Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud máte dlouhé vlasy a plánujete se nechat ostříhat, můžete své lokny prodat. Po celém světě je spousta lidí, kteří vlasy vykupují a vyrábějí z nich paruky, příčesky, šperky a další produkty. Kupci hledají zdravé a silné vlasy, které nejsou barvené ani jinak upravované. Čím delší a zdravější vlasy máte, tím vyšší cenu za ně lidé zaplatí.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Mějte zdravé vlasy

 1. 1
  Nijak si vlasy neupravujte. Neupravované „panenské“ vlasy se prodávají za mnohem více peněz, než barvené, chemicky narovnané, nebo natrvalené vlasy. Tyto procedury vlasy poškozují a kupci hledají vlasy, které jsou zdravé a v perfektním stavu. Pokud máte upravované vlasy, můžete je sice prodat, ale nedostanete za ně tolik peněz, jako kdybyste je měli úplně zdravé.
 2. 2
  Neupravujte si vlasy pomocí tepla. Když se rozhodnete prodat vlasy, měli byste přestat používat fény, žehličky, kulmy a další nástroje, které využívají teplo. Teplo vlasy vysušuje a poškozuje, takže vaše vlasy budou mít nižší hodnotu, než nepoškozené vlasy. Několik měsíců před plánovaným prodejem vlasů byste si je měli nechávat naprosto přirozené.
  • Měli byste se také vyhýbat slunci. Noste klobouk nebo šátek a netravte zbytečně příliš mnoho času na slunci.
  • Také byste se měli vyhýbat bazénům – chlor vlasy poškozuje.
 3. 3
  Myjte si vlasy šamponem bez sulfátů asi 2-3x týdně. Sulfáty vlasy vysušují a způsobují jejich lámání. Když si budete vlasy mýt každý den, budete mít suché konečky a mastné kořínky. Používejte přírodní šampony a myjte si vlasy skutečně jen 2-3x týdně.
 4. 4
  Snažte se být co nejzdravější. Zdravé tělo má zdravé a lesklé vlasy. Pokud jste nemocní, budete pravděpodobně mít suché vlasy bez života. Několik měsíců před plánovaným prodejem vlasů dodržujte následující pravidla:
  • Jezte hodně bílkovin a omega-3 mastných kyselin, které zajistí, že budete mít silné a lesklé vlasy.
  • Dodržujte pitný režim, abyste neměli vlasy vysušené.
  • Nekuřte – cigarety způsobí, že vám vlasy budou zapáchat a budou vypadat unaveně.
 5. 5
  Nechejte si vlasy dorůst do stejné délky. Měli byste si vlasy nechat narůst tak, aby byly alespoň 25 cm dlouhé – čím delší, tím lepší. Za každý centimetr vlasů navíc dostanete více peněz. Nenechávejte si vlasy sestříhat postupně, protože většina kupců vykupuje pouze vlasy, které jsou stejně dlouhé. Nechávejte si pravidelně zastřihovat konečky, abyste je neměli poškozené, ale dejte si pozor, aby vám kadeřnice nestříhala zbytečně příliš mnoho vlasů.
 6. 6
  Nestříhejte si vlasy dříve, než se s někým dohodnete na prodeji. Když budete mít vlasy čerstvě ustřihnuté, dostanete za ně více peněz. Kupci chtějí vlasy, které jsou přirozeně živé a mírně mastné. Starší ustřižené vlasy vysychají a přestávají se lesknout.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Najděte si kupce

 1. 1
  Rozhodněte se, zda chcete vlasy prodat přes internet prostřednictvím nějaké společnosti. Nejlepší cenu za vlasy dostanete od společností třetích stran, které je vykupují přes internet. Nahrajete na internet fotku svých vlasů, uveďte detaily a důležité informace a počkejte, až se vám začnou ozývat potenciální kupci. Když si vaše vlasy někdo bude chtít koupit, napíše vám zprávu, domluvíte se na ceně a platbu obdržíte ještě dříve, než si vlasy ustřihnete a pošlete je kupci. [1]
  • Dlouhé, zdravé a nebarvené vlasy se prodávají za nejvíce peněz. Za velmi dlouhé vlasy dostanete i desítky tisíc korun. Na webových stránkách najdete kalkulačky, které vám umožní rozhodnout se, kolik byste za vaše vlasy měli požadovat.
  • Založte si účet, nahrajte fotky, určete si cenu a počkejte, až vás kontaktuje kupec.
  • Pokud se rozhodnete prodat vlasy touto cestou, nestříhejte si je dříve, než obdržíte platbu. Vyfoťte si vlasy ještě dokud je máte na hlavě, počkejte, až vám přijdou peníze a až potom si vlasy ustřihněte a pošlete je kupci. Díky tomu se vyhnete tomu, že by vás někdo podvedl.
 2. 2
  Můžete vlasy prodat přímo společnosti, která vyrábí paruky. Pokud chcete vlasy prodat co nejrychleji a co nejsnadněji, kontaktujte přímo nějakou společnost, která vyrábí paruky. Nedostanete sice tolik peněz, ale budete mít jistotu, že vlasy prodáte. Najděte si na internetu tyto společnosti a zavolejte jim. Ve většině případů vám nabídnou určitý obnos. Potom si vlasy ustřihnete a odešlete a peníze dostanete zpětně, až budou vaše vlasy zpracovány.
  • Tyto společnosti mají přísné požadavky ohledně balení a odesílání vlasů.
  • Ve většině případů dostanete zaplaceno podle délky a hmotnosti vlasů. Protože je nutné konečky odstřihnout kvůli roztřepení, dostanete zaplaceno pouze za použitelnou část vašich vlasů.
 3. 3
  Dejte si pozor na podvodníky. Vlasy jsou žádanou komoditou a existuje spousta lidí, kteří se snaží ženy okrást o peníze. Než své vlasy prodáte, zjistěte si, zda jednáte s důvěryhodným kupcem. Nezapomeňte se zeptat na reference a předem si zjistěte, kolik peněz za své vlasy dostanete. Pokud jste se nedohodli s nějakou společností na výrobu paruk, nestříhejte si vlasy dříve, než budete mít peníze na účtu.
  • Podvodníci se vyskytují jak mezi kupci, tak mezi prodejci. Kupci by se měli poradit s kadeřníky a ujistit se, že si zakoupili skutečně pravé lidské vlasy a ne zvířecí srst, nebo vlasy odstřižené z paruky.
  • Paypal je na platby lepší, než posílání peněz přes Western Union nebo poštovními poukázkami, protože když ho budete používat, nebudete riskovat, že vám někdo bude tvrdit, že platbu poslal, i když to neudělal. Doporučujeme posílat vlasy poštou s možností sledování zásilek.
 4. 4
  Pokud se vám nepodaří vlasy prodat, můžete je darovat. Bohužel ne všechny vlasy je možné prodat. Některé barvy a textury nejsou tak žádané, ale existují společnosti, které si od vás rády zdarma vezmou vaše již ustřižené vlasy.
  • Wigs for Kids, Children With Hair Loss, Pantene Beautiful Length a Locks of Love jsou organizace, které využívají darované vlasy k výrobě paruk pro lidi, kteří si je nemohou dovolit.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jak si vlasy odstřihnout a zabalit

 1. 1
  Zajděte si do kadeřnictví. Řekněte kadeřnici, že chcete vlasy prodat a potřebujete je ustřihnout co nejrovněji. Nedovolte jí, aby vám je sestříhala postupně. [2]
  • Vlasy musejí být úplně suché, takže si je před stříháním nenechávejte mýt.
  • Před stříháním nepoužívejte žádné žehličky, kulmy, ani fény.
 2. 2
  Svažte vlasy do culíku. Nepoužívejte gumičky s kovovými součástkami, jinak si vlasy zničíte. Svažte vlasy u krku, abyste jich mohli ustřihnout co nejvíce a snažte se, aby byly všechny stejně dlouhé. Potom řekněte kadeřnici, aby vám vlasy ustřihla pod gumičkou culíku.
  • Svažte vlasy gumičkami, nebo je volně zapleťte, aby se vám pramen nerozpadl.
  • Vložte vlasy do uzavíratelného igelitového sáčku.
 3. 3
  Pošlete vlasy podle pokynů kupce. Zabalte sáček s vlasy do vzduchotěsného balíčku, aby nezvlhly a neušpinily se a pošlete je kupci. Měli byste balíček poslat s možností sledování zásilky, aby mohl kupec sledovat, kde se vlasy zrovna nacházejí.
  Reklama

Tipy

 • Pokud si necháváte narůst vlasy, abyste je mohli prodat, nesmíte si je barvit, odbarvovat, ani používat žehličky, kulmy a fény. Za panenské vlasy dostanete více peněz.
 • Vlasy si vyfoťte venku na slunci. Díky tomu bude vidět jejich přirozená barva a lesk. Přiložte si k vlasům pravítko, aby bylo vidět, jak dlouhé jsou. Na fotce označte místo, kde budete vlasy stříhat.
 • Nejnižší cenu dostanete za kratší vlasy, protože paruky se většinou vyrábějí z dlouhých vlasů. Pokud nabízíte delší vlasy, dostanete za ně více peněz. Nabídky se liší podle délky a váhy vlasů. Vlasy v jedné délce, které jsou ustřižené všechny stejně, jsou nejžádanější, protože mají stejnou sílu a netenčí se.
 • Neměli byste trávit čas v prostředí, kde se kouří. Lidé chtějí vlasy té nejvyšší kvality.
 • Můžete vlasy také darovat nějaké charitativní organizaci.
 • Přírodní barvy v čele se zlatou blond jsou nejžádanější, za nimi jsou hnědé a rezavé vlasy. Nejméně žádané jsou černé vlasy.


 • You can also donate your hair to some hair donation programs, such
 • Natural colors ranging from Golden blonde being the most sought, then Brunette shades, followed by Reds, trailing to dark black being the most common.
Reklama

Varování

 • Dávejte si pozor na podvodníky, kteří se vás budou snažit okrást. Měli byste všechny platby provádět přes PayPal.
 • Lidé, kteří prodělali rakovinu, potřebují paruky. Pokud se vám nepodaří vlasy prodat, darujte je nějaké organizaci, která vyrábí paruky pro tyto lidi.
 • K odstřiženým vlasům už nic nepřidávejte – použijte jen to, co jste si ustřihli.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 34 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 297 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
V jiných jazycích
Stránka byla zobrazena 5 297 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama