Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Provádění aktualizací na vašem iPadu zajišťuje, že máte přístup do všech nejnovějších a nejlepších funkční. Apple zjednodušuje proces aktualizací a umožňuje jej běžet jednoduše. Nenechte se znepokojit když iOS provádí aktualizace; následujte tohoto průvodce a využijte váš iPad co nejvíce.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Z vašeho iPadu

 1. 1
  Proveďte zálohování vašeho iPadu. Ve většině případů, aktualizace vám nezpůsobí žádnou ztrátu dat a nastavení. Občas věci nejdou správnou cestou, nicméně byste se měli ujistit, že máte zálohování provedeno před tím, než začnete s aktualizací.
 2. 2
  Připojte váš iPad ke zdroji energie. Instalace může zabrat nějaký čas. Abyste zamezili jakýmkoliv problémům, které se mohou objevit, pokud se váš iPad vypne během aktualizace, ujistěte se, že je zapojený do zdi s nabíjecím kabelem.
 3. 3
  Připojte se k bezdrátové síti. Aktualizace iOS jsou poměrně velké, takže zamezte možné ztrátě dat s vaším plánem pro bezdrátovou síť tak, že připojíte síť Wi-Fi pro umožnění aktualizačního procesu. Následujte tento průvodce a zjistěte jak připojit váš iPad k síti.
 4. 4
  Zkontrolujte, zda je nějaká aktualizace dostupná. Otevřete nástroj pro Aktualizace softwaru, klikněte na Všeobecné a potom vyberte Aktualizace softwaru.
  • Pokud se zobrazí červený symbol nad ikonou aplikace Nastavení, znamená to, že je aktualizace k dispozici.
 5. 5
  Zkontrolujte dostupné aktualizace. V sekci pro Aktualizace Softwaru najdete dostupné aktualizace v seznamu. Můžete kliknout na Zjistěte více a uvidíte více informací o aktualizaci a uvidíte co se změní. Pokud jste delší dobu neprovedli žádnou aktualizaci, může se objevit aktualizací více, zjistěte co se změní.
  • Ne všechny aktualizace mohou být nainstalovány sami. Pokud potřebujete použít iTunes pro nainstalování aktualizace, podívejte se na tuto metodu.
 6. 6
  Uvolněte trochu místa. Velké aktualizace softwaru mohou požadovat hodně volného místa na vašem iPadu. Například iOS 8 aktualizace požaduje až do 6 GB volného místa ve vašem zařízení. Pokud chcete provést aktualizaci z vašeho iPadu, budete muset mít toto místo volné. Pokud nechcete smazat všechna vaše data, budete muset udělat místo pro aktualizaci, podívejte se na další sekci a zjistěte jak provést aktualizaci s použitím iTunes, což nebude po vašem iPadu chtít extra místo.
 7. 7
  Stáhněte si aktualizaci. Před tím, než můžete nainstalovat aktualizaci, budete ji muset stáhnout do vašeho zařízení. Klikněte na tlačítko Stáhnout a začněte stahování instalačního nástroje pro aktualizace. Záleží na tom, jak velká je vaše aktualizace a na rychlosti vašeho internetového připojení, proces stahování může trvat nějakou dobu, než bude dokončen.
  • Vaše zařízení musí mít dostatek volného prostoru, aby mohlo stáhnout soubory pro aktualizaci. Pokud se vám zobrazí zpráva, že váš iPad nemá dostatek místa, můžete buď smazat soubory a získat volné místo nebo provést aktualizace přes iTunes s použitím další metody.
 8. 8
  Nainstalujte aktualizace. Jakmile je aktualizace dokončena, tlačítko pro Stahování se změní v tlačítko pro Instalujte nyní. Klikněte a začněte proces pro stahování. Váš iPad začne instalovat aktualizaci a vy můžete zkontrolovat progres tak, že se podíváte na lištu.
  • Záleží na tom, jakou aktualizaci instalujete, podle toho můžete být vyzváni, abyste se přihlásili s vaším Apple ID jakmile je aktualizace nainstalovaná.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Z iTunes

 1. 1
  Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi iTunes. Abyste mohli stáhnout aktualizační software pro váš iPad, iTunes musí běžet na nejnovější dostupné verzi.
 2. 2
  Proveďte zálohování vašeho iPadu. Ve většině případů vám aktualizace nezapříčiní žádnou ztrátu dat nebo nastavení. Občas se něco nepodaří, nicméně byste se měli ujistit, že máte zálohování před tím, než začnete s aktualizací.
 3. 3
  Připojte váš iPad k počítači. Použijte USB kabel, který je součástí vašeho iPadu. iTunes by se mělo otevřít automaticky, když připojíte váš iPad. Pokud se neotevře, otevřete iTunes.
 4. 4
  Vyberte si váš iPad z nabídky Zařízení. Je umístěn v pravém horním roku okna iTunes. Pokud se váš iPad neotevře v sekci Zařízení, zkuste provést restartování iPadu.
 5. 5
  Klikněte na záložku Shrnutí. Posuňte myší dolů na vašem iPadu a klikněte na Zkontrolujte aktualizace. Pokud tam najdete dostupnou aktualizaci, iTunes se vás zeptá, zda ji chcete stáhnout nebo nainstalovat.
 6. 6
  Stáhněte a nainstalujte aktualizaci. Klikněte na Stáhnout a aktualizovat. iTunes začne automaticky stahování aktualizace a nainstaluje ji potom, co je stahování dokončeno. Nechte váš iPad zapojený celou dobu během stahování a instalačního procesu.[1]
  • iTunes musí zůstat připojeno k internetu během celého procesu.
  Reklama

Tipy

 • Když si vyberete aktualizaci, váš software se váš může zeptat, zda můžete souhlasit s obchodními podmínkami od Apple. Přečtěte si podmínky a klikněte na tlačítko Souhlasím, pokud chcete souhlasit s obchodními podmínkami.
Reklama

Varování

 • Pokud provedete aktualizaci vašeho softwaru přes Wi-Fi, ujistěte si, že váš iPad je správné nabitý nebo zapojený do počítače nebo zděné zásuvky, abyste zamezili tomu, že by se mohla vybít baterka během instalačního procesu.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 109 krát
Kategorie: Software
Stránka byla zobrazena 4 109 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama