Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete si pořídit luxusní kabelku Louis Vuitton? Pak byste měli vědět, jak poznat originál od kopie. Většinu falešných kabelek odhalíte podle jejich celkového designu a kvality, jindy pomůže vyhledat si na internetu informace o prodejci a hned budete vědět, odkud vítr fouká.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Zaměřte se na kvalitu

Stáhnout PDF

Opravdové kabelky Louis Vuitton jsou mistrovská díla.

 1. 1
  Prozkoumejte švy. Nejlepší je to osobně, nicméně kupujete-li kabelku přes internet, alespoň požádejte prodejce o co nejvíce detailních fotek. Nepravidelné, odbyté stehy zcela jednoznačně ukazují na padělek. Dalším vodítkem je počet stehů na palec (SPI). Čím vyšší toto číslo je, tím pevnější kabelka bude a tím déle vám vydrží. SPI pravých kabelek Louis Vuitton je o mnoho vyšší, než SPI většiny padělků.
 2. 2
  Obloukem se vyhněte všem kabelkám s nepravidelným, nakloněným nebo jinak poškozeným potiskem. Pravé kabelky mají potisk dokonale vycentrovaný.
 3. 3
  Na zadní straně kabelky hledejte znak LV vzhůru nohama. Nemají ho sice všechny pravé vuittonky, ale většina ano, obzvláště pak ty, které jsou tvořeny jedním, nepřerušovaným pásem kůže. Rozhodně ho najdete na modelech Speedy, Keepall a Papillon.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Seznamte se s prodejcem

Stáhnout PDF

Důvěryhodnost a spolehlivost prodejce může být zrovna tak důležitá pro ověření pravosti kabelky, jako kabelka sama.

 1. 1
  Zjistěte si o prodejci co nejvíc informací, zvlášť pokud kabelku kupujete například v aukci na internetu. Přečtěte si zkušenosti ostatních kupujících. Vyberte si prodávajícího s velkým množstvím pozitivních ohlasů a komentářů, nenechte se nachytat někým se spoustou negativních reakcí nebo z žádnými či soukromými komentáři.
 2. 2
  Vyhněte se prodejcům, kteří nenabízí vrácení poškozeného nebo nechtěného zboží.
 3. 3
  Naučte se číst mezi řádky. Pokud vám po přečtení popisu zboží něco napovídá, že není všechno úplně v pořádku, věřte svým instinktům.
 4. 4
  Pokud si kabelku nemůžete osobně prohlédnout, vybírejte si nabídky s velkým množstvím obrázků. Kupujte zásadně jen kabelku, kterou jste předtím viděli na obrázku minimálně zepředu, zezadu, zespoda, zevnitř (podšívka). Nechte si zaslat obrázky kódu s datem a embosovaného štítku "Louis Vuitton Made in".
 5. 5
  Vyžádejte si od prodejce další fotografie. Mnoho lidí používá fotky pravé kabelky Louis Vuitton, ale vám pošlou padělek.
 6. 6
  Hledejte slevy a výhodné nákupy, ale buďte obezřetní, pokud je cena až neuvěřitelně nízká. Pravá kabelka, která stojí stovky dolarů se asi nebude prodávat za méně, než 100$, obzvlášť pokud prodejce uvádí, že je ve stavu "jako nová".
 7. 7
  Nevěřte prodejcům, kteří nabízejí kabelky "z nové kolekce, která ještě není v obchodech".
 8. 8
  Ruce pryč od kohokoliv, kdo nabízí kabelky za "velkoobchodní ceny", nebo jako "likvidaci pobočky". Louis Vuitton nemá outlety ani velkoobchody a kabelky ze zavřených poboček neprodává za zlevněnou cenu. Prodejce, který podobné zboží nabízí, je podvodník.
 9. 9
  Nekupujte si kabelky u pouličních prodavačů a na tržnicích, Louis Vuitton nedovoluje, aby se kabelky tímto způsobem prodávaly. Jedná se prakticky vždy o padělky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Všímejte si detailů

Stáhnout PDF

Mnoho dalšího o pravosti kabelky vám napoví drobné detaily jako jsou zipy, vnitřní podšívka nebo kód s datem výroby. Každá kabelka je trochu jiná, ale existuje několik věcí, které vám pomohou falešnou vuittonku odhalit.

 1. 1
  Vyhněte se kabelkám s připevněnou cenovkou. Drtivá většina kabelek Louis Vuitton nemá cenovku připevněnou. Místo toho je daná zvlášť, často v kapsičce kabelky. Dvojnásob pozor si dávejte na cenovky, které vypadají lacině a jsou připevněné jenom umělohmotným vláknem.
 2. 2
  Prohlédněte si vnitřní výstelku a podšívku kabelky. Většina napodobenin má uvnitř levný polyesterový satén. Pravá kabelka může mít vnitřek ušitý z mnoha různých textilií, záleží na konkrétním typu - nejčastěji to bývá jemné plátno, luxusní textilie s miniaturními monogramy, měkká kůže, polyester, nebo semiš z mikrovláken.
 3. 3
  Pozor na kabelky, které mají okolo ucha ochranný plastikový obal. Přírodní hovězí kůže žádnou podobnou ochranu nepotřebuje, takže kabelky s takovým uchem jsou ve většině případů padělky.
 4. 4
  Zkontrolujte zapínání a vůbec všechny kovové součásti kabelky. Ty pravé používají mosaz nebo jiný nazlátlý kov, na napodobeninách většinou najdete jen plast, potřený zlatou barvou.
 5. 5
  Na jezdci zipu by mělo být natištěno logo LV.
 6. 6
  Zkontrolujte cedulku se zemí původu (made in). Původní, autentické kabelky bývaly vyráběny pouze ve Francii, několik posledních desetiletí se ale jejich výroba rozšířila ještě do USA, Španělska, Německa a Itálie. Jiná země nepřichází v úvahu.
 7. 7
  Zkontrolujte kód s datem. Většina kabelek, vyrobených po roce 1980 nese vytištěný kód. Od roku 1990 tento kód obsahuje dvě písmena, následovaná čtyřmi číslicemi. Starší kabelky mají kód z jednoho či dvou písmen a tří nebo čtyř číslic. Existují i verze, které mají pouze číselné kódy.
  • Hledejte na správném místě. Kód se obvykle skrývá pod sponou ramínka.
 8. 8
  Poučte se o tom, jak má která kabelka správně vypadat. Ano, existuje jich spousta druhů a typů, ale žádný není s jiným úplně totožný. Zjistěte si, jaký design, podšívku, kovové součásti a další detaily by vámi vybraný model měl správně mít. Nejlepší je, prohlédnout si oficiální stránky, nebo se zeptat v butiku.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Prohlédněte si celkový vzhled kabelky

Stáhnout PDF

Design kabelky je to první, na co byste se měli při jejím hodnocení zaměřit. Některé falešné vuittonky poznáte na první pohled, u jiných se budete muset dívat pečlivěji.

 1. 1
  Zjistěte si, zda je potisk na kabelce autentický. Pokud to nevypadá jako Vuitton, pravděpodobně to Vuitton není. V případě jakýchkoliv pochybností si design ověřte v butiku nebo na oficiálních webových stránkách značky, případně v obchodním katalogu.
 2. 2
  Pozor na vzory, které sice mohou působit jako pravé, ale je to podvod. Mezi nejznámější patří vzor s písmeny v barvě duhy, třešňový květ a plod třešní - tyto vzory rozhodně nejsou k mání na všech modelech kabelek od Louise Vuittona. Vintage kousky bývají také velmi často podvod.
 3. 3
  Pokud si kupujete klasickou kabelku s písmeny LV, prohlédněte si, zda jsou písmena natištěna ve zlaté barvě, s drobnými hnědými čárkami, které skrze písmena vedou. Nekupujte si kabelku s písmeny natištěnámi jednolitou zlatou barvou, ani barvou se zelenkavým nádechem.
  Reklama

Tipy

 • Nenechte se ošálit. Padělatelé často kabelky doplňují obaly, účtenkami, dárkovými krabičkami, certifikáty pravosti a manuálem s tím, jak o kabelku pečovat. Nic z toho ovšem nezaručuje, že je kabelka pravá.
 • Na internetu najdete bezpočet fotek, které srovnávají falešnou a pravou kabelku Louis Vuitton. Prohlédněte si je, ať víte, na jaké detaily se při koupi zaměřit.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 34 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 31 008 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 31 008 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama