Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jak projít standardními testy na drogy, které mnoho zaměstnavatelů vyžaduje? Pokud jste si nedávno dopřáli nějaké nelegální drogy a jste ochotni riskovat následky toho, že se na váš podvod přijde (což v nejlepším znamená ztratit práci, v nejhorším ovšem porušení zákona), zde je návod, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Testování moči

Stáhnout PDF
 1. 1
  Nemanipulujte se vzorky moči. Tato metoda zabrání testovacímu zařízení odečíst určité výsledky. Kdysi se pro kontaminaci vzorků obsahujících THC moči používaly chemikálie OTC, na ty se dnes ale také běžně testuje. Tyto produkty lze odhalit a když je použijete, test bude neprůkazný a budete ho muset opakovat.

 2. 2
  Zkuste naředit vzorek. Ředění znamená snížení koncentrace drogy nebo metabolitu drogy ve vzorku moči. Můžete do vzorku přidat například vodu. Snížíte specifickou hmotnost kreatininu (kreatin používají svaly a vytvářejí z něho vedlejší produkt kreatinin). Laboratoře provádějící testy na drogy dnes již běžně testují vzorky tak, aby odhalili ředění. [1]

  • Pokud se rozhodnete jít přesto touto cestou, řeďte vzorek teplou vodou, protože i teplota vzorku se testuje. Většina laboratoří vás umístí do místnosti bez umyvadla a se zabarvenou vodou v toaletě.
  • Nezapomeňte, že i vnitřní ředění (proplachování) lze odhalit. Mnoho lidí si myslí, že když budou mít velké množství vody, test na drogy bude negativní. Je to ale nebezpečné (na přílišné zavodnění můžete i zemřít) a riskantní, protože bezbarvá moč vyvolává podezření a může způsobit okamžité odhalení.
 3. 3
  Nahraďte vzorek jiným. Výměna vzorků je metoda, při které musíte nahradit svůj vzorek v laboratoři vzorkem jiného člověka nebo vzorkem syntetické moči.

  • Syntetickou moč můžete sehnat ve dvou formách: tekutý typ, který najdete v obchodech pro kuřáky, nebo kapky nebo práškový koncentrát, který přidáte do několika mililitrů vody. Oba typy syntetické moči se dodávají ve speciálním zařízení s měřením teploty. Tato metoda funguje na každý test moči (pokud zvládnete kontrolovat teplotu a doručíte vzorek do 4 minut nebo dříve).
  • Zajistěte, aby měl náhradní vzorek stále tělesnou teplotu, nejlépe ho mějte stále pod oblečením na těle. Krystalový teploměr je ideálním zdrojem izolace, stejně jako tělo, které je regulátorem.
  • Některé laboratoře nyní již mají testy na syntetickou moč. Pro vaši vlastní ochranu byste neměli syntetickou moč používat při testech jakéhokoli vládního, armádního nebo civilního zařízení a hlavně pokud jste v podmínce.
  • Tekutá syntetická moč má několik nevýhod, protože nemá na hladině vrstvu bublinek a je bez zápachu. Prášková syntetická moč tyto vlastnosti má. Mnoho laboratoří váš vzorek odmítne, pokud mají podezření, že jde o syntetickou moč a vy budete požádáni, abyste se vymočili pod přímým dohledem.
  • Můžete svůj vzorek nahradit močí někoho jiného. Vždy tuto moč otestujte pomocí drogových testů, které zakoupíte v lékárně. Opatřete si čerstvou moč a mějte ji v lednici. Musíte ji použít během 48h, jinak začne moč tmavnout a začnou se v ní množit bakterie. Také můžete moč zmrazit, vydrží vám déle. Pokud je na moči zřejmé její stáří, v laboratoři to jistě prověří. Pokud se například změní její pH a zvýší se obsah amoniaku, budou se dělat testy na bakteriální infekci. [2]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Testování vlasů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte si, jak funguje testování na drogy z vlasů. Když se vedlejší produkty drog dostanou do krve, nakonec skončí ve vašich vlásečnicích, včetně těch, které máte na hlavě, a jsou odfiltrovány do vlasů. Takto jednoduše funguje testování pomocí vzorků vlasů.

  • Při testování vlasů se mohou zjistit stopy drog staré několik měsíců a také všechny toxiny, které daná osoba požila za velmi dlouhou dobu. Není reálné snažit se zamaskovat vzorek vlasů, protože tyto vzorky se myjí a čistí, aby se z nich dostal například pasivní kouř.
  • Pro testování vlasů se odebírá asi 50-80 vlasů z temene hlavy.
  • Je nezbytné mít vlasy alespoň 2cm dlouhé, nelze tedy použít chloupky z podpaží ani vousy.
 2. 2
  Měli byste vědět, co od takového testu můžete očekávat. Testování vyžaduje ustřihnout hned u hlavy asi centimetr široký pramen vlasů, který musí být alespoň 5 centimetrů dlouhý. Pokud máte na temeni hlavy vlasy, ustřihněte pramen odtud.

  • Pokud nemá testovaný žádné vlasy, nebo má vlasy kratší než 1cm, je možné použít také ochlupení z podpaží, z nohou, nebo vousy.
  • Najděte si správné místo pro odběr vlasového vzorku, chytněte pramen vlasů a otočte ho na prstu. Dávejte pozor, aby pramen nebyl tenčí, než 0,5cm v průměru. Většinou se vzory odebírají z prostředku hlavy na zadní straně.
  • Držte pramen pevně v jedné ruce, otevřete trubičku na odběr vlasového vzorku a vložte pramen do trubičky tak, aby byla co nejblíže k hlavě.
  • Umístěte na konec pramenu pod trubičku plastovou gumičku. Tím zajistíte, že se vlasy neporuší při převozu a také bude zřejmé, kde se nachází kořínky vlasů.
  • Vraťte trubičku do původní pozice i s pramenem vlasů. Nesundávejte gumičku.
  • Snižte hladiny toxinů ve vašich vlasech. Pokud jde o užívání kokainu a jiných syntetických drog u lidí s tmavými vlasy, může to být složitější, protože u těchto testů se používá melanin (vlasové barvivo) místo keratinu, který se používá u testů na THC. Pokud tedy tmavovlasá osoba opakovaně užívala syntetické drogy, je téměř nemožné snížit jejich zbytky ve vlasech tak, aby nebylo možné je odhalit. [3]

  • Pravidelní kuřáci by měli před vlasovým testem pravidelně používat čistící šampón, který odstraní toxiny, které z hlavy denně vylučují.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Testování slin

Stáhnout PDF
 1. 1
  Jak tento test funguje. Testy na drogy založené na slinách dokážou odhalit požití drogy do několika dní nazpět. Jsou čím dál populárnější, protože se snadno používají.

 2. 2
  Jaké jsou detekční doby pro různé drogy? Ve slinách je možné odhalit drogy ihned po užití:

  • Marihuana a hašiš (THC): Hodinu po snězení, až do 24h, podle metody užití.
  • Kokain (také crack): Od chvíle požití do 2-3 dnů po požití.
  • Opiáty: Od chvíle požití do 2-3 dnů po požití.
  • Metamfetamin a extáze (MDMA): Od chvíle požití do 2-3 dnů po požití.
  • Benzodiazepiny: Od chvíle požití do 2-3 dnů po požití.
 3. 3
  Snažte se testu vyhnout. Pokud jste během posledních 3 dnů užili drogu, je nejlepší se takovému testu vyhnout. Když vám řeknou, abyste si papírek vložili do úst mezi dásně a zuby a jemně ho povalovali v ústech, dokud nebude mokrý, můžete papírek prostě jen držet mezi zuby. Jakmile zvlhne, měli byste ho mít v puse u dásní celé dvě minuty – zde znovu jednoduše držte papírek mezi zuby.

  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Moderní mýty

Stáhnout PDF
 1. 1
  Co je pravda, a co je mýtus? Zde je několik běžných mýtů o testování na drogy:

  • Pasivní kouření: Limity jsou nastavené tak, aby člověk nemohl u takového testu neuspět pouze kvůli pasivnímu kouři.
  • Semena máku: aktuálně se doporučuje používat přípustné hodnoty dané testem NIDA 5, který tyto hodnoty v roce 1998 zvýšil z 300 ng/mL na 2,000 ng/mL, aby se nezískávaly pozitivní výsledky kvůli pozření semen máku. Nyní byste museli sníst skutečně velké množství máku, aby bylo možné to při drogovém testu interpretovat jako požití opiátů. [4]

  • Když přidáte do vzorku moči bělidlo, změníte pH celého vzorku a velmi rychle se přijde na to, že jste podváděli. Vypít bělidlo vás může oslepit, nebo dokonce zabít! [5]

  • Tableta aspirinu před testem na THC dokáže tuto látku skrýt a poskytnout tak falešný negativní výsledek. Funguje to ale pouze za ideálních podmínek a pouze u testů EMIT, nikoli u testů gc/ms. [6]

  • Bělení vlasů a opakované barvení neodstraní z vlasů metabolity drog.
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Právní otázky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Znejte svá práva. Jsou velmi důležitá. Znejte svá práva, jsou velmi důležitá. Zaměstnavatel za drogové testy platí, patří tedy jemu. Když projdete, nenajde se ve vašem vzorku žádné průkazné množství. Pokud neprojdete, většinou se dozvíte, jaké množství látky jste ve vzorku měli. Vždy se ale zeptejte na povolené hodnoty.

  • Odebírání vzorků pod dohledem je možné pouze u soudem nařízených případů nebo u lidí, kteří jsou v podmínce – tedy u těch, kteří nemají žádná práva. Existuje mnoho situací, kdy je možno nařídit odebírání vzorku pod dohledem. Pokud například chcete složit zkoušky na řidiče a poskytnete vzorek, jehož teplota nesouhlasí s povolenými limity, budete požádáni o poskytnutí nového vzorku pod přímým dohledem. [7] . Někteří zaměstnavatelé vyžadují testy pod dohledem pro profesionální pozice (lékaři, sestry atd.), kteří někdy v minulosti užívali drogy nebo alkohol. Můžete samozřejmě odmítnout poskytnout vzorek pod dohledem, ale buďte připraveni, že za to ponesete následky.
  • Pokud vás chytnou nepřipravené a pošlou vás do laboratoře, nejlepší bude neukázat občanský průkaz – když testem neprojdete, dostanete vyhazov, ale když řeknete, že jste ztratili občanský průkaz, pošlou vás pro něj, nebo bude test neplatný. [8]
  • Testování na pracovišti: zaměstnavatelé mají zákonem povolené testování moči a slin při náboru nových zaměstnanců i při testování stávajících zaměstnanců. Každý stát má své vlastní zákony, kterými řídí průběh testování, například se vyžaduje, aby společnosti měly psanou vyhlášku o testování na drogy, nebo aby neprováděly testy namátkou. V různých odborech je toto běžnou praxí. [9]
  • Nemocniční testování: Ve Spojených Státech některé státy vyžadují testování těhotných žen pro určení prenatální péče. V březnu 2001 při sporu Ferguson vs. City of Charleston Nejvyšší soud USA prohlásil tajné testování žen za protiústavní. Když ale žena přijede do nemocnice, aby porodila, provádějí se krevní testy a pokud krev obsahuje nepovolené látky, můžete si být jistí, že se budete muset zpovídat. Matka, která se chystá porodit dítě a má v krvi drogy, může čelit obviněním z ublížení na zdraví a dokonce i vraždy. [10]
  • Podle ADA je pro zaměstnavatele ilegální testovat potenciálního zaměstnance bez předchozí smlouvy, nebo závazné nabídky zaměstnání.
   • Podle ADA také nemůžete diskriminovat potenciální zaměstnance na základě problémů s drogami z minulosti. I zde ale můžete odmítnout někoho zaměstnat proto, že věříte, že bude mít znovu problémy s drogami nebo ohrozí bezpečnost a zdraví vašich zaměstnanců. Pokud si nejste jisti, jak postupovat s kandidátem, který v minulosti užíval drogy, zeptejte se na radu právníka. ADA nezakazuje požádat lidi s dřívějšími problémy s drogami, aby se před nástupem do zaměstnání zapsali na odvykací kůru.
  • Státní zákony – tyto zákony se liší stát od státu. Detaily o drogové politice vašeho státu si zjistíte tak, že kontaktujete nějakou organizaci, právníka nebo vašeho zastupitele. Vaše právo testovat zaměstnance na drogy závisí na několika faktorech:
   • Podstata samotné práce. Pokud má pracovní pozice potenciál uvést zaměstnance, kolegy nebo veřejnost do nebezpečí, existuje silný právní podklad pro testování na přítomnost drog.
   • Důkaz problémů s drogami. Některé státy požadují, abyste prokázali podezření, že jsou zaměstnanci pod vlivem, ještě než je budete testovat na drogy.
   • Záleží na tom, zda je pracovník již vaším zaměstnancem. Jakmile někoho přijmete, vaše právo testovat daného člověka na drogy se může vytratit. Některé státy požadují viditelné důkazy zneužívání drog, například nehody, viditelný pokles pracovní výkonnosti nebo nález ilegálních drog na pracovišti. Namátkové testování nebo testování bez ohlášení je v mnoha státech také ilegální.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 115 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 462 krát
Stránka byla zobrazena 11 462 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama