Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už máte nějaký vztah, nebo si na někoho zatím jen myslíte, je dobré si udělat pořádek ve svých pocitech. Neexistuje sice žádný zaručený způsob, jak rozluštit, co k někomu vlastně cítíte, ale můžete si všímat několika věcí, které vám napoví. Čtěte naše tipy a zjistěte, zda jste zamilovaní, pobláznění, nebo po někom pouze toužíte.

Metoda 1 ze 3:
Jak poznat skutečnou lásku

 1. 1
  Všímejte si, zda se k tomu druhému chováte jako k člověku, nebo jako k věci. Máte toho člověka rádi, přestože má své chyby? Jste ochotni s ním zůstat i v těch nejhorších chvílích? Můžete mu o sobě říct cokoli, i když to není zrovna lichotivé a budete mít jistotu, že vás vždy přijme takové, jací jste?
 2. 2
  Cítíte s tímto člověkem jistotu? Víte jistě, že se za vás váš partner vždy postaví a jste připraveni s ním strávit zbytek života?
 3. 3
  Jak dlouho již váš vztah trvá? Znáte se již dlouho a nedokážete si představit, že byste žili jeden bez druhého?
 4. 4
  Sledujte, jak sex ovlivňuje vaše pocity. Po milování s partnerem se cítíte sblížení. Pro vás je mazlení po milování stejně důležité, jako sex. Milujete ale také vášeň.
 5. 5
  Zamyslete se nad tím, jak na toho druhého myslíte. Stalo se vám v práci něco vtipného a nemůžete se dočkat, až to povíte partnerovi? Stejně tak když se vám přihodí nějaké neštěstí, je partner prvním člověkem, se kterým chcete sdílet své pocity. Pokud je tomu tak, pravděpodobně jde o lásku.
 6. 6
  Všímejte si, jak zvládáte konflikty. Když se s partnerem hádáte, pracujete stále na tom, abyste se nakonec shodli? Žádná hádka neohrozí to, co spolu máte a vždy oceníte, že vám partner říká pravdu.
 7. 7
  Zamyslete se nad tím, kam by měl vztah směřovat. Cítíte se s partnerem skvěle a máte pocit, že máte silnou vazbu a důvěřujete si? Společné bydlení nebo svatba je pro vás naprosto přirozená budoucnost. [1]
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Jak poznat poblouznění

 1. 1
  Všímejte si, zda se k tomu druhému chováte jako k člověku, nebo jako k věci. Když jste poblouznění, vaše mysl je plná vašeho partnera. Nemyslíte jen na něho, ale také na to, jak se mu chcete předvést. Máte idealistickou vizi toho, jaký ten člověk je a musíte si uvědomit, že tato vize nemusí být shodná s realitou.
 2. 2
  Cítíte s tímto člověkem jistotu? Místo jistoty přemýšlíte spíš o tom, jak toho druhého ohromit. Soustředíte se na to, aby si vás partner zamiloval a cítíte nervozitu, protože nevíte, co k vám cítí.
 3. 3
  Jak dlouho již váš vztah trvá? Váš vztah je vcelku nový a přestože na toho druhého myslíte neustále, nejste si jistí, že váš vztah bude pokračovat.
 4. 4
  Sledujte, jak sex ovlivňuje vaše pocity. Sex je velmi vzrušující, ale po milování se cítíte zvláštně. Přemýšlíte, jestli se partnerovi líbíte a děláte si starosti s tím, co máte udělat nyní.
 5. 5
  Zamyslete se nad tím, jak na toho druhého myslíte. Neustále myslíte na úsměv partnera, na to, jak s vámi mluví a na to, jak se na vás dívá. Jste posedlí detaily a snažíte se zjistit, jestli vás ten druhý má rád.
 6. 6
  Všímejte si, jak zvládáte konflikty. Když s vámi partner nesouhlasí, začnete se bát, že je váš vztah u konce. Nevíte, jestli ho vůbec znáte a chtěli byste zjistit, zda je skutečně takový, jakého ho vidíte.
 7. 7
  Zamyslete se nad tím, kam by měl vztah směřovat. Chtěli byste s tím druhým začít chodit, ale jste nervózní, protože nevíte, co by vám odpověděl. Bojíte se, že se zalekne závazku a uteče vám. Vaše pocity nejsou dostatečně hluboké na to, aby šlo o lásku. Pravděpodobně jste poblouznění.[2]
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Jak poznat chtíč

 1. 1
  Všímejte si, zda se k tomu druhému chováte jako k člověku, nebo jako k věci. Pokud se snažíte někoho získat jako trofej, nebo se s ním chcete jen vyspat, chováte se k tomu člověku jako k věci a je jasné, že jde pouze o chtíč.
 2. 2
  Cítíte s tímto člověkem jistotu? Jistota pro vás není důležitá, více vás zajímá sex. Když dostanete, co jste chtěli, můžete s partnerem zůstat, nebo ho opustit.
 3. 3
  Jak dlouho již váš vztah trvá? Je možné, že jste se poznali teprve nedávno, ale je také možné, že se znáte již dlouho. Tak jako tak je váš vztah spíše o naplnění sexuálních potřeb, než o budování pevného pouta.
 4. 4
  Sledujte, jak sex ovlivňuje vaše pocity. S partnerem máte sex a i když je skvělý, vaše mysl se již posunula někam jinam. Nevíte, jak dlouho s partnerem po sexu máte zůstat a už přemýšlíte nad někým jiným. Možná také chcete stále mít s tímto člověkem milostný poměr – alespoň nebudete muset být sami.
 5. 5
  Zamyslete se nad tím, jak na toho druhého myslíte. Snažíte se zjistit, co musíte udělat, aby vás ten druhý pozval k sobě domů. Soustředíte se na to, abyste svého partnera svedli a nestaráte se o víc.
 6. 6
  Všímejte si, jak zvládáte konflikty. Komu záleží na tom, jestli se pohádáte? Vždycky si můžete najít někoho jiného. Sex je sice skvělý, ale nestojí to za to – tedy pokud nejde o skvělý udobřovací sex po hádce.
 7. 7
  Zamyslete se nad tím, kam by měl vztah směřovat. Je vám úplně jedno, jestli váš partner má někoho jiného. Jste spokojeni tak, jak to je a nezáleží vám na tom, jestli partner chodí s jinými lidmi. I když třeba na partnera žárlíte, necítíte k němu tak silné pocity, aby se to dalo nazvat láskou.[3]
  Reklama

Tipy

 • Nehledejte dokonalého partnera, protože nikdo není dokonalý. Najděte si někoho, kdo je dokonalý pro vás.
 • Nespěchejte do vztahu, jinak si ublížíte.
 • Nedovolte partnerovi, aby se vás pokoušel změnit.
 • Pokud jste se pohádali, dejte si trochu času na přemýšlení, protože když se budete partnera ptát na spoustu otázek, když se ještě zlobí, jistě vám neodpoví tak, jak byste si představovali (a možná řekne i něco, čeho bude později litovat).
 • Nezapomeňte, že se budete během vztahu potýkat s problémy. Pokud je vaše láska skutečná, vydrží to.
 • Sex může vaše pocity zkomplikovat. Raději si ujasněte, o co vám jde, ještě dříve, než s někým budete spát.
 • Neočekávejte, že se ten druhý změní.
 • Měli byste zvážit i přátelství. Za padesát let bude jedno, že byl kdysi partner přitažlivý, pokud nejste skuteční přátelé.
Reklama

Varování

 • I pokud máte pocit, že toho druhého milujete, pokud neopětuje vaši lásku, neztrácejte příliš čas a nedoufejte, že se něco změní. Budete mít jistě další šance najít si někoho, kdo vás bude skutečně milovat a se kterým budete mít trvalý vztah.
Reklama

Související články

Pomohl vám tento článek?

Reklama