Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Stalo se něco nemyslitelného – dostali jste dopis o tom, že vás za několik týdnů, dnů nebo i hodin čeká test na drogy a stále máte v ruce jointa? Nepanikařte, podle typu testu a drogy se dá najít domácí medicína, která vám může pomoci zbavit se nechtěných látek ze svého těla.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Uvědomte si všechna rizika předtím, než vyzkoušíte domácí prostředky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Měli byste znát základní fakta o testech na drogy. V mnoha společnostech testy vyžadují jako součást přijímacího řízení nových zaměstnanců. V USA musejí testy na drogy postupovat někteří vládní zaměstnanci, u soukromých firem to tak časté není. [1] Testy zjišťují přítomnost drogy nebo jejích metabolitů (chemikálií, které se tvoří při rozkladu drog) v těle člověka. Většinou se testuje moč, krev nebo vlasy.
  • Zaměstnavatelé si mohou vybrat z mnoha různých testů. V USA je nejběžnější základní test pro vládní organizace, který v těle detekuje pět nejběžnějších drog:
   • Amfetaminy (Metamfetaminy, amfetaminy pervitin, extáze)
   • Kokain (ve formě prášku a „cracku“)
   • THC (marihuana, hašiš, jedlé produkty z marihuany)
   • Opiáty (heroin, kodein, morfium)
   • PCP (tzv. andělský prach)
  • Není ale neobvyklé, že zaměstnavatelé testují také ostatní drogy. Testy na drogy jsou pro zaměstnavatele velmi drahé, a čím více drog do testu chce zahrnout, tím více za ně zaplatí. Společnost, která testuje mnoho lidí, si pravděpodobně nevybere ty nejdražší a nejcitlivější testy, které mohou přijít i na 2000Kč za jeden.
  • Nejlepší je samozřejmě nebrat drogy co nejdelší dobu před testem a vyhnout se tak pozitivnímu nálezu.
 2. 2
  Zjistěte si zákony. Je ironií, že zákon má mezery, díky kterým někteří uživatelé drog mohou testům ujít:
  • Zákon se ke drogám na pracovišti staví naprosto stejně jako k alkoholu – s nulovou tolerancí. Nulová tolerance neznamená, že jakékoliv množství zjištěné návykové látky je důvodem k postihu. V případě pozitivního výsledku odborného lékařského vyšetření na návykové látky je věcí soudního znalce, aby posoudil, zda laboratorně naměřené množství je dostatečné k tomu, aby způsobilo stav, kdy kontrolovaná osoba je pod vlivem návykové látky. U velmi malých množství tomu tak samozřejmě není..[2]
  • Otázka legalizace marihuany nemá vliv na to, zda je možné pod jejím ovlivněním vstupovat na pracoviště, případně ji tam užívat. Legalizace marihuany je pouze legalizací jejího držení.
 3. 3
  Zjistěte si „detekční okna“ pro drogy, které užíváte. Zaměstnavatelé mohou využít několika testovacích metod. Běžné jsou testy vlasů, krve a moči. Každý z nich má omezenou dobu, po kterou je možné přítomnost drogy odhalit. Projděte si tabulku níže: [3]
Approximate Detection Periods for Common Drugs
Drug Urine Test Blood Test Hair Test
Amfetaminy 1-3 dny 12 hodin až 90 dní
Metamfetaminy 3-5 dny 1-3 dny až 90 dní
Extáze(MDMA) 3-4 dny 3-4 dny až 90 dní
Marihuana 3-4 dny u lehkých uživatelů, až 30 dní u těžkých uživatelů a uživatelů s vysokým procentem tuku v těle, až 2 týdny u těžkých uživatelů až 90 dní
Kokain 2-5 dny (10 dní u těžkých uživatelů) 2-10 dnů až 90 dní
Morfium 2-4 dnů 1-3 dnů až 90 dní
Metadon 7-10 dnů 24 hodin až 90 dní
PCP 3-7 dnů u lehkých uživatelů, až 30 dnů u těžkých uživatelů 1 až 3 dnů až 90 dní
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Domácí metody

Stáhnout PDF

Metody testování moči

 1. 1
  Požádejte o pomoc přátele. Pokud nejste povolání k soudu, nemůže vás nikdo sledovat při odběru moči. Máte tak příležitost využít nejbezpečnější metody podvádění u testů na drogy – sehnat si čistou moč.
  • Moč by měla být co nejčerstvější. Můžete si ji několik dní nechat v lednici, ale nemělo by to být moc dlouho.
  • Před testováním se ujistěte, že má moč tělesnou teplotu. Nejlepší je přiložit si ji na několik hodin na tělo. Sáček s močí si můžete například připevnit ke stehnu.
  • Pokud jste žena, můžete si strčit do vagíny kondom s čistou močí a při odběru ho propíchnout nehtem.
 2. 2
  Použijte umělou moč. Na internetu seženete různé typy syntetických náhrad moči, jak v tekuté formě, tak v prášku. Tyto látky se vyrábějí v laboratořích. Měly by se zahřívat a uchovávat v malých lahvičkách. Touto umělou močí potom můžete nahradit svůj vzorek.
  • Existují testy, které umělou moč odhalí. Vždy tedy zvažte všechna rizika a rozhodujte se opatrně.
 3. 3
  Vypijte hodně vody. Říká se, že je dobré několik dní před testem pít velké množství vody, abyste vyloučili i zbytky nežádoucích látek z těla. Je ale nepravděpodobné, že by se vám takto povedlo zbavit se všech látek, spíše je pouze zředíte. U většiny testů stačí minimální koncentrace, takže vám tato metoda asi moc nepomůže.
  • Některé testy dnes již testují také přítomnost metabolitů kreatinu. Pokud koncentrace těchto přirozených metabolitů není dost vysoká, budou vás podezírat z ředění moči. Předejdete tomu tak, že budete před testováním několik dní jíst hodně červeného masa nebo kreatinového prášku. Zvýšíte tím jeho koncentraci, takže si budete moci rozředit moč.[4]
  • Někdy testy berou v potaz také barvu moči. Velmi světlá barva značí možný pokus o ředění, zatímco tmavší žlutá barva se považuje za standard. Hodinu nebo dvě před testem si vezměte tabletu vitamínu B2 nebo B12, budete díky tomu mít tmavší moč.
  • Nepřehánějte to. Když budete pít hodně vody, mohli byste se jí předávkovat, což může být i smrtelné. Naslouchejte svému tělu, a když vám nebude dobře, přestaňte pít.
 4. 4
  Strava a cvičení. Pokud kouříte marihuanu a máte nadváhu, může vám při testech pomoci, když zhubnete. Metabolity THC, aktivní látky marihuany, jsou uloženy v tukových buňkách. Proto také lidem s vyšším procentem tuku v těle marihuana zůstává v systému déle. Když trochu zhubnete pomocí cvičení a zdravé stravy, budete při testech na drogy ve výhodě.
  • Pokud se test nevyhnutelně blíží, neměli byste hladovět, jen abyste měli větší šanci u testu uspět. Hubnutí trvá a je vcelku nemožné zhubnout za týden nebo dva tak, abyste se zbavili zbytků drog z těla. Pravděpodobně vám jen bude zle a vůbec vám to nepomůže.
 5. 5
  Jezte močopudné potraviny a pijte močopudné nápoje. Zkuste například brusinkovou šťávu. Tyto typy potravin podporují vylučování moči. Říká se, že čím více moči vyloučíte, tím méně nechtěných látek budete mít v těle. Neexistují ale žádné vědecké důkazy na podporu této metody. Můžete tedy brusinkový džus zkusit, ale raději na něj nespoléhejte.
  • Můžete diuretika použít v kombinaci s ředícími metodami popsanými výše, abyste toho vyloučili co nejvíce.
  • Další diuretika jsou káva, bylinné čaje, černé čaje a například pivo.
 6. 6
  Co nefunguje: Mnoho domácích tipů jednoduše nefunguje, přestože se říká, že by měly mít dobré výsledky. Tyto metody ale na výsledky testu nebudou mít žádný vliv. Neplýtvejte časem a penězi na tyto věci:
  • Niacin. Neexistují žádné důkazy o tom, že by niacin snižoval množství drog v těle.[5] Navíc vysoké dávky niacinu mohou způsobovat nepříjemné vedlejší příznaky (svědění, pálení, atd.)
  • Míchání moči se čpavkem nebo bělidlem. Tyto chemikálie jsou kyseliny nebo zásady a vždy změní pH vaší moči. Navíc neexistují důkazy o tom, že by skutečně odstranily z moči cizí látky. Navíc bude každému i po čichu hned jasné, že jste moč smíchali s nějakou chemikálií.
   • Nikdy nepijte bělidlo, je vysoce toxické a mohlo by vás zabít.
  • Přidávání očních kapek k moči. Přítomnost těchto kapek zajistila nesprávný výsledek testu pouze v případě určitých molekul THC. Nízká koncentrace kapek Visine způsobila, že chemikálie v nich narušily molekuly THC. Oční kapky nelze odhalit při běžném testu moči a neovlivňuje chemické molekuly, které se při testu používají. Analýzy ale potvrdily, že oční kapky nejsou schopny odstranit z moči všechny stopy THC i ostatních drog.[6]
  • Vodilka. Říká se, že když budete jíst či pít bylinu vodilku, [7] Tento mýtus pochází z románu lékárníka Johna Uri Lloyda Stringtown on the Pike, kde se tato bylina používala pro odstranění strychninu ztěla.
  • Pektin. Pektin se přirozeně vyskytuje v rostlinách a používá se při výrobě marmelád a želé. Říká se, že pokrývá stěny žaludku a močového měchýře a zabraňujte metabolitům procházet. Nic z toho ale není pravda.
  • Sůl smíchaná s močí. Sůl nemá žádný vliv na množství různých látek ve vaší moči. Tato metoda naopak způsobí usazení nežádoucích látek na dně vzorku, takže jsou snadněji odhalitelné. Použijte zdravý rozum a nesabotujte sami sebe tím, že si osolíte moč.

Krevní testy

 1. 1
  Zjistěte si testovací okna pro krevní testy. Krevní testy mají většinou velmi omezenou dobu, po kterou lze výsledky zjistit, protože se testují látky v krvi a ne jejich metabolity v těle. Často se pomocí nich testují lidé, kteří jsou viditelně pod vlivem. [8]
  • Po autonehodě vám budou vždy dělat krevní testy na přítomnost drog a alkoholu. Ten lze v těle odhalit pouze několik hodin po požití. [9]
  • Proto je nejlepší zdržet se před krevními testy užívání drog a nepít ani alkohol. Měly by stačit 3-4 dny. U mnoha drog je tato doba ale delší, protože jejich zbytky zůstávají v těle.
  • Krevní testy jsou také ze všech testovacích metod nejdražší. Protože jsou schopny odhalit většinu látek pouze po krátkou dobu, pravděpodobně vám v práci budou dělat testy moči.
 2. 2
  Krevní testy se často používají v kombinaci s testy moči. Krevní testy pro odhalení drog nebo alkoholu se používají pro zjištění stavu člověka při nehodě a testy moči se používají pro zjištění toho, zda člověk užíval drogy v době před nehodou. O testech moči se dočtete výše.
 3. 3
  Poznejte rozdíl mezi různými možnostmi užití. Drogy je někdy možné brát různými způsoby a to má dopad na jejich množství v krvi. Například THC je v krvi nejvíce asi hodinu po vykouření marihuanové cigarety. Pokud ale sníte nějaké jídlo s marihuanou, nejvíce THC v krvi budete mít asi čtyři hodiny po požití.[10]
  • Obecně platí, že „rychlejší“ metody požití, jako je kouření nebo šňupání způsobuje vyšší koncentrace látek v krvi těsně po požití, zatímco například při ústním požití se koncentrace zvyšuje až po několika hodinách.
  • Můžete si naplánovat své užívání drog tak, aby nebylo možné je při testu odhalit.
 4. 4
  Můžete zkusit nějakou komerční medicínu, ale buďte si vědomi všech rizik. Existuje mnoho různých bylinných suplementů, které slibují, že vám z těla odstraní nežádoucí látky. Žádné z těchto látek ale nejsou otestované tak, aby se ověřily jejich účinky. Přistupujte k nim raději vždy skepticky.
  • Domácí kombinace bylinek mají ten samý problém – jejich účinky nejsou podpořeny klinickými testy. Navíc si je můžete vyrábět doma a hrozí tedy riziko předávkování nebo špatného užití. S těmito léky vždy zacházejte opatrně.

Testování vlasů

 1. 1
  Testovací okno pro testování vlasů. Ze všech testovacích metod mají testy na vlasy nejdelší detekční dobu. U většiny běžně testovaných drog je možné odhalit jejich přítomnost ve vlasech až do 3 měsíců po užití. [11]
  • Protože ale testy na vlasy testují drogové metabolity u kořínků vlasů, mezi užitím drogy a možnosti odhalit je ve vlasech existuje několikadenní okno. Pokud tedy užijete drogu během 2-5 dnů před testováním, je možné, že její přítomnost nebude odhalena. [12]
 2. 2
  Ostříhejte se. Pro testy se většinou bere pramínek vlasů ze zadní strany hlavy a stříhá se tak blízko u hlavy, jak je možné. [13] Takový pramínek vlasů může prozradit užívání drog během posledních 3 měsíců. Pokud máte kratší vlasy. teoreticky by vzorek měl odhalit užívání v kratším časovém úseku.
  • Může se to ale vymstít. Když budete mít moc krátké vlasy, je možné, že zaměstnavatel bude požadovat vzorek ochlupení z jiné části těla (podpaždí nebo hrudník atd.). Protože ochlupení roste pomaleji, i menší vzorek může poskytnout informace o užívání drog stejně přesně jako vzorek vlasů.[14]
 3. 3
  Zkuste pozměnit své vlasy. U většiny testů se nekontroluje, zda jsou vlasy nějak chemicky upraveny. Je tedy možné zkusit nějakou chemickou nebo domácí péči na vlasy. [15] Pravděpodobně tedy nebude odhaleno, že jste s vlasy něco dělali, ale také nebudete mít jistotu, že vzorek dostatečně pozměníte.
  • Kupte si masku na vlasy. Existuje mnoho přípravků na vlasy, které slibují, že vaše tělo zbaví přebytku drog. Jsou ale velmi drahé a jejich účinky nebyly prokázány. Pokud chcete nějaký zkusit, kupte si produkt společnosti, která garantuje vrácení peněz.
  • Zkuste improvizované mytí vlasů. Přečtěte si článek o tom, jak projít testem vlasového vzorku. Neexistují ale žádné ověřené domácí metody, které zabrání odhalení drog z vlasů.


Tipy

 • Vypijte sklenici vody se 3 lžícemi jedlé sody. Je to hnusné, ale váš organismus se rychleji vyčistí.
 • Jen velmi málo těchto tipů je vědecky ověřeno a jejich účinky jsou zaručeny. Nedejte se oklamat.
 • Nejlepší je pochopitelně přestat brát drogy dostatečně dlouho před testováním.

Varování

 • Nezkoušejte nic, co zahrnuje konzumaci čehokoli jedovatého. Pití bělidla nebo jiných čistidel vás může i zabít.
 • Pokus o podvádění při testu na drogy se může posuzovat jako trestný čin. Vždy si zjistěte platné zákony, abyste se vyhnuli trestnímu stíhání.


O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 31 449 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 31 449 krát.

Pomohl vám tento článek?