X
wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 28 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
V tomto článku je 8 referencí jejichž znění najdete ve spodní části stránky.
Tento článek byl zobrazen 13 055 krát
Pro některé lidi neexistují lepší sluneční brýle, než klasické Ray Ban. Pokud si chcete koupit některé brýle od této značky, jistě hledáte kvalitu. Nedovolte, aby vás někdo okradl a zjistěte si, podle čeho poznáte kvalitní a pravé sluneční brýle, abyste si byli jistí, že jste si nekoupili padělek.
Postup
Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Vady na brýlích
-
1Prohlédněte si brýle a podívejte se, zda na plastových částech nejsou vidět spoje. Všechny pravé brýle Ray Ban jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Plastové části brýlí jsou vyrobeny z jednoho kusu plastu a jsou ručně leštěny. Pokud tedy uvidíte na brýlích nějaké vady, hrubé části a zejména spoje, pravděpodobně jde o padělek. Spoje na plastových částech brýlí znamenají, že brýle nejsou pravé. [1]
- Na falešných brýlích Ray Ban mohou být spoje kdekoli, ale většinou je najdete na místech, kde se plast ve formě spojuje – na horním okraji brýlí nad čočkami a na horní straně postranic.
-
2Potěžkejte si brýle. Vezměte si brýle do ruky a chvíli si je podržte. Jemně si je přehazujte z ruky do ruky. Měly by být pevné a trochu těžké. Neměly by být podivně lehké, tenké a křehké. Pokud máte pocit, že brýle nejsou dost těžké na to, aby dokázaly ve větru zatížit několik listů papíru, pravděpodobně jde o padělek.
- Pravé brýle Ray Ban mají uvnitř postranic kovové podpěry, které zajišťují, že jsou brýle těžší. Pokud máte model s průhlednými postranicemi [2] , měli byste tyto podpěry vidět. Pokud je nevidíte, pravděpodobně máte falešné brýle.
-
3Prohlédněte si čočky a podívejte se, zda jsou skleněné. Sundejte si brýle a podívejte se na ně zepředu. Jemně na ně poklepejte nehtem. Pokud uslyšíte charakteristický zvuk skla, je to dobré znamení – pravé brýle Ray Ban mají vždy skleněné čočky. Pokud máte čočky plastové, nemusí to nutně znamenat, že jde o padělek, ale pokud brýle navíc vypadají lacině a nekvalitně, pravděpodobně nejsou pravé.
- Pokud máte pocit, že čočky nejsou skleněné, nepanikařte. Některé modely brýlí Ray Ban nemají skleněné čočky, ale přesto jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů. [3] Aby bylo jasno – skleněné čočky znamenají, že jsou vaše brýle pravděpodobně pravé, ale neskleněné čočky nemusejí nutně znamenat, že jsou brýle falešné.
-
4Prohlédněte si kovové panty na brýlích. Podívejte se na brýle zezadu. Panty, které jsou v rozích, by měly být kovové a kvalitní. Měly by být pevně připojené k brýlím, ne pouze přilepené lepidlem. Plast a lepidlo znamená, že jsou brýle falešné.
- Některé modely brýlí Ray Ban mají kovový pant se sedmi kovovými „zoubky“. [4] Pokud tento pant máte, pravděpodobně máte pravé brýle, ale pokud ho na brýlích nemáte, nic si z toho nedělejte, protože ne všechny modely tento pant mají (například modely Aviator a Clubmaster ho nemají).
-
5V rozích brýlí by měly být kvalitní rytiny. Podívejte se na brýle zepředu. Pokud máte modely Wayfarer nebo Clubmaster, měli byste mít v rozích očnic malý stříbrný diamant nebo ovál. Tato rytina by měla být kvalitně provedena a měla by být hezky vidět. Nemělo by být možné ji seškrábnout. Pokud rytina vypadá nekvalitně, brýle jsou pravděpodobně padělané.
-
6Prohlédněte si, zda mají brýle na čočkách RB. Většina modelů brýlí Ray Ban má na jedné z čoček téměř neviditelný znak RB. Bývá malý a bývá pouze na jedné z čoček. Jde vidět pouze když brýle natočíte do určitého úhlu. Pokud jsou vaše brýle falešné, tento znak neuvidíte, nebo bude nekvalitně proveden.
- Některé starší modely mají místo znaku RB na čočce BL, protože Ray Ban původně vlastnila společnost Bausch & Lomb. V roce 1999 Bausch & Lomb prodala Ray Ban italské společnosti Luxottica. [5] To lze poznat na značení a balení novějších modelů brýlí Ray Ban.
-
7Prohlédněte si nosní pacičky. Každá část pravých brýlí Ray Ban je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů. Platí to i pro malé pacičky, které vám drží brýle na nose. Měly by být vyrobeny z pevného, ale příjemného gumového materiálu. Neměly by být křehké, slizké, ani snadno snímatelné.
- Na kovovém středu těchto paciček můžete najít malé logo RB. Některé modely toto logo ovšem nemají. [6]
-
8Prohlédněte si logo na postranici. Sundejte si brýle a podívejte se na ně ze strany. Měli byste na začátku postranice vidět kurzívou napsané logo Ray-Ban. Dobře si ho prohlédněte – mělo by být čisté a profesionální a mělo by dobře přiléhat k postranici. Pokud je logo špatně provedené, nebo je přilepené lepidlem, pravděpodobně nemáte pravé brýle. [7]
- U brýlí, které mají velmi tenké postranice, toto logo pochopitelně nenajdete.
-
9Prohlédněte si číslo modelu, které je vyraženo na vnitřní straně postranic. Podívejte se na vnitřní stranu postranic brýlí. Pokud máte model Wayfarer nebo Clubmaster, měli byste toto číslo najít napsané bílým písmem. Na pravé postranici by mělo být logo Ray Ban, „Made in Italy“ a CE (což znamená, že se brýle prodávají v Evropě). Pokud tento text chybí, nebo je rozmazaný, je téměř jisté, že máte falešné brýle.
- Pokud máte stále originální balení svých brýlí, zkontrolujte si, zda je sériové číslo na obalu stejné, jako číslo na brýlích. Pokud se čísla neshodují, vaše brýle jsou falešné.
- Model Aviator má tak tenké postranice, že na nich tento text nenajdete.
Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Správné balení
-
1Prohlédněte si krabičku od brýlí a najděte si sériové číslo. Pokud jste si koupili brýle nové, měli byste mít krabičku s velkým označením. Toto označení obsahuje důležité informace o vašich brýlích – pokud označení nemáte, brýle jsou pravděpodobně falešné. Oficiální krabičky od brýlí Ray Ban musí obsahovat následující informace: [8]
- Číslo modelu: Začíná RB nebo 0RB a pokračuje čtyřmi číslicemi.
- Číslo pod-modelu: Začíná písmenem a pokračuje čtyřmi číslicemi.
- Kód typu čočky: Kombinace písmene a čísla (např. 2N).
- Šířka čočky (v mm): Dvojciferné číslo.
-
2Prohlédněte si pouzdro a zkontrolujte si, zda je kvalitně vyrobené. Všechny brýle Ray Ban by měly mít pouzdro. Pokud pouzdro nemáte (například jste brýle koupili v plastovém sáčku), může to znamenat, že jsou vaše brýle falešné (pokud jste je tedy nekoupili v outletu). Pouzdro by mělo mít následující znaky: [9]
- Lesklé kvalitně provedené logo na přední levé straně. Měli byste na něm mít napsáno toto: „100% UV Protection – Ray-Ban – Sunglasses By Luxottica.“
- Na zavírání by mělo být logo Ray Ban.
- Materiál by měl mít texturu jako skutečná kůže.
- Horní část pouzdra by měla být tvrdá.
- Pouzdro by mělo být kvalitně provedené stehy.
-
3Zkontrolujte si, zda nemáte v brožurce chyby. Pravé brýle Ray Ban mají většinou v balení také malou brožurku s informacemi, reklamními fotkami atd. Tato brožurka by měla být vytištěna naprosto dokonale a na kvalitním papíře. Kromě toho se brožurky před publikací vždy přísně kontrolují. Pokud brožurka obsahuje gramatické nebo faktické chyby, znamená to, že brýle nejsou pravé.
-
4Podívejte se, zda máte v krabičce kvalitní čistící hadřík. Všechny brýle Ray Ban se prodávají s malým hadříkem na čištění skel. Najdete ho v krabičce v malém plastovém sáčku. Pokud ho nemáte, nebo vypadá nekvalitně, vaše brýle pravděpodobně nejsou pravé. Prohlédněte si hadřík a přesvědčte se, že nemá následující vady:
- Skvrny a známky používání
- Tenká a cuckovatá textura
- Volné a nekvalitní švy
- Laciný materiál
-
5Prohlédněte si samolepku na čočce. Brýle Ray Ban se prodávají se samolepkou známky kvality na čočce. Tato samolepka by měla být černozlatá (ne žlutá) a měla by vyobrazovat logo Ray Ban uprostřed hvězdice. Text by měl znít následovně: „100% UV Protection“ a „Sunglasses by Luxottica.“ Dívejte se hlavně po následujících defektech:
- Chybějící nebo špatně napsaný text
- Nekvalitně provedené logo nebo hvězdice
- Lepidlo pod samolepkou (samolepka by měla držet staticky, ne pomocí lepidla)
Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Prodejce
-
1Nakupujte pouze u ověřených prodejců. Co se týče brýlí Ray Ban, mezi prodejci jsou velké rozdíly. Někteří z nich prodávají padělky a některým z nich nezáleží na tom, zda mají v nabídce pouze pravé brýle. Pokud chcete mít jistotu, že kupujete pouze pravé brýle, nakupujte jen u prodejců, kteří mají oficiální licenci společnosti Ray Ban.
-
2Dejte si pozor na extrémně levné brýle. Stejně jako u všech luxusních značek, byste si měli dávat pozor na velmi výhodné koupě. Ceny těchto brýlí se velmi liší, ale nikdy nejsou levné. Protože jsou vyrobeny ručně z nejkvalitnějších materiálů, prodávají se za vcelku vysoké ceny. Pokud vám někdo nabízí extrémně výhodnou nabídku, dejte si velký pozor.
- Ceny brýlí Ray Ban se pohybují mezi 2000 a 5000Kč. [10]
-
3Když si nebudete vědět rady, nakupujte pouze v obchodech Ray Ban. Vždy je dobré zbytečně nic neriskovat. Pokud chcete mít jistotu, že máte pravé brýle, kupte si je přímo na webové stránce Ray Ban. Budete si moci vybrat ze všech dostupných modelů a budete si jistí tím, že jsou vaše brýle pravé.
-
4Uvědomte si, že nosit falešné sluneční brýle není dobrý nápad. Falešné věci nejsou nikdy tak kvalitní, jako pravé luxusní výrobky. Většinou jsou špatně provedené, snadno se rozbijí a nevypadají dobře. Kromě toho existují ale i další věci, které by vás od koupě padělku měly odradit. Zde uvádíme důvody, proč je lepší koupit si pravé brýle Ray Ban: [11]
- Falešné brýle nemají dostatečnou ochranu proti UV paprskům. Když budete nosit brýle bez UV ochrany, mohli byste si poškodit zrak hůře, než kdybyste neměli žádné sluneční brýle. [12]
- Falešné sluneční brýle nemají záruku, takže když se vám rozbijí (což je u padělků téměř jisté), nedostanete žádné peníze zpět.
- Falešné brýle se vyrábějí ve fabrikách, které vykořisťují své zaměstnance. Když budete pravidelně kupovat padělky, budete tím podporovat tyto pracovní praktiky.
Reklama
Tipy
- Zkontrolujte si znak Ray Ban na obou stranách brýlí.
- Záruční list by měl být také natištěn správně a bez chyb.
- Brýle Wayfarer se prodávají většinou s doplňkovou brožurou, která obsahuje informace o klasických modelech.
- Zamyslete se nad cenou brýlí, které si chcete koupit. Pokud je cena rozumně vysoká, pravděpodobně jde o pravé brýle.
Reklama
Věci, které budete potřebovat
- Dobré světlo
- Dioptrické brýle, pokud je nosíte
- Seznam sériových čísel modelů (z webu Ray Ban)
Reference
- ↑ http://www.theeyecentre.com/how-can-i-tell-if-a-ray-ban-is-real-or-fake.html
- ↑ http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/clubmaster/clv
- ↑ http://www.theeyecentre.com/how-can-i-tell-if-a-ray-ban-is-real-or-fake.html
- ↑ http://www.theeyecentre.com/how-can-i-tell-if-a-ray-ban-is-real-or-fake.html
- ↑ http://www.nytimes.com/1999/04/29/business/company-news-bausch-lomb-selling-sunglass-business-to-luxottica.html
- ↑ http://www.theeyecentre.com/how-can-i-tell-if-a-ray-ban-is-real-or-fake.html
- ↑ http://www.thatssofake.com/blog/2012/9/14/how-to-spot-a-fake-rayban-wayfarer
- ↑ http://www.fromparistopureza.com/2013/04/how-to-spot-fake-and-authentic-ray-ban.html
- ↑ http://snapguide.com/guides/identify-fake-ray-ban-wayfarers/
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
Português:Saber se um Óculos Ray Ban é Falso
中文:辨别雷朋太阳镜的真伪
Bahasa Indonesia:Memeriksa Keaslian Kacamata Ray Ban
العربية:معرفة إن كانت نظارة ريبان أصلية
Nederlands:Nagaan of Ray Bans nep zijn
Tiếng Việt:Nhận biết Kính mát Ray Ban Giả
日本語:Ray Banの偽物を見分ける
Stránka byla zobrazena 13 055 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama