Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte pocit, že je váš milenec stále „příliš zaneprázdněný“ a jediné, o co mu jde, je sex? Pokud ano, je možné, že od vás nechce nic jiného, než to, co mu můžete nabídnout v posteli. Pokud chcete zjistit, zda je váš partner skutečným partnerem, nebo vás chce jen na sex, v tomto článku se to dozvíte. Pravda někdy bolí, ale když se zbavíte jednoho nevhodného partnera, budete o krok blíž tomu pravému.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Jak vás kontaktuje

 1. 1
  Zjistěte, zda se vám ozývá pouze za tmy. Pokud vám váš milenec volá pouze po západu slunce, je pravděpodobné, že mu nejde o to, abyste spolu pozorovali hvězdy. Většinou to znamená, že má chuť na sex. Pokud o něm přes den vůbec neslyšíte (a nejde například o lékaře s šílenou pracovní dobou), pravděpodobně to znamená, že od vás chce jen sex.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda vás kontaktuje pouze během pracovního týdne. Pokud se s vámi schází jen během pracovního týdne, ale o víkendu se nikdy nevídáte, je to pravděpodobně proto, že si víkendy rezervuje pro ženy, se kterými chce skutečně chodit. Pokud se se svým milencem nevídáte o víkendech, ale v úterý se vám vždy ozve, je to proto, že očekává, že budete mít také chuť na sex. [1]
 3. 3
  Všímejte si toho, zda vás kontaktuje pouze sporadicky. Pokud se vám ozve jen jednou nebo dvakrát týdně, ale nechce si s vámi domluvit rande, ale spíše se sporadicky zastavit právě teď, pravděpodobně vás chce jen na sex. Pokud se mu nemůžete dovolat, když se ho chcete zeptat, jak se měl celý týden, ale najednou vám ve středu večer volá, je to pravděpodobně proto, že si chce jen užít noční milování.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda na vás reaguje i když s vámi zrovna nechce spát. Pokud mu napíšete „Jak se máš?“ nebo „Jak ti to šlo v práci?“ a on vám vůbec neodpoví, znamená to, že si s vámi nechce povídat. Když mu ale napíšete jen uprostřed noci „Chci tě vidět,“ a už slyšíte, jak nasedá do auta, máte problém. [2]
 5. 5
  Všímejte si toho, zda má stále „spoustu práce.“ Je v pořádku mít stále co dělat, ale pokud to znamená, že si váš milenec neudělá čas ani na večeři nebo kino, ale vždy si udělá čas na sex, nejde o to, že by neměl čas – nemá ho pouze na vás. Pokud víte, že tráví čas s přáteli, chodí hrát sport, nebo hodiny sleduje televizní seriály, ale nemá čas na to, aby s vámi šel v neděli odpoledne na kávu, znamená to, že s vámi nechce trávit čas.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda vás někdy někam zve. Pokud s vámi chce vždy trávit čas jen u vás doma, u sebe doma, nebo v hotelu, pravděpodobně od vás nechce nic jiného, než vaše tělo. Pravděpodobně mu nebude vadit s vámi jednou za čas zajít na skleničku nebo na večeři, ale pokud máte pocit, že se vídáte v podstatě jen v posteli, pravděpodobně nemá chuť vám ve svém životě udělat místo.
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Co spolu děláte

 1. 1
  Všímejte si toho, zda někdy mluvíte o svých osobních životech. Pokud spolu pouze spíte a mluvíte o tom, jak moc se chcete, váš vztah je jen o sexu. Je pravda, že tímto způsobem může vztah začít – partneři jsou jeden druhým posedlí, neustále mají sex, nereagují na pozvání, protože raději mají sex atd. – ale pokud jste spolu už dlouho a ještě jste nepřekonali prvotní fázi častého sexu, váš vztah pravděpodobně nebude o moc hlubší. Pokud mu o svém životě vyprávíte pouze vy, ale on s vámi nikdy žádné detaily ze své minulosti nesdílí, ale snaží se toho zjistit co nejvíce o vás, dávejte si pozor – je možné, že s vámi tento člověk chce manipulovat.
  • Všímejte si toho, jak reaguje, když se ho zeptáte, co si myslí, co cítí, nebo nad čím přemýšlí. Pokud přejde ihned do defenzivy, máte problém.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda je sex to jediné, co spolu děláte. Trávíte nekonečně mnoho času v posteli? Vyrovnává se to mnoha různými činnostmi, které spolu děláte? Pokud vám dlouho trvá najít si nějaké společné zájmy, je možné, že má váš partner zájem pouze o sex. Zamyslete se také nad tím, zda vás nutí k sexuálním praktikám, které vám nevyhovují.
  • I v případě, že sex není to jediné, co mezi vámi je, pokud tento pocit máte, měla byste se jím řídit.
 3. 3
  Všímejte si toho, jak rychle po milování odchází, nebo zda s vámi udržuje nějaký kontakt. Zůstává u vás někdy přes noc? Pokud ne, jste jen jedna z jeho nočních aktivit, ne jeho životní láska. Pokud vás políbí a začne se oblékat, pravděpodobně s vámi nechce strávit noc, protože by to příliš připomínalo skutečný vztah. Pokud má vždy připravenou výmluvu, proč musí rychle odejít, nebo proč se vám neozval, je to ještě horší.
  • Může vám například tvrdit, že vstává velmi brzy. Proč k vám ale tedy chodil až po půlnoci?
 4. 4
  Všímejte si, zda se někdy líbáte, aniž by to vedlo k sexu. Ve většině vztazích se lidé líbají, aby si projevili lásku, aby cítili spojení a posílili vzájemnou intimitu. Můžete se líbat například na procházce, v temném baru, nebo jen proto, že na to máte chuť. Pokud se ale po každém líbání s vaším milencem automaticky přesunete do postele, může to znamenat, že si myslí, že by vás měl líbat pouze při sexu.
  • Všímejte si toho, zda vám projevuje náklonnost. Chce se někdy mazlit, nebo objímat, aniž by to mělo vést k sexu? Pokud ne, dělá to pravděpodobně proto, že od vás nechce nic jiného, než sex.
 5. 5
  Zamyslete se nad tím, zda znáte jeho přátele. Chodíte s tímto mužem už měsíce, ale nikdy jste nepotkala ani jednoho z jeho přátel? Tráví čas s přáteli bez vás, ale nikdy vás nika, nepozve? Je to proto, že se za vás stydí, nechce do vztahu nic investovat, nebo dokonce proto, že byste mohli potkat dívky, se kterými chce něco mít a nechce, aby vás s ním viděly.[3]
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Co říká

 1. 1
  Všímejte si toho, zda vám říká nějaké osobní informace. Muži, kteří ženy pouze využívají na sex jim o sobě většinou nic neříkají. Uvědomila jste si, že vše, co o něm víte, víte díky jeho přátelům, pozornému sledování, nezávazným konverzacím a náhodným informacím, které vám o sobě řekne? Tento bod je velmi důležitý, takže byste se nad ním měla dobře zamyslet.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda se nudí, když mluvíte o sobě. Začne se rychle nudit, když mluvíte o své práci, o svých koníčcích, zájmech a běžných tématech? Snaží se rozhovor ukončit mazlením nebo sexem? Pokud ano, může to znamenat, že se snaží odsunout emocionální aspekt vašeho vztahu, aby nemusel trpět pocity viny. Může se také stát, že vám bude ve všem radit a bude s vámi probírat vaše problémy, ale o svých záležitostech vám neřekne nic, abyste se nijak nezapojovala do jeho života.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda ho zajímají vaše pocity. Už se vám někdy stalo, že by se vás zeptal, jestli se cítíte dobře, ptal se vás, jaký jste měla den, nebo by ho zajímalo, proč máte slzy v očích. Pokud je váš milenec naprosto alergický na emoce, je pravděpodobné, že to není proto, že by se styděl se vás zeptat, ale spíše proto, že mu na tom vůbec nezáleží. Pokud vás má jen na sex, nebudou ho zajímat žádné vaše komplikované pocity a bude je považovat spíše za překážku.
 4. 4
  Zjistěte, zda vám tvrdí, že nechce vztah. Zní to sice dost samozřejmě, ale mnoho žen odmítá přijmout to, co mají přímo před sebou, dokonce i když to slyší. Pokud vám muž řekl, že nechce vztah a chce s vámi jen spát, nemá čas na vážný vztah, nebo se na vztahy nehodí, berte to jako fakt. Je možné, že jste to začala přehlížet, nebo jste si myslela, že si před vámi jen hraje na nedostupného a byla jste si jistá, že ho změníte. Pokud vám ale dal jasně najevo, že nemá zájem o nic více než sex, budete muset váš „vztah“ přehodnotit.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda nikdy nemluví o budoucnosti s vámi. Chodíte spolu už měsíce, ale nikdy jste ještě nemluvili o tom, co budete dělat za měsíc, nebo dokonce za rok? Už jste spolu strávili rok, ale ještě se váš vztah nikam neposunul? Pokud je to váš případ, je možné, že vás váš milenec bere jen jako dočasnou záležitost a není připraven stát se vaším partnerem.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda si s vámi chce povídat pouze o sexu. Zajímají ho emocionální diskuse o jeho pocitech? Nebo se s vámi chce bavit o tom, jakým směrem se váš vztah ubírá? Nebo máte tyto tendence spíše vy? Zajímají ho spíše vaše nové kalhotky a ptá se vás jen na to, zda jste stihla nakoupit dostatek kondomů? Nebo chce vědět, jestli s ním vyzkoušíte nějaké nové sexuální praktiky?
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Další ukazatele

 1. 1
  Všímejte si toho, zda mu neustále zvoní a pípá telefon. Pokud mu ve vaší přítomnosti neustále zvoní nebo pípá telefon a stále ho před vámi vypíná, může to znamenat, že mu stále volají nějaké dívky. Pokud si s někým píše a když vejdete do místnosti, snaží se telefon rychle schovat, znamená to, že nejste jediná žena v jeho životě. Pokud telefon nikdy nenechá bez dozoru ani na vteřinu, může to znamenat, že nechce, abyste viděla zprávy, které si píše s jinými dívkami.
 2. 2
  Podívejte se na dívky, se kterými komunikuje na Facebooku. Řekněme, že ho máte v přátelích na Facebooku, což byste i měla mít. Podívejte se na jeho profil a zjistěte, zda si píše s jinými dívkami, flirtuje s nimi, nebo zda najdete fotografie, na kterých je opilý a v obležení mnoha pochybných žen. Pokud zjistíte, že ano, budete vědět, co dělá, když se vám neozývá – v žádném případě nemá spoustu práce. Pokud se zdá, že Facebook skoro nepoužívá, ale přesto víte, že tam sleduje téměř každý váš pohyb, také to znamená, že vás má jen na sex.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda vás před ním někdo varoval. Říkaly vám ostatní ženy, že se tomuto muži máte vyhýbat? Nebo vám kamarádi řekli, že je to sukničkář a že nikdy nebude vaším partnerem? Pokud nemáte pocit, že ho „změníte,“ nebo „zkrotíte,“ (což nelze), měla byste těmto varováním věnovat pozornost. Nemyslete si, že jste jiná nebo lepší, nebo že tyto ženy nevědí, o čem mluví. Pokud jste tyto informace slyšela od více lidí, je pravděpodobné, že na nich bude kus pravdy.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se váš vztah někam posunul. Chodíte spolu už půl roku, ale ještě jste nepoznala jeho přátele, nemluvili jste spolu o budoucnosti, nebyli jste spolu nakupovat, nebo jste spolu nikdy netrávili čas přes den a nedělali normální věci, které lidé běžně dělají? Je v pořádku, když muži trvá delší dobu vyjádřit své pocity, ale pokud vám ještě ani neřekl, že vás má rád, pravděpodobně se toho ani nikdy nedočkáte, protože vás bere jen jako příjemné zpestření.
 5. 5
  Důvěřujte svým instinktům. Vzpamatujte se! Pokud jen uvažujete nad tím, že je možné, že vás váš muž pouze využívá na sex, pravděpodobně jde o instinkt, který se vás snaží varovat. Otevřete oči a zhodnoťte situaci objektivně. Jaký z toho máte pocit? Jste šťastná? Jste s vaším vztahem spokojená? Dokážete si představit budoucnost s tímto mužem? Pravděpodobně ne, což znamená, že byste se měla zamyslet nad tím, zda má tento vztah smysl.
  • Hádejte co? Po světě běhá další spousta mužů! Najděte své sebevědomí, vraťte ho zpět na místo, získejte zpět svoji sebeúctu a zachovejte si svoji sexualitu, fyzické zdraví, emocionální stabilitu a zdravý rozum!

Tipy

 • Mnoho mužů se vyhýbá rozhovorům o vážném vztahu, takže tento ukazatel není spolehlivý, pokud se nezkombinuje s jinými ukazateli. Musíte se zamyslet nad celkovým pocitem z vašeho vztahu a brát ohled také na své instinkty.
 • Zkuste svému milenci na čas upřít sex a uvidíte, co se stane. Zkuste to zejména ve chvíli, kdy ho bude opravdu chtít. Je ochotný na vás počkat? Upírejte mu sex dostatečně dlouho, abyste mohla zjistit, jaké s vámi má plány. Bude se k vám chovat chápavě a láskyplně, nebo se naštve a nebude vás chtít vidět?

Varování

 • Nerozcházejte se s ním, dokud si nebudete jistá. Je možné, že má jednoduše větší chuť na sex, nebo máte větší chuť na sex vy a partner se vás snaží uspokojit. Mějte trpělivost a ovládejte své emoce. Pokud si nejste jistá situací, neměla byste se s partnerem rozcházet. Pokud ale již máte vztah a začala jste si s tímto muže z nudy, nebo protože jste měla pocit, že je to muž vašich snů, ihned to ukončete.

O tomto wikiHow

Crista Beck
Spoluautorem článku je :
Dohazovačka a seznamovací kouč
Tento článek spoluautorem článku je Crista Beck. Crista Beck je trenérka seznamování a vztahů a dohazování. S více než desetiletou zkušeností se specializuje na pomoc lidem, aby byli otevření lásce a našli si partnera. Crista byla vystupována v mnoha mediálních zdrojích, jako jsou ABC, NBC, Fox a TEDx. Je také autorkou knihy Break The Glass Slipper: Osvoboďte se od pohádek a najděte skutečnou lásku v reálném životě. Crista je držitelkou titulu BS v komunikačních studiích se zaměřením na mezilidskou komunikaci na University of Texas v Austinu. Tento článek byl zobrazen 38 554 krát
Stránka byla zobrazena 38 554 krát.

Pomohl vám tento článek?