Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kickflip je stylový, čistě vypadající skateboardingový trik, který je v podstatě variací na Ollie. Při Kickflipu vyskočíte svisle vzhůru a použijete svou nohu k brnknutí do prkna („nakopnutí“, proto „kick“) tak, aby se prkno před přistáním ve vzduchu obrátilo („flip“). Kickflip se může z počátku zdát docela náročný, jakmile mu ale jednou přijdete na kloub, stane se vaším oblíbeným a často prováděným trikem!

Část 1
Část 1 ze 2:

Naučte se kickflip

 1. 1
  Buďte připraveni. Než se poprvé pokusíte o Kickflip, měli byste se na skateboardu cítit jistě.
  • Měli byste znát všechny části skateboardu, umět dobře udržovat rovnováhu a zvládat Ollie.
  • Kickflip můžete trénovat za jízdy i na místě, záleží jen na vás.
  • Předtím, než se začnete pokoušet o Kickflip, je velice důležité umět: Ollie, Frontside 180, Backside 180, Pop-shove-it a Frontside Pop-shove-it. Úspěšné zvládnutí těchto triků značně zlepší vaši schopnost ovládat prkno, což výrazně urychlí pokroky při učení Kickflipu.
 2. 2
  Někomu lépe vyhovuje učení za jízdy, zatímco jiní preferují zvládnutí techniky triků na místě.
  • Dostaňte nohy do správné polohy. První věc, na kterou se musíte zaměřit, je postavení vašich nohou:
  • Vaše přední noha by měla ležet hned za šrouby prkna a směřovat v úhlu 45° po směru jízdy.
  • Špička vaší zadní nohy by měla být posazena na tailu prkna.
 3. 3
 4. 4
  To způsobí nadzvednutí přední části prkna, zatímco zadní část škrtne o zem a povyskočí.
  • Zkoušejte provést Ollie tak vysoko, jak to jen jde. Tím získáte více času k dokončení Kickflipu.
  • Přední nohou brnkněte do prkna. Když jste ve vzduchu, posuňte přední nohu směrem k hraně prkna, na které máte patu. Vykopněte nohou a malíčkem brnkněte o hranu prkna. Tím dosáhnete obrácení prkna.
 5. 5
  Tento krok může být trochu zrádný, proto se ujistěte, že jej plně chápete, než začnete trénovat. Dejte pozor, abyste nohou kopali směrem ven a nahoru, nikoliv dolů. V opačném případě vaše noha zůstane pod prknem a vy nebudete schopní správně doskočit.
  • Nevykopávejte příliš silně, jinak si otáčející se prkno odhodíte z dosahu. Zaměřte se na to, abyste skákali dostatečně vysoko. Tak aby se i vaše zadní noha ocitla mimo prkno (ne ale tak vysoko jako noha přední).[1]
  • Zachyťte skateboard nejdříve zadní, poté přední nohou. Jakmile se skateboard ve vzduchu plně obrátí, zachyťte jej zadní nohou a přitlačte jej směrem k zemi. Přední noha by měla následovat hned potom, co se zadní noha dotkne prkna.
 6. 6
  Abyste věděli, že je prkno úplně obrácené, budete jej muset během skoku sledovat, což může být zrádné. Snažte se co nejlépe zvládnout načasování a přistát s nohama na šroubech v přední i zadní části prkna.
 7. 7
  Další důležitá rada zní: snažte se držet obě ramena ve stejné výšce (na rozdíl od postoje s jedním ramenem výše než druhým) a dívat se po směru jízdy. To vám pomůže udržet rovnováhu po doskoku.
 8. 8
  Při přistání pokrčte kolena. Jakmile se prkno dotkne země, pokrčte kolena, abyste absorbovali náraz.
 9. 9
  Pomůže vám to také udržet kontrolu nad skateboardem.
 10. 10
  Pokud cvičíte Kickflip v pohybu, prostě pokračujte v jízdě a snažte se vypadat co nejvíc v pohodě.
 11. 11
  Trénujte, trénujte, trénujte. Kickflipy jsou nejobtížnějšími ze základních triků, takže jejich perfektní zvládnutí může chvíli trvat. Nenechte se znechutit - prostě to zkoušejte, dokud se vám Kickflip nepovede.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Variace na Kickflip

 1. 1
  Skočte dvojitý Kickflip. Dvojitý Kickflip znamená, že se prkno před přistáním ve vzduchu obrátí dvakrát. Technika provedení je stejná jako u obyčejného Kickflipu, jen je třeba o prkno brknout o něco razantněji a rychleji. Můžete také zkusit trojitý Kickflip, při kterém prkno před dopadem vykoná tři obrátky.
  • Skočte Varial Kickflip. Varial Kickflip je kombinací Kickflipu a Shove-it, kdy se prkno během obrátky navíc otočí o 180° horizontálně. Shove-it rotace dosáhnete díky postrčení tailu prkna na přední hraně (u špiček). Následně brnkněte špičkou přední nohy do nosu prkna, čímž dosáhnete obrácení skateboardu.
  • Skočte Kickflip Body Varial. Při Kickflip Body Varial mění namísto prkna ve vzduchu směr sám skater. V případě tohoto triku se tedy skater otočí o 180° směrem dopředu a dopadne v opačném postoji.
  • Skočte Kickflip Indy. Při Kickflip Indy obrátíte prkno v trochu větší vzdálenosti než obvykle a před doskokem jej chytíte rukama. K provedení tohoto triku potřebujete jet poměrně rychle a vyskočit vysoko.
  • Skočte Kickflip Underflip. Kickflip Underflip je velmi pokročilý trik, jehož zvládnutí vyžaduje spoustu tréninku. Poté, co prkno dokončí obrátku při Kickflipu, brnknete do něj horní hranou špičky nohy tak, aby se obrátilo opačným směrem.[2]

Tipy

 • Nenechte se rozhodit a pilně trénujte. Zvládnutí Kickflipu vyžaduje spoustu odhodlání a trpělivosti. Nenechte se odbýt prvotními neúspěchy!
 • Pro Kickflip neexistuje žádná univerzálně vhodná poloha nohou. Snažte se najít vhodnou míru přesahu vašich pat přes prkno, optimální pozici přední nohy a správný úhel, kterým míří vaše špičky.
Reklama

Varování

 • Pokud do prkna brnknete nesprávně, může se stát, že neobrátí horizontálně ale vertikálně a trefí vás do rozkroku. Tento jev, anglicky nazývaný „credit carting“, je velice nepříjemný, takže se ujistěte, že provádíte Kickflip technicky správně.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Skateboard
 • Boty na skateboard (volitelně)
 • Přilbu
 • Chrániče (volitelně)

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 126 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 526 krát
Kategorie: Sporty
Stránka byla zobrazena 5 526 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama