Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chtěli byste si vydělat nějaké peníze prodejem svých vlastnoručně vyrobených věcí? Založte si účet na Etsy a můžete prodávat své produkty lidem po celém světě. V tomto článku se dozvíte, jak si založit svůj vlastní obchod, jak prodávat vaše výrobky a jak si splnit svůj sen a věnovat se prodeji na plný úvazek.

Metoda 1 ze 4:
Vytvořte produkt

 1. 1
  Snažte se vyrobit něco jedinečného. Etsy je obrovským trhem s mnoha tisíci obchody, takže se musíte snažit nabízet lidem něco jedinečného. Zjistěte si, co prodávají ostatní lidé, jaké věci nakupují lidé ve vašem okolí a podle toho navrhněte svůj produkt. Vaším cílem by mělo být vytvořit něco nového a zajímavého, co zaujme potenciální kupce.
  • Když budete vyrábět něco, co se na Etsy vyskytuje v hojném počtu, například šperky nebo malby, nemusíte dělat nic speciálního. Měli byste tvořit pouze něco zajímavého a originálního.
 2. 2
  Vyrábějte to, co vás baví. Přestože byste měli prodávat jedinečné věci, je důležité zabývat se tím, co vás baví a zajímá. Když budete tvořit věci, které máte rádi, bude to na vaší práci vidět bez ohledu na to, jakými produkty se budete zabývat.
  • Pokud se nemůžete rozhodnout, co budete vyrábět, napište si seznam věcí, které vás nejvíce baví. Seřaďte si je podle toho, jak moc vás baví a jak dobře je umíte a potom se rozhodněte.
  • Nemusíte se věnovat pouze jedné kategorii. Je to váš obchod, takže se můžete sami rozhodnout, co budete vyrábět. Pokud vás baví různé věci, můžete vyrábět různé věci. Měli byste si ovšem dát pozor na to, aby všechny vaše produkty byly originální a měly něco společného.
 3. 3
  Zajímejte se o své zákazníky. Přestože budete dělat něco, co máte rádi, měli byste myslet i na ostatní. Zaměřte se na své zákazníky a na to, co od vašich produktů očekávají. Jakou cílovou skupinu hodláte oslovit? Čím by pro ně váš obchod měl být zajímavý? Jakým způsobem můžete rozšířit řady svých zákazníků?
 4. 4
  Ze začátku vyrobte několik věcí. Někteří prodejci si myslí, že musejí mít co největší sortiment ještě než obchod založí. Místo abyste čekali týdny nebo měsíce na to, až budete mít dostatek zboží, začněte pouze s malým množstvím věcí a postupně vytvářejte další a další věci.
  • Když budete prodávat věci a zároveň budete pracovat na ostatních produktech, budete produkty moci postupně upravovat podle zpětné vazby zákazníků.
  • Až budete mít obchod rozjetý, budete moci přidat další věci. Ze začátku byste se měli zaměřit na dokončení produktů a samotné spuštění obchodu.
 5. 5
  Zamyslete se nad balením produktů. Balení produktů je téměř stejně důležité, jako samotné produkty. Když budete své produkty odesílat hezky zabalené, potěšíte své zákazníky a budete mít větší šanci, že u vás v budoucnu znovu nakoupí. Vymyslete si nejlepší možné balení podle typu produktu, který prodáváte.
  • Zamyslete se nad balícími papíry, krabicemi, pytlíky, samolepkami a ochrannými foliemi, díky kterým budou vaše produkty pro zákazníky atraktivnější.
  • Vkládejte do balíčků lidem ručně napsané kartičky s poděkováním. Lidé budou mít z vašich produktů větší radost a vy budete mít větší šanci, že u vás budou nakupovat znovu.
  Reklama
RADA ODBORNÍKA
Ylva Bosemark

Ylva Bosemark

Zakladatel White Dune Studio
Ylva Bosemark je středoškolská podnikatelka a zakladatelka White Dune Studio, malé firmy, která se specializuje na laserem vyřezávané šperky. Sama je jako mladá vášnivou inspirací pro ostatní mladé lidi, aby ze své vášně udělali podnikání.
Ylva Bosemark
Ylva Bosemark
Zakladatel White Dune Studio

Přemýšlejte o zákaznické zkušenosti. Ylva Bosemark, umělecká klenotnice říká: "Podle mého názoru je způsob, jakým dodáváte své produkty, nedílnou součástí zákaznické zkušenosti. Mám dřevěné krabice, stuhy a štítky; navíc se zaměřuji na branding: samolepky s mým logem, děkovnou poznámku, a kupón s kódem. I když to zvyšuje obchodní náklady, myslím, že to stojí za to, protože vaši zákazníci chtějí dostávat věci individualizovaným způsobem."

[1]

Metoda 2 ze 4:
Založte si obchod

 1. 1
  Založte si účet. Založení účtu na Etsy je v podstatě jednoduché. Otevřete si stránku Etsy.com, klikněte na „register“ a vyplňte požadované údaje. Budete si muset vymyslet uživatelské jméno, které budete používat už navždy. Toto jméno bude také součástí vaší URL adresy (uživatelskéjmono.etsy.com) a vaší značky. Dobře si své jméno rozmyslete, protože ho později již nebudete moci změnit.
  • Vyberte si jméno, které se snadno píše a které si lidé bez problémů zapamatují. Můžete napsat první písmeno každého slova velkým písmem. Vaši URL adresu to nijak neovlivní, ale bude to vypadat lépe.
  • Možná nebudete prodávat jen jeden druh produktů, takže byste se měli snažit vymyslet si uživatelské jméno, které nebude příliš konkrétní. Pokud si pojmenujete svůj obchod „KrálovstvíPletení“, ale později přestanete prodávat pletené věci, bude to pro zákazníky matoucí.
 2. 2
  Změňte si svůj účet nakupujícího na účet prodejce. Etsy automaticky nastavuje všechny účty jako zákaznické účty, takže abyste mohli něco prodávat, budete si muset účet změnit. Přihlaste se ke svému účtu, klikněte na odkaz „sell“ na horní straně obrazovky a potom klikněte na „get started“. Budete muset zadat platné číslo kreditní karty.
 3. 3
  Upravte si vzhled svého obchodu. Když zákazníci kliknou na váš obchod, zobrazí se jim hlavní stránka, tzv. „storefront“. Na tuto stránku si můžete přidávat text, bannery a informace o vašem obchodě. Když budete mít zajímavou hlavní stránku, budete mít větší šanci, že u vás lidé budou nakupovat.
  • Navrhněte si banner, který umístíte přes horní stranu hlavní stránky. Měl by obsahovat název vašeho obchodu a měl by upoutat pozornost zákazníků.
  • Můžete nahrát svoji fotku a napsat všechny důležité informace o vašem obchodě. Když se svým zákazníkům představíte, budou vám více důvěřovat a rádi vás podpoří.
 4. 4
  Přidejte ke svým produktům cenu. Než začnete své produkty nabízet, musíte si stanovit, za kolik peněz je budete prodávat. Nejlepší je stanovit si cenu následovně: práce + materiál + náklady + profit = velkoobchodní cena x2 = maloobchodní cena. [2]
  • Vyhledejte si ceny poštovného pro vaši zemi a pro ostatní země. Budete muset zákazníkům poskytnout tabulku s cenami poštovného.
  • Uveďte si do sekce s nastavením číslo své kreditní karty, nebo informace o vašem účtu na PayPalu. Umožní vám to přijímat platby a nakupovat na Etsy.
 5. 5
  Vyfoťte si své produkty. Když nebudete mít produkty hezky a kvalitně nafocené, lidé je nebudou chtít kupovat. Etsy umožňuje přidat pět fotek ke každému produktu, takže byste je měli využít. Vyfoťte každý produkt z několika úhlů a pokud je to možné, také na živém modelu.
  • Foťte fotky na denním světle. Nejlepší bude fotit je venku, nebo v nějaké dobře osvětlené místnosti u otevřeného okna, aby vynikly skutečné barvy a textury výrobků.
  • Vytvořte si pozadí pro své fotky. Klasické bílé pozadí se hodí pro většinu produktů, ale možnosti jsou v podstatě neomezené. Vyberte si pozadí, které nebude odpoutávat pozornost od produktů.
  • Nemusíte si kupovat drahý fotoaparát. Když se budete řídit našimi radami, bude vám stačit obyčejný kompaktní fotoaparát. V případě potřeby můžete fotky upravit v počítači, aby produkty lépe vynikly. [3]
 6. 6
  Uveďte pravidla prodeje. Měli byste si ujasnit, za co chcete nést odpovědnost. Všechna tato pravidla napište do informací u svého obchodu, aby si je lidé mohli přečíst. Rozhodněte se, zda budete nabízet možnost vrácení zboží, zda ponesete zodpovědnost za poškození výrobku během odesílání, nebo zda chcete stanovit čekací dobu před odesláním zásilky.
 7. 7
  Uveďte k výrobkům tagy. Po nahrání produktů k prodeji budete moci uvést „tagy“. Jsou to klíčová slova, která lidé na Etsy mohou vyhledávat. Můžete uvést až 13 tagů ke každému výrobku a vždy je dobré vyčerpat všechny tyto možnosti.
  • Pokud chcete dosáhnout lepších výsledků ve vyhledávání, používejte konkrétní termíny. Místo abyste ke svému výrobku dali tag „šperky“, použijte tag „ruční šperky s drahými kameny“. Zúžíte tím vyhledávací výsledky a budete mít větší šanci, že se váš obchod dostane ve vyhledávacích výsledcích výše.
  • Snažte se pokrýt vše důležité. Pokud vyrábíte kabelky, použijte tagy, které popisují barvu, materiál, výrobní postup, styl, velikost atd. Uveďte co nejvíce konkrétních tagů.
 8. 8
  Vytvořte si obchodní plán. Pokud chcete mít o svém obchodování přehled, vytvořte si obchodní plán. Napište si popis svého obchodu, kompetitivní analýzu podobných produktů, vývojový a designový plán produktů, přehled toho, jak budete svůj obchod řídit a všechny finanční faktory. Je možné, že svůj obchodní plán budete někdy ukazovat i jiným lidem, takže si ho udělejte tak, aby vypadal profesionálně a zahrnoval všechny důležité informace. [4]
  • Uveďte také každoroční cíle a prognózy. Kolik prodejů chcete uskutečnit během jednoho roku? Kolik peněz byste chtěli vydělat?
  • Můžete mít flexibilní obchodní plán a upravovat ho podle potřeby. Když si ho vytvoříte, budete schopni se zaměřit na své obchodní cíle.
 9. 9
  Stanovte si rozvrh. Pokud chcete dodržovat své obchodní cíle, budete si muset určit rozvrh. Připravte si denní nebo týdenní rozvrh a snažte se držet se ho. Každý den si nachystejte seznam úkolů a nebuďte líní. Když budete organizovaní, bude pro vás snadné vést výš obchod a nebudete zbytečně ve stresu.
  • Rozdělte si projekty na menší části, abyste neměli pocit, že nic nestíháte. Místo abyste si napsali, že chcete „připravit nový sortiment,“ si napište „vytvořit tři nové věci“. Je to konkrétnější a zvladatelnější úkol.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Veďte svůj obchod

 1. 1
  Udržujte si přehled o prodejích. Pokud chcete mít úspěšný obchod, budete muset stále sledovat prodeje a náklady. Vždy si zapište, kolik věcí jste prodali a kolik peněz jste na nich utržili. Na konci každého měsíce si spočítejte výdaje a výnosy a monitorujte úspěch vašeho obchodu.
  • Pokud máte rádi vizuální informace, vytvářejte si grafy a tabulky.
  • Pokud máte účtenky od svých prodejů, zakládejte si je všechny do jedné složky, abyste neztratili přehled o tom, co jste prodali.
 2. 2
  Dělejte svým věcem reklamu. Můžete své produkty inzerovat na Etsy, ale i na jiných místech. Když zaplatíte poplatek $7.00, budete první ve vyhledávacích výsledcích. Komentujte blogové příspěvky na Etsy a kontaktujte ostatní prodejce a vyměňujte si s nimi rady a tipy.
  • Přidejte se k týmu Etsy – ke skupině prodejců, kteří prodávají podobné věci. Budete se jich moci ptát na různé otázky, vyměňovat si rady a poskytovat jim zpětnou vazbu na jejich produkty.
 3. 3
  Inzerujte svůj obchod na jiných sociálních sítích. Když budete přidávat produkty do svého obchodu a nebudete mu dělat žádnou reklamu, lidé u vás nebudou nakupovat. Pokud chcete, aby se vaše nabídka dostala do povědomí lidí, využijte sociální média a dělejte si reklamu. Sdílejte své produkty na Facebooku, Pinterestu, Twitteru, Tumblr, Instagramu a na blozích.
  • Vytvořte si na Facebooku stránku svého obchodu a pečlivě ji spravujte. Uveďte všechny informace o nových produktech, postup výroby vašich produktů a všechna pravidla nákupu.
  • Začněte si vést blog o svých produktech, nebo svůj obchod sdílejte na jiných oblíbených blozích. Dejte si na blog tlačítko s odkazem, který potenciální zákazníky zavede až k vašemu obchodu.
  • Zařiďte si účet na Pinterestu a nahrávejte na něho fotky svých produktů. Když budete používat tagy, všichni lidé si budou moci na Etsy vyhledat podobné produkty.
  • Nepřehánějte to a nesnažte se dělat kvalitní reklamu na všech možných sociálních sítích. Vyberte si tři z nich a podporujte svůj obchod, abyste stále získávali nové zákazníky.
 4. 4
  Dělejte svému obchodu reklamu i v reálním životě. Nemáte sice kamenný obchod, ale přesto si můžete dělat reklamu osobně. Vytiskněte si vizitky, říkejte o svém obchodu svým přátelům a rodině, nebo si nechejte vytisknout reklamu v místních novinách. Pokud vás baví to, co děláte, ostatní lidi to bude bavit také.
 5. 5
  Připravujte pro své zákazníky slevy a akce. Pokud chcete získat více nových zákazníků, kontaktujte majitele nějakého oblíbeného blogu, který se zabývá podobnými věcmi, jaké nabízíte. Nabídněte mu, že darujete několik věcí zdarma, nebo poskytnete slevu čtenářům tohoto blogu za to, že vám majitel blogu udělá reklamu. Bude vás to sice stát trochu peněz, ale může vám to přilákat spoustu nových zákazníků, takže se vám to z dlouhodobého hlediska vyplatí. [5]
 6. 6
  Obměňujte svůj sortiment. Pokud chcete mít stále zajímavou a různorodou nabídku, měli byste každých několik týdnů přidat do obchodu nové věci k prodeji, aby si zákazníci měli z čeho vybírat a abyste mohli postupně rozšiřovat svůj sortiment.
  • Nezapomeňte na to, že všechny nabídky na Etsy automaticky končí po třech měsících. Můžete své produkty obnovovat v nastavení obchodu.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Váš profil a nastavení

 1. 1
  Zjistěte si toho o Etsy co nejvíce. Etsy nevyžaduje placení žádných poplatků – založení a vedení účtu je tedy zdarma. Jediné poplatky budete platit v případě, že budete chtít nabízet věci k prodeji. Poplatek je 0.20 USD za jednu věc na čtyři měsíce, nebo dokud se neprodá. Když danou věc prodáte, Etsy si naúčtuje 3.5% z prodejní ceny. Nastavte si účet tak, jak jsme uvedli výše. Když budete mít účet prodejce, budete moci nakupovat i prodávat a využívat všechny nástroje, které Etsy nabízí.
 2. 2
  Nastavte si veřejný profil. Vaše informace o obchodě slouží k tomu, aby vás zákazníci lépe poznali. Prvním krokem je většinou vyplnění informací v sekci „About“, kterou najdete v nastavení Account – Account Settings – Public Profile. Zde se můžete představit, uvést své zájmy, koníčky, vzdělání a cokoli jiného, co by mohlo lidi zajímat. Měli byste také nahrát profilovou fotku.
 3. 3
  Vyberte si vhodný název obchodu. Zamyslete se a vyberte si název, který bude vyčnívat z davu. Měl by být dobře zapamatovatelný a měl by jednoduše popisovat, co prodáváte. Podívejte se na Google a ujistěte se, že tento název nikdo nepoužívá a že nejde o registrovanou obchodní značku. Vyberte si nějaký banner z nabídky bannerů na Etsy a napište si na něho jméno svého obchodu. Můžete si navrhnout i svůj vlastní banner.
 4. 4
  Nabídka produktů. Všechny produkty si vyfoťte, zaměřte se na dobré osvětlení a na pozadí a foťte tak, aby fotky nebyly rozmazané. Na internetu najdete spoustu návodů na focení produktových fotografií. Také všechny produkty správně popište a snažte se dát zákazníkům najevo, proč jsou vaše produkty skvělé. Popište jejich vzhled, materiál, nebo výrobní postup.
 5. 5
  Stránka o vašem obchodě a podmínky nákupu. Stručně, ale jasně popište všechny své produkty. Přidejte na stránku i nějaké fotografie. Napište potenciálním zákazníkům vše o vašem obchodě a o vašich zájmech. Uveďte také něco o sobě. Napište pravidla nákupu a informace o poštovném, vracení zboží a peněz a odpovězte na nejčastější dotazy zákazníků.
 6. 6
  Cena. Při rozhodování o ceně produktu byste se měli zaměřit nejen na výrobní náklady, ale také na poplatky Etsy a na poštovné. Zajistěte, abyste z každého prodeje něco vydělali. Také byste měli cenu nastavit tak, abyste mohli konkurovat ostatním prodejcům, jinak u vás lidé nebudou nakupovat.
 7. 7
  Zviditelněte svůj obchod. Využívejte různých způsobů reklamy. Optimalizujte svůj obchod pro vyhledávače, dělejte si reklamu na sociálních sítích a jinde na internetu. Zkuste i emailový marketing a další nástroje. Pokud nevíte, jak na to, najměte si na to profesionála. Potom buďte trpěliví a počkejte, až se váš obchod rozjede.
  Reklama

Tipy

 • Všechny produkty jsou automaticky v nabídce na tři měsíce. Pokud máte na prodej 20 věcí, zkuste je přidávat postupně po několika dnech. Vyhledávací výsledky zobrazují produkty od nejnovějších po nejstarší, takže se díky tomu udržíte na horních pozicích ve vyhledávání. Po třech měsících můžete nabídku obnovit.
 • Můžete prodávat také různé potřeby a vzory, nejen ručně vyráběné produkty. Některé věci spadají do obou kategorií, například ručně vyráběné korálky.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 20 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 17 659 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 17 659 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama