Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Windows 8 je nejnovější verze v sériích operačních systémů Windows, které jsou již dlouho na trhu. Nabízejí mnoho nových vlastností, včetně předělaného uživatelského rozhraní určeného pro lepší použitelnost na dotykových zařízeních. Tyto vlastnosti nejsou pro každého a pro ty, kteří preferují tradičnější operační systém Windows, mohou preferovat místo toho používání Windows 7. Pokud máte počítač, který má Windows 8 již nainstalován, správné instalační disky a máte jakýkoliv starý klíč produktu po ruce, můžete to dokonce udělat i zdarma.

Část 1 ze 3:
Získání licence Windows 7

 1. 1
  Získejte instalační disk nebo zařízení USB pro instalaci a platný klíč produktu pro Windows 7 Professional. Počítače, které již mají Windows 8 již nainstalovány, již mají práva pro instalaci zpět k Windows 7 Professional[1] Pro tuto zpětnou instalaci, budete potřebovat instalační médium Windows 7 Professional (buď disk nebo instalační produkt USB) a platný klíč produktu. Klíč produktu nemusí být nový a nepoužitý.
  • Práva pro zpětnou instalaci slouží k tomu, aby pomohla firmám, které by chtěly zpětnou instalaci k Windows 7 a mají instalační disky z předchozího příslušenství, takže získávání instalačního média pro osobní potřebu může být náročné.
  • Nejlepší způsob jak získat instalační médium Windows 7 a klíče produktu, pokud si nechcete přímo koupit novou kopii, je najít kamaráda nebo společníka, který takovou kopii má z předchozí instalace. Můžete zkusit kontaktovat výrobce vašeho počítače a uvidíte, zda vám nabídnou disky pro zpětnou instalaci, ale nejlepší je nespoléhat, že budou tyto služby dostupné. [2]
 2. 2
  Kupte si Windows 7. Bohužel pokud nemáte Windows 8 Pro, budete si muset koupit kopii Windows 7, abyste mohli provést zpětnou instalaci vašeho operačního systému.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Zpětná instalace do Windows 7 z Windows 8

 1. 1
  Vytvořte si disk pro znovuzískání dat. Před tím, než začnete zpětnou instalaci vašeho Windows 8, je dobrý nápad si vytvořit disk pro znovuzískání dat pro vaší aktuální konfiguraci. Zadejte Vytvořte disk pro znovuzískání do vyhledávače Windows 8 a klikněte na výsledek s názvem "Vytvořte disk pro znovuzískání". Budete potřebovat flašku USB.[3]
 2. 2
  Uložte si vaše důležité složky. Proveďte uložení vašich důležitých složek, buď v úschovně online nebo na disku USB.
 3. 3
  Stáhněte si disky do vašeho disku USB. Disky jsou požadovány proto, aby fungovaly různé části vašeho počítače. Zatímco každá instalace Windows obsahuje základní disky, abyste se ujistili, že vaše klávesnice, myš a displej funguje, budete se muset ujistit, že máte alespoň kopii vaší bezdrátové sítě nebo disku místní sítě po ruce, takže můžete v případě nutnosti použít Internet pro stáhnutí chybějících disků. Navštivte stránku výrobce vašeho počítače (jako například HP nebo Dell) a vyhledejte si nabídku, která zobrazuje slovo Podpora.
 4. 4
  Najděte disky & Stahování. Identifikujte produkt, pro který hledáte disky.
 5. 5
  Najděte síť. Expandujte sekci Síť a stáhněte si síťové disky do disku USB.
 6. 6
  Navštivte Pokročilé startování. Zadejte pokročilé startování do vyhledávače Windows 8 a klikněte na výsledky nazývající se "Změňte možnosti pokročilého startování".
 7. 7
  Zapněte instalační médium Windows 7. Najděte "Pokročilé startování". Vložte váš instalační disk nebo disk USB a klikněte na Restartovat nyní.
 8. 8
  Klikněte na Použijte zařízení. Vyberte zařízení nebo disk, který obsahuje instalační médium Windows 7 pro zavedení z tohoto zařízení nebo z disku. Váš počítač se bude restartovat a můžete začít instalační proces.
 9. 9
  Nainstalujte Windows 7. Následujte směrnice na obrazovce pro instalování Windows 7. Můžete nainstalovat Windows 7 jako přídavek k Windows 8 (pokud máte dost místa na vašem pevném disku) nebo můžete nahradit Windows 8 s Windows 7 tak, že budete formátovat váš pevný disk. Tímto smažete všechno z vašeho pevného disku, takže se ujistěte, že máte všechno, co potřebujete uloženo na odděleném disku. Když budete vyzváni pro klíč produktu, použijte starý klíč produktu pro Windows 7 který jste získali dříve, pokud přeházíte z Windows Pro. Jinak, použijte klíč produktu, který byl součástí kopie Windows 7, kterou jste zakoupili.
 10. 10
  Aktivujte Windows 7. Windows by vás měl vyzvat, abyste aktivovali Windows 7, jakmile se spustí. Pokud se nespustí, stiskněte Win pro otevření nabídky Start a napište aktivovat do hledacího okna nabídky Start. Klikněte na výsledek "Aktivovat Windows" do kategorie Kontrolního panelu. Pokud provádíte zpětnou instalaci do nové kopie Windows 7, budete ji moci aktivovat online a dokončit vaši instalaci. Pokud provádíte zpětnou instalaci do Windows 7 z Windows 8 Pro a používáte předchozí klíč produktu, přejděte Part 3.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Aktivování Windows 7 přes pravidla pro zpětnou instalaci

 1. 1
  Pokuste se aktivovat Windows 7. Windows by vás měl vyzvat, abyste aktivovali Windows 7, jakmile se spustí. Pokuste se to aktivovat online, nemělo by se to podařit a nabídne vám to telefonní číslo pro podporu Microsoft. Pro manuální aktivaci, stiskněte Win a otevřete nabídku Start a napište aktivovat do vyhledávacího okna nabídky Start. Klikněte na "Aktivovat Windows" v kategorii Kontrolního Centra.
 2. 2
  Zavolejte podporu Microsoft. Během hovoru možná budete muset hovořit s pracovníkem zákaznické podpory. Vysvětlete jim, že máte Windows 8 Pro (můžete být dotázáni, zda máte klíč produktu pro Windows 8, tak je dobré jej mít po ruce. Většinou je vytištěn na značce na vašem počítači.) a že odvoláváte vaši zpětnou instalaci na systém Windows 7 Professional. Pak dostanete jednorázový aktivační kód k použití.
 3. 3
  Aktivujte Windows 7. Stiskněte Win pro otevření nabídky Start a napište aktivovat do hledacího okna nabídky Start. Klikněte na výsledek "Aktivovat Windows" do kategorie Kontrolního panelu. Vložte aktivační kód, který jste získali od Microsoftu a aktivujte Windows 7 a dokončete instalaci.
  Reklama

Varování

 • Jenom proto, že chcete provést zpětnou instalaci na Windows 7, to neznamená, že je to nejlepší nápad. Některé vlastnosti hardware totiž mohou fungovat pouze na Windows 8.
Reklama

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak změnit adresář v Příkazovém řádkuJak změnit adresář v Příkazovém řádku
Jak převést obrázek do formátu JPEGJak převést obrázek do formátu JPEG
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak zjistit, zda máte na počítači BluetoothJak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak používat slepou kopii v emailuJak používat slepou kopii v emailu
Jak vynuceně aktualizovat webovou stránku v prohlížečiJak vynuceně aktualizovat webovou stránku v prohlížeči
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 725 krát
Stránka byla zobrazena 3 725 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama