Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už vlastníte velký obchod, nebo se jen snažíte prodat věci, které se vám válí doma, eBay je skvělým způsobem, jak najít kupce z celého světa. Je velmi snadné s prodejem začít a díky tomu, že stránku navštěvuje 181 milionů potenciálních kupců, můžete velmi brzy začít vydělávat peníze. [1]

Část 1
Část 1 ze 5:
Začínáme na eBay

 1. 1
  Prohlédněte si stránku. Zadejte si do adresního řádku www.ebay.com. Ebay upravuje své stránky pro různé země, takže si zkontrolujte, zda jste skutečně na stránce pro vás.
  • Přečtěte si informace pro prodejce. [2] Najdete v nich odpovědi na všechny otázky, které byste mohli k prodejům mít.
  • Experimentujte s vyhledávacími nástroji eBay a projděte si několik nabídek. Seznamte se s tím, jak vyhledávání na eBay funguje, abyste tomu mohli přizpůsobit své prodeje.
   • Zkuste si změnit výsledky hledání pomocí úpravy vyhledávacího menu.
   • Všímejte si hlavně výsledků, které se zobrazují nahoře, protože tyto prodeje mají největší počty příhozů.
 2. 2
  Vyberte si správné jméno pro svůj účet. eBay vám může jméno přidělit, ale pro účely prodeje je nejlepší si vybrat nějaké jméno, které se bude kupcům líbit. Nepoužívejte žádné urážlivé jméno, ani jméno, které by mohlo ovlivnit vaše prodeje. [3]
  • Jméno musí obsahovat alespoň dvě malá písmena a nesmí obsahovat mezery a symboly s výjimkou @,',<,>, a &. Jméno se zobrazí psané malými písmeny.
  • eBay neumožňuje používat jako uživatelské jméno emailové adresy ani žádná jména se slovem ebay. To proto, aby lidé nemohli vystupovat jako zaměstnanci eBay a neklamaly tak zákazníky.
  • Nepoužívejte žádný název značky, pokud ho nevlastníte.
  • Vyhněte se neprofesionálním a obscénním jménům – mohli by vás kvůli nim zablokovat a jistě byste s nimi nic neprodali.
  • Protože eBay používá spousta lidí, zkuste si nejprve vyhledat nějaká vhodná jména, která ještě nikdo nepoužívá. Vymyslete si ke každému jménu vhodné alternativy.
  • Uživatelské jméno si můžete později změnit, ale nelze to dělat častěji, než jednou za 30 dní. Navíc když si budete jméno často měnit, mohli byste tím odradit kupce.[4]
 3. 3
  Vytvořte si účet na eBay. Otevřete si hlavní stránku eBay a najděte si odkaz „sign in“. Budete muset vložit své jméno, emailovou adresu a vybrat si heslo. Potom budete zadávat své vybrané uživatelské jméno.
  • eBay vám pošle email na adresu, kterou jste uvedli v přihlášení. Řiďte se instrukcemi v emailu a potvrďte si svůj účet.
  • Pokud vlastníte nějaký obchod, můžete si založit také obchodní účet. Na stránce přihlášení klikněte na odkaz u registrace „start a business account“. Budete si moci vybrat obchodní název účtu a budete muset doplnit další kontaktní informace.
 4. 4
  Nastavte si platební metodu. eBay nabízí různé platební metody pro nákup i prodej, ale nejoblíbenější ze všech je PayPal. Zařiďte si na PayPal účet – navštivte stránku www.paypal.com.
  • Dobrou strategií je začít a PayPalem a později přejít i na další platební možnosti. Budou se vám hodit, když někteří kupci budou chtít platit jinými způsoby.
  • Budete muset zadat údaje o své platební kartě a účtu.
  • eBay akceptujte také ProPay, Skrill, platby kreditními/debetními kartami, platbu při vyzvednutí a platbu na fakturu.
  • Zjistěte si něco o dalších možnostech platby a rozhodněte se, co pro vás bude nejlepší. Přečtěte si pravidla pro všechny možnosti plateb. [5] .
 5. 5
  Vybudujte si reputaci tím, že budete nakupovat malé položky. Na eBay je důležité udržovat si status důvěryhodného obchodníka a poskytovat si s kupci navzájem příznivé hodnocení. Kupci se na hodnocení prodejce vždy dívají. Když ze začátku nakoupíte několik levnějších věcí, vaše hodnocení vzroste a by stanete se přitažlivějším prodejcem pro ostatní kupce.
  • Kupujte si malé věci, které byste stejně potřebovali a plaťte za ně ihned, abyste získali dobré hodnocení jako kupec. Nemusíte nakupovat věci, které byste později chtěli prodávat zase dál. Důležité nyní je uvést se na stránce jako spolehlivý člen komunity.
  • Potenciální kupci uvidí hodnocení od vašich prodejců a když nebudete mít hodnocení žádné, nebo špatné, mohli by si svůj nákup rozmyslet.
 6. 6
  Nastavte si stránku svého profilu. Nemusíte mít nijak zvlášť vyplněný profil, pokud chcete prodávat jen malé věci, ale je dobré si na profil dát fotku a několik málo informací o sobě, abyste působili důvěryhodněji.
  • Pokud chcete prodávat dražší věci, budete muset uvést více informací o sobě, zejména pokud s prodejem na eBay teprve začínáte.
  • Lidé si profily čtou a podle nich se rozhodují, zda je pro ně bezpečné si od vás kupovat věci, takže do profilu napište všechny informace, které by jim v rozhodování mohly pomoci. Napište, zda jste sběratel, zda vlastníte obchod, nebo zda jste znalcem věcí, které prodáváte.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 5:
Vyberte si to, co budete prodávat

 1. 1
  Prodávejte věci, o kterých toho hodně víte. eBay původně začínala jako stránka pro sběratele a i dnes se skvěle hodí pro prodej zajímavostí, o kterých toho hodně víte. Pokud umíte hledat kvalitní a levné věci v určité kategorii, zkuste se na ně specializovat.
 2. 2
  Co prodávat nesmíte. Je samozřejmé, že se nesmí prodávat ilegální a nebezpečné věci, jako jsou části lidských těl, drogy, živá zvířata. Také není možné prodávat nezákonné služby. Některé další věci prodávat můžete s omezením, například položky spadající do kategorie erotických pomůcek. Pečlivě si pročtěte seznam věcí, které smíte a nesmíte prodávat, [6] abyste se vyhnuli zablokování nebo suspendování účtu.
 3. 3
  Omezte riziko tím, že budete prodávat to, co již máte, nebo jen malé věci. Pokud si nejste jistí tím, co chcete prodávat, není dobré si sestavit velký sortiment, aniž byste prodali prvních několik věcí. Zkuste nejprve prodávat malé věci, abyste zjistili, co se bude dobře prodávat.
  • Můžete začít prodávat malé věci, které vám leží v domě a které již nepoužíváte, nebo si můžete vybrat několik věcí a zkusit experimentovat s tím, co můžete vrátit, nebo si můžete nechat.
  • Je důležité nejprve prodat několik věcí, než začnete nabízet velký sortiment. Možná nebudete schopni prodávat věci za takovou cenu, abyste díky tomu mohli vydělávat, nebo vám zůstane doma spousta věcí, které nebude nikdo chtít.
  • Pokud již máte sortiment připravený, můžete se do toho pustit. Když prodáte prvních několik věcí, budete již vědět, jak to udělat, abyste díky prodejům přes eBay vydělali co nejvíce.
 4. 4
  Zamyslete se nad tím, kde budete věci k prodeji získávat. Prodávat můžete jen to, co máte. Někdy nějakou dobu trvá, než najdete věci, které můžete na eBay prodávat, takže je nezbytné si nejprve najít dobrý zdroj kvalitních věcí.
  • Samotná eBay je skvělým místem pro nákup levných věcí. Někteří lidé kupují věci za nízké ceny, věci, které jsou špatně označené nebo mají chyby v názvech, takže je ostatní lidé nenajdou.
  • Pokud rádi chodíte do secondhandů a bazarů, zkuste začít tam. Nezapomeňte na to, že věci tam koupené většinou nelze vrátit zpět, takže se může stát, že vám doma zůstane hodně neprodejných věcí.
  • Slevy, výprodeje a outlety jsou skvělými místy pro nákup levných věcí, které často můžete také výhodně vrátit, což se vám bude hodit, když se vám je nepodaří prodat.
 5. 5
  Určete si, jak dlouho vám potrvá připravit si věc k prodeji. Musíte si každou věc nafotit, pečlivě popsat a vymyslet způsob odeslání kupci. Tohle všechno nějakou dobu trvá, takže je výhodné prodávat podobné věci a věci, které se snadno fotí a popisují.
  • Kupujte věci ve velkém množství. Díky tomu si budete moci vymyslet šablony pro své prodeje, nebo si vytvořit jeden popis pro více věcí.
  • Kupujte věci, které se snadno popisují a fotografují. Oblíbené věci často nevyžadují komplikovaný popis, protože je kupci poznají již podle obrázku.
  • Kupujte věci, které se snadno posílají, abyste je mohli rychle zabalit a odeslat. Také balící materiály nakupujte ve velkém množství.
 6. 6
  Zamyslete se nad skladováním a přepravou. Velké a těžké věci se těžko skladují a většinou na nich moc nevyděláte, protože jejich doprava stojí hodně peněz a zabírají spoustu místa.
  • Kupci se dívají na celkovou cenu za věc včetně dopravy, takže musíte cenu dopravy vždy zahrnout do konečné ceny za danou věc.
  • Prostor by pro vás měl být důležitý. Práce z domu na prodeji věcí vám může ušetřit náklady na zaměstnance, ale když vám bude celý byt zabírat sortiment věcí k prodeji, nebudete v něm moci pohodlně bydlet. Budete mít prostor pro skladování, balení a odesílání svých položek?
 7. 7
  Zamyslete se nad tím, jak rychle budete schopni prodat své věci a jak dlouho budete ochotni čekat. Uvědomte si, že trendy se rychle mění, takže je možné, že vám často zůstane spousta neprodaných věcí. U jiných věcí zase budete muset dlouho čekat, než se najde kupec s vážným zájmem.
 8. 8
  Zjistěte si, co se prodává. je jasné, že čím oblíbenější a zajímavější věc budete mít, tím více lidí o ni bude mít zájem. Budete se tedy muset orientovat v trendech a pomůže vám, když budete intuitivně vědět, co se bude prodávat a co ne. eBay má nástroje, které vám pomohou zjistit, co je zrovna populární.
  • Podívejte se na stránku s populárními položkami. [7] . Položky uvedené na této stránce zahrnují značkové oblečení, elektroniku, šperky, módní doplňky nebo například fotbalové dresy.
  • Podívejte se na prodané předměty. Díky tomu uvidíte, kolik kusů daného předmětu se prodalo, kdy se prodaly a za kolik se prodaly. Pokud máte aplikaci eBay pro telefon, můžete si tyto věci kontrolovat těsně před nákupem sortimentu.
   • Napište si své zadání do vyhledávacího pole a zaškrtněte políčko „sold listings“ a/nebo „completed listings“.
   • V mobilní aplikaci si po zadání klikněte na „refine“. Zaškrtněte si „completed listings“.
  • Můžete použít produkty postavené speciálně pro výzkum prodejů, například Terapeak nebo Vendido. Za ty si ale budete muset zaplatit. Popsike.com je zdarma, ale zabývá se pouze hudbou.
  • Uvědomte si, že pokud je něco zrovna populární, bude to prodávat spousta prodejců. Může být těžké prodávat něco v kategorii, která je již nasycená, protože se lidé snadno ztratí v nepřeberném množství výsledků vyhledávání a ceny jsou tak nízké, že je téměř nemožné dosáhnout zisku jako malý obchodník.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 5:
Vytvářejte nabídky, které prodávají

 1. 1
  Udělejte si průzkum trhu. Vyhledejte si na eBay stejné věci, jako ty, které chcete prodávat a přečtěte si popisky (zejména u uskutečněných prodejů za dobré ceny, nebo u aktuálních nabídek s velkým počtem příhozů).
  • Všímejte si toho, jaké informace a jaké fotky byste měli použít, abyste přilákali co nejvíce kupců.
  • Zamyslete se nad tím, co dělá prodejce důvěryhodným a jak dosáhnete stejné důvěryhodnosti také u svých nabídek.
 2. 2
  Přihlaste se a klikněte na „Sell“ na hlavní stránce eBay.
 3. 3
  Zadejte název své nabídky. Název bude to, co se kupcům zobrazí jako první. Dobrý název nejen přiláká potenciální kupce, ale dá jim také dost informací na to, aby věděli, zda vaše nabídka stojí za to, aby se na ni podívaly. Kromě toho by název měl také přilákat lidi, kteří hledají podobné věci.
  • Napište všechna relevantní slova a dejte si pozor, abyste je nenapsali s chybami. Neúplné informace v názvu nepřilákají žádné potenciální kupce a vaše věc se tedy bude špatně prodávat, nebo ji budete muset prodat za mnohem nižší cenu.
  • Pište do názvu jen relevantní slova. Vyhněte se slovům jako „cool“, „excellent“ atd. Název nemůže být neomezeně dlouhý, takže ho využijte tak, aby ho našlo co nejvíce lidí (nikdo si nebude vyhledávat věc podle slova „krásný“).
  • Pokud máte místo, zahrňte do názvu také alternativní názvy a popisy. Pokud například prodáváte iPod, napište do názvu také MP3 player. Vyhledávání na eBay ale automaticky vyhledává i různé varianty frázování a někdy automaticky zaškrtne i kategorie nabídky. Projděte si pravidla eBay a podívejte se na názvy již uskutečněných prodejů.
 4. 4
  Kvalitně své produkty vyfoťte. Fotografie jsou pro úspěch nabídky velmi důležité. Špatné fotografie kupce odrazují. Pořiďte si kvalitní fotoaparát. Ke každé nabídce musíte připojit alespoň jednu fotografii. Když budete mít více než jednu fotku, budete mít větší šanci svoji věc prodat.
  • Foťte s dobrým světlem. Kdykoli je to možné, vypněte si blesk a foťte na denním světle.
  • Otočte a ořežte fotky tak, aby vypadaly lépe a použijte software pro úpravu, nebo program eBay, abyste fotkám dodali správný vzhled.
  • Pořiďte co nejvíce fotografií. Vyfoťte si svoji věc z každého úhlu a nezapomeňte ani na detaily.
  • Vyfoťte každou nezvyklou věc na své položce, každý defekt atd. Sebevědomí, které tím kupcům ukážete, se vám vyplatí. U některých věcí ovšem stačí jen jedna fotka, musíte se umět správně rozhodnout.
  • Nefoťte fotky na rušivém nebo špinavém pozadí a zbavte se všech zbytečností. Jednoduchý kus bílého papíru vám poskytne ideální pozadí pro malé věci.
  • Nestahujte si fotky z jiných nabídek a nepoužívejte ani fotky stažené z internetu. Kromě toho, že jde o podvod, jde také o porušení autorského práva, což je zločin.
 5. 5
  Napište ke své věci popis. Zahrňte do něj všechny důležité informace. Můžete napsat výrobce, kompatibilitu (pro věci použitelné s jinými věcmi), velikost, váhu, barvu, stav atd.
  • Raději napište příliš mnoho informací, než příliš málo informací. Kupec nemusí číst to, co nebude potřebovat vědět, ale když nenajde informace, které hledá, nebude si vaši věc chtít koupit. Informace navíc také pomohou zobrazit vaši nabídku ve vyhledávání.
  • Nejdůležitější informace pište vždy na začátek nabídky.
  • Design by měl být jednoduchý, pokud vůbec máte potřebu nějaký dělat. Někteří prodejci zbytečně zaplňují své nabídky zbytečnými grafikami, kvůli kterým se nabídky špatně čtou. Nechejte za sebe mluvit fotografie a text nabídky.
  • Vyberte si vhodně velký a snadno čitelný font pro své texty a nepřehánějte to s animacemi, barvami a dalšími věcmi, které zbytečně odvádějí pozornost. Uvědomte si, že někteří kupci nemají nejlepší zrak a bude jim více vyhovovat velké písmo.
  • Uveďte všechny vady, které věc má. Kupci by tyto vady stejně zjistili, takže jim dejte možnost, aby se rozhodli sami za sebe, co je pro ně velký problém a co jim nevadí. Popište jasně všechny vady své věci a získejte si kupce na svoji stranu.
 6. 6
  Vyberte si formát prodeje. Můžete si vybrat formát, který vám bude nejvíce vyhovovat.
  • Zkuste online aukci. Aukce trvají 1-10 dní a mohou vám vydělat velké peníze, protože spolu kupci budou o danou věc soupeřit a budou se předhánět v tom, kdo za ni zaplatí více.
   • Hodí se to v případě, že máte něco, co lidé často hledají a o co jsou ochotni i bojovat, například nějaké vzácné sportovní memorabilie.
   • Aukční formát se používá také v případě, že nevíte, za kolik byste měli danou věc prodat a chcete si určit cenu pro budoucí prodeje tak, že zjistíte, kolik jsou za tuto věc lidé ochotni zaplatit.
  • Položky nabízené ke koupi ihned. Položky v sekci „Buy It Now“ mají pevně určenou cenu. Umožňují kupci koupit si něco ihned a nečekat na to, zda se mu podaří danou věc vyhrát v aukci.
   • Hodí se to pro věci, které si lidé kupují pravidelně nebo impulzivně, nebo pro věci, u kterých nabídka převyšuje poptávku a u kterých chcete nastavit kompetitivní cenu.
   • Věci, které si lidé chtějí koupit ihned, většinou v aukcích nemají moc úspěch.
 7. 7
  Nastavte si cenu podle toho, kolik jste za věc zaplatili, kolik času jste věnovali nabídce, podle poplatků eBay a podle ceny poštovného. Když si někdo koupí vaši věc v aukci, máte povinnost mu ji prodat a není vůbec lehké obchod zrušit.
  • Je možné kdykoli změnit cenu u nabídek s fixní cenou. U aukcí je možné cenu změnit před prvním příhozem.
  • Aukce, které začínají na nižší ceně, přitáhnou více lidí a mohou skončit mnohem vyšším výdělkem. Pokud ale o vaši věc nebudou mít lidé zájem, nebo nebude dobře viditelná ve vyhledávání, pravděpodobně ji prodáte za málo peněz.
  • Můžete si u položky nastavit „reserve“ cenu a nabídnout nízkou základní cenu pro aukce, ale eBay si za tuto možnost účtuje poplatky a většině kupcům se to také nelíbí.
  • Nestanovujte si příliš vysokou cenu za poštovné. Je dobré si určit cenu, do které se na sto procent vejdete, ale pokud chcete nabídnout kupcům dobré ceny, musíte tomu přizpůsobit i ceny poštovného, protože většinu kupců vysoké ceny za dopravu od nákupu odradí.
  • Sledujte faktury, které vám eBay posílá a plaťte vše včas. Budete muset platit poplatky za své nabídky a budete muset pravidelně platit všechny účty, které vám eBay pošle, jinak vám profil zablokují. Poplatky vás možná ze začátku překvapí, ale berte je jako součást svého obchodování a zahrňte je do cen za své produkty.
 8. 8
  Určete si začátek a konec své aukce. Aukce mohou trvat 1, 3, 5, 7 nebo 10 dní. To, kdy aukce skončí a jak dlouho potrvá, záleží na tom, za kolik chcete svoji věc prodat. Když nastavíte konec aukce na dobu, kdy je na eBay nejvíce lidí, budete mít větší šanci, že za svoji věc získáte více peněz.
  • Aukce, které končí o víkendech a v pondělí mají vyšší návštěvnost, proto se snažte aukce začínat tak, aby vám mohly končit o víkendu. [8]
  • Mnoho věcí se také prodává sezónně, takže je lepší je nabízet v době, kdy je po nich poptávka. Například plážové vybavení se vám bude v létě prodávat rozhodně lépe, než v zimě.
  • Můžete si kontrolovat plánované promoční akce eBay a podle toho si vybírat, které věci budete kdy prodávat.
 9. 9
  Chovejte se přátelsky. Mnoho prodejců se snaží všelijak kupce zastrašit. Někdy píšou dlouhé výhružné zprávy týkající se pozdních plateb a neplatících kupců. Nedělejte to! Jistě byste nešli nakupovat do obchodu, kde by vám jeho majitel stále dýchal za záda – na internetu je to stejné. Takovými zprávami byste své kupce urazili. Raději se chovejte přátelsky.
  • Pokud chcete dopsat doplňující informace o vlastních pravidlech, napište je tak, aby tato část nabídky byla kratší, než popis předmětu.
  • Nabídněte kupcům možnost vrácení zboží. Budete díky tomu moci čerpat různé slevy na eBay a také získáte více potenciálních kupců. Kupci většinou věci nevracejí, takže z této nabídky získáte více, než byste mohli ztratit.
  • Odpovídejte na všechny otázky kupců v průběhu celé aukce. Reaguje rychle, mějte trpělivost, odpovídejte jasně a profesionálně. Kupci nemají rádi, když jim někdo neodpovídá na dotazy. Mohlo by to ovlivnit vaše hodnocení, takže se snažte odpovídat co nejrychleji.
 10. 10
  Před ukládáním si vše důkladně zkontrolujte. Ujistěte se, že máte vše napsáno správně a potom nabídku odešlete. Když ji neodešlete, nevloží se na eBay. Když nabídnete nějakou věc k prodeji, přijde vám email s potvrzením.
  • Zkontrolujte si pravopis. Když nebudete mít vše správně napsané, kupci vaše nabídky nenajdou a vy na nich nic nevyděláte. Také interpunkce a velká písmena jsou důležitými aspekty úspěšných nabídek.
  • Opravte chyby. Chyby v nabídce můžete opravovat tak dlouho, dokud nebude vložen první příhoz. Potom už musí vše zůstat tak, jak to je.
  Reklama

Část 4
Část 4 ze 5:
Dokončení transakce

 1. 1
  Sledujte aukci. Sledujte, zda mají lidé o vaši věc zájem, kolik lidí si ji prohlíží a podle toho ji upravte, aby se k ní dostalo více lidí. Sledujte, co funguje a co ne a podle toho nabídky měňte.
  • V případě potřeby aukci ukončete. Máte možnost ji ukončit až 12 hodin před plánovaným koncem. Neměli byste to ale dělat často, protože někteří lidé by mohli mít zájem přihazovat před koncem a potom by byli zklamaní. Nechávejte si tuto možnost pouze pro výjimečné případy (kromě toho byste si měli všechny nabízené věci schovávat na bezpečných místech).
  • Snižte rezervovanou cenu. 12 hodin před koncem aukce můžete snížit rezervovanou cenu, pokud vám na aukci nikdo nepřihazuje.
  • Sledujte své kupce. Je možné některé kupce zablokovat, například protože neplatí pomocí PayPalu, protože jsou ze zemí, do kterých své věci neposíláte, nebo protože mají špatné hodnocení. Můžete si také nastavit seznam kupců, kteří budou mít automaticky šanci přihazovat u vašich aukcí.
 2. 2
  Připravte se na prodej. Až dostanete zprávu o prodané věci, co nejrychleji pošlete kupci fakturu (pokud nedostanete platbu během několika hodin).
 3. 3
  Pište hodnocení. Je slušné napsat každému kupci hodnocení. Když ho napíšete hned v den nákupu/odeslání věci, pomůžete tím sobě i kupci a když budete dělat vše správně a nebudete podvádět, budete také získávat dobrá hodnocení.
  • Pokud máte čas, můžete kupce také požádat o hodnocení. Udělejte to ale vždy jen jednou, neotravujte je s tím.
 4. 4
  Zabalte své věci důkladně a bezpečně. Pokud posíláte křehké věci, nesprávné zabalení by mohlo způsobit jejich poškození při převozu. Naopak správné a bezpečné zabalení vám dodá na důvěryhodnosti. Nezapomínejte na to, kolik za poštovné budete platit a podle toho si určete vhodnou cenu poštovného, kterou bude platit kupec.
 5. 5
  Pokud jste nespokojeni s kupcem nebo nějakým jiným prodejcem, kontaktujte je a snažte se problém co nejrychleji vyřešit. Negativní hodnocení používejte až jako poslední možnost v případě, že není možné problém vyřešit.
  • Snažte se vždy místo negativního hodnocení vyjednat jiný způsob řešení problému. Uvědomte si, že nikdy nevíte, co se kupci mohlo stát, že nezaplatil včas – třeba měl autonehodu a skončil v nemocnici!
  • Při psaní hodnocení buďte opatrní. Kdybyste napsali něco, co není pravda, nebo něco urážlivého, kupec by se s vámi mohl soudit, takže si uvědomte, že nesete zodpovědnost za vše, co napíšete. Pište profesionálně, pravdivě a vyhněte se dětinským a vzteklým poznámkám.
  • Negativní hodnocení způsobí, že vám kupci nebudou důvěřovat a nebudou od vás nakupovat. Veškerá negativní hodnocení uveďte na pravou míru.
  • Pomozte udržet systém hodnocení spravedlivý a pište pouze pravdivá hodnocení. Prodejce by měl zanechat kupujícímu pozitivní hodnocení. Kupující by měl zase zanechat pozitivní hodnocení prodejci, od kterého mu přišla zásilka v pořádku a kompletní. Prodejce, který čeká na pozitivní hodnocení od zákazníka a až potom píše své vlastní hodnocení, není upřímný. Takové praktiky podrývají spravedlivý systém hodnocení.
  Reklama

Část 5
Část 5 ze 5:
Podporujte své nabídky

 1. 1
  Pokud prodáváte originální umění nebo nějaké ručně dělané výtvory, přidejte se do skupin na eBay určených pro vaše produkty. Sběratelé se do těchto skupin přidávají tak často, jako umělci. Mnoho z umělců také pravidelně nakupuje. Někteří lidé prodávají své věci proto, aby měli peníze na další nákupy. Čtěte si fóra v těchto skupinách, chovejte se mile a přátelsky, nehádejte se s nikým a chvalte lidem věci, které se vám líbí. Najdete si tak nové přátele a zapojíte se do komunity.
 2. 2
  Využívejte sociálních sítí. Blogujte o svých nabídkách. Pokud jste například umělec, sdílejte všechny své výtvory také na Facebooku a Twitteru.
 3. 3
  Zahrnujte do kompletní ceny za nabídku také částku za poštovné. Lidé si vybírají věci, u kterých se za poštovné neplatí nic, nebo velmi málo a tyto věci jsou také ochotnější nakupovat. Když něco nabídnete, dejte jasně najevo, co přesně nabízíte.
 4. 4
  Prodávejte levné věci, abyste získali lepší hodnocení. Hodnocení prodejců na eBay je velmi důležité pro úspěch vašich prodejů. Kupci se rozhodují mezi identickými nebo podobnými nabídkami podle toho, který prodejce má lepší hodnocení. Je tedy velmi důležité mít co nejlepší hodnocení.
 5. 5
  Můžete začít pracovat na tom, abyste se stali Powersellerem. Pokud ale nebudete mít dobrou šanci toho dosáhnout, nemůžete o to ani požádat.
  • Musíte uskutečnit minimální množství prodejů za měsíc celkově (pročtěte si požadavky eBay, protože se mohou během času měnit)
  • Musíte uskutečnit minimální počet prodejů tři měsíce za sebou.
  • Musíte mít dobré hodnocení.
 6. 6
  Založte si na eBay obchod. To může přilákat zákazníky, kteří chtějí hledat pomocí vaší vlastní URL adresy. Také se to hodí pro seskupení všech svých prodejů na jednom místě. Jistě tím potěšíte své pravidelné i nárazové zákazníky.
  • S vlastním obchodem můžete využívat výhody, jako dlouhodobé snížení fixních cen, nabídky, které se zobrazují pouze ve vašem obchodě a ne v běžných výsledcích hledání atd.
  • Za vlastní obchod budete muset platit měsíční poplatek, který musíte při prodávání brát v úvahu. Pro začátečníky je nejlepší sledovat ostatní obchody a po získání zkušeností se rozhodnout, zda je tato možnost vhodná i pro vás.
 7. 7
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Ať už jste nováček, nebo někdo, kdo už na eBay nějakou dobu prodává, musíte si uvědomit, že neexistuje žádné tajemství úspěšných prodejců. Skutečnost je taková, že se budete muset hodně snažit své věci prodat a najít si způsob, jakým vám to půjde nejlépe. Spoléhejte se na zdravý rozum, sledujte ostatní prodejce a komunikujte se svými klienty. S takovým přístupem to jistě dotáhnete daleko.
 • Využijte tréninku prodejů zdarma. Existuje spousta knih o tom, jak prodávat na eBay. Najděte si nějakou v knihovně a pečlivě si ji přečtěte, mělo by vám to stačit (protože ve většině těchto knih se píše to samé).
Reklama

Varování

 • Neprodávejte nic nelegálního, mohli byste z toho mít vážné problémy.
 • Prodej na eBay představuje stejnou kupní smlouvu, jako jakýkoli jiný prodej. Když se zavážete k prodeji nějaké věci v aukci, nemůžete si to později rozmyslet jen proto, že se vám cena nezdá dost vysoká. Je možné takovým způsobem přicházet o peníze, protože se může stát, že na některou věc přihodí jen jediný člověk.
 • Dávejte si pozor na kupce ze zámoří. Většina věcí je v pořádku a mohou vám zlepšit hodnocení, ale to, co je například v USA legální, nemusí být legální v jiných zemích (nebo naopak).
 • Nepřijímejte nabídky k prodeji věcí a nepřijímejte žádné platby mimo eBay. Je to v rozporu s jejich pravidly a v případě, že se nákup nezdaří, nebudete mít žádnou záruku.
Reklama

Reference

 1. Ian Peel, Saving & Selling Online, p. 38, (2010), ISBN 978-1-84836-519-3
 2. http://pages.ebay.com/sellerinformation/index.html
 3. Collier, M.(2011)"Starting an Ebay Business for Dummies", ISBN 978-1-118-00467-8.
 4. http://pages.ebay.com/help/account/change-userid.html
 5. http://pages.ebay.com/help/policies/accepted-payments-policy.html
 6. http://pages.ebay.com/help/policies/items-ov.html
 7. pages.ebay.com/sellercentral/hotitems.pdf.
 8. Ian Peel, Saving & Selling Online, p. 55, (2010), ISBN 978-1-84836-519-3
 9. Ian Peel, Saving & Selling Online, (2010), ISBN 978-1-84836-519-3 – research source
 1. http://www.stanweb.com – research source
 2. http://www.newlifeauctions.com www.newlifeauctions.com – research source
 3. http://whats-hot-weekly.com – for finding the most popular things on eBay

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 84 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 36 594 krát
Kategorie: Ebay
Stránka byla zobrazena 36 594 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama