Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už jste připravená jít ven a zamrkat vašimi řasami, když si uvědomíte, že potřebují přece jenom ještě trochu práce. Dlouhé vytočené řasy nejenom, že opticky zvětší vaše oči, ale dodají vám také svěží, mladistvý vzhled. Jestli už jste vyhráli genetickou sportku s dlouhými řasami, nebo ne, existují způsoby jak získat tento vzhled – některé jsou snadné a rychlé, jiné drastické a drahé.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Vytvoření Vzhledu Delších Řas

 1. 1
  Použijte oční linku na zdůraznění vašich řas. Použijte barvu oční linky, která je o něco málo tmavší, než přirozená barva vašich řas. Cílem je dosáhnout, aby to vypadalo tak, že máte pří koříncích více řas, než tam skutečně je. Tohle vytvoří dojem hustších řas.
  • Aplikujte voděodolnou oční linku pod vaše řasy, abyste tak vytvořili iluzi délky bez zabrání místa na víčku. Malým štětečkem na oční linku zatlačte oční stín do kořínků řas na horním víčku. Tohle vám pomůže vytvořit iluzi tmavé linie řas. Pokud tuto linku jemně protáhnete na vnějších koncích víček, vaše oči budou působit také delší.
  • Pokud chcete vyzkoušet něco trochu těžšího, zkuste takzvané „těsné orámování“. Pro tuhle techniku potřebujete zručnost a zahrnuje aplikování oční linky mezi jednotlivé řasy při koříncích, čímž vytvoříte jemnou linku podél konce vašeho víčka.[1]
 2. 2
  Aplikujte maskaru. Ve všeobecnosti maskara vašim řasám dodá delší a hustější vzhled, tedy pokud používáte opravdu kvalitní maskaru, která se nedrolí. Zvolte maskaru, která má na obalu napsáno “voluminous” (objemná) jako je třeba 'Voluminous Butterfly od Maybeline.[2]
  • Výborným způsobem jak získat vzhled delších a hustších řas, je začít od kořínků vašich řas a pak pokračovat pomalu až po jejich konečky. Aplikujte trochu maskary na štěteček na oční stíny a jemně ho zapracujte mezi kořínky vašich řas. Tohle vytvoří hustotu a vaše řasy se budou zdát plnější. Pro opravdu plnější vzhled řas, aplikujte jednu vrstvu maskary a pak použijte trochu pudru. Pak aplikujte další vrstvu maskary. Pudr způsobí, že vaše řasy budou vypadat plnější.
  • Některé značky maskar mají také takzvaný "eyelash primer" (posilňující sérum), což je obvykle bíle zbarvený produkt, který aplikujete přesně tak jako maskaru. Používá se před samotnou maskarou pro prodloužení, výživu, a barvu samotné maskary (důležité pro lidi se světlou barvou řas.
  • Jako bonus některé maskary jako Rimmel London mají také séra pro rychlejší růst řas.[3]
 3. 3
  Natáčejte si řasy. Rovné řasy vypadají krátké, i když nejsou, prostě jenom kvůli uhlu, pod kterým je vidíte. Kleštičky na řasy dodají vašim řasám ten správný odraz, ale natáčejte opatrně a jemně. To poslední co chcete je vyškubnout si vlasy u kořínků a způsobit, že vypadnout příliš brzy.
  • Začněte u kořínků řas. Zacvakněte řasy u kořínků na 10 sekund. Pokud chcete lepší křivku a ne jenom ostrý ohyb, zmáčkněte a podržte vaše kleštičky na řasy také v prostřední části vašich řas. Pokud to uděláte příliš mnoho krát, vaše řasy se vytočí až zpátky k očnímu víčku. To nevypadá dobře na nikom.
 4. 4
  Použijte umělé řasy. Když se blíže podíváte na obrázky celebrit, všimnete si, že mnohé z nich nosí falešné (i když umně nalepené) řasy. Nesporně existuje opravdu strmá cesta učení při používání falešných řas tak, aby vypadaly přirozeně a drželi na místě. Když se do toho ovšem dostanete, vaše řasy budou vypadat dramaticky delší.
  • Prvním krokem je natočení falešných řas. Měli by vypadat perfektně před tím, než je nalepíte. Zastřihněte je malými nůžkami. Měli by být stejně a ne příliš dlouhé. Chcete přeci přirozený vzhled. Pak vezměte lepidlo, které dostanete v daném balení řas a kápněte podél spodní linie řas 2 až 3 kapky. Před aplikací ho nechte schnout 5 až 6 sekund. Lepit začněte od vnějšího rohu oka směrem ke vnitřnímu. Nakonec nezapomeňte smísit vaše přírodní řasy s těmi umělými. Tohle se dá udělat s pomocí většiny maskar.[4]
  • Pro odstranění řas použijte přiložené odstraňující sérum, nebo použijte pár kapek vazelíny na kraje řas. Počkejte asi 10 sekund a pak je pomalu odlepte v směru od krajů po střed. Neodtrhávejte vaše falešné řasy. Mohli byste omylem vytrhnout i vaše přírodní řasy.[5]
 5. 5
  Nechte si řasy prodloužit. Pokud si to můžete dovolit, profesionálně aplikované prodloužené řasy jsou krásné, a jsou přirozeně vypadajícím způsobem jak si prodloužit řasy. Tento proces obvykle trvá hodinu nebo dvě a stojí kolem 1000 nebo 1500 korun, ale toto prodloužení vydrží měsíce jenom s občasným doladěním.[6]
  • Pokud se rozhodnete jít touhle cestou, měli byste vědět, že bude trochu složitější mýt si obličej. Nebudete moci na vaše řasy vyvíjet příliš velký tlak bez toho, aby nevypadly. Budete se muset mýt kolem vašich očí, nebo používat paličku do uší na mytí samotných řas.[7]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Růst Delších Řas

 1. 1
  Čistěte si řasy. Růst řas začíná hygienou. Potřebujete odstranit maz, prach, nebo make-up, který ucpává folikuly vašich řas. Make-up, víc než cokoliv jiného, může způsobovat ztrátu řas a zredukovat schopnost vašeho víčka růst řasy nové.
  • Odstraňujte oční make-up jemně a důkladně předtím, než jdete spát. To, že make-up necháta na svých řasách po dlouhou dobu pro ně není dobré a časem pak bude těžší také dělat výše zmíněné kroky.
 2. 2
  Vyhněte se přehnanému tření očí. Hlavně v průběhu sezóny alergií se vyvarujte tření očních víček. Používejte Visine nebo jiný lék proti alergii na zjemnění podráždění a začervenání. Opakované tření může uvolnit vaše řasy a způsobit, že budou vypadávat ve větším množství. Co víc, tohle přidá více prachu, špíny a dalšího folikuly ucpávajícího materiálu na vaše víčko, které pak bude potřebovat dodatečné čištění. Pokud si chcete masírovat víčka, je to v pořádku, ale ujistěte se předtím, že jsou vaše ruce čisté, a pak se pokuste netřít příliš silně.
 3. 3
  Aplikujte na řasy oleje. Aplikujte jemnou vrstvu olivového oleje, ricinového oleje, kokosového oleje nebo vazelíny na vaše řasy před tím, než půjdete večer spát.[8] Oleje a komerční produkty jako například DiorShow Maximizer značně zvětší objem, délku a vytočení vašich řas při pravidelném používání.
  • Namočte čistý aplikátor maskary (nebo vatovou štětičku) do oleje a jemně pročešte řasy od kořínků ke konečkům. Pokud chcete, můžete olej před aplikací ohřát. Ujistěte se, že má jen něco nad pokojovou teplotu a teda není příliš teplý. Pokud by byl příliš teplý, mohli byste se opařit.
  • Potom co olej nanesete na řasy, jemně na ně poklepejte kapesníkem nebo látkou, abyste odstranili přebytečný olej. Olej na řasách ponechte pár hodin, nebo přes noc, v závislosti na tom, jak suché vaše řasy jsou. Tohle dělejte každých pár týdnů. Pokud to budete dělat příliš často, je možné, že si olejem ucpete folikuly.[9]
 4. 4
  Zkuste na řasy používat zelený čaj. Pokud se rozhodnete, že oleje nejsou pro vás, zkuste si na řasy před spaním přikládat zelený čaj. Vezměte vatový tampon, namočte ho v zeleném čaji a pak si jím přikryjte řasy. Ráno pořádně umyjte. Tohle dělejte po dobu dvou týdnů každou noc, abyste dosáhli viditelné výsledky.
 5. 5
  Používejte vazelínu. Vazelína se už desítky let drží na domácí poličce se zkrášlovacími produkty. Aplikujte ji těsně před spaním a ráno ji smyjte.[10]
 6. 6
  Jezte specifické potraviny, které podporují růst řas. Zdravý jídelníček je klíčem Zaměřte se na potraviny, které jsou bohaté na proteiny a vitaminy. Jídla jako ryby, vajíčka, fazole, sojové proteiny a jogurt pomohou vašim řasám růst.[11] Losos je výborným zdrojem omega 3 mastných kyselin, které pomáhají růstu pevných nehtů, lesklých vlasů a dlouhých řas. [12] Mnoho žen také bere vitamín B komplex známý také jako Biotin pro delší a zdravší řasy a vlasy.
 7. 7
  Konzultujte s dermatologem. Můžou vám předepsat speciální lék na předpis.[13] U těchto léků můžou někdy nastat vedlejší účinky jako je podráždění očí, začervenání a svědění. Dermatolog tyto léky většinou předepíše jenom lidem, jejichž krátké nebo téměř neexistující řasy jsou zdravotním rizikem. Pamatujte si, že základním účelem vašich řas, je zabránit špíně a jiným cizím materiálům dostat se do vašich očí.
  • Existují také běžně dostupné produkty, které vám dermatolog může předepsat. Mnohé z nich fungují stejně dobře jako léky na předpis jen za zlomek ceny.
 8. 8
  Navštivte plastického chirurga. Tohle je ten nejextrémnější způsob jak získat delší řasy.[14] Plastičtí chirurgové vám můžou transplantovat vlasové folikuly z kůže na hlavě na vaše oční víčka. I když vám tato metoda dá delší řasy, zotavování je neuvěřitelně bolestivé a může na několik týdnů zhoršit váš zrak. Protože vlasový folikul je poněkud odlišný od folikulů řas, někteří pacienti hlásí, že si musí po operaci občas zastřihávat řasy. [15]
  Reklama

O tomto wikiHow

Tymia Yvette
Spoluautorem článku je :
Odbornice na make-up a řasy
Tento článek spoluautorem článku je Tymia Yvette. Tymia Yvette je vizážistka a odbornice na řasy. Je zakladatelkou společnosti Tymia Yvette Beauty LLC, produkční společnosti pro make-up a řasy zaměřené na kosmetické služby na míru, se sídlem v Baltimoru v Marylandu. Práce Tymie, která byla vyškolena společností MAC Cosmetics, byla již uvedena na soutěži Bravo A-List Awards 2008; na výstavě BET Honors Award Show v letech 2011, 2012 a 2013; na Mercedes-Benz New York Fashion Week 2011, 2012 a 2013; a na White House Correspondent's Dinner v roce 2014. Od roku 2010 do roku 2012 poskytovala týmu roztleskávaček Baltimore Raven služby v oblasti líčení a řas. Mezi její klienty patří: Terrence Howard, Torrey Smith, Lester Hoit, Adrienne Lofton a Natasha Hastings. V roce 2017, 2018 a 2019 obdržela ocenění „Couple's Choice Award“ od WeddingWire. Tento článek byl zobrazen 6 378 krát
Stránka byla zobrazena 6 378 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama