to samé. Nemusíte z toho dělat vědu – jistě nechcete, aby se cítil špatně v případě, že se mu nebudete líbit.
  • Buďte kreativní. Vymyslete si nějaký zábavný způsob, jak mu sdělit, že se vám líbí. Můžete mu poslat vzkaz, valentýnku, nebo připravit nějakou hádanku, kterou bude muset vyluštit. Snažte se to nepřehnat, ale myslete kreativně a udělejte na něj dobrý dojem.
 4. 4
  Neměla byste být zklamaná, pokud zjistíte, že kamarád vaše city neopětuje. Pravděpodobně jste nebyli stvoření jeden pro druhého. Pokud chcete pokračovat jako přátelé, pamatujte si následující věci:
  • Nebuďte zklamaná, pokud kamarád vaše city nebude opětovat. Nedělejte z toho vědu a snažte se přenést se přes to.
  • Připomínejte si, že v něm máte skvělého kamaráda a že máte štěstí, že se znáte. Nebudete spolu sice v romantickém vztahu, ale budete mít kamaráda, který s vámi zůstane navždy.
  • Snažte se uvědomovat si, kdy je nutné si dát pauzu. Pokud jste se do kamaráda skutečně hluboce zamilovala, bude nejlepší si dát pauzu a nějakou dobu se nevídat, abyste si zbytečně neubližovala. Když o něj přestanete mít zájem, budete se moci opět vídat, ale nemá smysl trápit se tím, že budete trávit čas s někým, kdo vaše pocity neopětuje.
  Reklama

Tipy

 • Buďte sama sebou! Pokud se mu nelíbíte taková, jaká jste, nezaslouží si vás!
 • Existují muži, kteří o vás ztratí zájem, jakmile projevíte zájem o ně. V takovém případě byste měla projevovat pouze minimum náklonnosti. Platí to hlavně pro stydlivé muže.
 • Pokud chcete, aby si vás všiml, dělejte to opatrně, aby si nemyslel, že jste šílená.
 • Zeptejte se ho, zda se mu líbí nějaká dívka ze školy. Když se začne červenat a nebude chtít odpovědět, pravděpodobně to znamená, že se mu líbíte.
 • Nechovejte se v přítomnosti svého kamaráda jako muž, jinak si bude myslet, že v něm vidíte pouze kamaráda.
 • Zjistěte si, jaké má váš kamarád zájmy a koníčky a povídejte si s ním o nich. Když budete mít společné zájmy, bude vás mít mnohem raději.
 • Pokud váš kamarád rád flirtuje s různými ženami, vaše šance se tím trochu snižují. *Musíte si všímat i ostatních faktorů.
 • Nehihnějte se s kamarádkami, když kolem vás půjde – muži jsou paranoidní, takže by se pravděpodobně hned začal bát, co jste si s kamarádkami říkaly.
 • Neměla byste s ním jen flirtovat – nejprve se poznejte!
 • Řekněte mu pravdu, ale nepronásledujte ho, pokud vaše city neopětuje.
Reklama

Varování

 • Možná jde o typ muže, který má vždy za nejlepší kamarádku ženu. Je možné, že to vypadá, že se mu líbíte, ale ve skutečnosti vás bere pouze jako dobrou kamarádku. Zaměřte se na jeho bývalé kamarádské vztahy.
 • Neměla byste na svém kamarádovi viset a být jím posedlá. Je možné, že na změnu vašeho vztahu ještě není připravený.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovatJak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovat
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 74 459 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 74 459 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama