Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud musíte absolvovat test na přítomnost návykových látek v těle a nemáte dostatek času na přípravu, měli byste si uvědomit, že technologie pokročila tak, že v dnešní době již není možné test obejít tím, že použijete cizí moč, nebo si do moči nasypete sůl. Nejlepší je připravit se na test v dostatečném předstihu tím, že přestanete brát drogy. Pokud ale nemáte dost času, existuje několik tipů, které vám mohou pomoci. Když vše ostatní selže, možná vás zachrání to, že budete znát svá práva. V tomto článku se dozvíte, jak situaci s neohlášeným testem na drogy řešit.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Připravte se na test

 1. 1
  Začněte se připravovat co nejdříve. S každým dnem, který uplynul ode dne, kdy jste naposledy vzali nějakou drogu, se vaše naděje zlepšují. Pokud máte nějaký čas na přípravu, musíte okamžitě přestat brát drogy. Bez ohledu na to, jaké drogy berete, bude mnohem lepší přestat co nejdříve, než se snažit test nějak obejít.
  • Pokud test vyžaduje váš zaměstnavatel, pravděpodobně budete varováni. Možná budete i vědět, kdy přesně budete muset test podstoupit. Snažte se zajistit, abyste byli co nejlépe připravení.
  • Pokud vás testují, protože jste v podmínce, pravděpodobně budete přesně vědět, kdy vás test čeká, takže se budete moci připravit s dostatečném předstihu.
  • Samozřejmě není možné se na test připravit vždy. Když vás zastaví policie s podezřením na toxikaci, budete muset test podstoupit na místě. Není sice snadné takovým testem projít, ale můžete se snažit své šance zlepšit.
 2. 2
  Zjistěte, jaký druh testu budete podstupovat. Existují čtyři základní typy testů na drogy: test moči, krevní test, test slin a test vlasů. Standardní pětipanelový test zjišťuje přítomnost amfetaminů (speed, pervitin, crack, extáze), kanabinoidů (marihuana, hašiš), kokain, opiátů (heroin, morfin, opium, kodein) a PCP (andělský prach). [1] Dnes již existují tak kvalitní testy, že téměř není možné je obejít, ale je dobré znát rozdíly mezi testy. Zde jsou základní informace:
  • Testy moči jsou nejběžnější při testování zaměstnavatelem. Je nejjednodušší je obejít, protože při odběru moči můžete moč vyměnit za jinou (pokud vás někdo nesleduje).
  • Krevní testy se používají například při podezření na jízdu pod vlivem návykových látek. Není snadné těmito testy projít, pokud jste v poslední době brali drogy, protože dokážou určit přesné množství návykových látek v těle. Pokud je to už několik dní, co jste požili nějakou drogu, je pravděpodobnější, že test vyjde negativní, než v případě testu moči. [2]
  • Testy slin se někdy používají místo testů moči a krevních testů, protože nejsou tak invazivní. Jsou o něco méně citlivé, než krevní testy.
  • Testy vlasů není téměř možné obejít. V laboratoři se zkoumá až 120 vlasových vláken. Protože trvá minimálně dva týdny, než vyrostou vlasy dost dlouhé na to, aby se z nich dalo testovat, tento test odhalí požití drog v posledních dvou týdnech. Stopy návykových látek ve vlasech zůstávají až tři měsíce, takže se z vlasů dá velmi snadno zjistit, zda je testovaná osoba chronickým uživatelem drog.
 3. 3
  Zjistěte, kolik drog máte v těle. Metoda přípravy na tes bude záviset na tom, kolik drog podle sebe máte v těle. Pokud například čas od času kouříte marihuanu, po několika dnech od posledního požití v těle pravděpodobně již nebudete mít. Pokud ale užíváte marihuanu, kokain, nebo barbituráty velmi často, testy je odhalí i po 15-30 dnech. [3]
  • Pokud jste chronickým uživatelem marihuany, test bude téměř jistě pozitivní. Pokud jste marihuanu kouřili jen několikrát v životě, pravděpodobně ji test neodhalí.
  • Pokud musíte podstoupit test vlasů, zjistí se vše, co jste v posledních 90 dnech požili.
 4. 4
  Pokud máte možnost, vyberte si vhodný test. Pravděpodobně si nebudete moci vybrat, zda podstoupíte test moči, krevní test, nebo test vlasů či slin. Kdyby to bylo možné, mohli byste si vybrat test, který vaše užívání drog neodhalí. Bohužel není možné zaručit, že test vyjde negativní, ale přesto je dobré vědět, u kterého druhu testů máte největší šanci.
  • Pokud jste drogu požili jen několikrát a naposledy více než před týdnem, nejlepší bude podstoupit krevní test nebo test slin, protože většina drog z krevního oběhu odchází během několika hodin či dnů. [4]
  • Pokud jste zrovna pod vlivem drog, když musíte podstoupit test, nejlepší bude vybrat si test moči, protože tento test je o něco méně citlivý, než krevní test. Testy moči neměří přesné množství THC, takže pokud jste kouřili marihuanu, z testu nebude možné zjistit, zda jste byli pod vlivem v době, kdy jste test podstupovali.
  • Pokud jste v posledním týdnu poprvé vyzkoušeli nějakou drogu a máte možnost vybrat si test vlasů, udělejte to. To, co jste dělali během posledních dvou týdnů, se ve vlasech neukáže. Pokud jste ovšem brali drogy v posledních třech měsících, test vlasů to odhalí.
  • Pokud jste chronickým uživatelem drog, nepodstupujte test vlasů – bude stoprocentně pozitivní.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Jak projít testem moči

 1. 1
  Nesnažte se moč naředit nebo něčím znehodnotit. Analyzátory moči jsou tak sofistikované, že snadno odhalí všechny látky, které do moči nepatří. Většina látek, které najdete v domácnosti (bělidlo, sůl, ocet atd.) změní pH moči, takže bude hned jasné, že jste se vzorkem něco dělali. Když vzorek naředíte vodou, změní se barva a teplota moči. Když odevzdáte čirý nebo vlažný vzorek, okamžitě vám ho odmítnou.
  • V žádném případě nevěřte tomu, že když budete pít bělidlo, vyčistíte si moč. Bělidlo vám poleptá ústa, krk a žaludek a pravděpodobně vás zabije. Kromě toho by vám moč stejně nevyčistilo.
  • Nevěřte podvodníkům, kteří nabízejí produkty, které očistí moč, když je do ní přidáte. Tyto produkty nefungují.
 2. 2
  Den před testem začněte pít hodně vody. Když budete pít více vody, podaří se vám moč alespoň trochu naředit. Pokud jste chronický uživatel drog, pravděpodobně vám to moc nepomůže, ale pokud jste drogu požili jen několikrát, možná to bude stačit.
  • Neexistuje žádný nápoj, který by vám pomohl vypláchnout drogy z těla lépe, než voda. Neexistují žádné důkazy o tom, že by ocet, niacin, nebo vitamín C měly na metabolity drog lepší vliv, než voda. [5]
  • Den před testem si vezměte vitamín B, abyste měli žlutější moč. Když budete mít příliš světlou moč, bude to podezřelé.
 3. 3
  Snažte se před testem co nejvíce močit, abyste drogy dostali z těla. V den testu ráno vypijte hodně vody a snažte se chodit často na toaletu.
  • Vezměte si nějaké diuretikum, které podpoří vylučování moči. Mezi diuretika patří káva, čaj, nebo brusinková šťáva. Silnější diuretika dostanete pouze na předpis.
  • Metabolity drog se v těle kupí ve spánku, takže jich ranní moč obsahuje vždy nejvíce. Než půjdete na test, měli byste se od rána alespoň několikrát vymočit.
  • Pokud vás nikdo nesleduje, nejprve močte chvíli do toalety a potom do nádobky na vzorek – první moč obsahuje více drog.
 4. 4
  Můžete moč nahradit syntetickou močí, nebo čistou močí. Je to mnohem složitější, než se zdá, takže to berte jako poslední záchranu (a uvědomte si, že když vás chytnou, ponesete důsledky). Můžete si koupit umělou moč, nebo najít někoho, kdo vám poskytne svoji čistou moč. Nejdůležitější ovšem je udržet správnou teplotu vzorku a propašovat ho na místo testu. Na internetu se dají sehnat sady s umělou močí a vybavením, které potřebujete k tomu, abyste moč zahřáli na správnou teplotu.
  • Syntetickou moč většina testů neodhalí, ale některé státy začaly provádět i testy na kyselinu močovou, takže si kupte umělou moč, která tuto kyselinu obsahuje.
  • Syntetická moč by měla také zapáchat – moč bez zápachu by byla podezřelá.
  • Je nezbytně nutné zajistit, aby měl vzorek správnou teplotu. Když bude moč příliš studená nebo příliš teplá, bude hned jasné, že jde o falešnou moč.
  • Získat čistou moč od člověka, který nebere drogy, je riskantnější, protože nikdy nevíte, co by se v moči mohlo objevit. Můžete moč otestovat pomocí papírků, které seženete na internetu nebo v growshopech. Vzorek použijte během 48 hodin, protože potom začne měnit barvu a hladina změní se jeho hladina pH.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Jak projít testem slin, vlasů a krevním testem

 1. 1
  Krevní test a test slin se snažte oddálit. Pokud je možné test jakkoli oddálit, udělejte to – budete mít větší šanci, že projdete. Většina drog je v těle odhalitelná pouze několik hodin po požití (v krvi některé zůstanou i 2-3 dny). Bez ohledu na to, jaké drogy jste si vzali, je nejlepší test odložit o několik dní.
  • Pokud nemůžete odložit test slin, můžete se alespoň pokusit zvýšit své šance. Pokud si vzorek berete sami (měl by se brát z dásní) tyčinku otřete o zuby. Potom místo abyste ji drželi mezi dásněmi, ji stiskněte zuby. Pravděpodobně to nebude fungovat, ale můžete to alespoň zkusit.
  • Není možné vyměnit vzorek slin nebo moči, protože test neprovádíte sami. Krev vám budou brát na místě a ihned ji odnesou na testování.
 2. 2
  Pokud vás čeká test vlasů, oholte si vlasy a tělesné ochlupení. Protože vám u testu budou stříhat vlasy na místě, nemůžete je vyměnit. Když ale nebudete mít žádné vlasy ani ochlupení, pravděpodobně vás požádají, abyste podstoupili jiný druh testu. Pokud neznáte lidi, kteří budou test provádět, oholte si hlavu a zbytek těla (zejména místa, na kterých máte delší ochlupení) a řekněte jim, že nemáte vlasy, které byste mohli použít a požádejte o jiný druh testu.
  • Vymyslete si nějaký důvod pro to, že máte oholenou hlavu. Můžete říct, že vám padají vlasy, nebo že experimentujete s novými účesy. V žádném případě neříkejte, že máte rakovinu, nebo něco podobného – mohli byste z toho mít velké problémy.
  • Protože vzorek vlasů musí být jen 2 cm dlouhý, je možné, že po vás budou chtít, abyste odevzdali ochlupení z nohou nebo z podpaží. Zajděte si raději na voskovou depilaci a předstírejte, že jste plavec.
 3. 3
  Zkuste se z testu vyvléknout úplně. Protože není snadné obejít krevní test nebo test na vlasy či sliny, možná bude nejlepší pokusit se testu vyhnout úplně. Zde je několik tipů:
  • Požádejte o test moči. Pokud máte pocit, že byste mohli projít testem moči, protože máte naředěnou moč, nebo nechcete podstupovat krevní test, aby se nezjistilo, kolik drog jste při jeho provádění měli v těle, požádejte o test moči. Řekněte, že je to pro vás méně invazivní, než ostatní druhy testů.
  • Nezapomínejte na svá práva. V některých případech test provádějí lidé, kteří na to nemají právo. Seznamte se se zákony o drogách ve vaší zemi a zjistěte si, jaká pravidla platí pro vašeho zaměstnavatele. Když najdete nějakou mezeru v zákoně, využijte toho a snažte se test zrušit, nebo oddálit.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Znejte svá práva

 1. 1
  Zjistěte, jaké zákony ohledně testování na drogy platí ve vašem státě. Každý stát má jiné zákony a některé zákony popisují, za jakých okolností je možné provádět testy na drogy. [6] Ve většině případů má zaměstnavatel právo požadovat testy na drogy, ale pouze s předběžným upozorněním a ve státní laboratoři. Zde jsou další běžné požadavky:
  • Všichni zaměstnavatelé musejí podstoupit stejný test.
  • Uchazeč o zaměstnání musí být obeznámen s tím, že bude muset podstoupit test na drogy.
  • Zaměstnavatel většinou nemá právo provádět namátkové testy.
  • Zaměstnavatel většinou může vyžadovat test u zaměstnance, který se chová podezřele (zmatení, chyby, špatné pracovní výkony).
 2. 2
  Pokud to bude možné, požádejte o druhý test. Žádný test není vždy stoprocentně přesný. Testy moči jsou nejméně přesné, ale všechny druhy testů se mohou zmýlit. Využijte toho a požádejte o opakovaný test. Pokud jste neprošli, nemáte co ztratit – řekněte, že nesouhlasíte s výsledkem a chcete test podstoupit znovu.
 3. 3
  Pokud neprojdete, zpochybněte výsledek testu. Zaměstnavatel, který provedl test v souladu se zákonem vás může okamžitě propustit a odmítnout s vámi diskutovat, ale pokud test nebyl proveden správně, máte šanci jeho výsledek zpochybnit. [7] Zjistěte si, jaké zákony platí ve vašem státě a jaká pravidla musí váš zaměstnavatel dodržet. Pokud zjistíte, že test nebyl proveden správně, řekněte to zaměstnavateli a požádejte o nový test.
  • Zjistěte si, zda zaměstnavatel zpracovává výsledky testů ve státní laboratoři.
  • Zjistěte, zda vám zaměstnavatel dal o testu vědět v předstihu.
  • Zamyslete se nad tím, zda vám bylo narušeno soukromí, například jste museli močit, když se na vás někdo díval.
  Reklama

Tipy

 • Testy moči nejsou vždy přesné – všechny testy mohou selhat.
 • Můžete požadovat nový test a získat tak čas. Po nějaké době bez drog testem projdete bez problémů.
 • Neberte drogy, mají ničivé vedlejší účinky a ve většině zemích jsou nelegální.
Reklama

Varování

 • Výměna moči je podvod, který má vážné důsledky, zejména pokud test provádí nějaká vládní agentura. Pokud jste uchazeč o zaměstnání, buď začněte pít více vody, nebo si najděte práci, ve které nebudete muset podstupovat testy na drogy.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 62 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 72 149 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 72 149 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama