Jak praktikovat nudismus ve svém pokoji tak, aby to nikdo nezjistil

V tomto článku:Praktikujte nudismus ve svém pokojiDalší úroveň nudismu5 Reference

Chtěli jste si vždy vyzkoušet, jaké to je být nudistou? Nudismus, neboli naturalismus, znamená užívat si života a svobody bez oblečení a vrátit se k přírodě. Pokud nejste připravení zkusit si nudismus na veřejnosti, můžete to prozatím zkoušet jen v soukromí svého pokoje. S trochou přípravy a klidu si ze svého pokoje můžete udělat kolonii pro nudisty, jejíž členem budete pouze vy!

Část 1
Praktikujte nudismus ve svém pokoji

 1. 1
  Zajistěte, abyste měli kompletní soukromí. Zavřete dveře a okna a zatáhněte si ve svém pokoji žaluzie. Zejména v noci je nutné mít zatažené závěsy. Pokud máte pod dveřmi mezeru, zakryjte si ji ručníkem nebo dekou. Musíte mít skutečně jistotu, že máte absolutní soukromí. V nudistických klubech je pravidlem, že si lidé nosí vlastní ručníky, na kterých sedí, takže to můžete začít dělat i doma.
  • Ujistěte se, že máte co dělat a že se dokážete dostatečně dlouhou dobu zabavit.
 2. 2
  Svlékněte si oblečení. Poskládejte si oblečení na hromádku ve stejném pořadí, v jakém si ho budete oblékat, abyste se mohli rychle obléct, kdyby vám někdo zaklepal na dveře. Pokud nechcete, aby vás někdo přistihl nahé, mějte oblečení po ruce. Můžete si ale také nachystat ručník, do kterého se budete moci zabalit, abyste mohli případně říct, že jste se chystali do sprchy.
 3. 3
  Dělejte to, co byste dělali normálně. Až si svléknete oblečení a odstraníte všechny překážky, můžete se pustit do svých běžných činností. Nedělejte nic speciálního jen proto, že jste nazí. Skuteční nudisté dělají to, co dělají normálně – pouze jsou u toho svlečení a mohou se cítit pohodlněji. Zde je několik věcí, které můžete ve svém pokoji dělat:
  • Bavte se – čtěte si, hrajte si hry na počítači, dívejte se na televizi, kreslete si, malujte, hrajte solitér, luštěte křížovky, hrajte na kytaru atd.
  • Věnujte se práci. Vylepšete si svůj životopis, pracujte na počítači, vypočítejte si daně, ukliďte si v pokoji, uspořádejte si fotografie atd. Věci, které by vás za normálních okolností pravděpodobně moc nebavily (například úklid) vás možná budou bavit mnohem více, když budete nazí.
  • Pečujte o své zdraví. Můžete si trochu zacvičit, protahovat se, nebo se chvíli věnovat józe. Cvičte před velkým zrcadlem, abyste viděli všechny své svaly a vazy.
  • Namasírujte se. Přestože si nedosáhnete na záda, můžete si namasírovat nohy, paže, trup, chodidla, ruce, břicho, pokožku hlavy a další místa na těle, která mohou být napjatá.
  • Rozmazlujte se. Když budete delší dobu nazí a o samotě, můžete to využít k tomu, abyste si celé tělo natřeli tělovým mlékem, lehli si na deku a relaxovali.
  • Buďte odvážní. Zavolejte nějakému kamarádovi a povídejte si s ním, aniž by věděl, že jste úplně nazí. Všímejte si toho, jaké to je komunikovat s někým po telefonu, když na sobě nemáte žádné oblečení. Pokud vám to nebude dělat žádné problémy, budete se v budoucnu moci přidat k nějaké nudistické skupině (když na to budete připravení).
  • Uvědomte si, že nejde o sex. Možná vás bude lákat se dotýkat a masturbovat, když budete nazí, což je pochopitelně naprosto normální, ale uvědomte si, že jedním ze základních principů nudismu je to, že nejde o sexuální praktiku. Proto je důležité najít si dostatečné množství činností, kterými se budete moci zabavit, když na sobě nebudete mít žádné oblečení.
 4. 4
  Spěte nazí. Mnoho lidí spí nazí, protože je to pro ně příjemné, i když se nepovažují za nudisty. Pokud to s nudismem myslíte vážně, měli byste zkusit spát nazí – když vás někdo přistihne, nebude si o vás myslet nic špatného, protože spousta lidí spí bez oblečení. Dejte si k posteli župan, abyste ho měli po ruce a mohli si v noci například zajít na toaletu. Pokud vás nudismus opravdu baví, můžete být ráno po probuzení nazí ještě tak dlouho, jak to bude možné.
 5. 5
  Snažte se lépe porozumět nudismu. Dalším způsobem, jak využít čas, když budete sami ve svém pokoji nazí, je sednout si k počítači a vyhledat si na internetu nějaké informace o nudismu. Pokud se chcete stát nudistou, měli byste porozumět tomu, co to vlastně znamená. Nudismus je opředen spoustou mýtů, které byste měli znát, abyste mohli říct, že opravdu víte, co to znamená být nudistou. Zde je několik věcí, které byste si měli zjistit: [1]
  • Někteří nudisté preferují označení „naturalisté.“
  • Na nudismu není nic sexuálního ani erotického. Být nahý by mělo být přirozené, ne erotické.
  • Nudismus znamená získat zpět svobodu, kterou mají malé děti, když mohou být nahé. Nebudete muset myslet na to, co vám stanovují pravidla společnosti a probudit v sobě své vnitřní dítě. Nudismus je hravý.
  • Nudismus se nazývá také naturalismus, protože jde o návrat k přirozenému stavu.
  • Není legální chodit bez oblečení na veřejnosti, ale samotná praktika nudismu nelegální není (s výjimkou Arkansasu, Saúdské Arábie, Íránu a několika dalších zemí).
  • Nudismus není žádná sexuální úchylka. Nudisté mají naprosto zdravé sexuální životy – jejich každodenní životní styl není erotičtější jen proto, že nenosí oblečení. #*Neznamená to ovšem ani to, že jsou asexuální. Být nudistou neznamená být extrémně sexuálně založený.
  • Nemusíte mít dokonalé tělo, abyste mohli být nudistou. Musíte být jen spokojení sami se sebou.
  • Nemusíte být nazí neustále. Mnoho nudistů chodí do práce a nosí běžné oblečení a nazí chodí pouze v případech, kdy si to mohou dovolit a uvolnit se.
 6. 6
  Znovu se oblékněte. Bohužel není možné trávit ve svém pokoji veškerý čas a nevycházet ven. Ať už se chystáte s přáteli do kina, nebo vás čeká rodinná večeře, musíte se znovu obléct a vyjít mezi lidi. Pokud máte pocit, že vás to omezuje a nechcete nosit oblečení po celý den, zamyslete se nad tím, zda se nechcete nudismu věnovat více.

Část 2
Další úroveň nudismu

 1. 1
  Postupně přidávejte pokoje. Až budete naprosto uvolnění bez oblečení ve svém vlastním pokoji, můžete si zkusit nudismus i v jiných místnostech. Pokud chcete být nazí jen ve svém pokoji, pravděpodobně je to proto, že žijete s rodinou, nebo máte spolubydlící, kteří by váš nový životní styl nepochopili. Pokud je to váš případ, můžete si o tom s nimi promluvit a zjistit, jaký na to mají názor (což je obtížnější možnost), nebo můžete začít chodit nazí v jiných místnostech pouze v době, kdy nebude nikdo doma.
  • Začněte tím, že budete přecházet ze svého pokoje do sprchy bez oblečení. Potom zkuste jít nazí do další místnosti, například jen na několik minut.
  • Když budete mít jistotu, že budete několik hodin sami doma, můžete zatáhnout závěsy a chodit po celém domě nazí.
  • Musíte si ovšem připravit záložní plán pro případ, že by se někdo vrátil domů dříve, než jste si mysleli (pokud vám tedy záleží na tom, abyste svým spolubydlícím vysvětlili, proč sledujete televizi nazí).
  • Můžete mít stále po ruce ručník, do kterého se budete moci zabalit a říct, že jste se chystali do sprchy. Pokud ovšem skutečně věříte v nudismus, pravděpodobně to nebudete chtít tajit navždy.
 2. 2
  Vyjděte ven. Až se naučíte chodit bez oblečení doma, můžete zajít ještě dál. Pokud žijete v oblasti, kde se nepohybuje příliš mnoho lidí, například někde na venkově, můžete bez oblečení vyjít například do zahrady, nebo třeba do lesa poblíž vašeho domu. Připravte se ale na to, že kdy někoho potkáte, neuděláte na něj zrovna dobrý dojem. Vyberte si místo, na kterém nebudete riskovat, že vás někdo potká. Můžete si například vyrazit na túru do hor, nebo odplavat na vzdálený konec jezera a tam se teprve svléknout.
  • Zjistěte, jaký pocit máte, když jste nazí v přírodě. Je vám to příjemné a chtěli byste to dělat častěji, nebo máte pocit, že se musíte stále skrývat?
 3. 3
  Promluvte si o tom se svými nejbližšími. Pokud se vám líbí chodit bez oblečení a chcete se stát nudistou, měli byste si o tom promluvit se svými blízkými. Řekněte to svému nejlepšímu kamarádovi, svému partnerovi, nebo třeba svým rodičům. Pokud máte pocit, že se tato touha stala vaší součástí, měli byste to někomu říct. Připravte se ale na to, že lidé váš nudismus nebudou chápat a možná budou ze začátku trochu skeptičtí. Nemusíte si s tím ale dělat starosti – nakonec vám jistě porozumí. A když ne, jistě se s tím nějak vypořádáte.
 4. 4
  Setkávejte se se stejně smýšlejícími lidmi. Pokud vás baví být nudistou, můžete se o svůj zájem podělit s ostatními nudisty a přidat se k nějakému klubu pro nudisty. Tyto skupiny sdružují lidi, kteří chtějí zachovat své právo na nahotu a vědí, na kterých místech můžete být beztrestně nazí. [2] Tyto organizace vám pomohou nalézt kluby, ve kterých budete moci praktikovat nudismus, ať už půjde o zdravotní střediska, nebo o privátní kluby.
  • Můžete si také najít nudistické pláže, na kterých se budete moci opalovat a koupat bez plavek.
  • Nebojte se. Když si najdete vhodnou organizaci, nebudete se muset bát, že vás někdo bude sexuálně obtěžovat. Když si najdete nějakou skupinu pro nudisty, pečlivě si přečtěte její pravidla, abyste věděli, do čeho jdete. Nudistická rekreace je o akceptaci svého vlastního těla a respektování individuality a svobody ostatních – ne o tom, abyste se cítili nepříjemně. [3]
 5. 5
  Zkuste si dát „nahou dovolenou.“ Pokud se vám nelíbí chodit nazí v místě svého bydliště, můžete si zajet na dovolenou na nějaké místo s nudistickými rezorty. Na internetu si vyhledejte možnosti dovolené pro nudisty a najděte si rezort, který se vám bude líbit. Můžete si vyrazit do Chorvatska, do Mexika, nebo třeba i do Kalifornie. [4] Jde o skvělý způsob, jak si vyzkoušet nudismus na vlastní kůži, aniž byste museli mít strach, že potkáte svoji matku, nebo svého učitele dějepisu. [5]
 6. 6
  Pokud se necítíte dobře, buďte nazí jen v soukromí. Veřejný nudismus není pro každého. Pokud chcete být nazí jen v soukromí svého pokoje nebo svého domu, není nic špatného na tom to tak dělat. Nemusíte chodit nazí ven, na veřejnost, ani do klubu nudistů. Jde o to, abyste měli možnost vyjadřovat svoji mysl a své tělo způsobem, který vás udělá šťastným. Užívejte si tedy nudismus, ať už ho praktikujete jakkoli.

Tipy

 • Pokud chcete poslouchat hudbu, pusťte si ji potichu (a neberte si sluchátka), abyste slyšeli, kdyby vám někdo zaklepal na dveře a stihli jste se obléci.
 • Užívejte si svůj volný čas a bavte se. Měli byste tento čas využít k tomu, abyste se věnovali sami sobě.
 • Je základním pravidlem nudistů nosit si s sebou vlastní ručník, na kterém budete moci sedět, ať už jdete do nudistického klubu, nebo vás čeká jiná akce. I v případě, že mezi ostatní nudisty chodit nechcete, je dobré doma sedět na ručníku, abyste si na tento pocit zvykli.
 • Pokud chcete být nazí déle než hodinu, nachystejte si do pokoje něco k jídlu a k pití.
 • Připravte si župan a bačkory, abyste se mohli rychle obléct v případě, že by například někdo zvonil, že byste potřebovali jít na toaletu, odejít z pokoje vzít telefon, nebo si zajít pro něco na zub. Bude to mnohem jednodušší, než oblékat si všechno oblečení a potom si ho znovu svlékat. Když vás ale někdo potká a bude se vás ptát, co děláte v tuto denní dobu v županu, musíte mít připravenou vhodnou odpověď. Řekněte například: „Zrovna jsem si chtěl dát rychlou sprchu.“ Pochopitelně potom ovšem budete muset jít skutečně do sprchy!
 • Pokud vám doma stále někdo chodí do pokoje a narušuje vám soukromí, buďte nazí jen když budete doma sami.


Varování

 • Je dobré praktikovat nudismus pouze v době, kdy budete doma o samotě. Pokud máte možnost se zamknout do svého pokoje a budete mít jistotu, že vám tam nikdo nevejde, je to také v pořádku. Pokud chcete být alespoň chvíli nazí, i když v domě zrovna někdo je, můžete si dát „dlouhou“ sprchu nebo koupel.
 • Pokud jste žena a máte zrovna menstruaci, musíte dodržovat bezpečnostní pravidla.
 • Uvědomte si, že v Anglii je nelegální obnažovat se na veřejnosti.


Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 44 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

V jiných jazycích:

English: Practise Nudism in Your Room With No One Knowing, Español: practicar el nudismo en tu cuarto sin que nadie sepa, Deutsch: Nudismus in deinem Zimmer praktizieren, ohne dass es jemand bemerkt, Italiano: Praticare il Nudismo nella tua Camera Senza Farlo Sapere a Nessuno, Português: Praticar Nudismo no seu Quarto sem que Ninguém Saiba, Русский: практиковать нудизм в своей комнате, Français: pratiquer le nudisme chez soi sans que personne ne le sache, Nederlands: Nudisme beoefenen in je kamer zonder dat iemand er vanaf weet, العربية: ممارسة التعري في غرفتك دون معرفة أحد

Stránka byla zobrazena 4 812 krát.
Byl tento článek přesný?