Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V dnešním světě je zvaní na plesy zábavné a kreativní – chlapci jsou stále romantičtější a vymýšlejí zajímavé a zábavné způsoby, jak dívky pozvat na ples. Nemusíte být nervózní, když se uvolníte, bude to naprosto jednoduché. Pokud chcete vědět, jak pozvat dívku na maturitní ples tak, aby na to nikdy nezapomněla, nebo hledáte jen několik tipů, držte se našich rad!

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Připravte se

 1. 1
  Ujistěte se, že dívku již nepozval nikdo jiný. Možná je vám to naprosto jasné, ale divili byste se, kolik chlapců tráví spoustu času vymýšlením originálního pozvání na ples a ani je nenapadne, že dívku již pozval někdo jiný. Buď tedy vymyslete, jak zjistit, zda dívku již někdo nepozval, nebo se jednoduše zeptejte jejích kamarádů. Když zjistíte, že dívka ještě není s nikým domluvená, budete moci začít pracovat na pozvání.
 2. 2
  I v případě, že s dívkou chodíte, byste ji měli na ples oficiálně pozvat. Přestože s dívkou chodíte již několik let, měli byste ji na ples pozvat. Je sice jasné, že vy i vaše dívka počítáte s tím, že na ples půjdete spolu, ale i přesto byste se měli snažit být trochu romantičtí a dívku originálním způsobem pozvat. Bude to pro ni větší zábava a oživíte tím váš vztah.
 3. 3
  Mluvte jasně. Pokud chcete pozvat dívku na ples a dát jí tím najevo, že se vám líbí, měli byste to udělat romanticky, aby viděla, že ji nevnímáte pouze jako kamarádku. Pokud ale chcete na ples pozvat dívku, kterou berete jen jako kamarádku, neměli byste vymýšlet žádné romantické pozvání.
 4. 4
  Zamyslete se nad tím, jaká vaše dívka je. Ne každé dívce se líbí šílené a překombinované pozvání. Některé dívky ale touží přímo po něčem takovém. Než začnete na pozvání pracovat, měli byste se zamyslet nad povahou dívky, kterou chcete pozvat. Pokud je stydlivá, nerada se ukazuje na veřejnosti a je celkově uzavřená, musíte tomu pozvání přizpůsobit. To samé platí i v případě, že je dívka otevřená a ráda veřejně mluví o svých emocích.
 5. 5
  Je naprosto v pořádku dívku jednoduše požádat, aby s vámi šla na ples. Nemusíte nad tím příliš přemýšlet – pokud chcete dívku pozvat jen tak, udělejte to. Neměli byste dělat nic, co vám bude nepříjemné. Uvědomte si, že zvete dívku na ples – nežádáte ji o ruku. Nic se nestane, když vás náhodou odmítne. Jednoduše jí řekněte, že byste s ní chtěli jít na ples.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Vymyslete kreativní pozvání

 1. 1
  Požádejte ji ráno ve škole. Je možné, že kvůli tomu budete mít problémy, ale rozhodně si získáte pozornost dívky a budete mít větší šanci, že vaše pozvání přijme. Když to uděláte romanticky, uděláte tím dojem nejen na dívku, ale i na ostatní.
 2. 2
  Napište žádost o pozvání z Lega. Vytáhněte si své staré stavebnice Lego a napište z kostek pozvání na ples. Můžete ho potom umístit do školy, nebo třeba na zahradu domu, kde vaše dívka bydlí. Počkejte, až kostky najde a všímejte si, jak na to zareaguje.[1]
 3. 3
  Vyrobte puzzle. Napište „Šla bys se mnou na ples?“ na kus papíru a nastříhejte ho na puzzle. Vložte je do sáčku a dejte je dívce. Řekněte jí, aby je složila. Jistě ji ohromíte tím, že jste si na pozvání dali záležet. [2]
 4. 4
  Napište pozvání křídou. Vezměte si křídu a napište na chodník velkými písmeny „Půjdeš se mnou na ples?“ Můžete to napsat na její příjezdovou cestu, nebo třeba do parku – jednoduše někam, kde si toho všimne. Když si dáte záležet a hezky písmena vykreslíte, jistě to na dívku udělá dojem.
 5. 5
  Napište to na tabuli. Pokud spolu chodíte na stejné hodiny, můžete se připlížit do třídy o něco dříve a napsat na tabuli: „Půjdeš se mnou na ples?“ Měli byste napsat i své jméno a jméno dívky, kterou zvete. Musíte si ale uvědomit, že tím dívku rozhodně přivedete do rozpaků.
 6. 6
  Napište pozvání na lepicí papírky. Rozdělte pozvání na ples na jednotlivá slova a napište je na malé lepící papírky. Papírky potom umístěte na vhodná místa, například na lavici dívky, na její skříňku atd.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Vymyslete romantické pozvání

 1. 1
  Zazpívejte své dívce píseň. Vezměte si kytaru a zazpívejte své dívce píseň, kterou zakončíte pozváním na ples. Pokud neumíte hrát na kytaru, zkuste jen zpívat, nebo požádejte nějakého kamaráda, který hrát umí, aby vám pomohl. Můžete dívce zazpívat po škole, nebo třeba pod oknem.
 2. 2
  Pozvěte dívku na ples básní. Napište dívce báseň, ve které jí dáte najevo, jak moc ji máte rádi a která bude končit romantickým pozváním na ples. Potom dívce báseň předejte, nebo jí ji tajně dejte do batohu nebo do skříňky. Měli byste psát od srdce a upřímně – dívka bude ohromená.
 3. 3
  Pozvěte ji na ples pomocí rádia. Nechejte dívce zahrát v rádiu nějakou písničku a pozvěte ji na maturitní ples. Zjistěte si, jakou stanici poslouchá a požádejte její kamarádky, aby zajistily, že ji bude v danou chvíli poslouchat. Můžete také zajistit, aby písnička v rádiu zazněla v době, kdy s dívkou například pojedete někam autem, abyste ji na to mohli nenápadně upozornit.
 4. 4
  Vyzdobte jí auto. Kupte si křídu na autoskla a nakreslete jí na auto květiny a srdíčka. Na zadní sklo napište pozvání na ples (ale dejte si pozor, aby jí to nevadilo při řízení). Můžete si vzít také houbu a vodu, abyste jí auto mohli umýt hned po tom, co vaše pozvání přijme.
 5. 5
  Vyzdobte jí skříňku. Požádejte její kamarádku o kombinaci zámku ke skříňce vaší dívky a dejte jí do skříňky čokoládičky a květiny. Pokud má ve skříňce zrcadlo, napište jí tam: „Půjdeš se mnou na ples?“ Pokud zrcadlo nemá, přilepte jí na dvířka skříňky vzkaz.
 6. 6
  Napište pozvání pomocí sladkostí. Kupte si bonbony ve tvaru srdce a rozmístěte je na zem nebo na lavici dívky do tvaru písmen pozvání na ples. Vyberte si místo, na kterém dívka vaše pozvání najde a ujistěte se, že má ráda sladkosti.
 7. 7
  Pošlete jí květiny. Požádejte kamaráda, aby vaší dívce doručil květiny a řekl jí, že jsou od tajného ctitele. Můžete jí posílat květiny jednu po druhé a k poslední jí napsat vzkaz s pozváním, ve kterém odhalíte svoji identitu.
 8. 8
  Napište pozvání do dezertu. Vezměte dívku na dobrý oběd do restaurace a zavolejte do restaurace předem. Objednejte si dortík, na kterém bude napsáno: „Půjdeš se mnou na ples?“ Můžete také objednat velký dort se svíčkou, bude to romantičtější.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Vymyslete zábavné pozvání

 1. 1
  Pozvěte ji s pomocí svého psa. Pokud máte psa, požádejte dívku, aby přišla k vám domů. Připravte si cedulku s nápisem: „Půjdeš se mnou na ples?“ a pověste ji svému psovi na krk. Takové pozvání je velmi roztomilé a vtipné, takže vás dívka rozhodně neodmítne.[3]
  • Tento trik můžete zkusit i s poslušnou kočkou.
 2. 2
  Pozvěte dívku pizzou. Pozvěte dívku k sobě domů a objednejte si pizzu. Až pizza dorazí, napište na vnitřní stranu krabice pozvání na ples a počkejte, až dívka krabici otevře. Můžete si také objednat pizzu předem, napsat na krabici pozvání a potom teprve pozvat dívku. [4]
 3. 3
  Napište pozvání na tričko. Vyrobte si vlastnoručně tričko, nebo ho nechejte potisknout. Na tričko nechejte napsat: „Půjdeš se mnou na ples“ a pod to dva čtverečky – „Ano“ a „Ne.“ Na dívku tím jistě uděláte dobrý dojem a vaše pozvání přijme.
 4. 4
  Nacvičte si s kamarády nějaký tanec. Můžete si vymyslet nějakou zábavnou choreografii a nacvičit si ji s přáteli. Potom počkejte, až půjde dívka ze školy, nebo bude například stát ve frontě v jídelně a zatančete jí. Až dotančíte, přistupte k dívce a zeptejte se jí, zda s vámi půjde na ples. Můžete si na sebe vzít tričko s otazníkem!
  • Tento tanec dá dívce najevo, že se neberete příliš vážně a že s vámi na plese bude legrace.
 5. 5
  Napište pozvání pomocí jídla. Pokud chcete dívku rozesmát, napište pozvání jídlem. Použijte sushi, preclíky, hranolky, malé sušenky, nebo jiné jídlo, které seženete. Dívka se tomu jistě zasměje a vaše pozvání přijme.
  Reklama


O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 583 krát
Kategorie: Škola a univerzita
Stránka byla zobrazena 3 583 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama