Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možná se bojíte nebo se stydíte pozvat muže na rande, ale nemusíte se vůbec bát – dělá to spousta dívek! Protože jsou muži zvyklí na to, že by měli tradičně zvát na schůzky ženy oni, jistě se jim bude líbit, když převezmete iniciativu. Pokud chcete pozvat nějakého muže na rande, připravte se na to, vyzařujte sebevědomí a chovejte se přirozeně. Může to znít jednodušeji, než jaké to ve skutečnosti bude, takže si raději přečtěte tento článek.

Část 1
Část 1 ze 2:
Připravte se

 1. 1
  Co se může přinejhorším stát? To nejhorší je, že vám řekne ne, pokud je slušně vychovaný. Mějte to na paměti a pak jej pozvěte ven. Pamatujte na to i v případě, že vám opravdu řekne ne, pomůže vám to překonat bolest z odmítnutí.
 2. 2
  Najděte si správné místo a čas na své pozvání. Ujistěte se, že budete mít příležitost promluvit si uvolněně a v klidu. Může to být ve škole na chodbě, v jídelně nebo klidně na sportovním hřišti po tréninku, na kterém se spolu potkáváte. Vyberte si nějaké soukromé místo, kde vás nikdo nebude rušit a budete mít klid. Zde je několik věcí, na které byste neměla zapomínat:
  • Buďte spolu o samotě. Nemusíte být úplně daleko od lidí, ale jistě se oba budete cítit lépe, když budete moci muže pozvat na rande někde v klidu. Lidé často nereagují upřímně, když za sebou mají své přátele a cítí se pod tlakem, takže je vždy dobré mít soukromí.
  • Nevyhrkněte na něho své pozvání hned jak budete o samotě. Pokud jste spolu v nějaké skupině, klidně můžete ztišit hlas a říct mu: „Mohla bych s tebou mluvit o samotě?“ a kousek poodejít.
  • Snažte se nepůsobit jako stíhačka. Jistě ho chcete pozvat ven osobně, ale neměla byste postávat u jeho domu a čekat na něho, když jde z práce. Používejte zdravý rozum a podle toho vybírejte i místo pozvání.
  • Dejte mu prostor. Nesledujte ho v reálném životě ani online. Trocha informací je fajn, ale neudělejte ze sebe stíhačku.
  • Zvolte místo a čas smysluplně. Pokud se jej zeptáte po hodině tělocviku, bude to jistě lepší, než kdybyste mu poslala smsku v půl druhé v noci.
 3. 3
  Vymyslete si program na rande. Pokud je to poprvé, co zvete nějakého muže na rande, budete mnohem sebevědomější, když ho budete moci pozvat na nějakou konkrétní činnosti. Ušetříte si stres z toho, že nebudete vědět, co máte odpovědět na otázku, jaký je plán rande. Zde je několik tipů:
  • Nemyslete moc na negativní zážitky typu: Bude se mi smát nebo Odmítne mě. Nezapomínejte na to, že i kluci mají stejné myšlenky a strach z odmítnutí. Pravda je, že to zjistíte hned, jakmile se ho zeptáte. Seberte odvahu a pozvěte ho na rande. To zvládnete! Možná budete překvapená, jak bude reagovat. Kluci jsou většinou v pohodě a neřeší věci tolik, jako dívky.
  • Naplánujte klasické rande. Pokud se s tím mužem již dobře znáte a chcete spolu strávit více času o samotě, je dobré pozvat ho na tradiční rande.
   • Večeře: v restauraci nebo si odneste jídlo domů s sebou, nebo něco uvařte sami.
   • Aktivita: zhlédnutí filmu, koncert nebo představení, návštěva muzea, komiksové konvence, výlet, baseball nebo jiný společný zájem.
  • Vyberte něco, co by ho mohlo zajímat. Pokud rád jezdí na kole, pravděpodobně ho neuchvátíte pozváním na jazzový koncert nebo na přípravu sushi. Vyberte vždy to, co by ho mohlo bavit.
 4. 4
  Vymyslete si únikovou strategii. Měla byste sice očekávat, že vše dopadne dobře a ne nejhůř, ale neměla byste zapomínat na to, že existuje malá šance, že vás muž odmítne. Možná se mu líbí někdo jiný, nebo vás třeba bere jen jako kamarádku – v každém případě nejde o žádnou katastrofu. Pokud chcete z celé situace vytěžit co nejvíce, měla byste si vymyslet plán B pro případ, že vše nepůjde přesně podle plánu.
  • Vymyslete si předem důvod pro odchod. Můžete třeba říct, že se musíte učit na test, spěcháte do posilovny nebo že utíkáte na schůzku s kamarádkou. Bude to znít lépe, když na to budete dobře připravená.
  • Vymyslete si i něco jiného, na co se můžete zeptat v případě, že si všimnete, že se muž necítí dobře. Pokud k němu přijdete a uvidíte, že je špatná doba na pozvání na rande, řekněte mu něco jiného, aby nevypadalo divně, že jste k němu jen tak přišla – požádejte ho o pomoc s úkoly nebo se ho zeptejte, kdy bude mít další fotbalový zápas.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Další strategie

 1. 1
  Využijte „lístek navíc“. Kupte dva lístky do kina, na koncert, na nějaké představení nebo sportovní zápas. Potom před mužem zmiňte, že se na tuto událost chystáte a řekněte, že vám kamarádka na poslední chvíli odřekla účast. Zeptejte se, jestli by nechtěl jít s vámi místo ní. Snažte se působit co nejvíce uvolněně a dělat, že vám na odpovědi příliš nezáleží.
  • Tento způsob je perfektní, pokud si nevěříte natolik, abyste pozvala muže přímo.
  • Buďte však opatrná, pokud mu nedáte najevo, že o něj stojíte, mohl by vás brát jen jako kamarádku.
 2. 2
  Pozvěte ho na skupinové rande. Skupinové rande je také skvělý způsob, jak spolu strávit nějaký čas. Pokud s tímto mužem často trávíte čas s jinými páry, zkuste někdy naplánovat dvojité nebo třeba trojité rande. Řekněte tomuto muži jednoduše, že půjdete ven s přáteli, zahrát si kuželky nebo na večeři a zeptejte se, jestli by chtěl jít s vámi.
  • Bude vědět, že ho zvete na rande, ale nebude se cítit tak pod tlakem, protože bude vědět, že tam budou i jiní lidé.
  • Když se skupinové rande vydaří, můžete spolu později zajít na normální rande.
  • Jděte na to důvtipně. Mezi skupinovým rande a skupinkou přátel, kteří si vyjdou ven není moc velký rozdíl. Musíte mu dát najevo, jak se věci mají, aby nedošlo k omylu.
 3. 3
  Pozvěte ho na něco, co mají muži rádi. Vyberte něco, co muži rádi dělají s kamarády. Mělo by to ale bavit i vás. Může jít o motokáry, paintball nebo například sledování sportovního zápasu v místním baru. Když ho pozvete na něco, co muže většinou baví, bude se mu chtít více a jistě ho to bude bavit více než večeře při svíčkách.
  • Zjistěte si, co ho baví. Možná ho nebaví stejné věci, jako většinu ostatních mužů!
  • Pokud jdete do kina, vyberte si film se širokým záběrem. Raději si vyberte akční film, než romantickou komedii.
  • Bavte se také. Nechcete přece stále chodit na motokáry, protože si vaše rande myslí, že se vám to líbí, když tomu ve skutečnosti tak není.
 4. 4
  Pozvěte ho do kina nebo na koncert. Jde o variaci metody s lístkem navíc. Měla byste se s ním dát nenuceně do řeči a potom zmínit nějaký film nebo koncert, který vás zajímá. Mělo by jít o něco, co by zajímalo i jeho. Počkejte na to, co odpoví a pokud mu to dojde, řekněte: „Také jsem tam chtěla jít. Chceš jít se mnou?“
  • Pokud chcete být skutečně uvolněná a nenucená, řekněte třeba: „Nenapadá mě nikdo jiný, kdo by se mnou chtěl jít,“ nebo „nikdo jiný tuto kapelu neposlouchá...“
 5. 5
  Pozvěte ho na rande pomocí vzkazu. Dejte mu vzkaz do učebnice, do skříňky nebo klidně do kapsy od saka. Napište prostě: „Chceš si se mnou někdy vyjít?“ a svoje telefonní číslo. Většinou to skvěle funguje s muži, které neznáte moc dobře. Je to účinná metoda a pro muže je to velmi přitažlivé.
  • Pokud chcete být romantická, můžete ho pozvat ven pomocí dopisu, ale snažte se to nepřehnat, abyste ho nevylekala.
 6. 6
  Pozvěte ho ven po telefonu. Pokud ho chcete pozvat sama, ale bojíte se to udělat osobně, můžete mu zavolat a zeptat se ho, jaké má plány na víkend. Můžete mu klidně i zavolat v přítomnosti kamarádky, která vám bude dělat duševní oporu – pokud tedy nebude do telefonu křičet nebo se smát. Když řekne ne, stačí se jen rozloučit a zavěsit.
 7. 7
  Řekněte mu, jak se doopravdy cítíte.
  • Nebuďte nervózní, chvíli se bavte jen tak nezávazně, abyste se zbavila ostychu.
  • Až za ním půjdete, dohlédněte na to, aby vaši kamarádi byli poblíž a mohli vás podpořit.
  • Řekněte mu všechny důvody, proč se vám líbí, protože pokud to uděláte, zvýší se mu sebevědomí a šance na to, že by vás odmítl jsou velmi malé.
  • Nejlepší bude, když jej pozvete ven v určité datum a řeknete mu o svém plánu, protože jestli bude mít volno a váš plán se mu zalíbí, máte vyhráno.
  • Když řekne ne: Vezměte to s úsměvem. Řekněte třeba: „To je jedno, klidně mi dej vědět, když si to rozmyslíš. Měj se hezky,“ a klidně odejděte. Odmítnutí vždy bolí, ale snažte se nebrat si to osobně a nemít na něho vztek. Možná se za chvíli bude proklínat za to, že vaše pozvání nepřijal. Vaše reakce bude rozhodující v případě, že by vás chtěl někam pozvat on.
  • Když řekne ano: Mise splněna! Dohodněte si detaily jako je kdy a kde, kdo koho vyzvedne atd. Než se rozloučíte, řekněte mu, že se na rande moc těšíte. Bude vědět, že ho zvete na rande, ale nebude se cítit tak pod tlakem, protože bude vědět, že tam budou i jiní lidé.
  Reklama

Tipy

 • Měli byste být dobří přátelé. Pokud na muže budete zlá, nebude s vámi chtít nic mít. Není pravda, že „co se škádlívá, rádo se mívá“. Pokud se vám nějaký muž líbí, buďte k němu milá.
 • Nepřežeňte to a vždy buďte sama sebou.
 • Nikdy nepředpokládejte, že muž projeví nějaké emoce. Možná bude nervózní a nebude si jistý, zda k vám něco cítí.
 • Začněte mluvit klidným hlasem a snažte se to ze sebe dostat co nejrychleji. Muži chtějí mít přítelkyně!
 • Než se rozhodnete nějakého muže pozvat na rande, zjistěte si, jestli nemá přítelkyni!
 • Netlačte na něho, nechejte ho, aby se sám rozhodl.
 • Je možné, že teprve nedávno prošel rozchodem, takže se snažte pochopit, když s vámi nebude chtít jít hned na rande. Jistě byste nechtěla být jen nějakou záplatou.
 • Měla byste projevit zájem, ale nepůsobit příliš nervózně, ani příliš sebevědomě. Rozhodně dejte pozor na to, abyste nepůsobila zoufale. Nejlepší je uvolněný a přátelský přístup.
 • Nezvěte ho na rande pomocí SMS zprávy. I když je to pro vás jednodušší, někdy nedostanete odpověď hned a někdy ji nedostanete vůbec. Možná nechce zranit vaše city a myslí si, že neodpovědět je lepší. Když ho pozvete osobně, budete moci sledovat jeho reakce a odpověď dostanete ihned. Někdy při psaní textovek lidi nechtějí odpovědět ihned. Pokud vám neodpoví, berte to jako ne.
 • Buďte sebejistá!
 • Trpělivě si počkejte na odpověď. Pokud řekne, že potřebuje čas na rozmyšlenou, dopřejte mu ho. Vždy je lepší nechat muže, aby si to promyslel, protože jinak by se mohl vyděsit a odmítnout vás. Pokud se mu líbíte, možná se bojí pozvání přijmout.
 • Nežádejte kamarádky, aby ho za vás zvaly ven. Bude si myslet, že si z něho jen děláte legraci.
 • Vždy mu naslouchejte a vhodně reagujte.
 • Nikdy nežádejte kamarádku, aby ho pozvala za vás. Myslel by si, že jde o nějakou sázku nebo že si z něho střílíte.
 • Pozor na to, abyste si špatně nevyložila jeho signály.
 • Snažte se být s ním o samotě. Když bude mezi přáteli, bude se snažit hrát machra a pravděpodobně vás odmítne.
 • Pozvěte ho v klidu, jinak by mohl být vystresovaný a odmítnout.
 • Myslete na jeho pocity. Může to být divné, ale vždy buďte sama sebou.
 • Pokud jste ho již někdy ven pozvala a on to odmítl, zkuste to znovu třeba za několik týdnů. Ukážete mu, že se jen tak nevzdáváte. Pokud neměl poprvé čas, možná tentokrát vaše pozvání přijme.
 • Buďte sebevědomá, a když odpoví ne, berte to jako příležitost jak mu ukázat, že o hodně přichází.
 • Pozvěte ho ven, i když se stydíte. Mužům připadají stydlivé dívky přitažlivé.
 • Úsměvem dáte najevo, že máte sebevědomí. Když se budete dívat do země a mumlat, bude to vypadat, že nemáte zájem nebo že jste velmi nervózní.
 • Nepředpokládejte, že o vás nemá zájem nebo že to není správný muž jen proto, že neudělal první krok. Když vás nepozve ven, nemusí to znamenat, že o vás nemá zájem. Třeba se jen stydí nebo zrovna řeší jiné věci a nemá na vztah náladu.
 • Až ho budete zvát na rande, buďte sama sebou a sledujte jeho reakce.
 • Pokud řekne ne, nic se neděje. V moři plave ještě spousta ryb. Nebuďte moc smutná, aby se necítil zbytečně špatně.
 • Nikdy nedávejte najevo, že se vám líbí jen on a nikdo jiný. Pokud vás odmítne, vyberte si někoho jiného a buďte se svými kamarádkami.
 • Na rande za sebe zaplaťte, pokud tedy muž netrvá na tom, že bude platit on. Když chce zaplatit i za vás, nehádejte se s ním. Bude mít pocit, že je správný gentleman a o to vám přece šlo už od začátku! Protože jste ho ale na rande pozvala vy, klidně za něho zaplaťte útratu.
Reklama

Varování

 • I když jste muže na rande pozvala vy, neznamená to, že musíte dělat něco, co nechcete. Pokud se cítíte nepříjemně, okamžitě rande ukončete a nestarejte se o slušné vychování, pouze o svoji bezpečnost.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

Collette Gee
Spoluautorem článku je :
Kouč pro randění
Spoluautorem tohoto článku je Collette Gee, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 27 391 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 27 391 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama