Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Implantační krvácení může být známkou raného těhotenství. Setká se s ním asi třetina všech těhotných žen. Oplodněné vajíčko prochází vejcovody do dělohy, kde se přichytí k děložní stěně. Když se to stane, tkáň okolo vajíčka může poškodit cévy v děloze, takže dojde k malému výtoku krve z děložního čípku do vagíny. Když budete vědět, jak toto krvácení vypadá, možná se vám podaří zjistit, zda jste těhotná.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Příznaky

 1. 1
  Fáze cyklu. Tento typ krvácení se většinou objevuje asi 6-12 dní po oplodnění – téměř ve stejnou dobu, kdy by se měla objevit menstruace. Zamyslete se nad tím, kdy jste naposledy měla sex. Pokud od té doby uplynul více než měsíc, je extrémně nepravděpodobné, že jde o příznak těhotenství. [1]
  • Protože je možné si splést toto krvácení s běžnou menstruací, některé ženy se o svém těhotenství dozvědí až o měsíc později.
  • Jakmile vám lékař potvrdí, že jste těhotná, provede testy, které určí přesné stáří plodu, což je důležité zejména v případě, že kvůli implantačnímu krvácení není jasné, kdy proběhla poslední menstruace.
 2. 2
  Prohlédněte si barvu a množství krve. Zjistíte díky tomu, zda vám začíná menstruace, nebo jste těhotná. Krvácení na začátku těhotenství se většinou nepodobá běžné menstruaci. Je slabší a krve je mnohem méně. Někdy jde jen o několikahodinové špinění. [2]
  • Implantační krvácení má většinou podobu narůžovělého nebo nahnědlého výtoku. Barva bývá tmavší, než u běžné menstruace, protože nějakou dobu trvá, než krev dojde z dělohy až ke vstupu do vagíny.
  • Krvácení je většinou velmi slabé a netrvá déle, než několik dní. U některých žen vypadá jako velmi slabá menstruace, proto není snadné určit, o co se jedná. Většina žen mívá silnější menstruaci s červenější krví.
 3. 3
  Zjistěte, zda trpíte křečemi. Na začátku těhotenství se během uchycování vajíčka mohou objevit křeče. Tyto křeče jsou ovšem mnohem slabší, než křeče, které ženy mívají při menstruaci. Matoucí je to, že příznaky raného těhotenství jsou téměř totožné s příznaky premenstruačního syndromu. [3]
  • Pokud stále trpíte křečemi, může to znamenat, že přijde menstruace, nebo je nějaký problém s vaším těhotenstvím. V některých případech také může jít o naprosto nesouvisející zdravotní problém, například o infekci močového měchýře, nebo zánět slepého střeva.
  • Pokud se bolesti liší od běžných bolestí, které míváte při menstruaci a neustupují ani po dvou dnech, měla byste jít k lékaři. Pokud máte stále silnější bolesti a objevují se i jiné příznaky, jako je horečka, nebo silné krvácení, měla byste jít k lékaři ihned.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Další příznaky

 1. 1
  Zjistěte, zda je vám nevolno. Ranní nevolnost postihuje velké množství těhotných žen. Mnoho těhotných žen jimi trpí ráno, ale některé ženy jimi trpí v průběhu celého dne. Pokud vám zničehonic vadí pachy, které vám nikdy dříve nevadily, může to znamenat, že jste těhotná. Pokud ráno zvracíte, je téměř jistě, že jste těhotná.
 2. 2
  Zjistěte, zda vás bolí prsa. Citlivá a bolestivá prsa jsou častým příznakem těhotenství. V těhotenství se vám prsa zvětší a ztmavnou vám bradavky. Citlivá prsa jsou ovšem také známkou přicházející menstruace. [4]
 3. 3
  Zjistěte, zda trpíte únavou. Mnoho žen v prvním trimestru těhotenství trpí silnou únavou. Pokud jste zničehonic velmi unavená a potřebujete stále odpočívat, může to znamenat, že jste těhotná. [5]
 4. 4
  Zjistěte, zda chodíte častěji na toaletu. Pokud chodíte najednou velmi často na toaletu, nebo najednou trpíte zácpou, i když jste tyto problémy nikdy neměla, je možné, že jste těhotná.
 5. 5
  Všímejte si změn nálad. Těhotenství provází velké změny hormonů, které ovlivňují vaši náladu. V jednu chvíli můžete plakat a za chvíli se můžete cítit naprosto skvěle. Všímejte si toho, zda jste emocionálně nevyrovnaná – změny nálad mohou být příznakem těhotenství, ale také PMS.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda se vám točí hlava. Pokud se vám zničehonic zatočí hlava, když vstanete, když jdete do schodů, nebo naprosto bezdůvodně, může to znamenat, že jste těhotná.
 7. 7
  Jděte k lékaři. Je možné, že budete mít několik příznaků těhotenství a přesto nebudete těhotná. Jediným způsobem, jak to zjistit, je jít k lékaři. Objednejte se ke svému gynekologovi a nechejte se vyšetřit.
  • Můžete si udělat i těhotenský test, ale lepší je navštívit lékaře.
  Reklama

Tipy

 • Některé těhotenské testy nejsou schopny odhalit těhotenství dříve, než v den vynechané menstruace, takže si vždy přečtěte informace v příbalovém letáku. Pokud se implantační krvácení objeví dříve, než očekávaná menstruace, budete s testem muset několik dní počkat.
 • Krvácení může být také známkou rakoviny děložního čípku. Pokud je vám více než 30 let, měla byste navštívit gynekologa a podstoupit testy.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 46 090 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 46 090 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama